Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Muad

K tomuto filmu jsem přistupoval poměrně nedotčen mytologickou stránkou věci a o filmu jsem takřka nic nevěděl. Pokud tedy velice stručně shrnu svoje dojmy, hodnotil bych film jako lehký nadprůměr. Kvituji kvalitní herecké obsazení, humornou stránku věci a ucházející vizuální zpracování. Přesto na mě film působil v mnoha ohledech poměrně lacině a předvídatelně. Škoda, že jsme se nepodívali do dalších 7 světů. V součtu je to poměrně kvalitní zábava, ale vícekrát bych si tento film asi nepustil. ()

Bayonnet

Na tomhle filmu je poměrně jasně a dobře vidět, že pokud se Branagh do něčeho pustí, čapne to za pačesy a třese s tím dokud se o tom nedozví všechno. Např. Hamlet... Ale zpět Thor, bůh hromu zde není myšlen jako Thor z příběhů, ani Thor superhrdina, je tu skvěle propracované OBOJE! A to je důležité, pár věcí z filmu jsem si musel ověřit, a byly pravdivé, jelikož co je řečeno v tomto filmu není, ani v komiksech. Dalším kladem a na co jsem si už zvykl, je že Ironman, Neuvěřitelný hulk, Captain America, i Thor vždy končí otevřenou branou k cestě, která vede k filmu Avengers. :) Za mě 5*, ale jen jeden zápor, když jsem na tom byl v kině, od začátku jsem měl otevřené oči a ůsta, ani popcorn jsem nedojedl, protože jsem čekal ohromující konec, ale vše okamžitě ze mě opadlo, jakmile šli titulky, Konec byl podle mě až moc otevřený.... No uvidíme, dočkáme-li se dalšího dílu, nebo se vše vyřeší V Avengers, které doufám nepokazí :) ()

Mazmen

Trochu blbinka, naprosto předvídatelný děj, ale celkem jsem se bavil takže 70%. Mno a ještě pro fanouška Hvězdné brány docela zajimavé i z jiné stránky. ()

Kreso

Tak já se teda přiznám, mě tam chyběla akce. Jinak samozřejmě super herci, kvalitně vytvořené prostředí proč ne. Já jsem pro, ale znvou bych se nepodíval 80%. ()

SK_sprco

Chris Hemworth film utiahol naozaj so ctou. Thora by som najradsej porovnal so Zelenym lampasom, pri ktorom chybalo to spravne reziserske nadsenie. Povedzme ze Branagh mal pred sebou pomerne klasicku zapletku, bez nejakych tych silnejsich inovacii a dejovych zlomov. Pri Thorovi to fungovalo a silny scenar nehral hlavnu ulohu aj ked, je tu stale aj ked. Mam drobne vycitky voci zenskej postave. Natalka je teraz vsade, kde sa pozriem a tu sa akosi stratila. Jednoducho to medzi nou a Thorom neiskrilo. Loki je badass a pre mna prekvapenie roka. Uz sa tesim na The Avengers, verim ze ako hlavna svina zatopi vsetkym zucastnenym a dufam, ze ostane pri intrigach a nie pri face to face konfrontacii. Pre fanusikov komiksov je Thor povinnostou, pre ostatnych, no, nemali by ste sa nudit. U mna len za 3* koli casti odohravajucej sa na zemi, kde to akosi neklapalo. ()

luken2000

Ohromujúca audiovizuálna show a veľmi nekonfliktné akčné dobrodružstvo v komixovom kabáte. Myslím, že to kľudne mohlo byť aj s viac ako 2 hodinovou stopážou. Inak výborné ()

BigPeta

Pěkná podívaná, která vás chytne hned od začátku. Marvel to umí opravdu skvěle! Vyzuálně to opravdu vypadá ohromě, do hlavní role byl vybrán neznámy Chris Hemsworth a roli zahrál víc než obstojně. Prostě palec nahoru. ()

wienfield

Chris Hemsworth je proste božský a to doslova. Svojou charizmou šliape na päty Downeymu jr. V impozantnom Asgarde rieši rodinné problémy a medzi tým si nútene odskočí na Zem, aby tu rozdával hlášký ako na bežiacom páse. Samozrejme zľahčujem, ale principiálne to sedí. Tatko Hopkins, frajerka Natálka, mrazivý hlas Heimdalalla, až prekvapujúco sympatický Loki, to všetko okorenené akciou, šmrncnuté vtipom a uvarené Kenneth Branaghom. Mňam. Ak sa vám pozdával Iron man, Thora si zamilujete. ()

Pattrick

Žádná velká očekávání, ba dokonce dost skeptický jsem byl při prvních obrázcích z filmu.. Přesto trailer navnadil a film dost překvapil. Žádné epické veledílo to sice není, ale dobře se na to kouká, všechno to tam tak jiskří a bliká. První část filmu měla i slušné vtipy, které v druhé polovině zmizely, což byla škoda. Hemsworth dost překvapil !! ()

Shadowrat

Příjemné podívání na další film do skládačky o superhrdinech z dílny Marvel. Thor je skvělý po vizuální stránce - interiéry a exteriéry Asgardu, kostýmy i detaily, to vše je úžasné ale, když se dostáváme k hlavnímu ději nějak mě nebyl schopný vtáhnout. Thor prochází "zkouškou" a "prozřením" tak nějak bez zájmu a já mám problém mu jeho proměnu uvěřit. Edit: Po druhém shlédnutí zvyšuji na 4*, přeci jen to má něco do sebe. ()

treeny

Thor a mytologie sama je úchvatná. Tím spíš jsem se těšil na film. No musím říct že se jim to i povedlo. Začátek filmu je moc fajn avšak po hodině filmu vypadají scény spíše komicky. Škoda že Branagh nedotáhl některé scény zcela do konce a nedal jim o stupínek lepší vzhled. ()

Montmorency

Pořád dokola stejné schéma - jakási komiksová slátanina z Pána prstenů, Souboj titánů, šmrncnutá severskou mytologií a já nevím, co ještě a to celé je hozeno do dnešního světa.....Pro děti a puberťáky dobrý, pokud nad tím jásá dospělý člověk - nemám co dodat :-) ()

bogd4n

Thor je prostě sympaťák. 80%. Ve scéně, kdy je při převlékání obdivován Darcy a Jane jsem pochopil proč to kladivo padne více jemu, nežli jeho bráchovi Lekimu :) ()

navael

mam rad batmana,x-men,hellboy ,ale tenhle comiks nemá koule!THOR zvedne ruku a už letí na jinou galaxii ,jak naivní a hloupé stejně jako celý film ()

Mexican82

Prvych 30 minut vyzeralo nadejne. Presne to, na co som si u inscenacii od Marvelu zvykol. Potom tomu akoby dosiel dych a tak nejak bolo treba zaplacnut zvysnu hodinu a pol. Takze take to poflakovanie medzi zemou a Azgarotom, riesenie v podstate nicoho. Velmi skromna porcia akcie, zeny - divacky si v kine povedia len Aaaach asi len jeden krat, pretoze ani to romanticke klise nejak nechce udriet na strunu. Do autobusu Student agency dobre. Ako piatkovy trhak v roku 2014 na Nove super. Tri hviezdy je moc, dve malo. Takze nieco medzitym ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)