Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

anyonecek

Parádní fantasy filmek s pěknými efekty a příběhem. Je to takovej ten film u kterého se člověk nenudí a najde si tu i nějaké city pro hlavní hrdiny Lokiho a Thora. Hudba mi skvěle sedla a při likvidování destroyera jsem to i docela prožíval. Určitě velice podařený flm podle komiksu. ()

kubas369

Co sakra v Asgardu dělají číňan a černoch? Jinak jsem mě pocit, že se ve filmu střídají slabší chvilky s těmi silnějšími nejvetší problém jsem měl s akčními scenami ty se podle mě moc nepovedli nemají v sobě moc šťávu možná až na bitku v blátě. Na druhé straně vykreslení vztahů mezi bratrama a otcem je až Shakespearovské. Na akční podívanou to není moc akční a na drama je to zase moc povrchní takže průměr. Mohlo to bejt lepší ale upřímě čekal jsem sračku takže jsem v podstatě spokojenej. ()

helrohir

Veľmi vydarená marvelovka. Najmä úvodná polhodinka a celé to predstavenie Asgaardu ma odrovnalo, pretože takto si predstavujem vrcholné epické fantasy. Po presunutí deja na Zem sa príbeh trocha zbrzdí, ale napriek tomu nenudí a vedie k výbornému vyvrcholeniu. Nadmieru sa vydarilo obsadenie, najmä neokukaná a charizmatická postavička menom Chris Hemsworth a záporák Loki v prevedení Toma Hiddlestona. Ale aj ostatní herci tu nie sú len do počtu a odohrajú svoje. Pár vecí mi aj vadilo, najmä černoch a azijat ako nordickí bohovia, to v tom hollywoode fakt zabili. Celkovo však film hodnotím kladne, čomu výrazne napomohlo aj dosadenie Kennetha Branagha na post režiséra, ktorý filmu dodal špecifickú shakespearovskú podobu. ()

Mire

Celkom pekná rozprávka o superhrdinovi s mocným kladivom. Osobne som to pozeral v slovenskom dabingu a bolo to fajn aj takto, Slováci proste vedia robiť rozprávky. Film tiahne hlavne skvelý Chris Hemsworth, sympaťák s charizmou ktorý bol pre túto úlohu vybratý veľmi dobre. Videl sa mi viac ako Tom Hiddleston, záporák mohol byť lepší. Natalie Portman ujde, Kat Dennings zbytočná. ()

Wooke

Thor mohol dopadnuť aj horšie, no zato Lokiho som si obľúbil hneď, ako som ho videl. Natalie bola krásna ako obvykle, no to je o nej známe. Síce určite to dokázala zahrať aj lepšie, no nedostala toľko priestoru. Tom Hiddleston a jeho flegmatický výraz spôsobili, že Loki je moja obľúbená postava z celého filmu, ktorý je hrdinský, fantastický, miestami obyčajný, no taktiež sa dá povedať, že obstojný a hlavne svojský. Páčil sa mi Asgaard a celý svet, až kým sa nevrátili do toho nášho, reálneho. ()

BadAs

vcelku velmi simpaticke dílko .-)) ukázka a let kolem asgardu za hřmotné poovznášející muziky to byl zážitek jak hrom .-) Chris je velkej blondák .-D a simpaták .-) odin jako hopkins vznešený a looky opravdovej barbar .-) ()

Esdälon

Černej strážce portálu v Asgardu? To jako kurva fakt? V tom Asgardu? Jako do severský mytologie nacpat černocha může jenom maximální kretén. Kromě tohohle mega přešlapu je to další komixová nuda od Marvelu. ()

Maica

Na Thora jsem se těšila (přestože po zhlédnutí "předešlých dílů" mě nadšení trošku přešlo), ale bohužel jsem se nedočkala ničeho moc dobrého. Opět film vystavěný jen na bitkách a efektech, kde mi chybí to hlavní - děj. Tedy, on tam je, ale trochu se nám ztácí. Škoda. ()

andysek88

Film, který existuje jenom proto, aby i ne-nerdi věděli, kdo je ten blonďák v Avengers. Superhero film, který je tak nějak „Asi udělali vše, co bylo v jejich silách, když adaptovali komiks o frackovitým vemírným bohovi." Plné postav, co se nevešly do Pána prstenů, Hry o trůny a Xeny. Thor ztratí a poté znovu nabyde magických schopností, dá se dohromady s Jane, zachrání dva světy před zkázou a naučí se trpělivosti a pokoře. Vše během jediného víkendu. Teda přesněji během dvou a půl dnů. ()

Barghest

Ačkoliv se na první pohled může Kenneth Brannagh jevit jako překvapivá volba na post režiséra pro tenhle film, až po (druhém) shlédnutí jsem pochopila, že je mužem na svém místě. Thor je už ze své podstaty teatrální a patetický a právě na tomto poli se ukazuje, jak chytrý byl tah angažovat Branagha. Ten díky svým divadelním zkušenostem dokázal Thorovu okázalou nadnesenost nejen prodat, ale ještě ji učinil zábavnou. Daří se mu kombinovat drama i akci, stavět na kontrastu mezi dvěma světy a způsobovat tak docela komické chvilky, třeba když si Thor objednává další kafe. Chris Hemsworth se na arogantního, leč sympatického boha hromu parádně hodí, Stellan Skarsgård je frajer i v profesorské roli a ani Anthonymu Hopkinsovi nemám problém toho vznešeného Všeotce Odina uvěřit. Tím, kdo vládne v každé scéně, v níž se objeví, je ale dokonalý Tom Hiddleston, jehož Loki je zdaleka nejzajímavější postava ve filmu. PS: Po třetím shlédnutí jsem autorům dokonce odpustila, že znásilňují moji milovanou severskou mytologii, neboť ta by se jinak než ve formě komiksové adaptace do kin nejspíš nedostala. P.S.: Já jsem ROZHODNĚ tým Loki. ()

Vocoun

Severská mytologie mě vždycky velmi zajímala. Ať to již byli knihy, filmy, či dokonce hry jako Rune a spol. Komiksové oživení tohoto světa jsem tedy očekával s velkým nadšením. A tvůrci filmu mi docela udělali radost. Nejsem nějak velký zastánce čisté akce bez pořádného příběhu a vysvětlení či vývoje postav a proto se mi tenhle film docela líbil. V době psaní tohoto komentáře jsem již viděl i druhý díl a ten mě tedy zklamal daleko více. V tomto díle se mi totiž na rozdíl od ostatních docela líbí menší množství akce a více dialogů a vývoje Thora. Ano, ten vývoj byl nejspíš až příliš rychlý z války chtivého fracka do moudrého skoro krále, ale film by musel mít daleko větší délku, aby ten přerod byl postupnější. Akce na začátku a na konci tak akorát ohraničují romantické dozrávání Thora ve společnosti Portman a vedlejší postavy zde mají takovou majestátnější úlohu než v pokračování ( ať už jde o Heimdala, spolubojovníky či Odina). Hemsworth se mi v roli velmi líbí, takhle nějak jsem si Thora představoval a korunu filmu dávají Hopkins a jako vždy skvělý Hiddleston, který je solidním záporákem. Abych to tedy nějak shrnul, tak se mi líbí propojení akce a příběhu, soucitu a násilí. I ten humor se zde párkrát objeví a celé to působí tak pohádkově majestátně. Není to sice tak dobré jak Iron man 3, ale v rámci žánru to patří ke špičce a líbí se mi to daleko více jak pokračování. Proto velmi silné 4 hvězdy a 80% ()

B_Dup

Na první pohled zaujme skvělé zpracování Asgardu. Barvy, efekty, interiéry budov - to vše působí moc dobře. I když je charakter jednotlivých postav celkem snadno rozpoznatelný a divák tuší, jak se bude příběh asi dále vyvíjet, na konečném hodnocení snímku Kennetha Branagha to pranic neubere. Co bych já vytknul, je snad méně rozvětvená dějová linka ve chvíli, kdy se Thor ocitne v exilu na Zemi. I finální (rádoby epická) bitva nepatří mezi ty, které bych si i po letech zapamatoval. Možná by neuškodilo, kdyby film měl delší stopáž. ()

Ivoman

Protože jsem první viděl Avengers a potom teprve Thora 1, čekal jsem víc, ale kvůli špičkovým efektům a dostatku vtipných scén na planetě zemi, bych dal 75%. Bavil jsem se a to je důležité. ()

nnikynka3

Proč jsem si vybrala právě tento film? Důvod je velice jednoduchý a není třeba ho příliš rozepisovat. Začněme tedy hezky od začátku - jednoho dne, byl to tuším, nudný, sobotní večer, jsem se rozhodla, že zapnu tu velkou placatou věc, jež se v civilizaci říká televize a jen tak si proklikám programy, jestli někde NÁHODOU nedávají něco zajímavého. Na něco jsem narazila. A byl to první díl Thora. Rozhodla jsem se, že se na ten film podívám, protože byl opěvovaný mnoha lidmi, kteří vychvalovali jeho přednosti a úspěšně zakrývali jeho nedostatky, protože mě svým způsobem donutili se na něj podívat. Abych to zkrátila a upřesnila, řeknu to asi takhle - po shlédnutí toho filmu jsem byla naprosto nadšená. A ne, nemohl za to Thor (Chris Hemsworth), nýbrž Tom Hiddleston alias jeho proradný bráška Loki. Tak a teď jsem se prokecla! :D No, dle mého názoru Tom v tomto filmu neuvěřitelně zazářil, jeho Loki byl prostě úžasný. Také, že se díky tomuto filmu proslavil po celém světě. Moc se mi líbil děj, byla to prostě typická marvelovská zápletka - hrdina ve vyhnanství (Thor), jež se musí napravit, aby získal zpět svou sílu. Do cesty se mu ale neustále staví jeho proradný malý bráška (Loki). Pokud někdo neznáte Thora, ať už z komiksů, či filmů, tak je to severský bůh hromu, žijící v Asgardu - jednom z devíti světů. Tak, ale nyní přejdeme k samotnému druhému dílu Thora, který nese název Thor: Temný svět. Ještě před uvedením filmu do českých kin panovaly na internetu zuřivé spekulační diskuze o tom, jestli se ve filmu objeví Loki. A světe div se, režisér, jež neudělal taktickou chybu a nerozlítil tak Lokiho armádu, jak si říkají Lokiho fanoušci (do níž mimochodem také patřím, ehehe) a tuto postavu do filmu obsadil. A dokonce tam zaujímá velice klíčovou roli. Fandové si tedy mohli mnout ruce a směle vyrážet s balíčkem kapesníků do nejbližších kin. Proč zmiňuji ten balíček kapesníků? V průběhu filmu totiž nastane převrat, u nějž uroní slzu nejeden z nás. Ale to už moc předbíhám událostem. Druhý díl Thora má sám o sobě skvělou atmosféru, je to film plný akce a zajímavých efektů, obzvášť se tvůrcům povedl vzhled Asgardu. Nechybí ovšem ani romantika, o níž se postarali Thor s jeho pozemskou přítelkyní Jane (Natalie Portman). Nechybí samozřejmě ani dobré hlášky, jež si vzal na starost pro změnu Loki a v jiných částech filmu také Janina stážistka Darcy (Kat Dennings). Film je dobrými hláškami doslova „prošpikovaný" a ručím vám za to, že se budete smíchy popadat za břicha. Ale abych tu nemluvila jen o těch dobrých stránkách, režisér bohužel nedomyslel pár dost důležitých věcí, a to třeba to, že z Odina (Všeotec, ochránce všech světů etc., bla bla bla...) udělal naprostého, s prominutím idiota, který oplývá naprosto nesmyslnými hláškami. A na konec mimo mísu - oba tyto filmy jsou z marvelovské produkce, přičemž Thor je z roku 2011 a Thor: Temný svět je z roku 2013. Avengers z roku 2012, které jistě všichni znáte, jsou volným pokračováním filmu Thor. Dávám **** ()

Brano

Nemám veľmi v obľube tieto komixové rozprávky, preto som tomu veľmi neveril, no nakoniec z toho bolo príjemné prekvapenie. Film ma rýchli spad, napínavý dej a po vizuálnej stránke veľmi kvalitné efekty. Tiež oceňujem výborne výkony Chrisa Hemswortha a krásnej Natali Portman. Jeden z mála Marvel filmov čo so som dokázal dopozerať dokonca a pritom sa nenudil. ()

Barbeeh

Keď páni môžu preklikávať porno, ja môžem preklikávať film. Jediné, čo ma fascinuje, je Loki (nie som jediná fanynka), ktorého charizma presahuje náklady na film vrátane pokusu o Thorovo kladivo vyrobené z kartónu. Doteraz neviem o čom to je. ()

Dinsberg

Na tomhle filmu je znát režijní taktovka Kennetha Branagha. Trošku shakesperovských manýru protlačil i do trikového blockbusteru o bohu hromu. A sloučil tím neslučitelné. ()

Benjik

Prej jeden z nejlepších Marvelfilmů. Pche. Nemám rád tyhle blbý komixárny, ale tomuhle sem chtěl dát šanci. Jenže co je moc, to je moc.... Blond model si vzal rudý plášť, plastové brnění a kladívko, načež vyrazil rozsévat spravedlnost do naší reality a hrát si přitom na vikingského boha. Na první pohled odpuzující společenstvo které je navléknuté v kostýmech z moderních českých pohádek mu vyrazí na pomoc, přičemž mu hází klacky pod nohy jediný trochu sympatický Loki. Takže team ve složení - gay a pošuk Thor, černý (???????) Heimdall, nějaký trapný asiat WTF - a pár dalších trapáčků které si nepamatuji a na kterých je výrazný možná tak to papundeklový brnění - se snaží pomoct jebatelné (další drobný klad filmu) ale totálně otravné vědátorce a jejímu tatíkovi. Přitom bojují proti neporazitelnému kdosi.cosi.roboto-obru (?) přičemž dostávají na prdel a táááák strašně hodný PACIFISTA (?????) Odin ožije a kupa nelogičností a nakonec se celá duha rozpadne a... sakra ztratil sem se v tom. Pár fajn scén (jako třeba poznávání "Thora") tam je, ne že ne. Ale asi tak celkem deset minut, možná patnáct. Plus trochu hloupou, ale atmosférickou potitulkovou scénu..... Američané znásilnili neskutečným způsobem další z evropských kultur - fajn, může za to v první řadě trapný komix ale proč ho sakra zfilmovat? - a zapojení reality tohohle filmu do reality Ironmana a spol. je chyba, kvůli které vám na Avángéry z vysoka kálím. ()

Guran

Další skvěle natočený snímek podle komiksu, který jsem do doby než jsem film shlédnul vůbec neznal. Děj mě tedy překvapil, protože jsem si už začal myslet, že se to odehrává jenom na smyšlenné planetě, ale nakonec došlo i na Zemi. P5íběh tedy perfektní, herecké výkony jaktéž, ale opět tu máme bratra našeho hlavního hrdiny, který je proti němu. To už jsem v několika filmech viděl, ale kromě toho je film naprosto suprově trikově vytvořený. Dávám 8/10. Moc pěkně zfilmovaný komiks. ()

Berty00

Thor je remselne najlepšie spravený film od marvelu ktorý zapadá do MCU...Je to predovšetkým preto lebo ho režíroval Kenneth Branagh.V jednotlivých pasážach tam proste je vidieť tá podobnosť divadelným hrám,alebo emóciami a oblekmi ktoré na sebe majú.Cating je skvele vybraný no najviac sa mi páčila tá "velkoleposť" Asgardu.Je fajn že to robil Kenneth Branagh,dodal tomu takú pozitívnu energiu.Thor je vlastne dobrý predovšetkým že sa odohráva(aspoň z polovice) na Asgarde predože u bolo celkom únavné vidieť New York z každej strany.. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)