Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Diskuze

maddy

Myslíš až tak jo? To by bylo super! Já se bojím, že ten výdělek bude růst pomalu.. ) .. a taky se bojím toho, že Pitt se na dvojku vykašle.. dyť snad žádný pokračování nikdy netočil.. nebo se pletu?

na příspěvěk reagoval Coleator, maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Tristan Rafael

400-450 mil. dá hravo, takže sa zaplatí, čo by som popravde ešte pred mesiacom vôbec nečakal. Je otázne, nakoľko sa bude chcieť producentom pokračovať nakoľko zárobok zase nebude extrémne vysoký (vzhľadom na ten rozpočet a produkčné problémy), ale rozhodne neskončia v strate, ale môj osobný predpoklad je že dvojku schvália a máme ju tu tak do roku 2016. Tentokrát si dajú pozor, aby nenafúkli rozpočet a aj Pitt tuším spomínal, že by bol za pokračovanie, keď už má jeho spoločnosť Plan B zakúpené práva, prečo ich ďalej "nežmýkať" ;) navyše nejaká zavedená séria Pittovi chýba

na příspěvěk reagoval Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Tak k datu 1.7.2013  World War Z vydělal zatím $ 263,384,078  ... kolik myslíte, že bude stačit ke spokojenosti? .. aby se začalo uvažovat o dvojce.. když producenti do toho vrazili (prý) $190 millionů... ... ?

na příspěvěk reagoval maddy, Bluntman

relentless

relentless (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

psal sem podle popisu obsahu od distributora,film jsem nevidel to snad vetsinu lidi trkne.......

no a kdyz ted vidam upoutavky do kina tak mi to pripomina uplne jine filmy

karlik4801

karlik4801 (hodnocení, recenze)

Doufám, že to vydělá ještě aspoň 150 milionů, aby mohlo být pokračování..

Bluntman (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Světová válka Z měla původní rozpočet 125 milionů dolarů, ten se po přetočení třetího aktu a dotočení dvou úvodních scén navýšil na 190 milionů dolarů, takže změny rozhodně nebyly levné. :) Je ale úplně vedlejší, kolik co stálo, protože s původním rozpočtem byl snímek koncipován (a natočen!) s tím, že se pojme zombie nákaza z globální perspektivy a po Jeruzalému bude následovat Moskva. Nepopírám, že to bylo umožněno štědřejším rozpočtem oproti jiným zombie filmům, ale k makroperspektivě se mohly uchýlit i poslední díly Resident Evilu (budget nad 60 mil., přičemž herci tolik nestojí a většina se točí před zeleným pozadím), což neudělaly. Ve výsledku jde o to, že Světová válka Z je opravdu v rámci zombie subžánru výlučná, ať to bylo dáno výší rozpočtu, vkladem režiséra, herce, scenáristů...

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Bluntman

To ano, rozpočet se navýšil, ale vzhledem k tomu, že nahrazena byla až poslední část, tedy vše po pádu letadla, nemyslím si, že by bylo navýšení rozpočtu nějak drastické, vzhledem k její komornosti. Mnohem víc peněz musela stát ta pasáž, kterou nakonec vystřihli.

Co se týče toho, že WWZ je trochu jiný zombie film. S tím souhlasím, ale člověk si musí uvědomit, že scenáristi si sice dovolili příběh trochu ozvláštnit, ale jejich konání bylo podpořeno i výší rozpočtu. Těžko natočit podobně vystavěný zombie film s rozpočtem 10 milionů. Proto je většina zombie filmů velmi podobná, protože jejich tvůrci zvolí finančně nejpřijatelnější možnost. Samozřejmě čest vyjímkám.

na příspěvěk reagoval Bluntman

D-olin

D-olin (hodnocení, recenze)

Po shlédnutí v kině (příplatková a asi zbytečná??...3D projekce) dávám 3 hvězdy (ale to jen proto že mi přišlo nefér dát dvě - přeci jen se snažili). Na mě moc,...divné. Asi to je to slovo. Ale asi se pod to podepsalo to, že jsem knihu četl asi 4x a očekával jsem zcela něco jiného. Taky poměrně moc WTF? momentů a efektů... .  Dva dny předtím jsem viděl "starou" Hvězdnou pěchotu, a ta se mi líbí daleko více! :D

Bluntman (hodnocení, recenze)

vegetol.mp , Arbiter

vegetol.mp: Jak tu bylo napsáno, původní rozpočet byl nižší, navýšil se až kvůli přetáčení skoro poloviny snímku a dotáčení několika úvodních scén. Nejde ale o rozpočet a od něj se odvíjející "výpravnost" (ať to má být označení pro cokoliv), nýbrž o to, že alespoň v prvních dvou aktech na místo vývojového vzorce cesty dominuje vzorec vyšetřování - pátrání a že se neomezujeme na jednu lokalitu či město nebo zemi, ale hned na několik kontinentů. Světová válka Z je v rámci žánru svým příklonem k makroperspektivě ve svých prvních 65ti minutách velmi ozvláštňující (a pak jde dolů kvůli přetáčkám).

Arbiter: Souhlas, že jde o snímek zachycující spíše probíhající apokalypsu, než že by se jednalo o post-apo. Osobně mám ale problém s tou mikrorovinou, do které se snímek přepne ve třetím aktu a která není oproti jiným subžánrovým zombie počinům ničím výjimečná. Dokonce se po hodině ten snímek rozpadne i jako určitý formální systém, protože ve své závěrečné části opustí pracovní linii vyšetřování/pátrání (kdo je pacient 0, kde ho najdu a jak ho získám?) a volí odlišné stylistické strategie (v akčních-hororových scénách na místo používání detailů a panorámujících nadhledů a důmyslnou prací s mimoobrazovým prostorem a nápaditým využíváním různých stylistických prvků od svícení ke zvuku se uchýlí k inscenování do několika plánů, což je nuda).

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Haretix

Haretix (hodnocení, recenze)

maddy

Rozpočet filmu je 190 mega a dalších 70 mega byla reklama! Jo a Pitt si rozhodně neukrojil moc, něco kolem 10-15 milionů, takhle jede již delší dobu. Není to Depp, který si říká o 30 mega a nahoru!

maddy (hodnocení, recenze)

Tristan Rafael

Tak rozpočet by som pri WWZ bral s rezervou .. jedna si určite Brad ukrojil poriadny kúsok na svoj honorár, navyše tie dotáčky ho nafúkli o ďalších niekoľko desiatok (tusím 70) mega a celá tretina filmu (scény z bitky v Moskve, ktoré z neho boli natočené) skončila na podlahe strižne, takže z toho čo bolo za daný rozpočet natočené sme rozhodne nevideli všetko (snáď na BluRay v bonusoch). WWZ nemal byť nikdy 200 miliónový projekt, to ho takto nekontrolovane nafúkli len produkčné problémy. Čiže porovnávať s inými 200 mil. produkciami, ktoré mali jasne stanovený rozpočet je síce možno na mieste, ale určite sa s nimi WWZ rovnať nemôže, lebo to nemal byť nikdy až takto rozsiahly blockbuster. Štúdio si za tie nemiestne vyhodené peniaze môže samo.

na příspěvěk reagoval Haretix

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Mimochodem, někdo tu kritizoval scénu na kolech. Tak ta se mi líbila. To mělo přesně takový přesah, resp. i vtip, jaký Zombie filmy většinou postrádají. Nehledě na to, že v rámci možností to bylo geniální řešení.

na příspěvěk reagoval Tristan Rafael

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Mě se hlavně líbila absence dementních rozhodnutí, která vždy v zombiárnách vedou k tomu, že někdo zařve. Hlavní hrdina byl fakt bourák v tom, jak výborně uvažoval (ovázání zápěstí novinama, to byla bomba, stejně jako počítání na okraji střechy).

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

V zásadě jsou ale všechny romanťárny stejný, jde jen o to, jak moc talentovaní tvůrci jsou, aby v divákovi vzbudili pocit, že to na co se kouká se nějak odlišuje

V zásadě jsou ale všechny duchařiny stejný, jde jen o to, jak moc talentovaní tvůrci jsou, aby v divákovi vzbudili pocit, že to na co se kouká se nějak odlišuje

V zásadě jsou ale všechny sci-fi z vesmíru stejný stejný, jde jen o to, jak moc talentovaní tvůrci jsou, aby v divákovi vzbudili pocit, že to na co se kouká se nějak odlišuje

:-P

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

Bluntman

Spoilery. Souhlasím. Tak trošku mi WWZ splnila jedno přání: věnovala prostor samotnému průběhu a eskalaci katastrofy na mikro i makro úrovni, což je v jiných žánrovkách, co jsem zatím viděl, shrnuto do minutového intra nebo do tajuplných náznaků, odkazů a hádanek jako "apokalyptický oplodňovák" během snímku, který se svou podstatou ale tomuto už nevěnuke. Vlastně nešlo o post-apo, šlo (alespoň z části) o apokalypsu samou. Tlesk tlesk!

na příspěvěk reagoval Bluntman

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Bluntman

Jasně, protože je to první zombie film v historii, na kterej někdo dal 200 mega:) Ty ostatní filmy si takovou výpravnost nemohly dovolit, i kdyby chtěly. V zásadě jsou ale všechny zombiárny stejný, jde jen o to, jak moc talentovaní tvůrci jsou, aby v divákovi vzbudili pocit, že to na co se kouká se nějak odlišuje:) Každopádně se alespoň díky rychlé inkubaci viru nedočkáme oblíbené scény, "Jsem kousnutej, ale nikomu to neřeknu a budu doufat, že se neproměním" :))

na příspěvěk reagoval Arbiter, Ištván87, Bluntman

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Asi je DiCaprio lepší no, to asi jo.. ale Brad zraje jako víno.. a má skvěle zahraný role.. Třeba v 12 Monkeys, Sedm nebo Klub rváčů...  určitě jsou oba dva ta nejužší světová špička...

fililipekk

fililipekk (hodnocení, recenze)

Ano třidé fakt na nic, blbej trend všechno cpát do třidé. Nechápu. Jinak Brad výbornej, ale Leo by byl taky good.

na příspěvěk reagoval relentless

Virová nákaza ve filmech