Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

kolik27

B. Pitt průměr, jinak průměr, jediné co převyšuje nad 50%, je pro mě velice zajímavé ztvárnění reakcí zombíků na zvuk, kdy doslova válcovitě drancují jakýkoliv terén a to dle počtu a síly zvuku, kterým se řídí při vyhledávání. ()

pmusic

Kdyz vidím vsechna hodnocení a ctu uz nekolikátý komentár, skoro si ríkám, jestli jsem nevidela úplne jiný film nez ten, o kterém tu vsichni písou. Pro me to byla od zacátku velice podprumerná zálezitost, pri které jsem si stále casteji musela pokládat otázku, proc jindy skvelý Pitt do neceho takového sel. Plytké dialogy byly chvílemi az prihlouplé, analýza situace na lodi mi prisla vylozene smesná, Forster nenechal diváka, aby o necem zauvazoval sám, veci predkládal jak obed na talíri. Jeden z mála filmu, který jsem ani nedokoukala. Za snahu, efekty a Pitta dávam **. ()

Vykuk

Jedna z nejnudnějších variací na zombíky. Pitt byl skvělý v Sedm nebo v Tróji, ale tady mu nežeru vůbec nic. A ty jeho kukuče, začíná mi připomínat N. Cage a jeho klasický utrápený výraz. O příběhu je zbytečné mluvit, to je profláklá klasika, jediné originálnější je řešení problému, sice nepřesvědčivé, ale taky možnost. Od filmu jsem nic nečekal a nic nedostal, takže zklamán nejsem. ()

LukyValient

Nemůžu si pomoct, ale u zombie žánru mi nepřijde vhodný aby průměrnej záběr na zombíka byl tak ze 70ti metrů :D Navíc vlastně snad ani do jednoho ze všech žánrů, za které by šel schovat, nic nového nepřínáší. Efekty/průprava hezký, ale příběh.. no asi řekněme, že pouze "obstojnej". Jsem rád, že jsem to viděl, ale 4 hvězdy tomu prostě nedam :P ()

Syna.1990

Ani Brad Pitt nedokázal tento film zachránit. Byla to strašná nuda a jelikož to byl poslední film na Filmové noci, tak jsem u něj chvílemi i dřímal. Úsvit mrtvých nebo 28 týdnů poté, jsou akčnější a podle mě určitě lepší filmy a proto musím dát pouhé dvě hvězdy. ()

matab

Tento film sám o sobě trochu odchází od klasických amerických klišé. Žádný nekonečný patriotismus, ani řešení nesmyslů. Pořádná akce a to hlavně musím filmu a tvůrcům kvitovat, výborní zombie. Rychlí, energičtí a pořádní zombie. Myslím, že nejlépe zpracovaná látka nemrtvých za poslední mnoho let. Pozitivní je, že akce je hned na začátku a nemusíme se půl hodiny, nebo dokonce hodit nudit a čekat co se stane. Bohužel mě, ale celkově zklamal celý příběh a přišel mi příliš plitký. Pitt podle mě nijak zvlášť neoslnil a opět vypadal jako by mu někdo zmrazil obličej. Štve mě vynechání bitvy o Moskvu a vlastně tím chybí celé vygradování filmu. Přesto celkem kvalitní film a i když by to bylo špíš na tři a půl hvězdičky, dám čtyři, protože mi to nepřišlo tak bezduché jako většina sci-fi a fantasy tohodle roku. ()

srncek

Zbytočný film...Brad Pitt jalový výkon bez štipky zanietenia.Niektoré akčné sekvencie boli super,ale to predstavuje ozaj len pár minút filmu,inak je to odvar..28 WEEKS LATER to v pohode schová.Za 200 mega som čakal veru iný level. 60% ()

MutantMarana

Hodne trapnej odvar Resident Evilu. Jsou o moc lepsi filmy se zambijema, nez todle, Pitt ne Pitt. Navic, uzasne odporna usata Mireille Enos tj zjef k pohledani fakt. A ten konec, jak to fsechno dobre dopadlo a u zaverecne odrhovacky se vsichni objimaji, placou tj fak uz na bliti, to je snad jeste horsi, nez ta Mireille a ta je echt odporna. Brade Brade kams dal oci, dochazej penize ci co, ze tocis sracky? Jedna hvezdicka vubec nevim za co achjo ()

Solverino

Vůbec to není špatný! Celkem zajímavě natočený, velmi inspirativní zombíci! Jednou se to určitě vidět dá, doporučeníhodné. (velká telka, slušnej zvuk) ()

Eilem

Bol som prekvapený,že Pitt zobral takúto úlohu ale nakoniec nie na škodu a žiadny prepadák to nebol.Nevideli sme nič nové až na pár výnimiek a malých dobrých nápadov. Priame svižné a dobre pozerateľné. Pre mňa dobrá žánrovka ale zas len trocha povrchná, chcelo by to už konečne niečo hlbšie ale to asi zostane na Walking Dead. 70% ()

mojo

minimální až žádná podobnost s knihou mě vůbec nevadila..bylo by přece těžký bát se o někoho, kdo jezdí s křížkem po funuse po přeživších "hrdinech" třetí světové a sepisouje jakous takous informaci pro budoucí generace. Robertova kamera mě kupodivu iritovala míň než v "kvantu útěchy", nějaký ty pekelný náhody či drobný nelogičnosti jsem taky přežil a často vytýkaná nekompaktnost celého příběhu mě absolutně nezasáhla.. Oživení subžánru dopadlo více než dobře a tak za mě krásný 4z5i ()

Jason69

Světová válka Z je film ze zombie žánru, ve kterém se však zombíci dostali na novou úroveň. Nejsou to ty pomalý napůl ohryzaný hnusný bestie, ale jsou o dost rychlejší a proto boj s nimi je o dost těžší. Film je ukázkou nejen americké nákazy, ale jde o celosvětovou epidemii, díky tomu je ve filmu více lokací ve kterých se děj kolem hlavní postavy Gerryho odehrává. Světová válka Z nemá žádný pomale se rozbíhající děj, ale hned od začátku má pěkně svižné tempo se spoustou akce a to si drží po celou dobu. 80% ()

vieriX

Rozhodně je tu nejvyšší rozpočet jaká kdy byl ve filmu o zombie. Je tu zbořen jeden mýtus že nemrtví jsou pouze pomalu chodící bestie to tu neplatí tady se jede pořádně na sprinty. O scénáři a problémy s natáčením filmu se toho už popsalo hodně neměl jsem možnost vidět původní verzi ale režisérskou a scénář nebyl rozhodně filmu na ostudu konec si nechal zadní vrátka, které by si film zasloužil protože tu je ještě hodně otázek co je třeba zodpovědět. Spokojený jsem byl a případný druhý díl bych rád uvítal. ()

Persephone9

Nemám tomu čo vytknúť. Dej mal spád a tempo, popolnočná atmosféra prázdneho bytu zaručená a hlava bola preventívne skrytá pod bezpečím paplóna. Turbo speed Zombíci pobavili, tak ako aj ich neustále padajúce telá. Tak, ako nás tvorcovia navnadili už v plagátoch, tie sú teda výstižné. Nečakala som, že ma tento film takto prekvapí, nebolo to mojou voľbou číslo jeden pre tak skoré pozretie. Kamarát však navnadil =D. Pitt bol dobrý, i keď som si celý čas hovorila aké má pekné vlasy, a nedočkali sme sa ani zázračného celosvetového vyliečenia, čo je ďaľším plusom. Nový Doctor Who bol najsladšia čerešnička na torte! Keď budem môcť, určite si pozriem aj rozšírenú verziu. ()

gicous

Marc Forster má za sebou výlety do nejrůznějších žánrů. Dramata, thrillery, k tomu jedna nepovedená bondovka, a teďka globální zombie akční thriller. Člověk při téhle kombinaci lehce znejistí, co vlastně čekat, a jaký bude výsledek. Nadto zvěsti o přepisování scénáře a přetáčkách. Vzhledem ke všem těmto problémům a kombinacím dopadnul film ještě dobře. Ale to neznamená, že se jedná o veledílo. Jde vidět, že Forster nemá akci v krvi. Davové scény jsou zbrkle sestříhány do malých celků. Veškeré velké akční sekvence jsou natočeny z dálky. Všechno je to efektní a trikově dokonalé, no ale, nevtáhne vás to děje. Naproti tomu lépe fungují osobnější setkání se zástupci zombii rasy. Ať již to je úprk podlažími na začátku filmu, a nebo závěrečná honička po laboratoři. Nicméně i tady není film dokonalý. Vzhledem k potenciální krvavosti, kterou sebou zombii žánr nese, je film až po hříchu uhlazený. Snaha udržet meze přístupnosti i pro mladší publikum, filmu neprospěla. Chybí brutalita, syrovost zabíjení, která hrdiny při soubojích provází, a jenž diváka přesvědčí o větší opravdovosti tématu. Celý film táhne pouze Brad Pitt. Absolutně chybí podpora z vedlejších rolí. Rodina je odstavena po velice krátké době. Všichni vojáci a vědci jsou pouhé křoví na vyplnění obrazu. Vzhledem k jednoduchosti děje, tak ve filmu neexistuje nic, co by mě emocionálně alespoň trochu zasáhlo. Světová válka Z měla snahu přenést zombii nákazu do globálních rozměrů. Bohužel přávě tady v tomto aspektu je nejslabší. Kvůli absolutnímu důrazu na trikovost a celosvětovou katastrofu ztrácí film osobnější rovinu, a působí tak pouze jako efektní přehlídka dokonalých CGI efektů. 6/10 ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech