Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Reesam

Už se samotným tématem je těžké se dostat do podvědomí diváků, vyjít na povrch, aby si vašeho filmu někdo všiml a vůbec se nějak prosadit. World War Z toho docílila díky skvělé propagaci a díky obsazení Brada Pitta, protože popravdě, kdyby tam Brad nehrál, kdo by se na film koukl, nepočítaje milovníky nemrtvých? Při prvních minutách jsem si říkala, že tenhle film bude šílená blbost, vždyť se všude začínají měnit lidi v zombie a jak jinak, hlavní hrdina se tomu snaží zabránit. Ale musím uznat, že scény, které mají tendenci být nepřehledné, byly natočené správně a dalo se na ně koukat a furt jste věděli, co se děje. Zlom nudnosti nastal v polovině filmu, kdy se prostor dostal naplno Pittovi. Jinak už mainsteramovské scény byly obohaceny výkonem úžasného herce, a tím se dostal film na průměrné hodnocení. Jednak mi přišla i zajímavá myšlenka o vystopování původce viru a nápad s vakcínou. Ale jinak průměrný film. Na 4 hvězdičky to zdaleka nevidím. Jsem spíš zklamaná, než překvapená. ()

hygienik

Ak by som to hodnotil hneď, dám 4 hviezdy. Ale už hodinu po filme mi je jasné, že okrem dobrej dynamickej akcie, tomu chýbalo viac logiky: Ako sa to začalo, prečo a ako sa to skončí. A tí zombíci, buďme úprimní, vôbec neboli originálni. Chcelo to skrátka viac invencie, trochu logiky a pár odpovedí na otázky. ()

Aleee89

Snímek, na který musíte mít chuť, k tomu přidáte trochu nadhledu či jak to říct, no a pak si jej docela užijete. Je jasné, že klišé a scénám, jež mají být vážné, avšak působí spíše humorně, se nevyhnete, ale na druhou stranu má snímek místy příjemné napětí (i když víte, že Brad Pitt je takřka nezničitelný Rambo), spád a nenudí. V rámci možností a žánru pro mě ničím nevybočuje a neurazí. ()

Colby Sawyer

Zombie žánr jde většinou mimo mě, ale Světová válka Z mě přeci jen zaujala natolik, abych jí dal šanci, ať už kvůli Pittovi či originálnějšímu přístupu. Film v podstatě nemá expozici, jde se rovnou na věc. Scénář by se chtěl zabývat tématy, jako jsou politická řešení situace či zkoumání viru z vědeckého hlediska. Bohužel tohle je blockbuster za stovky mega, a tak na řešení těchto témat je minimum prostoru. Tomuhle tématu by více slušel seriál. Nebudu si ovšem moc stěžovat, akce je vskutku epická a hordy zombies jsou opravdu monstrózní i děsivé. Snímek má tři tváře, každou třetinu filmu tu je jiná. Jednotlivě jsou sice cool, ale celek pak působí velmi nekonzistentně. V kombinace s uspěchaným scénařem to přeci jen kazí dojem z filmu, který se i přes problémové natáčení celkem povedl. ()

stuntmanMIKE

Ako som povedal uz velakrat hodnotim v ramci zanru a preto hodnotim tento film pozitivne... Clovek sa nenudi ani chvilu... je tam napatie, akcia, zabava a cele to odsypa perfektne. Nie je tam vela veci co sa tomu da vytknut... ja za seba by som skritizoval jednu vec co rozhodla preco hodnotim styrmi a nie piatimi hviezdami... rating. Rozumiem preco dali rating PG-13, ale zrovna pri takomto filme to chcelo tvrde R... Kazdopadne som spokojny a milo prekvapeny. 80% ()

kinderman

Výborný thriller, který dvě třetiny stopáže kopíruje strukturu Emmerichova spektáklu 2012 (tady zase B.Pitt prchá přes půl světa před zombíky), ale je mnohem napínavější a inteligentnější. Jediné, co mě opravdu iritovalo, byla konverze do 3-D, která v tomto případě není jen zbytečná, ale přímo kontraproduktivní, protože už tak do jisté míry (záměrně) chaoticky nasnímanou a nastříhanou akci znepřehledňuje na druhou. ()

fallangell

Konečně dobře zpracovaný počátek zombie apokalypsy. Všude pouze chaos a nedostatek informací. A nad tím vším si lětá Brad Pitt. Přitom si ale myslím, že mohl jen zvednout telefon :) ()

Petroff

Fuck off! Já četl knihu, sakra! Ve filmu kamera ani na vteřinu nesleze z Gerryho Pitta (hlavní postava se jmenuje Gerry, ale je to prostě super Brad Pitt (vědec, střelec, běžec, otec, kuchař, řidič ...) Zombie běhaj jak o život (nemrtvost je vlastně živost, že jo?) a kamkoli Pitt přijede, všichni tam umřou (vážně mi to připomnělo To je vražda, napsala). Nejsem schopnej akceptovat, jak to může používat jméno knihy, se kterou to má společného jen a pouze název. Všechny zásadní věci jsou v knížce a filmu diametrálně jinak. P.S. "Izrael Scene" - tramtadadá, jaký dlouho nepamatuju - a to ani u béček tohoto kalibru. ()

Bonaparte.

Jak stokrát ohraný žánr, kterým Zombie akce bezesporu jsou, dokáže upoutat. Hned z úvodu World war Z vypálí úvodní titulky, které jsou nejen velice originální, ale zároveň stručným prologem celého filmu. Samozřejmě setkáváme se s hromadou klišé. Střílejte zombíky do hlavy nebo je raději rovnou palte, bacha "spoiler" - zombíci jdou za zvukem! -. Taktéž Vás hned v úvodu bije do očí nelogičnost některých scén, jinými slovy Pitt přežije všechno, Pitt vždy sežene auto, Pitt s protrženým žaludkem projde půlku Skotska. I přes všechna negativa je pro mě World war Z v čele s jedinečným Bradem parádní podívanou a uzavřel bych tím Zombie žánr, jako celek. 5* 85% ()

dee-key

O mrtvolách toho bylo hodně. Jsou pomalu chodící mrtvoly, běhající mrtvoly, střílející a myslící mrtvoly, nedávno tu byli i zamilované mrtvoly, ale sprintující a skoro létající mrtvolu tu ještě nebyly. Podobně je to i s prevencí proti těmto nemilým kousacím potvorám. A tak se film stal docela povedeným a řekněme inovátorským. Ale nemyslím, že bych to musel vidět znovu. ()

fmash

Že to s předlohou, která byla dle mého soudu svěží a neotřelá, nemá skoro nic společného, nechávám stranou. Hyperodolné zombíky, kteří udrží váhu třicetimetrového sloupce svých soudruhů a běhají stokilometrovou rychlostí moc nebaštím co do stylu a šestivteřinovou inkubační dobu nebaštím co do pravděpodobnosti přežití lidstva. Ale jinak to docela šlo... Nejlepší na tom asi byly záběry z televizí v poslední minutě. Tak bych si představoval zbytek filmu, kdybych mu měl dát nejmíň čtyřku. Takhle tomu dejme 2¾. ()

kalap

Som človek, ktorý potrebuje adrenalín ako je jazda v mojom novom športiaku, pri sexe a v neposlednom rade pri takýchto filmoch. ()

Parlay

Nejsem sice osobně obeznámen s knižní předlohou Maxe Brookse, ale dle synopsí tkví její výjimečnost v líčení vlivu zombie apokalypsy na oblasti sociologie, mezilidských vztahů, ekonomie a politického zřízení, což zní bezpochyby velmi originálně a ambiciózně. Snímek je ovšem na rozdíl od svého předobrazu výrazně přímočařejší a je k němu tak zapotřebí přistupovat „pouze" jako k civilnějšímu a realističtějšímu přírůstku do košatého zombie žánru, který vyniká profesionálním technickým zpracováním a zručnou režií Marca Forstera, díky níž dialogové pasáže nevybízejí k posměšným úšklebkům a akční scény jsou nejen efektní, nýbrž i (v rámci žánru) poměrně uvěřitelné. Světovou válku Z pokládám za kvalitní snímek, u kterého mě ovšem mrzí absence tvůrčí odvahy k pokusu o věrnější adaptaci vrstevnatější knižní předlohy. ()

GILLWANDER

Takto sa rozhodne netočí napínavý thriller. Začiatok bol zbytočne uponáhľaný, miestami to nebolo dotiahnuté, nevhodné scény, emotívne pasáže na figu a herci príliš strnulý bez hereckého nádychu. Aj Brad Pitt predviedol výkon, ktorý nestojí za zmienku. Správal sa hlúpo a vďaka režisérovi tak aj vyzeral. Škoda. Podklad fajn ale s totálne odfláknutým dejom, na hovno scenárom a s béčkovým dabingom. Takýmto spôsobom sa točia blbé filmy už desaťročia. Veľká škoda, že sa také filmu nájdu i dnes a ešte väčšia, že sú ľudia schopný za to vyhodiť neskutočne peniaze. Tvrdím, komercia si nás časom podmaní. 50% ()

TheDon

Přemýšlím o tom, proč jsem tomu po první projekci dal jen štyry. Tenhle turbo zombie blockbuster si zaslouží plnou. Ať už za Breda Díru, kterej se chová a tváří poplatně situaci a člověk nemá pocit, že z něj nakonec bude Joe Black. Anebo za vypiplanou akci, masky a nápady jako panelák, po kterým se nemrtví vyvěží až do posledního štoku. Pecka. V záplavě zombie nákazovejch filmů je tahle Fosterovina daleko převyšující vše ostatní. 90% P.s.: To přistání do lesa bylo jak pěst na oko, letadlo plný lidí a v troskách živej Pitt a židovka z Toleda. ()

dyfur

.......dobré - malo to spád....horor so zombíkmi v novom šate - veľmi vydarený....dobrá kamera hlavne zábery invázie zombíkov do Jeruzalema cez ochranný múr.... ()

M.i.k.e

osobně jsem od World War Z nečekal tolik (pro jistotu),respektive jsem čekal přesně tolik,kolik jsem ve finále dostal.Velmi dobrou akční jednohubku,která se bohužel pro diváka pere s tím čím by chtěla ve skutečnosti být.Zda typickým katastrofickým blockbusterem stylu libovolného Emmericha,spíše komroním kouskem stylu Nákazy,nebo snad Resident Evilem pro náročnější obecenstvo (přičemž úplně nejvíc připomíná Boylových 28 dní poté).Forster tak od samého začátku skáče z místa na místo a bombastickou akci střída komronjší prostředí a obráceně.Naštěstí pro mě to filmu neubralo na zábavnosti a i přesto,že tohle těžko bude aspirovat na oscara,užil jsem si to úplně stejně jako loni poslední Resident Evil.Na závěr snad jen veliký souhlas s Marigoldem.Ten koho napadlo WWZ převést do 3D by zasloužil být napaden hned několika "zeky" najednou...80% ()

tufr

Brad Pitt má u mě druhej zářez na pažbě za kterej ho uznávám( Prvním myslím B.Buttona samozřejmě ) !!! Pro mě je wwZ hned po prvním shlídnutí jedním z nej katastrofickejch filmů. Efekty za 1 s * a celkově atmosféra mě dokázala zaříznout do sedačky až sem si zadělal na vlka!!! Po Nevědomí pro mě zatím druhej EPIC kino zážitek roku 2013 !!! 90% ()

maverick10

Marc je bourak a dal pres prdel vsem klisoidnim zoombie predloham. Porad se docitam o tom, jak si do toho s Bradem kecali, no z toho mozna vznikl ten dojem necelistvosti pribehu. Me vsak nic takoveho do oci nebilo, ba naopak, vnimal jsem to jako svetovy chaos, ktery se nutne musel do pribehu take promitnout, tezko budete chtit v dobe chaosu pribeh nalajnovany a prehledny od zacatku do konce. Je to spis asi jako kdyz se Fanous vypotaci hodinu pred fotbalovym zapasem Kotousova z hospody a zacne lajnovat hriste. Tu objede krtinec, tu se vyhne pampelisce... Marc svym originalnim pojetim a moralnim presahem prevysuje zanrove podobne snimky a ke konci se (zaplat Panbuh) vyhne Hollywoodske klasice, kdy se v kine vytahavaji papirove kapesnicky, pri pohledu na dojemne setkani rozrostle rodinky a presune pozornost opet na globalni presah... ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech