RasputincZ

Film těží z dobře napsaných postav obou bratrů, kteří jsou naprosto opačné povahy a projevuje se to v jejich chování i stylu boje. Zatímco Brendan je spíš citlivý a houževnatý, Tommy zobrazuje běsnící zvíře, které v kleci své protivníky mlátí do bezvědomí. Přesto žádná postava není napsana černobíle, Tommyho chování se vzhledem k okolnostem dá pochopit. Další věc jsou zápasy, které působí brutálně a efektivně. Skvělé gradující závěr s výborně zvolenou skladbou od The National pak vymáčkne pár slz i z těch největších cyniků. Intenzivní pecka se společenským přesahem bez jediného hluchého místa, skvěle zahrané (Nick Nolte by mohl teoreticky dostat nominaci za vedlejší herecký výkon). Zkrátka šleha, která se musí vidět. Závěr mě citově naprosto sejmul, možná za to může fakt, že The National poslouchám už několik let, ale zkrátka pár, no víc než pár slz ukáplo. Viděno 3x během 24 hodin a Tom Hardy bude Batmanovi v létě více než hodným soupeřem. A ty řeči o klišé a neoriginálnosti jsou naprosto mimo mísu. Sportovní drama se bez klišé neobejde ()

Alqarin

Nejsilnější příběh posledních let. Dojemné bez příkras, důstojně patetické a tolik lidské. Je to už hodně dlouho, co mi u filmu tekly slzy, a překvapivě mě k nim teď dohnal zrovna Warrior plný násilí. Není to krásný paradox? ()

Wysch

Doufal jsem v to, doufal, Temnej rytíř mi ukázal, že by to šlo, ale pořád to bylo moc originální... ale Warrior to konečně dokázal. Představit béčkovej klišoidní kýčovitej příběh, kterej tahá prvoplánově diváka do emočního ráje, a přitom to všechno udělat s grácií a vkusem. Vůbec ne zdlouhavý, vůbec ne povrchní, prostě jen... nejlepší film letošního roku. Beze srandy. Takhle si přesně představuju film. ()

Hannibal92

5* určitě ne....film je hodně přehodnocený, ale i tak je dost kvalitní kousek. Příběh ne úplně okoukaný i když na druhou stranu né zase úplně originální, hudba takový lehčí nadprůměr, zápasy parádní a to i když jsem si MMA nikdy sám odsebe nepustil. Jen ten závěr..........už jsem se bál že to snad neudělá, naštěstí to dobře dopadlo. No....celkově to máme dost příjemně strávenou část odpoledne. Zasloužené 4* ()

Ozo

Jednu hvězdičku dávám dolů za slabší první třetinu filmu, ale jinak musím smeknout. Ten konec je neskutečně silný. Přes dlouhé odkládání jsem moc rád, že jsem se k filmu nakonec dokopal. ()

MartinezZ

Úplně stejná sterilní předvídatelná nuda jako Fighter. Vlastně je to jen klon Fightera a uniká mi tak smysl, proč natáčet tak krátce po sobě dva skoro naprosto stejné filmy. V jednom rozpadlá rodina s vyhulenou matkou, mongologidními sestrami a bratrem feťákem, ve druhém rozpadlá rodina s vochlastou fotrem a bratrem. V jednom jeden brácha trénuje druhého, který se výhrou snaží dostat ze sraček svého života, ve druhém bojují oba bratři proti sobě - jeden prostě proto, druhý, aby se sám i s rodinou dostal ze sraček jejich života. V obou filmech jde o rozhodnutí, že do toho půjdou, v obou jde o nesmyslné třískání si do držky s cílem toho druhého udolat natolik, aby to vzdal, padl, ideálně skončil s otřesem mozku nebo krvácením, ochrnutím, v ideálním případě rovnou zdechnutím. V jednom filmu přítelkyni chápu, slepice z buranova, které to nevadí a nemá žádné závazky. V druhém manželku nechápu, protože mají dceru a tak namísto toho, aby se oba snažili situaci řešit nějakým normálním způsobem, raději bude doma čekat, až jí přivezou muže s vymláceným mozkem. ~~~ Mám tedy i příští rok čekat nějaký nový film s nečekanou a inovativní zápletkou rozpadlé rodiny a rivality/spolupráce dvou bratrů v ringu, i když tentokráte zcela nečekaně třeba... v thaiboxu? Tady je příběhu a vyprávění na videoklip, nikoliv na 140 minut. Vzhledem k tomu, že prakticky to stejné jsem viděl už u Fightera, byla by to jedna hvězdička, díky absenci mongoloidů ještě přidám půl hvězdičky k tomu. Víc dát ale prostě nemůžu. Kdyby to ti blbci alespoň nepouštěli do kin v témže roce. ~~~ 1,5* ()

Praxis

Strhující emocionální drama ve kterém hlavním hrdinům žerete i poslední doušek z plic. Pohltí Vás to, a na konci vyplivne ve zcela novém světle. Příběh o tom, jak dva bratři nakonec najdou cestu k sobě i otci přes zápasnický ring. Dokonalý herecký koncert vycházejících hvězd, úchvatná hudba a starý dobrý Nolte, který při jeho opilecké scéně v hotelovém pokoji naháněl husí kůži. Film roku 2011? 95% ()

katasta

Herecké výkony suprové, zvláště se mi líbil Nick Nolte, soundtrack jak se patří podtrhující atmosféru, silný příběh a dobrá režie. Nicméně některé motivy byly zbytečné, jiné klišovité, další pouze pro efekt ačkoli beze smyslu. První polovina by si nezasloužila více jak 3*, na druhou stranu je to asi odpovídající předehra druhé polovině, která je o to lepší. Ještě jedním lehce významným plusem je, že ačkoli téma kdy do sebe lidi mlátí hlava nehlava zrovna třikrát nemusím, tohle mě přesto nějakým způsobem oslovilo... ()

Tommass95

Pro mě srdeční záležitost. Mám moc rád sportovní filmy a když v nich je tak skvělé obsazení jako tady, tak už je to teprv dobrá podívaná. A to co nám pan režisér přichystá v posledních minutách ? Při takovémhle dojemném závěru se prostě nemohu ubránit smršti emocí a nějaké té slzičce. ()

Laxik

Tak tohle je fakt žrádlo, Zuřící býk skoro až hirošima-hadr. Dva bratři, každý jiný. Parní válec proti držákovi, ex-mariňák proti učiteli fyziky. Kdepak, tohle není žádný sluníčkový ples jako box, This is Sparta!. 16 zápasníků na začátku pavouka. Koho sere, že obsazení finále známe předem? Stejně prožíváme každý souboj, jako by šel naživo. Stejně tak vem čert logiku nasazování zápasníků do turnaje. Prostě se tam ti dva dostali. Tečka. Vítejte ve světě, kde mají zápasníci rakovinné výrůstky (ramena Toma Hardyho) tam, kde jiní svaly. (No dobře, Zuřící býk asi zůstává zápasnickou jedničkou, ale i tak je tohle kvalita.) ()

ivishka

Silný příběh dvou bratrů. Konec mě rozsekal, ale docela mě štvala ta citová omáčka. Ne u všech hrdinů je rodina pohromadě a u podobných filmů je nově vybudovaná rodina pro hlavní hrdiny filmu hnacím motorem. Klíčem k úspěchu je dřina a těžké odříkání. Líbila se mi celkově sportovní část filmu, ale ten příběh mi nepřišel tolik důležitý. Samozřejmě jsem od začátku fandila jednomu z bratrů a všechny ostatní jsem podceňovala. Warrior je filmem dobrým, ale nikoliv strhujícím, jelikož více než sport dějovou linii ovíjejí scénáristé hlavně kolem rozhádané rodiny. Škoda toho slibného potenciálu. ()

Baronne

Filmy o boxu jsou o hovně. Box je o hovnu . Ale tenhle film neni o boxu .. Je to teda šíleně přehnaný asi jako Hardyho trapézy, mariňáci v publiku absolutně zbytečný, spoustu omáčky a keců okolo. Ale jedinečně podanej stejnej cíl, přitom dvě absolutně rozdílný motivace, dva úplně odlišný trenéři. Nolte mě v první polovině filmu uchvátil, nominaci má oprávněně, Hardy zahrál taky přesvědčivě. Ještě jedna věc, která se neobjevuje v hodně filmech, přelití hlavního hrdiny, protože ze začátku to byl spíš Tommy, a ke konci už ale ten příběh patřil Brendanovi, s tim taky souvisí, že vlastně nevíte, komu máte fandit, a koho je Vám víc líto. Je to fakt na hranici mezi špičkovym filmem, a jenom nadprůměrnym dramatem. Dám tomu 5ku, i když jsem váhal fakt dlouho, ale pod 80% tenhle film prostě neni. ()

ArsenalEagle

Film, který nemá pouze jednoho hrdinu, ale rovnou dva. Nevěděl jsem, komu fandit, fandil jsem oběma. Skvělé výkony obou bratrů, skvělý vedlejšák pro Nicka Nolteho. Tak dlouho mi trvalo než jsem se k filmu dostal, a také dlouho asi nepochopím, proč to trvalo tak dlouho. Skvělý film. Rocky z oktagonu. ()

O.Peta

"Thumbs Up" - škoda, že tu nefungují smajlíci. Warrior mi zkrátka vynahradil vše, co jsem minulý rok ve Fighterovi postrádal. Spravedlivě rozdělený čas jak na rodinný drama, tak geniální Hell in Cell. 90% ()

JJ.Gibson

Nakonec sice dávám "pouze" čtyři hvězdičky, ale aspirace na pět byla veliká!!!! UFC zápasy, které sehráli hravní protagonisté, byly skutečně výborné! Je vidět, že si chlapci malinko zatrénovali! Mohlo tam být více low kicků, ale nevadí :) užíval jsem si to maximálně! K příběhu moc výhrady nemám, možná škoda, že trénování bylo skrouhnuto na minimum a hlavně se řešil Nick Nolte jakožto chrchlající starouš, který už nepije tisíc dní. Né, že by mi to nějak vadilo, ale možná to tu mělo až zbytečně moc prostoru a stejně se defacto nic nevyřešilo. Naopak co mě velmi potěšilo byla role Kurta Angla v roli Koby, ten kluk je ještě zlejší něž býval v WWE!!! Co říci závěrem: Awesome!!!! ()

Jillen

Neuvěřitelně dojemný film.Warrior se se svou emocionální linkou řadí k snímkům jako Million Dollar Baby, Rocky, nebo Wrestler. Společné mají jedno. Lidské příběhy. Zde se jich snoubí hned několik. A člověk vážně neví, komu fandit víc. Jestli sympatickému učiteli fyziky, který má krasnou ženu, dvě děcka a bankrot na krku. Nebo drsnému mariňákovi, který si dal slib, že se postará o ženu a děti svého zesnulého kamaráda z války. A do toho linka s přísným otcem, který si znepřátelil oba své syny, ale ze všech sil se snaží o nápravu...no, je toho trochu moc a může to vypadat jako klišé, ale komu to vadí? Tohle je srdcovka pro borce, co mají v hrudi něco víc, než jen horu svalů. A ten konec... Btw.: Neuvěřitelný Tom Hardy...nemůžu se dočkat dalších jeho filmů. ()

Riddick77

Co na tom, že jde o poměrně snadno předvídatelný příběh plný klišé a obehraných motivů, když je to tak báječně a energicky natočené, výborně zahrané, doplněné parádní hudbou a navíc vygradované až na půdu. Navíc se mi velmi líbí charaktery a jejich motivace, protože poukazují na velké množství sociálních a ekonomických charakteristik a problémů dnešní americké společnosti! Ty předešlé superlativy snad hovoří za vše. Tom Hardy je zde naprosto bezkonkurenční a to jsem ještě nezmínil ten emocionálně nabušený závěr... Žádné oko nezůstane suché! Z mého pohledu jeden z adeptů na film roku [2011]. 10/10! ()

Luke7

Po Hokejovém zázraku opět přišel další zázrak v podobě skvěle gradujícího příběhu, smyslu plných dialogů a né příliš okoukaných herců v hlaní roli. Takhle si předstuji celovečerní film o sportu. ()

nirvanafan

Citové dojení a na úplný závěr citové superdojení. Vyhraje největší looser, který dostane v každém zápase největší nakládačku. (Tohle už jsme někde viděli, ne?) Souboje jsou super, kdyby po chvíli nejely všechny podle stejného mustru. Navíc tu máme předčasné finále, kdy souboj loosera s největší borkou proběhne ještě před závěřečným soubojem obou bratrů (a taky je mnohem lepší.) ()

sonnak

Stát v ringu proti Hardymu a slyšet od trenéra: "Uklidni se... Beethoven!", asi bych si začal klepat na čelo. Špičkově zvládnuté klišé, což ale není nijak na škodu. Však je to klišé z určitého důvodu - protože funguje. Využít se toho snaží každý druhý, takhle skvěle se to povede jednou za pár let. Bravo. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot