Žralok

Strhující příběh dvou bratrů které okolnosti postaví proti sobě v ringu. V zápase o nejvyšší finanční odměnu v historii MMA. Oba mají svoje důvody proč ty peníze potřebují. Oba budete milovat i nenávidět za jejich chování. Ale vyhrát může nakonec jen jeden... ()

kaylin

Začínám mít vážně pocit, že není možné natočit špatné boxerské filmy. Z poslední doby je jich možné jmenovat několik. "Million Dollar Baby", "The Fighter" anebo "Rocky Balboa". Ani jeden není vyloženě špatný, každý má v sobě něco, co z něj dělá naprosto jedinečný zážitek. Nejinak je tomu v případě filmu "Warrior", kde sice nejde o box, ale o bojová umění, rozhodně má film však blíže k boxerským filmům, než nějakým karate či kung fu béčkům. Zápletka zní trochu provařeně. Dva bratři, kteří mezi sebou nemají nejlepší vztah, se chtějí dostat na velmi dobře placený turnaj. Každý má své dobré důvody. Jeden se spojí i s otcem, který se na ně v mládí vykašlal, ale chce ho pouze jako trenéra, nic jiného ho nezajímá. Chce vyhrát a jeho otec je nelepší. Druhý potřebuje oddlužit rodinu, a tak se z praxe učitele fyziky vrací do klece ringu, kde si chce trochu přivydělat. Je to jediné co kromě učení umí. Film trvá více jak dvě hodiny, ale rozhodně jsem se ani chvíli nenudil. Kromě toho, že jsou zápasy celkem dobré, i když nijak převratné, je to hlavně proto, že herci zde mají skutečně doslova koncert. Nick Nolte a Tom Hardy jsou skvělý a v jejich společných scénách se jen divíte, jak to dokonale funguje, i když tedy rozhodně nesledujete scény plné lásky. Boxerské filmy jsou vždy o hereckých výkonech. Tohle byla prostě nádhera sledovat. Doufám, že časem přijde zase něco podobného. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

Philcze

Letos již několikátý film bez jakéhokoliv zvratu nebo momentu překvapení, ve kterém se vše odehraje přesně tak, jak odhadnete po pěti minutách, přesto je po všech stránkách povedený a naplno kulervoucí. Hardy je neuvěřitelná mašina, která v létě určitě zavaří Temnému rytíři, ale přiznám se, že malinko víc mě bral snaživý a civilní Edgerton. Zbytek ve velmi silném nadprůměru (Nolte taktéž skvělý) podpořeným dobrou režií a skvělou hudbu. Otázka tedy zní: "What´s NOT to like?" 90% ()

Remedy

Souboje jsou jako samostatnosti fantastické, nicméně vše, co se děje mezi zápasy, má svůj pevný řád a smysl. Že je Tom Hardy nastupující hereckou megastar, se už tak nějak dalo vytušit z jeho dřívějších rolí, ale Joel Edgerton mě jako Brendan zaujal rovněž nezanedbatelnou měrou. Nick Nolte je v roli zlomeného otce vynikající. Je opravdu nádhera vidět tu nejdokonalejší ukázku profesionality po všech stránkách, sledovat herecký megakoncert a hltat vskutku silný příběh, který by bez těch všech emocí, klišé a (ne)očekávaných kliček nebyl ani poloviční. Důsledkem naprosto procítěných a soustředěných hereckých výkonů (a ztotožnění se s postavami) je potom stav, kdy každý šrám, každý úder a každou inkasovanou ránu obou hlavních představitelů cítíte až do nejzazších míst sami na sobě (doufám, že to nikdo nepochopil jako pokus o suchý vtip s těmi nejzazšími místy, protože tak to opravdu nemyslím). Warrior je film, který ždíme emoce (ale v žádném případě ne prvoplánově) a u kterého předem víme, jak dopadne. Jen si tak říkám, jestli to není vlastně to, co od filmu očekáváme a negativní komentáře typu „je to pouhé citové vydírání“ nebo „krásně natočené, ale vlastně dost prázdné, sází to pouze na efekt a dokonalou formu“ jsou vlastně naší obranou, protože si nejsme ochotni sami sobě přiznat, jak s námi ten film (pouhý film!) zamával. Neříkám, že by se měly filmy sledovat bez mozku. Chci tím spíš naznačit, že pokud jsou v tomhle filmu nějaké kudrliny (našly by se, protože se najdou vždycky a u všeho), nemůžou v mém případě ovlivnit celkový výsledek, protože emoční síla celého snímku je gigantická. A možná, že jsem sledoval i víc srdcem než mozkem. ()

swed

Když pominu moderní zpracování, má "Warrior" stejnou hloubku jako staré filmy s Van Dammem, jenom to není taková zábava. 6/10. ()

movieband

Nevím co dodat. Skvělý triumf. Bratrská láska nezná hranic. Drama o rodině, kde se otec snaží znovu nalézt ztracený vztah ke svým dvou synům a zároveň je to příběh dvou mužů (bratrů) stojících každý na opačné straně ringu v zápasích MMA. Jeden bojuje pro svou rodinu, druhý pro rodinu svého zemřelého kamaráda (bratra Rangera) z armády. Film je doprovázen hudbou, která sedne do každé záběru, do každé scény. Film taky ukazuje jak dokáže být člověk nezdolný a pevný ve svém rozhodnutí. Ať už dobrém či zlém. Co se týče výkonu tria hl. herců (Edgerton, Hardy, Nolte) tak to musím uznat, že bylo vážně ohromné. Jennifer Morrison byla nádherná a svou roli taky zvládla s mým obdivem. Scény, kdy Edgerton vyhrával v ringu, čekání na sms a závěrečných 30 minut mě nenechalo klidným. Dojemný, napínavý a akční film jehož délka uběhne jako voda. Plivu do tváře všem těm chlapům co rozdávají Oscary, protože tenhle film by si ho právem zasloužil. Mám tě rád brácho. ()

gojackill

Když jsem to viděl prvně v originálním znění, tak jsem dával pět hvězd. Dvě klíčové dramatické scény s otcem neuvěřitelně ztratily na intenzitě v českém dabingu a tak nějak mi přijde, že už dál toho nezbylo moc, co na tom filmu vynášet. Prostě například oproti Million Dolar Baby, který s každým dalším zhlédnutím zraje, je Warrior (alespoň u mě) na jedno použití. Po druhé jsem se docela nudil. Prvně mě bral Tom Hardy, který je ikonický, ale působí takřka až duševně zaostale (může to být do určité míry dabingem). Musím jít s hodnocením dolu. ()

Maq

Outsider děsně nečekaně vyhrál. Uf! Kolikrát se to ještě bude opakovat? Inu, dokud to lidi budou baštit, bude jim to někdo vařit. V hollywoodské kantýně. ()

katuska138

Film, který vám rozebere srdce na malinkaté kousíčky. Kam se hrabe Rocky. Tohle není žádný obyčejný sportovní film, tohle je Boj. Boj otce a synů o odpuštění. Boj dvou bratrů, kde každý z nich má silný důvod, proč zvítězit. Boj muže a jeho hrdosti, muže a jeho odhodlání pro svou rodinu vytrpět obrovskou bolest. Nick Nolte předvádí výkon hodný oscara, na první pohled vlastně celkem obyčejný příběh, ale zpracovaný způsobem, který vás nemůže nechat chladnými. ()

stration

Už dlouho mě žádný film tak emočně nevycucl. Všechno, co je zde, ve všech těch komentářích napsané, je pravda. opravdu pecka. Démonický Hardy a charismatický Edgerton se fakt rvou o život a před Nickem Noltem fakt smeknout klobouk. Hrozně jsem se bál, že konec všechno zmrví a utopí v záplavě patosu a citového vydírání, ale je přesně takový, jako celý film - geniální! ()

Helo

Téměř klasický příběh avšak natočený tak, že celému filmu není vůbec co vytknout. Nevidím proto, proč neohodnit plným počtem. ()

MATADOR

"Tak podle šablony vytvoříme sportovní drama - budou v tom dva bratří, jejich fotr alkoholik, finanční problémy a neporazitelný bijec z Ruska. To by mohlo stačit!" Příběh mě tolik zaujal, celkově se nic moc neděje, ale když dojde na boj, je to lahůdka. Co bych taky mohl chtít od filmu, který stojí na bitkách v kleci?! Popravdě je to překpavení, UFC zápasy se ve filmech moc nevidí a je to příjemná změna oproti těm boxerským filmům! Po zklamání z The Fightera je Warrior zdařilá náhrada! ()

Thomassi

Před tím, než jsem Warriora viděl, jsem měl jasno o nejlepších filmech roku 2011, a ani omylem jsem si nemyslel, že by to toto sportovní drama mohlo změnit. No ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Po dodívání jsem z Warriora prostě musel udělat nejlepším filmem roku. I když to má přes dvě hodiny, ta atmosféra MMA zápasů mě dokonale pohltila. Což o to, tento typ bojového sportu mám rád a proto jsem věděl, že se mi jednotlivé souboje budou líbit. Ale dostal mě samotný příběh jednoho rodinného kruhu, který je naprosto dokonalý způsobem, kdy se dva bratři utkají o přízeň jejich otce a o rekordní milionovou výhru. Příběh je skvěle založen na citových a reálně působících scénách a je doplněný o nadpřirozené herecké výkony trojice Hardy, Edgerton a Nolte. Pro mě 100% a doufám, že si na Oscarech nějakou tu sošku odnese právě Warrior, protože si to setsakramentsky zaslouží. ()

Easykk

Po rozvážnějším začátku kdy Tom pouze tréninkově zbuší jednoho chlapce, kterýž vypadá jako kdyby si celou noc hrál s vysavačem, a Tomův brácha Joel na oplátku zmydlí obtloustlého striptéra neustále kontrolujícího vážnost zaříznutí svých spoďárů, začne přituhovat takovým způsobem, že si domů asi pořídím klec kde budu pobíhat jako šílená kráva dokud někdo nepřijde a já s ním neprásknu o podlahu až mu vylítnou zuby z huby. Naprosto ultimátní bitky, které Vás opravdu bolí a poslední zápas u kterého mi něco spadlo do oka a nemohl jsem to až do konce vyndat, tak jsem jen ležel a slzel. ;) P.S. - Pokud se někdo pohybujete alespoň malinko ve světě zápasů v klecích, určitě jste neminuli Karlose Vemolu, jen chci říct, že jsem s ním vyrůstal, takže bacha, ještě na něj mám někde číslo ;) ()

PogoJoe

4.5 || Předvídatelné finále mi v tomto případě nevadilo - zkrátka k němu muselo dojít. Že se nejedná o box, ale o bojový mix, je příjemné zpestření - pro boj se tu nabízí mnohem více alternativ. I ta omáčka okolo (bojů v ringu) je kvalitní a zajímavá. Musím přiznat, že jsem k tomuhle filmu přistupoval malinko skepticky a možná o to víc mě (příjemně) překvapil. Bavil jsem se. Díky. ()

beran-ek

Člověk se tu může přiklonit buď k těm, který irituje vysoký hodnocení přesto, že film má jasnou a lehce odhadnutelnou a klišovitou dějovou linku a nebo k těm, který i přesto tenhle film emočně ždímal. Takže co bych si co nalhával.. ()

m@rz

Tom Hardy je velmi výrazný herec, který (jako jedno z mnoha fungujících koleček) dokázal tento film posunout o úroveň výš. U mě rozhodně adept na nejlepší film tohoto roku (2011). ()

Duotone28

V prvom rade sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorí čítali moje comment, a poriadne ich mojim hodnotením nasral. Keď film pozeral v 2011 po prvý krát, zrejme som mal v hlave v ten deň poriadne vytreté, alebo som v ten čas pobehoval okolo len telom, ale dušou bol uplne nekde inde, v p.... Sorry, zhliadnuté po druhý krát, a už konečne stojím nohami na zemi a samozrejme mením hodnotenie:). Nazdar ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot