Duotone28

V prvom rade sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorí čítali moje comment, a poriadne ich mojim hodnotením nasral. Keď film pozeral v 2011 po prvý krát, zrejme som mal v hlave v ten deň poriadne vytreté, alebo som v ten čas pobehoval okolo len telom, ale dušou bol uplne nekde inde, v p.... Sorry, zhliadnuté po druhý krát, a už konečne stojím nohami na zemi a samozrejme mením hodnotenie:). Nazdar ()

kajas

140 minut uteklo jako voda a já uvažuji, jestli mám v hodnocení přitlačit nebo ne. Ani na minutu jsem se nenudila, oba bratři mi byli velmi sympatičtí (k Tomovi už hodně dlouho chovám hluboký obdiv ;)), Beethoven mi poprvé v životě přivodil husí kůži. ALE, pořád mi v hlavě hlodá nějaký červík, který nechápe, jak se oba dva mohli dostat na turnaj pro 16 nejlepších zápasníků na světě. Jo a Nolte mi tu vyloženě překážel. Přemýšlela jsem o 5*, asi ale nenadešla správná chvíle. 90 % je zde každopádně dost nadhodnocené. ()

FilmFan24

"NAHOŘE JE DOLE, ČERNÁ JE BÍLÁ!" Drama "Warrior" je ódou na radost filmového diváka. Ohromně silný příběh skloubící v sobě všechna možná a nemožná klišé na jaká si jen vzpomenete a přesto výsledek předčil nejenom moje očekávání! No jen si považte: Dva bratři, kteří jsou si díky svému otci - alkoholikovi cizí, matka jim zemřela v bolestech no a aby to nebylo málo, jeden z mužů je suspendovaný učitel, který zoufale potřebuje peníze na splátku hypotéky aby nepřišel o dům a ten druhý, přestože zběhl z armády, je vlastně válečným hrdinou. Samá klišé a přesto anebo právě proto díky citlivé, divákovu duši nevydírající režii a fantastickým civilním hereckým výkonům pánů Hardyho, Edgertona a Nolteyho, dělají z této tuctové vyprávěnky netuctový film. Také musím zmínit umně zakomponovanou Beethovenovu symfonii do působivého hudebního doprovodu Marka Ishama. Nevím a je mi to v podstatě jedno, jestli se "Warrior" dočká stejného věhlasu jako kdysi "Rocky", který fungoval na podobném principu. Doufám jen, že jej členové Akademie nepřehlédnou jak se to stalo zahraničním novinářům, kteří jej na žádný Zlatý globus nenominovali. Svůj první komentář roku 2012 jsem začal a také končím jednou z dalších replik filmu: " Ďábel, kterého znáš, je lepší než ďábel, kterého neznáš!" ()

reqiuem

Tenhle film je boj. Jednou jste nahoře, podruhý zas dole. Scény z ringu jsou strhující a opatřeny tolik adrenalinem, že by to přivedlo k životu i statickou fotografii(která mimochodem pořízená při souboji často bohatě postačuje k tomu, aby se k vám prodral závan pachu krve). Úvodní "nastavení" příběhu je ale tak nechutně prvoplánový, že to nelze přejít bez alespoň pomyslného zakroucení hlavou a siláckýho pokrčení nosu.//Film jistě poslouží i k sáhodlouhým pseudodebátám na téma:"jak si vybíráme své hrdiny"// Divák opravdu nemusí bejt ryzí génius, aby dokázal odhadnout, kam se turnaj vyvine. Nicméně navzdory těmto scénaristickým deficitům a zbytečným "amerikanismům" je Warrior dechberoucím zážitkem, který ve svých akčních sekvencích(pro které je ale tenhle žánr předurčen) nezvedne jenom ze židle, nenapne svaly k prasknutí, ale vyžene i nějakou tu zbloudilou slzu z oka. Vydařená kombinace sentimentu a testosteronu. To se nevidí moc často. ()

Mr.Pumpkin

Slušné tři hvězdy. I přes hromadu kliše a až ubíjející předvídatelnost (ano, uvědomuju si, že k žánru v rozumné míře patří) si film poměrně slušně šlape a obstojně baví. Nicméně žádnou světabornou záležitost bych z toho nedělal (ale vidím, že s tímto postojem jsem v menšině). 70% ()

AlistairMir

To že si tento snímek na sebe nevydělal dokazuje jedinou věc : V dnešní době opravdu úžasné filmy širší publikum asi nedovede ocenit. Protože tohle je ten totálně nejlepší MMA film co kdy kdo natočil a opravdu pochybuji že ho někdy nějakej překoná. Skvělej příběh (kašlu na to že konec byl pohádkovej a předvídatelnej stejně mi něco spadlo do oka až jsem z toho slzel) úžasné herecké výkony a nádherné zápasy. Sám MMA dělám už nějaký ten pátek (no jooo musel jsem se pochlubit nesežerte mě) a jsem rád že někdo konečně ukázal krásu toho všeho a ukázal bojovníky ne jako tupé hlavy co se snaží přizabít v kleci ale jako lidi kteří mají své touhy, problémy, osobní démony, sny a cíle za kterými kráčí po cestě jménem život. Naprostá dokonalost a pro mě nejlepší sportovní film všech dob (Rocky promine) . ()

runner85

Niekedy je nenávisť. Nie! Niekdy zatrpknutie je v srdci tak veľké, že nedokážete odpustiť ľudom ktorým odpustiť chcete. Potom už len ostáva možnosť hnev vytĺcť dakde v ringu. Taktiež vidina vyvlastnenia domu je natoľko veľká, že riskujete svoj vlastný život a zdravie aby ste šli do ringu zarobiť "pár drobných". Potešila klasická hudba. Aj trošku sentimentu. Každopádne čo som čakal si USA neodpustilo dať do filmu blbého Rusa s kosákom a kladivom aby tam mali veľkého nepriateľa. Škoda jednej veci. V hlave mi stále išla myšlienka, že počas hlavne semifinálového boja mohli žiaci svojmu fyzikárovi spievať Beethovenova... bolo by to trošku viac dojemné :) ... ()

JohnMiller

Nespomínam si, že by som ocenil plným počtom hviezdičiek športovú snímku v ktorej je hlavý artikel bojové umenie okrem Rockyho. Väčšina z nich je viac menej kópia. Na prekvapenie ani Warrior neprináša nič nového. Avšak je tak remeselne vyšperkovaný, že som sa nestíhal diviť. Je pravda, že prvú polhodinu som sledoval cca 3 dni, tak ma to nebavilo, a k dopozeraniu som sa kvázi donútil vo vlaku cestou na návštevu k rodičom, no počas sledovania som nakoniec ani nedýchal. Keby mi s kapsy vybrali peňaženku ani by som si to nevšimol. Ako hovorím, ono je to v podstate klišé, o príbehu dvoch pohádaních bratoch ani nehovorím ale je to tak skvelo nakrútené, že mi to pripomenulo Howardovu snímku Rivals, do ktorej som išiel tiež skepticky a potom som sa nestíhal diviť. ()

TominoLa

Teď by se mi Beethoven taky hodil. Je těžký se teď soustředit na komentář, když stále vstřebávám tak silný zážitek. Myšlenkami jsem stále v kleci. Určitě jsem režiséra Gavina O´Connora nepodceňoval. Vždyť už jeho Hokejový zázrak byl parádní. Tohle je, ale někde jinde. Smekám. Doufám, že to nebyl poslední jeho film ze sportovního prostředí. Byla by to škoda. Lepší než Warrior jsem zatím asi neviděl. Moc by si zasloužil plátno. 10/10 ()

Eldrick

Nevtíravé upřimné emoce, které k nám divákům plynou, narozdíl od takového prvoplanovitého FIGHTERa, přirozeně mezi řádky. Okoukaný box vystřídaly moderní MMA souboje v rámci UFC, které jsou dnes čím dál tím víc v kurzu, protože box je díky sestrám Klitschkovým v těžké krizi. Šablonovitá podíváná plná klasických klišé, ale naservírovaná neotřele efektní režií. Tom Hardy je nezastavitelná bestie a jeho trapézy předpovídají ultimátní příchod Banea na scénu. Už se nemůžu dočkat DARK KNIGHT RISES... a Nick Nolte se konečně vyhrabal ze sraček a dočkal se svého zaslouženého comebacku. Pohublého Kurta Anglea jsem jako Kobu vůbec nepoznal. ()

togaf

Třenice mezi sourozenci jsou vždycky zajímavé, dokonce i když se to všechno točí kolem sportu. Postupně odhalovaná tajemství jsou pečlivě dávkovaná, že divák zůstává neustále v napětí. Navíc ani jeden z bratrů není "ten zlý". A závěrečný zápas, no pááni :) ()

Dont

Hodnotím pár minut po skončení filmu a těžko hledám slova. Film je od začátku vtáhnul do sebe a už mě nepustil až do konce. Je tam sice dost klišé, ale tomu se ve filmu na dané téma už jen těžko vyhnete. Režisérův kalkul s emocemi diváka je také zřejmý, ale na mě to působilo naprosto dokonale, protože závěrečný souboj a hlavně ta část, kdy se rozezní ten parádní song, to mě dostalo do kolen. Film jsem následně viděl ještě dvakrát a je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků roku 2011. Turnaj je jen jednoduchá záminka pro konfrontaci, kterou lze celkem snadno natočit divácky atraktivní, daleko víc mě bere ten příběh okolo, který je skvěle napsaný a všichni herci se do toho dokázali neuvěřitelně působivě vcítit a bezchybně zahrát svůj part. V tomhle ohledu je pro mě jedničkou Tom Hardy, který zatím nikde nehrál líp. Nick Nolte a Joel Edgerton jsou taky perfektní. Hodně se mi zamlouval i pro mě doposud neznámý Frank Grillo v postavě trenéra, doufám, že dostane nějaký ten prostor i v dalších filmech a povede si opět tak dobře. ()

Aleee89

(viděno 6. 1. 2012) Warriora jsem zaregistrovala už před nějakou dobou, ale jeho zhlédnutí jsem pořád spíše odkládala. Filmy, které mají jako berličku sport, v poslední době nejsou výjimečné. Často se povedou a docela často také sbírají ceny. Warrior mě proto až tak nepřekvapil, po předchozích zkušenostech s podobnými filmy jsem věděla, do čeho zhruba jdu. Ale přece jenom musím říct, že u mě naprosto převálcoval loňského Fightera, který byl nudný a měl děsně nesympatické až otravné hlavní hrdiny. U Warriora zápasení v ringu není tím hlavním, tím hlavním je vztah dvou bratrů a vůbec narušené vztahy v jedné rodině, takže celkem solidní základ pro pořádné drama. Sice jsem od počátku tušila, jak film bude pokračovat a vrcholit a odhadla jsem i naprostý konec, ale hodnotu snímku to u mě nesnížilo. Film mě prostě bavil, hlavně druhá polovina parádně gradovala a každý zápas přinášel obrovskou dávku emocí. I hlavní postavy a jejich příběh mě bavily. V podstatě nemám zásadních výtek, tušila jsem, že Warrior se mi líbit bude. ()

Frenegonda

Klišé, klišé a zase jen klišé!!! S odpuštěním, tohle uz tu bylo stokrát. Na to abych sledoval jak do sebe dva chlapi bušení nemusím jít do kina, ale stačí jakýkoliv sportovní kanál... A všechny ty o můj Bože kecy o válečným hrdinovi... To me buď vytáčelo a nebo mi to přišlo směšný... ()

marleyy

60% Film, který dokáže strhnout, ne však mne. Avšak mám - li srovnat s Fighterem, přišlo mi, že je mnohem víc podbíziví. Jinak musím vyzdvihnout hlavně roli skvělého alkoholika Nicka Nolteho. ()

Skip

K filmu o MMA (smíšené bojové umění) jsem zpočátku přistupoval s jistou nedůvěrou. Očekával jsem další tupou mlátičku, kterých už bylo požehnaně. Jenže ono to bylo spojeno s rodinným dramatem a vůbec ne špatně. Naopak to bylo podáno velmi poutavým způsobem, bez zbytečného patosu a herci odvedli kus dobré práce. ()

Vědma

Málokdy se mi stane, abych celý film věděla co přijde za pět minut. Ale fakt že nic předvídatelnějšího a klišovitějšího jsem neviděla a navíc nesnáším se dívat na to, jak někdo někoho mlátí obzvláště pak jenom pro peníze a zábavu jiných.. Ale Toma Hardyho mám ráda, Joel Edgerton taky nebyl špatný a vcelku to tak nějak fungovalo, ale stejně se nemohu ubránít dojmu, že je to převelice přeceněné. Nebýt toho, dala bych čtyři. "Tohle kdyby někdo udělal někomu na ulici, tak by ho zavřeli." ()

Petaxis

Film o tom, jak moc trauma z dětství, způsobené despotickým rodičem, dokáže poznamenat člověka na celý život. Příběh o odpouštění dávných křivd, kterých se na vás dopustili jiní. Velmi silný scénář společně se špičkovými hereckými výkony, v čele s výkonem Toma Hardyho. To, co zde předvedl, je prostě naprosto geniální. Už jen kvůli jeho hereckému výkonu má smysl film vidět. Tento snímek bude mít u mě vždy zvláštní místo, jelikož Tommy je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav a jeho charakter je mi osobně hodně blízký (ne, že by mi byl úplně podobný, spíš naprosto rozumím tomu, proč Tommy ve filmu jedná tak, jak jedná a celé tohle jednání a celkově i téma filmu se mě hodně dotklo.) A že nedostal Hardy za tuhle roli Oscara, dokonce ani tu blbou nominaci, to prostě asi nikdy nepochopím! ()

corona

Chalani sa mohli pobiť niekde za mestom alebo v krčme, ale zasa by za to nedostali 5 melónov. Jediné čo mi bránilo dať maximum, bolo príliš silné tlačenie na pílu, čo sa týka citového vyžmýkavania diváka ("ak prehráš prídeš o dom..."). Nicka Nolteho som ešte tak dobre hrať nevidela. Za omyl kastingu považujem obsadenie Kurta Angleho do úlohy Koby, čo sa fyziognómie týka, skôr by ma presvedčil, že je Krovák ako Rus. ()

Reesam

U filmu, kvalitního filmu, je důležité, aby zaujal prvními minutami, v průběh děje se tajil dech a především po samotném závěru, abyste měli zvláštní pocit a smíšené myšlenky. Je to zvláštní, protože tenhle se toho moc nedrží. První polovinu bych mohla snad jen z valné většiny kritizovat, kde bych vytkla strnulost scénáře, nepropracované postavy, minimum dramatu. Ale copak můžu? Copak můžu tohle říct i po té druhé půlce? Až tam mi došlo, jak propracované postavy vlastně jsou, jejich charakter, který se zdá být povrchový, vlastně zasahuje až do hloubky. Tam se vynahrazuje všechna fádnost z první půlky scénografie. Začíná napětí, famózní hudební doprovod a dostávají se do popředí i city. A nejenže slza kápla při zlomení otce. Co teprve v samotném závěru. Musím se přiznat, že ač boxu nerozumím a nikdy mě to k němu netáhlo, tohle jsem hltala jedním dechem, zkoumala jsem techniky a do poslední chvíle jsem ani nevěděla, na čí straně vlastně jsem. A nejde právě o tohle? Lehce je tu poznatelné, jaká je hrdost mladšího bratra, jeho zranitelnost a vlastně celá maska a postoj. Famózní. Vím, že je tohle jeden z těch lepších filmů, které si své hodnocení opravdu zaslouží. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot