Santino7

Kvalitná športová dráma zo zápasníckeho ringu, snímok o dvoch bratoch, ktorí si prechádzajú ťažkým životným obdobím. Východiskom zo zlej situácie by mohol byť turnaj zmiešaných bojových umení. Prepracované súboje v klietke, dobrá dramatická línia, kvalitné herecké výkony hlavných postáv. Taký je Warrior. V hlavných úlohách Tom Hardy a Joel Edgerton, pričom ani jeden z nich sa nenechal zahanbiť. Opäť raz vyzdvihnem hlavne Hardyho vynikajúci výkon. Ten chlap vyzerá, že sa pre takéto typy postáv proste narodil a sú pre neho ako keby šité na mieru. Tejto dvojici kvalitne sekunduje Nick Nolte v úlohe ich otca, taktiež pozoruhodný výkon. Musím povedať, že takéto poctivé filmy z prostredia bojových športov mám naozaj rád. O to viac, ak sú obohatené o dobrú dramatickú líniu, čo sa nevidí u takýchto filmov príliš často. A hoci je záver filmu ľahko predvídateľný, koho to trápi? Dôležité je, že film ako celok zanecháva dobrý dojem. 5/5 ()

Oyer

Pro mne jeden z nejkontroverznějších filmů. Spíše 2,5 hvězdiček. Vadilo mi : přehnaná americká agitka - semifinálový zápas proti sovětskému kolchozníkovi (myslel jsem, že už takovéto předvádění se je už dávno pasé). Také jsem nepochopil vztahy mezi syny a otcem - z kterého si tu udělali chlapci otloukánka a zesměšnili ho tu jak jen to šlo. Vůbec jsem nepochopil proč vlastně ?? Brandon procházel celým turnajem opravdu jako outsider, sotva se mu dařilo se ubránit (a na tom také postavil své vítězství ?!) Aby to nebyl úplný propadák, něco málo zachránila atmosféra soubojů ( i když i nad některými boji samotnými musel člověk přimhouřit oko, nebo zakroutit hlavou...) a k dojáku už dopomohla i závěrečná hudba a slzavé pasáže... ()

Stranger885

Příběh o touze, povinnostech, rodině, nenávisti, odpuštění, slibech a víře, který je zasazený do prostředí sportu (MMA). Každá postava má své důvodu proč a co dělá. Vy s k nim vytvoříte pouto. Budete je chápat, litovat i povzbuzovat. Tohle totiž dostane i tvrdé chlapy, kteří uroní slzu. Věřte nebo ne, ale tenhle film má velké srdce. Dojme Vás a inspiruje. Nesuďte ho podle obalu protože se tady nejedná o studentské rvačky, kvůli holkám. Tady to má úplně jiný rozměr. Patří to mezi moje nej a to zaslouženě. ()

H4ku11

Jednoduchý príbeh, ale o to výnimočnejšie zahraný. Tom aj Joel sa do tohto filmu pekne zakusli a vzniklo takéto veľdielo. ()

filipvrbik

On ten film není až tak skvělý, jak to vypadá ze zdejšího hodnocení (např. Rockyho mám radši), ale narozdíl od podobných filmů,kde máme jednoho kladného hrdinu a tomu fandíme - tady jsou dva bratři (no já fandil fyzikovi). plusem je kvalita soubojů a taky vztah otce k synonům, bohužel se moc nedovíme o matce,ani co vedlo oba bratry k nenávisti (aby to bylo psychologické drama). Výhoda je , tím že jsou dva nemůžou oba vyhrát....90% ()

tomik99

Turnaj, pár zápasů, jeden otec, dva bratři proti sobě. Jeden chce za výhru splatit hypotéku, druhý darovat peníze rodině svému nejlepšímu kamarádovi. Příběh jednoduchý jako facka a ve chvíli, kdy bylo odhaleno, že dvě hlavní postavy jsou bratři, bylo asi všem jasné, že se spolu utkají ve finále turnaje. Nicméně Gavin O’Connor zkrátka umí napínat i ve chvílích, kdy známe výsledek. Daří se mu to po celou dobu filmu a to dělá z Warriora skvělé dílo. Ve finále se jedná o velice silný film, u kterého se lehce tají dech. Senzační. ()

dan4815

Sportovní a bojové filmy příliš nemusím. Je tam příliš sportu, ke kterému mám přirozenou averzi pramenící z faktu, že naposled jsem byl schopen vyšší rychlost v dětství, když jsem dobíhal za zmrzlinářským vozem. Ovšem tento počin mě pohltil. Přiznávám se, že do filmu jsem byl donucen pod záminkou, že se tam objeví má oblíbená hudební kapela, která opravdu skvěle podtrhla finální scénu. Film je velmi emotivní, nejde tu ani tak o zápasení v ringu, než o zápasení emocí. Musím uznat, že na konci jsem měl slzu na krajíčku, ačkoliv brečím jenom v momentě, kdy mi zapadne prášek Neurol za stůl. Výborně vybalancované emoce, akčnost a děj. Na nic si to nehraje, jenom příjemně překvapuje. ()

Yardie

Dle prvního záběru jsem tušil, oč asi půjde - sociální drama. Trošku jsem se ovšem spletl, sklouzlo to spíše k rodinnému dramatu, leč trošku toho sociálního tam zbylo. Abych nezapomněl, vůbec jsem nevěděl, o čem film je. Každopádně je překvapivé, jak na mě film zapůsobil. V podstatě je děj předvídatelný, od začátku do konce, žádné překvapení. Nic extra se neděje, prostě to běží a člověk na to kouká. V první polovině spíše drama, druhá půlka spíše sportovní. Ale prostě mi přišlo, že se nic tak světoborného neděje. Ale hleděl jsem na to, a hltal to, o sto šest. Film má prostě zvláštní kouzlo, takovou atmosféru, charismatického hlavního hrdinu (Hardyho), dobrou hudbu, že to člověka prostě pohltí. A druhá polovina je už prostě jízda. A finále, no, co dodat... To bere dech. Celkově tedy mě to neskutečně dostalo, i když objektivně řečeno - není ani proč. Ale je to tak. A asi o tom to je, jak to člověka dostane. Takže lepších 80%, spíše k 90%. Velmi dobré. Howgh! ()

Emo-haunter

Upřímně jsem byl z filmu poměrně zklamán, a 88% je z mého pohledu velký hype. Mohl to být epický a nezapomenutelný film... Jenže. Postrádá to absolutně nějakou vnitřní logiku, všechno je tam totálně jeblé na hlavu a nereálné. Jako já nevím, ale nepřijde vám divné, že se pořádá největší turnaj historie nejlepších 16 hráčů světa a dají tam někoho, kdo byl nejvýše 500. nejlepší v UFC a nikdy nehrál nic profi, a někoho, o kom se vůbec neví kdo vlastně je, a na základě jednoho videa dostanu úplně na chill možnost tam hrát? Ještě když to řeknou komentátoři - "největší turnaj v historii, šestnáct nejlepších hráčů, a o pár minut později - my vlastně ani nevíme, kdo tento hráč je" - WTF?! To už mám větší šanci já podepsat s Realem Madrid. A takových prapodivných rozhodnutí postav je tam celá řada - manželka učitele fyziky je totálně na dně z toho, že do toho Brendan jde, chce mu to zakázat, ale najednou se rozhodne mu jít fandit s úsměvem na tváři v semifinále proti největším borcům, a ve finále úplně v klidu sleduje to, že nastoupí proti Tommymu, který doposud na turnaji všechny v podstatě zmrzačil? A mohl bych pokračovat, sociologická, psychologická a vnitřní stránka postav je totálně céčková, ne-li hůř, scénář totálně prapodivně vystavěn, nějaká osudovost a motivace postav chybí, otevřený konec byl cílený, protože očividně samotná režie sama nevěděla, co si s tím nakonec počít, no nezlobte se na mě, na tuto hru já fakt nepřistoupím. K tomu chyběly i pořádné ukázky tréninků a progresu protagonistů, a těžko se dá věřit tomu, že najednou minimálně Brendan je světovým fighterem, prostě těch chyb je tam fakt strašně hodně na tom scénáři, až to bije do očí. Je to totálně naleštěné, má to kvalitní hudbu, atmošku, ale to všechno kolem je celkem průser... Tomu filmu se nedá věřit, že to myslí vážně, je to jak z alternativního světa, plné klišé, plné roztodivného chování všech, místy totálně roztěkané kamery při soubojích, inu, nene, toto bylo vážně zklamání... Ani nevím proč uděluji tři hvězdičky, ale těch ***5,5/10*** tomu dám, takže se to do nich ještě s odřenýma ušima vleze, a to hlavně díky mému širokému rozpětí tříhvězdičkového hodnocení. ()

Muel

| Lionsgate Films | Nepamätal som si veľa z tohto filmu, preto som si chcel overiť, či je tu moja päťhviezda stále relevantná. Je. Je to strašne super. Banálna zápletka, ale vyšťavená na absolútne maximum kvôli brilantnému scenáru a presným hereckým výkonom. Jedna jediná scéna na pláži s oboma bratmi nám efektívne predstaví kompletný rodinný konflikt, ktorého napätie sa vyžmýka v poslednej polhodinke, ktorá je absolútne geniálna. Úprimnými emóciami a drsnými fighterskými scénami najlepší MMA film, aký kedy vznikol. Radosť sledovať. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

barrahir

Bratři v ringu. To tu ještě nebylo. Nemám boxerské filmy moc rád, protože vždycky víte, kdo bude ve finále. No tady to víte taky, ale alespoň nevíte, kdo vyhraje. Souboje jsou moc pěkně provedené a nenudí, i když pár klišé, které jsou ve všech těhle filmech, jsme se samozřejmě nevyhnuli - zápasník, kterej x let nebyl v ringu vyhraje největší turnaj všech dob, jo vždycky to tak bývá a ani Rusák v sovětském triku nechyběl. :-) I tak moc příjemná podívaná. PS: Tom Hardy bude v Batmanovi boží. ()

masiko

Tak ubehlo par hodin od jedne z mnoha, mnoha budoucich projekci Warriora a ja jsem konecne sto napsat koment. Opravdu me tu bavi cist ty hlubokomyslne komentare, jejichz autori uz znaji dopredu zakonceni a film je pro ne nuda, protoze jen kopiruje mnohokrat videna klise. Asi si budu muset doplnit filmove vzdelani, protoze ja jsem film podobny Warriorovi (ktery by mu sahal aspon po kotniky - tady pozor, treba Zurici Byk se podoba leda tak ringem) jeste nevidel. Pro me jednoznacne film roku a Hardy si zaslouzi minimalne nominaci. PS: Po druhem shlednuti jde Warrior do me TOPky. Take jsem si uvedomil, ze trio rodiny Conlonovych je celkem vyvazene. Hardy sice cni, ale zrovna tak famozni vykon predvadi Nick Nolte. Joel Edgerton je sice trosku pozadu, ale spolu s Jennifer Morrison tvori duo, kteremu nelze nefandit. ()

Ole92

Uf !! Tak teď doopravdy nevím. Na jedné straně bych řekl výborný film ale na té straně druhé mi docela vadilo že tam nebyl nějaký zvrat který by mě vyvedl z rovhováhy. To mi tam opravdu hodně chybělo a hodně mi to kazí dojem jinak z nadprůměrné záležitosti. Škoda jen té průhlednosti. ()

Mr.Mick

70. roky patrili Stalonemu a jeho Rockymu, 80. zase DeNirovi s Raging Bull, z 90. rokov si žial nič nepamätám :D, prvé desaťročie nového tisícročia položil na lopatky starnúci Mickey Rourke vo Wrestlerovy a toto desaťročie bude jednoznačne patriť Tomovy Hardymu, ale myslím si, že by sa mu podarilo v ringu sundať všetkých menovaných. ()

Nekgro

Emoce a zase jenom emoce. Úctyhodný filmařský počin, jež svým přesahem do studia lidské duše pozvedl zápasnický film na novou metu. Figthera zesměšnil a titul kultu Rockyho se otřásá v základech. ()

panmroz

Tom Hardy je typ, ze kterého ze jen obtížně spouštějí oči a ovládá scénu pokaždé, když je na plátně. Což zdaleka neplatí pouze o tomto titulu; jinak se film daleko spíše blíží disneyovce Hokejový zázrak než ambicióznějším snímkům typu Crying fist či Fighter. Ale intenzivní to je, to zcela jistě. A prostor ultimate-fightů není ještě nikterak široce zmapován, pokud samozřejmě nepočítáme van Dammovo Lví srdce či dvojku a trojku arénovky Neporazitelný, a jiné podobné "ilegály". No a nemocná dcera a hypoteční krach, to jsou takové klišé, že už mě z nich bolí uši. Scénář tuctový, odedřeli to herci. ()

M.E.K.Y

Nebudu vám nic nalhávat, uhrančivé hodnocení disponujícími plnými 93% červených čísel mi shodilo čelist a v domnění, že uvidím zas konečně něco výjimečného jsem si Warriora nemohl nechat ujít. Tohle jsou skoro jediná kladná slova na tento film. Po shlédnutí můžu jen napsat - WTF?! Dokonce se vedly předzvěsti, že Warrior hravě strčí do kapsy i kultovního Rockyho... abych to uvedl na pravou míru prostřednictvím mého skromného názoru, tak tento film nesahá Rockymu ani po kotníky! Je to pouze drzá vykrádačka Italského hřebce, ve které nefunguje skoro nic. Příběh je až lhostejně klišoidní, kdy dva bratři (mimochodem vlastnostmi podobající se tomu špatnému/zlému a dobrému/slušnému) prožívají těžké chvíle života, otec vyléčený alkoholik neskonale hledající cestu k vzájemné úctě a fungující rodině a pak.... už vlastně nic! Vše se má urovnat prostřednictvím nejlepšího turnaje bojových sportů, který se kdy konal a jehož účastníky jsou i již zmiňovaní oba bratři. Příběh plyne velice rychle, nikde se pořádně nic nevysvětluje, základy obou hlavních postav jsou vybudovány na tenkých stéblech trávy a divák se nenaděje a už jsou oba chlapci ve finále turnaje (jak překvapivé) a srdceryvný souboj může začít... Nevím jak vy, ale semnou to ani nehnulo a to se většinou poddám vypjatějším situacím! Jednoznačně je to špatně vystavěné, strašně naivní a mimo jiné jak už jsem zmiňoval, nechutně to vykrádá Rockyho. Herecké výkony stojí za starou Bellu a faktem je, že Nick Nolte a krásná Jennifer Morrison (na kterou se alespoň pěkně kouká) to fakt neutáhnou. Navíc z proslovů komentátorů zápasů se mi chtělo brečet a klepal jsem si na čelo! Závěr? Vysoká hodnocení absolutně nechápu, protože Warrior je pouze průměrné sportovní drama, tápající ve všech činnostech! ()

maty39

Asi jeden z nejlepších filmů, co jsem letos viděl. Existence Warriora je definitivním potvrzením toho, že klasický akční film ve formátu let osmdesátých a devadesátých je definitivně mrtvý (možná už je tomu tak dlouhou dobu, ale až do tohoto filmu jsem si to nedokázal připustit). V podstatě se jedná o turnajový film, kterých např. JCVD a další bijci let minulých vyprodukovali miliardy. Je však podaný formou, kterou jsou schopní strávit i jinak orientovaní diváci. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot