provitamin

zápasenie ani box nepatria k mojim obľúbeným športom a preto som od tohto snímku veľa neočakával, ale v kombinácii s rodinnou drámou to fungovalo. hlavne v prvej polovici sa bojovalo minimálne a prevládal príbeh nad akciou, ktorý sa síce pomaly rozbiehal, ale fungoval. síce zostali ešte niektoré veci nedotiahnuté, napr. zatknutie Tommyho, ale vo finále spokojnosť. ()

Ripley

Již dlouho jsem nehodnotil film u kterého bych nemusel přemýšlet,zda dát čistých pět hvězdiček.Tohle je silný a kvalitní film ve všech aspektech a obrovské překvapení roku i vzhledem k tomu,že film u nás neběžel v kinech.Jasných 100%. ()

ZdenoLo

No tak ku*va toto je ono ! Ten skvelý pocit keď sa perfektný dej vryje pod kožu a päsťami udiera na city. Či už po tej nadupanej atmosfére alebo hereckými výkonmi. Priznám sa že Tom Hardy ma vždy nejako obchádzal ale v poslednej dobe čo film to "poklona". Po Fighterovi s Markom Wahlbergom a Christianom Baleom som už nečakal nič čo by s tohoto žánru zosadilo favorita, a je to tu. Dva osudy dvoch ľudí spoločnej krvi núti k dileme zvoliť si víťaza, no márne.. ()

bloodline

Bravúrne herectvo omotané okolo bizarne elementárnej dejovej kostry. Ale musím vystrúhať poklonu, pretože to čo predvádzali Hardy, Nolte a Edgerton malo esprit, šmrnc, pravé orechové a všetky ospevné Ódy na radosť sa nepretriasali len tak leda-bolo. O'Connor nenatočil len bohapusté testosterónové harašenie vo výbehu pre hydinu, ale americkej dejovej debilite, obmedzujúcej sa na nekryté vytĺkanie mozgov a lámanie údov, vniesol duch herectva na intergalaktickej úrovni a preto aj tá slza na záver vytiekla nenadarmo a zaslúžene... ale až na druhý pokus. ()

Ashar

Ať si kdo chce vykládá o klišé, tento film je opravdu povedený. Byl jsem napjatý až do konce. Po dlouhé době konečně zase dobře natočený sportovní příběh z ringu. ()

farfalla

Musím přiznat, že tento bojový, zápasnický film mě pozitivně překvapil. Podívala jsem se na něj jenom proto, že je ve výběru nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Nenávist mezi sourozenci a k otci je už jedním z filmových klišé, ale v tomto filmu není tak tuctové, jak by mohlo být. Postupné odhalování osudů bratrů a toho, co se stalo mezi nima a jejich otcem, je zajímavé a dobře dávkované pomezi dialogy a zápasy v kleci. Bratři Tommy (Tom Hardy) a Brendan (Joel Edgerton) jsou jako zápasníci uvěřitelní a jejich postavy mi nebyly lhostejné. Nick Nolte jako jejich otec Paddy Conlon je úplně přesně zničený alkoholem i výčitkami svědomí a také osamělý. ´Warrior´ mi stylem připomněl jiný film ´The Hurt Locker´ z roku 2008. ()

Paity

Původně jsem tomu dal tři hvězdy, abych moc nevybočil z davu, ale nedalo se. Musel jsem dát skutečné dvě, které si tento snímek zaslouží. Tenhle film má tolik klišé až bych zvracel. Táta, co utekl od rodiny, se stal alkoholikem, aby se k němu v dospělosti vrátil starší ze dvou synů, který nechce ale být jeho synem, ale jen zápasníkem, kterého bude otec trénovat, co by kouč. Do toho druhý syn, který žil s otcem a v mládí si užíval jeho alkoholových výstupů, se stal učitelem fyziky (?) na střední a zápasí také. Vlastně ne, už nemá ani na průměrné poloamatérské zápasy. Ale to nevadí. Je tu totiž miliardář - mecenáš, který více než svou rodinu miluje řecko-římský zápas zmutovaný s wrestlingem, a který přijde s modelem nějakého mistrovství v zápasech v kleci, kde je vše dovoleno. Oba bratři se na toto mistrovství dostanou. Ten starší tím, že za 20 sekund vyřídí v jedné zaplivané posilovně v ringu jakéhosi mistra USA. Mladší má zase 1,5 zaměstnání, po škole chodí mlátit do ringu další pomatence a přesto se mu nedaří platit hypotéku na dům, a tak přemluví svého kamaráda, co vlastní další fitko, aby ho do soutěže jako neznámého dostal, přestože se zmíněného mistrovství zúčastní pouze "bojovnická" elita, která má za sebou řadu úspěchů. Co osud nechtěl, dva naprostí outsideři se dostanou přes všechny grand-šampióny, aby se utkali mezi sebou ve finále. Do té doby si nemohou přijít na jméno, jeden druhého nesnáší (starší mladšího přece jen více), na konci finále, se ale starší, který zápasí i s vykloubeným ramanem, vzdá a mladší brácha vyhraje a tím získá 5 mil. dolarů. Co na tomto si zaslouží více než dvě hvězdičky, které dávám spíše za hutnou atmosféru, to skutečně netuším. ()

Prochy38

Já moc nevím, co k tomu říct. Dnes 7. místo v žebříčku (12/2011)? Ano, klidně! Nechci se moc rozepisovat, tak to napíšu stručně. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Skvělé herecké výkony snad všech hlavních postav. Parádní hudba! Výborná režie. A hlavně geniální a strašně silný příběh. Přiznávám, byl jsem solidně na měko. A to ne jenom jednou. Opravdu si myslím, že si Warrior vyšlápl pro nejednoho oscara. Už nepamatuji, kdy jsem si fakt takto naplno užil 140 minutový film. Odsypalo to strašně rychle a nemělo to chybu. Ještě před pár hodinami jsem nevěřil tomu, že "bojový" film může mít takovou sílu! U mě těžké nadšení! ()

FARGO

O něco slabší než Wrestler, ale stále fantastické v soubojích a hodně dravé jako drama. Výtečný konec! PS: I napodruhé mě to dokázalo zvednout s křesla a na konci donutilo zamáčknout slzu. Doopravdy feel good movie af the year. ()

Milodar

Skvěle odvedená filmařina. Ale nemůžu si pomoct, ještě bych do finálního ringu přizval taťku Nicka, který by za citového vyvrcholení diváků, uštědřil oběma synkům pořádného hudlana. Takhle to chodí opravdu jen v pohádkách a některých filmech. Třeba pro mě někdo natočí druhý díl, kde velký Koba zbije všechny učitele fyziky. ()

Frecklie

Viděla bych to na překvapení roku. Věděla jsem, že jde o dobrý film, ale takhle silnou věc jsem fakt nečekala. Šla jsem do toho dost skepticky, téma je ohrané a nenapadlo mě dopředu nic, co by mě na tom mohlo zaujmout. Teď bych si za ten svůj a priorní názor nejradši nafackovala. Paráda! ()

Schuldiner

Když jsem viděl zdejší hodnocení (v tu chvíli 93%), řekl jsem si, že na film tohoto ražení, to musí být něčím opravdu zvláštní.. Nebylo. Je to pohádka. Sice dost drsná, po všech stránkách, ale pohádka. Vše je nalajnované, vše, každý detail je částečkou velké pohádkové mozaiky, kde tvůrci nevynechali vůbec nic ze všech těch dramaticko-pohádkových klišé. Nemůžu říct, že by se mi film jako celek nelíbil nebo, že by mě vůbec nebavil.. Ale jednou to rozhodně stačilo. PS: Ve zkratce. - Dva bratři, jeden hrdina z Iráku a druhý otec od rodiny (mající krásnou blonďatou manželku), oba žijící s minulostí, kdy od sebe byli v dětství odděleni (jeden zůstal s nemocnou umírající matkou, druhý s otcem alkoholikem), se přihlásí do turnaje nejlepších bojovníků na světě o 5 miliónů dolarů, přičemž jeden bratr (otec od rodiny) je v těžké finanční situaci a navíc je to v souvislosti s turnajem naprostý outsider a druhý slíbil peníze manželce svého mrtvého parťáka z Iráku.. Myslíte, že se potkají ve finále??? No, neřeknu vám to, podívejte se sami.. Čekají na ně nejlepší bojovníci světa. Mezi nimi i obávaný ruský bijec, který zatím nepoznal porážku. A který samozřejmě vystupuje ve stylových sovětských barvách.. ()

Marrty3

Tak tohle je opravdu NÁŘEZ . Miluju sportovní dramata a tohle je asi to TOP. Dokonalý děj dvou odlišných bratrů a jejich notorického otce na mě šíleně zapůsobil. Hardy jako běsnící zvíře urvané ze řetězu mě naprosto dostal. Pro mě osobně jeden z nejemotivnějších filmů co sem kdy viděl. Fakt mě to dostalo že nechybělo málo a ukápla by nějaká ta slzička. Můžu jen a jen DOPORUČIT. ()

ondrula

Tak dejme tomu, že je to průměrný film z prostředí zápasníků - magorů, ovšem 9. nejlepší film všech dob? Ani omylem. Poměrně dost mě zklamaly herecký výkony; Nick Nolte se celej film furt jen někomu omlouval a smutně koukal a Tom Hardy zas jen čuměl ultimátně nasraně a nehnul u toho brvou. Co mi asi vadilo nejvíc, byla absence prokreslení charakterů zápasníků; u takového druhu filmu bych očekával, že budou soutěžící fighteři líp představeni, charakterizováni a bude třeba poukázáno na jejich zvláštnosti a odlišnosti. K ničemu takovýmu tam nedošlo, takže má člověk dojem, že v kleci bojují jen bratři a Koba. Ale na druhou stranu chápu, že na samotný zápas nezbylo dost času, protože prvních 100 minut filmu zabralo žvanění o hovně. No a samosebou mě tam sraly takový ty přihlouplý zbytečný detaily, jako jsou dětičky podporující "Mr. C." a taky pan ředitel, co má při fandění u televize v jednom záběru na sobě rifle a ve druhým štruksáky (asi se mezitím podělal). To závěrečný - spoiler - smíření bratrů pár chvil poté, co se vzdor vykloubeným končetinám vzájemně málem umlátili k smrti, bylo pro mě takový nějaký nepochopitelný a vůbec příběh byl odfláknutej až běda. Film má ale i své silné stránky, některé zápasy jsou dechberoucí a delirický výstup (bohužel žalostně krátký) ožralého Nicka Nolte patří k tomu nejlepšímu, co jsem od něj zatím viděl. Jestli má pro mě film nějaký poselství, tak jedině to, že západní společnost je ze svého luxusu už tak zdegenerovaná, že mnozí jedinci neváhají kvůli adrenalinovému prožitku podstupovat tyhle hnusný zápasy, při kterých se určitě značná část nechá zmrzačit, anebo vstoupí do armády, aby se nachali v poušti odprásknout anebo ve válce získali celeživotní traumata. ()

Darik

Příběh je tak strhující, jak to dokáže sepsat jen sám život. Po filmové stránce naprosto dokonalé, záběry z klece jsou opravdová lahoda a herci mě svými výkony opravdu přesvědčili. Pro mě opravdu dechberoucí zážitek, který mě i chvílemi chytal za srdce. 100% ()

tokyno

Podle mě určitě nejlepší sportovní drama, možná drama vůbec! Od začátku do konce jsem nespustil obrazovku z očí! Skvělá akce a skvělý soundtrack. Při závěru jsem ani nedutal! ()

iampatrik

95% Silný, hodně silný snímek.. ani ne tak kvůli sportu, ale vztahy mezi bratry a otcem, které mě ochromily. Člověk se až diví, že z tak "klišovitého sportovního" snímku, může vzejít něco tak kvalitního! ()

Zero_Signal

Veľmi, veľmi ďaleko od aktuálneho hodnotenia 91 % a ocenenia 13. najlepší film.. tuctovka s Tomom Hardym. A nie, nejdem sa zosrať z Nolteho, nikdy som toho herca nemal rád, a tu mi príde ako retardovaný. Nechápem, čím vás to tak strašne zaujalo, podľa mňa sa to nelíši od iných bojových filmov s rutinnou rodinnou/emocionálnou stránkou. 70% ()

Xavi6

Po dlouhé době jsem si konečně blikl na 5 hvězdiček, ale zprvu jsem nečekal takový úspěch.Ono je to všechno v podstatě na jedné lopatě. Je bojovník, který jede na velký turnaj, no a už víme jaký je konec. Dostane se tam tvrdou dřinou a v posledním kole porazí někoho, koho by nikdy neporazil, ala Karate Kid, Souboj cti, atd, atd. Ale co když příběh má dva hlavní hrdiny? A co když jsou to dokonce bratři? To už člověk zapochybuje a začne si z nich vybírat jednoho z nich, přičemž doufá, že zrovna on bude tím, který ten turnaj vyhraje. Tím jsem trochu shrnul děj, který byl až moc slušný, ale částečně nedodělaný, protože nebyla odkryta celá minulost Tommyho. Za herecké výkony lze rozhodně pochválit Toma Hardy a Nicka Noltena, kteří opravdu zahráli velice dobře. No, doufejme, že si film udrží tak pěknou pozici, jako má právě teď. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot