Zombi

Warrior není originální, ani v rovině sociálního dramatu o rozhádanosti dvou bratrů, ani v rovině bojové, kde si oba bratři projdou náročným turnajem v bojových uměních. Všechno už tu bylo. Výjmečnost tohoto filmu spočívá v dokonalém skloubení všech těchto prvků do fungujícího celku, který je navíc nabušený emocemi a slušným herectvím. Myslím, že nikdo od dramatu nečeká výnikají bojové scény a navíc s dokonale funkční kamerou. Věrohodnosti ubírá pouze účast Brendana v turnaji, nevím nevím jak by obstál ve skutečném ringu, ale to je jen taková lehká vada na kráse. Je to mezi 4 a 5 hvězdama, dám slabších 5. ()

Tydyt007

Velmi zajímavý námět s většinou všech amerických klišé. Skvělá kamera, perfektní bojové scény a sountrack je prvotřídní. Ale do pěti hvězdiček prostě něco chybí.. ()

kusaj

 PO DLOUHÉ OKURKOVÉ SEZÓNĚ JE TU KONEČNĚ SLUŠNEJ FILMÍK, KTERÝ VÁS VTÁHNE DO DĚJĚ. ZÁPLETKOU JE TURNAJ V MMA (ULTIMÁTNÍ ZÁPASY), KDE SE SETKAJÍ DVA BRATŘI, KTERÉ V MLÁDÍ ŽIVOT (OPILECKÝ PAPA KONKRÉTNĚ) ROZDĚLIL A OBA SE SNAŽÍ VYDĚLAT SI NA ŽIVOBYTÍ PÁR MILIONŮ DOLARŮ ZA PRVNÍ MÍSTO V ZÁPASE:) FILM JE PROLOŽENEJ I SCÉNKAMA, KDY SE ŘEŠÍ RODINNÉ VZTAHY (NEUSTÁLE FUCKOVÁNÍ EX-OPILECKÉHO PAPA OD OBOU SYNŮ).MUSÍM OCENIT KVALITU SOUBOJŮ - VYPADAJÍ DOCELA REALISTIKY (NENÍ TO NAŠTĚSTÍ NIC TAK AMATÉRSKÉHO JAKO, KDYŽ STALLONE BOXUJE V ROCKYM:), FILM JE CELKOVĚ DOBŘE NATOČENEJ A MNĚ BYLA SYMPATICKÁ I POSTAVA TOMA HARDYHO, JAKO TOTÁLNÍHO ZABIJÁCKÝHO PITBULA:) ()

nany2121

Perfektné prepojenie zápasnickej súťaže so socialnou situáciou hlavných postáv, ktoré povyšuje film na uplne inú úroveň. Tom Hardy odviedol perfektný kus práce, a jeho postavu som zožral aj s navijákom. Hlavný problém vidím v tom, že asi po 20-tich minútach si každý človek vie určiť záverečnú scénu a jej rozuzlenie. Tímto pádom je film pripravený o napätie a radí sa medzi tuctové americké filmíky, ktoré sa nevedia zaobisť bez amerického "klišé". V žánri filmu by som nahradil drámu za rozprávaku, kde dobro porazí zlo, v tomto prípade bol skôr scenárista porazený vlastným rozumom :D Film mal určite naviac, a veľmi ma mrzí, že nevyužil svoj potencial. ()

Oňďo

Za 2 mesiace tu máme Oscary a tak sa nám pomaly začínajú objavovať filmy, ktoré sa o tieto prestížne zlaté sošky ''pobijú''. Jednou z nich je aj športová dráma Warrior. Pokiaľ sa vám minulý rok páčil The Fighter s Christianom Baleom, tak verte že ten bol len predzvesťou Warriora. Doslova Knockout! Ťažko ho v najbližších dňoch dostanem z hlavy. ()

fastum

Zjednodušeně je to klasická pouť ne až tak kvalitního zápasníka donuceného nějakým sociálním problémem (v tomto případě peníze pro rodinu) za vítězstvím a 5 miliony dollary. Toto velké klišé zachraňuje výborná a neokoukaná kamera spolu s režií. A když k tomu přičtu skvělé výkony Toma Hardyho s excelentním Nickem Noltym (toho napraveného ožralu jsem mu žral z ruky) nemůžu jinak než za čtyři. Jenom se připravte, že dobro pro rodinu vždy zvítězí. ()

Jilly

Warrior byl pro mne dost překvapení. Hlavně proto, že jsem o něm až do nedávna neslyšela, jelikož se o něm (alespoň okolo mne) vůbec nemluvilo. Na filmu se mi líbilo předně to, jak se jednotlivé příběhy odkrývají postupně. Nejsou nám naservírovány přímo pod nos, ale pokouskách. Nicméně bych asi uvítala kdyby se film točil víc kolem příběhu dvou bratrů, jejich matky, otce a všech těch kostlivců ve skříni o kterých jsme se nakonec skoro nic nedozvěděli. Čekala jsem, že to rodinné drama rozvedou víc a trochu mne to zklamalo. Nijak zvlášť to ale nesnižuje můj divácký zážitek a mé hodnocení. Z dvou hlavních představitelů na mne větší dojem udělal Tom Hardy. *spoiler* Ze všech emocionálně vypjatých scén, včetně té závěrečné, na mne pak nejvíc zapůsobila scéna s opilým Nickem Noltem. Alkohol je svině a lidi ještě větší;) *konec spoileru* Scény v aréně jsou samozřejmě brilantní a tvůrci umí skvěle pracovat s napětím a uržet si divákovu pozornost. Palec nahoru dávám za skvělý motiv Ódy na radost. Důvod proč filmu nedám pět hvězdiček přesto, že jde o jeden z mých největších filmových zážitků za poslední dobu, je v některých chvílích přílišné klišé a patos, nelogičnosti a to, že jsem hercům některé ne tak povedené dialogy prostě nevěřila:) Amen btw: chtělo by to přepsat obsah tady na čsfd, neřekla bych, že Tommy našel doma svého otce jako alkoholickou trosku;) ()

1945

Nic nového pod sluncem. Film je to sice ve svém žánru slušný, ale 91% hodnocení je dle mého názoru trochu přehnané. ()

MkSallam

Klišé jsou základ, obsahují je snad všechny filmy a většina z nich se v nich doslova topí. Vždycky ale jednou za čas vznikne film, který dokáže tu kopu klišé ustát a podat je vynikajícím způsobem. pro letošek je tím filmem Warrior, vynikající sportovní drama s lahodnou druhou polovinou plnou skvěle natočených zápasů. Jinak parádní emocionální ždímačka. ()

lareinna

Trochu som sa tomuto filmu bránila z dôvodu, že nemám veľmi v obľube tento šport. Tá emotívna zložka ..otec – syn – brat.. dala zabrať. Zamotané rôzne životné príbehy, ktoré vie iba sám život napísať, dokážu pohnúť srdcom aj tých najsilnejších v dvojakom slova zmysle. Športový entuziazmus a napätie, keď sledujete boj, boj nielen o prachy, česť, slávu, dom a čo ja viem, čo ešte..boj možno preto, lebo nič iné nemotivuje vaše sklamané, zničené, ubolené a ukrivdené „ja“ ...dodal filmu to správne korenie a vystupňoval emócie, ktoré sú vždy merítkom pri hodnotení filmov. Dávam teda maximum, pretože toto je silný film, jeden z tých, ktoré tak skoro nevyfučia z hlavy. Herecké výkony komentovať nebudem, je jasné, že nie je čo komentovať..tak boli všetci dobrí.. Všetko som im uverila. Som nadšená a pánovi režisérovi Gavinovi, ktorý má rád šport jednu hviezdu tiež venujem. ()

geimz

Vo svojom žánri určite dobrý film, ale v TOP 50 podľa môjho názoru nemá čo robiť. Samozrejme, kvalitné herecké výkony na čele s Hardym, príbeh ale ničím výnimočný a aj keď na mňa, ako to pri podobných filmoch býva, zapôsobili scény z MMA klietok a rovnako aj záverečný bratský súboj, film to je stále predvídateľný a naivný, aj keď nejaké to dojatie to zo mňa predsalen dostalo. Víťazom s podobným námetom pre mňa stále zostane Cinderella Man s neprekonateľným Crowom. Škoda, podľa všetkého to vyzeralo sľubne. ()

mota

7/10 Tvrdacke emoce, prdacke tlachy a vlekla stopaz bez prekvapeni. Presto s atmosferou, ktera vas nepusti pryc. ()

Ollie235

,,Sparta is here!" A ne, nejedeme na Letnou koukat na fotbálek, tohle je jiný kafe. V Atlantic City se schází nejlepší bojovníci, největší chlapáci. Mezi nimi 2 bratři - jeden blázen, který umí vyrvat dveře z tanku, druhý pohodový učitel, který chce zachránit svůj domov před exekucí. Cíl mají ale stejný. Celý příběh je elektrizující, nechybí pot, emoce ani krev, atmosféře dodává grády i perfektní hudba. Jenom mě trochu mrzí, že to celé celou dobu spěje k poněkud očekávanému konci, který se nabízí hned na začátku. Musí se ale nechat, že tady to tvůrci uhráli dost slušně a totální klišé z toho nebylo. Rozhodně vrcholná spokojenost. ()

SICK_BREED

Pozoruhodně emočně silný film, jenž se na první pohled tváří jako jedna z mnoha arénovek, aby na pohled druhý divákovi odkryl svoji další a mnohem hlubší rovinu, která alespoň na mě dost zapůsobila. Boje samotné nejsou na příliš vysoké úrovni, respektive švenkující kamera se snaží o to, aby nebylo vidět vůbec nic, ale jak říkám - samotné zápasy jsou opravdu zanedbatelným zlomkem toho co WARRIOR nabízí. Oproti podobnému FIGHTERovi jsem se sžil s naprosto každou postavou, dokázal jsem pochopit její motivy a dokonce s ní i soucítit (litovat?). Zasloužených 5* ()

Jayem

Pre mňa obrovské sklamanie. Príbeh som im nezožral ani omylom ( outsider ktorému tahá na 40 vytrieska všetkých majstrov sveta + otrasná rodinná fraška ktomu ) a zápasy boli tak príšene natočené že som si ani tie nemohol poriadne vychutnať. ()

gocatgo

Rozhodně nepřehajpovaný sportovní drama, jeden z filmů roku úspěšně balancující na hranici sladkobolu. Pecka ()

Naovy

V posledním zápase jako kdyby to byl vnitřní boj obou protagonistů a místo pěstí bojovaly hluboko ukryté emoce. Stejně tak se tu odrážely všechny skutečné důvody lidské zloby. Pokud je člověk uvnitř zraněný a nevyrovnaný a nedokáže s tím nic udělat, může to dávat zvenku najevo agresí, i když pro něj je to vlastně jen obrana. Skrz přímou konfrontaci se pak tyhle dlouho ukryté nánosy mohou dostat ven. Jen je škoda, že ve skutečnosti si většinou vybíráme pro naše výbuchy nevhodné cíle, které nám nechtějí nebo nedokáží na oplátku "rozbít držku" a pročistit tím trochu ucpané pocity. Nezbývá nám tedy než konfrontovat svoje ego sami a nebo se dál hněvat na nespravedlivý svět... ()

Cong

Přiznám se hned na začátek, že sportovní filmy nejsou můj šálek kávy. Dějové schéma je v 90 % stejné ( outsider nebo skupina outsiderů se hrdině, navzdory všem papírovým předpokladům probije do finále popřípadě rovnou k titulu ), nejinak je tomu tady. Tvůrci Warriora sou ale vychcánci, klišé sportovního filmu zkřížili s dalším klišé - rodinného dramatu ( rozpadlá rodina, dávná i současná traumata atd. + katarze na závěr ). Režisér, herci i kameraman se v rámci těchto ustálených dějových kolejí pohybují s řemeslnou bravurou. Se vším dobrým ale přichází i všechno zlé. Obě schémata - sportovní filmy i rodinná dramata se většinou v závěru potýkají s nebezpečím nadměrného patosu a emocionálního dojení. Tady nám však zmíněné negativum díky křížení ve finálním vyvrcholení nebezpečně zmutovalo, se vší pompou prasklo a poslalo podpásový úder do řad diváctva. Pokud tento úder nejste schopni ustát, pak je to zřejmě film roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek, pokud vás tahle podpásovka naštve ( jako mě ) pak je to jen jasně nejpřeceńovanější film za poslední dobu. ()

LBsmoke

určitě si to zaslouží 5*.. i za tu čistotu.. hrozně se mi to líbilo, fighterské filmy mám moc rád už od malička(díky sly).. HARDy/Edgerton(Nolte) fakt pecka.. ()

Kenji179

Ze zacatku jsem si rikal "Jak tohle muze tak dobry hodnoceni?". Prvni polovina filmu, kde jsme se seznamovali s postavami a dovidali se, co ma kazdy za trapeni, byla docela nuda. Ovsem pak prisla druha polovina plna zapasu a to se nuda zmenila v neskutecnou podivanou. Vtahlo me to deje a prinutilo hrozne prozivat. A pak kdyz prislo finale? Bomba. Bylo to doslova dechberouci. Takze si takove hodnoceni zaslouzi. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot