seale

V rámci žánru sportovní a rodinné drama: špica. Film prostoupený sílou a vítězstvím na všech barikádách. ()

Lacike

Prva polhodina ma neskutocne stvala pouzitim vsetkych tych klise motivov, ktore na mna vobec nefungovali, ale postupne si ma film zacal podmanovat a uz zhruba v polovici ma drzal tak pevne pod krkom, ze som skoro nedychal. Takze nakoniec musim povedat, ze pribeh filmu je sice megaklise, ale aj po milionty krat dokonale funkcne. 9/10. ()

RelaxMan

Výbornej film, kteří patří mezi špičku mezi sportovními dramaty. Po nedávném " Wrestlerovi " to dokázal teď i " Warrior ". Herecké výkony jsou skvělé. T. Hardy, J. Edgerton a především N. Nolte by si za své role zasloužili Oscara. Vše co mi chybělo u né moc povedeného " Fightera ", jsem našel zde. Pokud " Warrior" bude bojovat na Oscarech za nejlepší film roku 2011, tak mu budu držet pěsti, aby cenu získal. ()

jhrasko

Klišé, klišé, klišé. Chlapáctvo ako jedno veľké KLIŠÉ. Klišé, klišé, klišé. Americký sen ako jedno veľké KLIŠÉ. Irák, znovunájdený otec (alkoholik) + manželka, ktorá nechápe, nechce, ale vo finále (ako inak), posiela presvedčívé "Aj lav jú". Hviezdička za hercov, inak kdeže. KDEŽE! ()

Genero

Pan C. nesnáší fotra, protože chlastal, pan T. nesnáší fotra, protože chlastal a pana C., protože pan C. nesnáší fotra, protože chlastal. Jejich fotr už tisíc dní nechlastá a má rád pana C. i pana T. a chce, aby měli pan C. i pan T. rádi jeho, jenže pan C. i pan T. ho nesnáší, protože chlastal. První hodinou toho sociálního balastu během předvečeru bojovníků jsem proplul s obdivuhodným odhodláním a tím ukončuji své obligátní házení neodůvodněné špíny. Od zvolání Sparta je tady! se to ve mně zlomilo a nemohl jsem z monitoru, tedy pardon, z plátna, odtrhnout zrak. Pan C. a pan T. jsou vpuštěni do klece proti divokému tupohlavému stádu a nastala taková emocionální jatka, po nichž by duševně zdeptaný Zdeněk Srstka přeřízl během Dne zvířat před zraky smažek z Greenpeace vlastnoručně podvyživeného oslíka. Opravdový doják o tvrdých chlapech a pro tvrdé chlapy, při kterém si i já a Steven Seagal připadáme jako radikální feministé. ()

Jansen

K dokonale sladkému guilty pleasure vyvrcholení už snad chyběla jenom nějaká ta explicitní, americky upřímná, proklamace světového míru. Nemůžu prostě jinak než konstatovat, že jsem si to užil. (Ale i Umberto Eco připouští, že pokud se to člověku stane jednou za čas, je ještě vše v pořádku ;-) ()

Pepy

Tento film se už od prvého začátku nedal moc přehlížet. Týdny od premiéry ubíhaly a hodnocení čím dál lepší... A můj první dojem? Nemám slov, toto je velmi emocionální film s velmi napjatým příběhem. A určitě se na tom podepsal Tom Hardy, tahle role mu opravdu sedla od začátku až do konce. Jen mě mrzí, že nebyl nominován na oscara, on by si to zasloužil, vlastně celý tento snímek... Jedna nominace? Si dělají srandu ne? Radši ať kopnou do zadku Válečného koně - jedno velké klišé. Tohle byl jeden velký omyl. Rozhodně nejlepší film posledních měsíců! ()

PROROK14

Ďalší film, ktorý u mňa putuje rovno do výkladnej skrine športových filmov ku Ťažkej váhe a Fighterovi. Malo to všetko, čo bolo treba, emócie, skvelých hercov, výbornú hudbu. U mňa adept na oscary. ()

ProjectAlice

Aj keď je pravda, že zo začiatku sa to pekne naťahovalo, tak ku koncu si fanúšikovia boxu prišli naozaj na svoje. Asi len málo ľudí bude so mnou súhlasiť, ale pre mňa je to najlepší film o boxe. (Ano, videl som Rockyho). Joel Edgerton je úplne skvelý herec, tento rok to potvrdil aj vo filme Vec. Naozaj výborný herecký výkon. Príbeh toho vyrozprával naozaj veľa, niekedy som ani nevedel, o čom je hlavný príbeh. Respektíve o kom. Koniec je super emotívny vďaka výbornej hudbe, i keď mi dosť veľmi chýbalo to komentátorské prekvapenie z toho, kto to nakoniec celé vyhral. 100% ()

slatkac

Výborný film, ke kterému je mi líto napsat koment, abych ho nějak nezhnusil. Ale něco napíšu. Proč dávám 5*??? Film má několik kladů. Za prvé, Tom Hardy v životní roli. Za druhé, výborný soundtrack. Za třetí, strhující bitky. Za čtvrté, promyšlený scénář. Za páté, skvělý konec. Takhle bych mohl pokračovat aspoň do stovky, ale pardon, nechci spoilerovat. Prostě bomba. ()

maseer2

nářezová a přitom dojemná zápasnická pecka, která v závěru tak intenzivně tlačí na divákovy emoce, že se lze jen velmi těžko ubránit slzám.. suverénních pět ()

rawen

Warrior je na tom stejně jako např. Rocky, jde o žánrově čisté dílko, které se nesnaží být něčím jiným a kterému se svou poctivostí a cílevědomostí podaří diváka dostat. Užil jsem si to a dostal přesně to, co jsem si přál. Ve srovnání podle mě kvalitou mezi Aronofského Wrestlerem a Boxerem Tima Sheridana. 8/10 ()

Borrtex

Myslím, že se jedná o první film, kde jsem si citové pouto utvořil ke dvěma hlavním postavám, které byly v celém příběhu proti sobě. Celý příběh byl velmi dobře vypracován, a nevím, co mám k filmu dodat, protože k takovému filmu prostě není co napsat, byl dokonalý sám o sobě. Finále mezi dvěma hlavními postavami bylo prostě perfektní. Tak napjatě jsem naposledy sledoval obrazovku, ani nevím kdy (jestli vůbec někdy). Kamera byla obdivuhodná, vše bylo natočeno tam, kde se to zrovna odehrávalo (a myslím že při té rychlosti kopů a úderů, to asi nebylo jednoduché), a nevím jak to popsat, ale absolutně jsem se vžil do filmu. Takový film dle mě nejde prostě ohodnotit, slova jsou málo. Film perfektně gradoval, a to finále a vzájemný odchod bratrů z klece, to bylo prostě nezapomenutelné. Film bych doporučil pro všechny milovníky jakéhokoli sportu. Za mě 100%. ()

GeusX

Musím filmu nechat, že po pár desítkách minut, kdy jsem se teprve rozkoukával, se film stane opravdu napínavý a získá si pozornost, že bych tomu nejraději fláknul do hodnocení plnej počet hvězd. Bohužel je však děj strašně předvídatelnej a trochu mne zamrzelo, že to dopadlo podle jedné ze dvou mnou odhadovaných finálových verzí, které jsem viděl v nejednom akčňáku v osmdesátých či devadesátých letech. Takový Krvavý sport, Karate Tiger a Rocky dohromady. A proč tam musel být nejobávanější bijec zase Rus s rudou vlajkou SSSR za zády?! A úplně jasně jsem nepochopil, proč je postava Tommyho tak tvrdošíjně nasraná na celý svět. Asi to válečné trauma. Ale ten dramatický strhující nářez stojí za podívání! 90% ()

Litsarch

Nepopsatelně skvělé... Nádherná řežie, bravurní hudba, strhující gradující atmosféra a herecké výkony... Na tento snímek jen tak nezapomenu... ()

st.ranger

Neuvěřitelné. Pro sportovního barbara mého kalibru, který ani nedokáže shlédnout Rockyho a nebo se nudí u Fighter je tento film něčím neskutečným. Stále sice nenácházím kouzlo v herectví Toma Hardyho, ale přijímám rozmatitost jeho představovaných rolí. Zde exceluje zvláště Nick Nolte. A i přes očekávaný průběh děje nalezneme několik zajímavých aspektů, které učiní finální souboj zajímavý. Škoda jen špatné kamery, zvolené úhly i pomalost přesunů trochu deprimovaly, naštěstí v konečném dojmu je silně zahráno na emoce a tyto neduhy vyladěny. ()

BoPo

Prvá polovica filmu má čisto len zoznamovaciu funkciu. Na tom by nebolo nič zlé. Vďaka tomu sa divák dozvie všetky súvislosti a mal by teda náležite oceniť nasledujúce udalosti. A čože nás to čaká? No v prvom rade veľmi dobre znázornené súboje v kleci. Vyvolávajú dojem skutočných súbojov. Ďalej tam je Tom Hardy so svojou presvedčivou imidžou Warriora. A to má byť všetko? V podstate Ano. ()

Hwaelos

Vzhledem k názvu a k minimálnímu odstupu od loňského Fightera se člověk srovnávání jaksi nevyhne. Obojí má prvky sociálního dramatu, v obou jde o cestu rockyovsky podceňovaného bojovníka na vrchol, obojí je tlačeno silnými emocemi a oba filmy spojují i prvky dobové aktuálnosti (válka v Iráku, hypotéka spojená s finanční krizí). Warrior je přese všechnu ne-líbivost klasickým (ale velmi dobrým) hollywoodským dramatem. Proto u mě osobně víc boduje nenápadný Fighter, který se víc soustředí na sociální zázemí hrdiny a jeho problematické rodinné vztahy, ale hlavně dává vyniknout celé škále tvůrčích postupů použitých při natáčení. Zatímco Warrior má jen zdánlivé prvky dokumentárnosti, Fighter je využívá mnohem důsledněji, aťuž ve stylu natáčení jednotlivých scén nebo v celkovém akcentu na "nepodstatné" scény, které divákovi konstituují svět hlavního hrdiny. Warrior se spíš drží hitchcockovského pravidla: "co není pro příběh podstatné, to vyhoď". Ale kdo jsem, abych polemizoval s Hitchcockem? :) ()

Dale

Nedá sa nič robiť, no posledný diel bitkárskej trilógie - "Wrestler", "Fighter", "Warrior" je tým najslabším. Vlastne ide o "Krvavý šport" zaobalený do umeleckejšej formy, nič viac. Dokonca Bloodsport mi prišiel o dosť emotívnejší, aj keď tu nastražil scenárista tých emocionálnych mín pomerne dosť, no na mňa nezabrali. Zrejme preto, že celý dej je jedno veľké neskutočné klišé. POZOR SPOILER!!! 1. Rozpadnutá rodina kvôli otcovi alkoholikovi, 2. rozhádaní bratia, ktorí sa dostanú do prestížneho turnaja najlepších bojovníkov sveta, aj keď nemali dovtedy takmer žiadne úspechy, jeden je dokonca učiteľ, proste náhodička, 3. obaja majú skvelé rozlosovanie, keď sú na opačnom konci pavúka, aby sa mohli stretnúť vo finále - náhodička, 4. jeden valcuje súperov rýchlymi knokautmi, druhý "neuveriteľne" otáča prehraté zápasy a nakoniec ten slabý to celé aj vyhrá, veď predsa ide o zabezpečenie bývania jeho rodinky - predvídateľné až hrôza, totálne nereálne ad absurdum. A ten záver, keď brat zviera brata a vyzná sa mu, že ho miluje... budu blejt, velebnosti. Nasleduje odchod oboch bratov v náručí za nadšeného skandovania učiteľových žiakov a riaditeľa školy, stmievačka a titulky - dokonalý hollywoodsky happy end. Škoda, z námetu sa dalo vyťažiť viac, takto sa tu žiadne problémy neriešia, len sa od začiatku smeruje k nalinkovanému koncu. Čakal som originálny "klubový" film, dočkal som sa typického hollywoodského mainstreamu. Ale aby som sa dostal aj k plusom - všetok ten balast je výborne natočený a podporený 100% hereckými výkonmi, za čo si u mňa zaslúži mierne lepšie hodnotenie oproti "béčkovému" Bloodsportu. ()

Hismael

Po tomto filmu jsem musel Toma Hardyho přesunout do oblíbených herců. Přehlídka skvělých hereckých výkonů, stejně jako bojových scén, které realitu velmi věrohodně napodobují. Bratrská rivalita dovede příběh do očekávaného finále, které emocemi nešetří. Kritici můžou řešit co je a co není klišé, ale v tomto případě to lze brát jako něco negativního minimálně. Scény mimo ring jsou velmi povedené a s kombinací bojových scén v ringu se můžou nudit snad jen diváci, kteří žánr sportovního drama nemají rádi. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot