Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 1

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (59)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Je trochu škoda, že si Australani neskočili na kus řeči s technickými poradci seriálu Btatrstvo neohrožených, ti by jim vysvětlili, jak to vypadá při dělostřelecké nebo kulometné palbě, hlavně zpomalené záběry plachtících členů Vietkongu a severovietnamské armády byly dost o ničem. Jinak si ale stěžovat nebudu, téměř dvě hodiny utekly jako voda, šlo se z akce do akce a proběhlo jen jedno loučení s Boromirem, takže na patos téměř ani nedošlo. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Po akční stránce není mnoho co by se tomu dalo vytknout, to je pravda, ale už po několikáté se mi v poslední době stalo, že jsem viděl film ve kterém byla dobrá akce, ale absolutně nezajímavé postavy. Netvrdím, že tyhle filmy vyžadují oscarové výkony, ale trochu víc lidské a sympatické hrdiny by to chtělo. Navíc jak podotkl Laco, tak s válkou ve Vietnamu to má společný jen příběh. Slabé 3* a promarněný potenciál.50% ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Podobně jako u jiných ne až tak známých zfilmovaných válečných střetů doporučuji si něco nastudovat i tady. Usnadní to orientaci, ačkoliv je fakt, že tady se to tvůrcům podařilo podat poměrně přehledně. Celkově se film soustředí především na samotný boj mezi ANZAC a Vietkongem, takže trochu rezignuje na postavy, ale i to krátké seznámení stačí k tomu, aby si k nim divák pocítil sympatie, což je i zásluha herců. Samotný Fimmel si ponechal něco z Ragnara, což je v tomto případě na místě, takže palec nahoru i za to. Samotná bitva zabírá většinu stopáže, což má za následek skutečnost, že místy působí staticky. Na druhou stranu z pohledu Australanů a Zélanďanů se jednalo spíš o poziční boj a snaha o autenticitu se cení. Navíc se mi strašně líbil prostor, jaký dostalo dělostřelectvo i komunikace mezi ním a bojujícími jednotkami. Od Australanů se jedná o slušnou práci, která dává vzpomenout na "vietnamské" klasiky. 80% ()

Say 

všechny recenze uživatele

Bohužel to technicky nefunguje. Snaží se to být ačkové, ale spíš je to solidní béčko. Kamera žánru nesluší, světla připomínala spíš divadlo a dramaturgii chybí chemie. Pár záběrů totálně kazí přehnaný colorgrading a lokální úpravy (vrcholem je záběr na les, kdy polovina obrazu od horizontu nahoru je černobílá - to byl snad přehlédnutý omyl). ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý austrálsky snímok z bojov austrálskych vojakov vo Vietname. Réžia a scenár sa venoval hlavne bitke, streľbe, delostrelcom a trocha situácii vo veliacom štábe. Postavy vojakov a jednotliví ľudia tam robili skôr kulisu. Žiadny "príbeh". Vo filme sa zdalo že padlo viacej vojakov ako v skutočnosti (18- uvedené na záver filmu). ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Člen obrněného transportéru, který byl postřelen v závěru filmu, zemřel 9 dní po bitvě na závažnost svých zranění. (Michnak)
  • I přes značné ztráty prohlásil Viet Cong bitvu o Long Tan za vyhranou, jelikož to bylo součástí jejich povstalecké propagandy. Některé jejich zdroje dokonce hovořili o 500 mrtvých Australanech, zničeném americkém letadle a 3 zničených australských obrněných vozidel. (Michnak)
  • Natáčelo se od 14. května do 6. července 2018 ve spolkovém státu Queensland v Austrálii. (BMW12)

Reklama

Reklama