Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Luff

Nejroztomilejší "zvířátko" jaké jsem kdy viděla! ...víc se psát nemusí. Animák vás okouzlí :). ()

Holubicqa

Ač pro děti, i dospělí si smlsnou na tomhle dílečku. Grafika roztomilá, příšerky skvělé a konec jsem nečekala, dojalo mě to. :) ()

peetriss

Je pravdou, že nejsem zarytým vyznavačem animovaných filmů, ale toto dobrodružství netradičního přátelství mezi vikingským klukem a drakem je kouzelné, svižné, dojemné i dechberoucí a naprosto úžasně jsem se bavil - mnohem více než u děl studia Pixar! Velmi povedená je také technická stránka filmu a já osobně pasuji Jak vycvičit draka do role nejlepšího animovaného filmu posledního desetiletí.. Být v chlapeckém věku, byl by to pro mě megazážitek, na který bych se koukal stále dokola. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar 2010 - nominace: hudba, animovaný film // Zlaté glóby - nominace: animovaný film // BAFTA - nominace: cena Alexandera Asquitha za hudbu, animovaný film // Toronto Film Critics Association Awards - animovaný film ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Look, the point is, stop trying so hard to be something you're not!"     Viac než vydarené animované dielo, v ktorom sa jeho tvorcom podarilo skvelo skĺbiť všetky jeho prvky. Či už ide o pomerne neotrepaný príbeh so zaujímavými postavami, ohromne štýlové výtvarné stvárnenie, alebo o pôvabnú hudbu Johna Powella, po všetkých stránkach sa dá vravieť o veľmi vysokej úrovni. Film dokáže byť miestami veľmi napínavý, ale zároveň je prešpikovaný humorom, ktorý naozaj funguje ("Your mother would have wanted you to have it. It's half of her breastplate."). Hlavný hrdina Hiccup je zaujímavá postava, ktorá má aj svoju hĺbku a aj si dokáže získať sympatie diváka, no a toho jeho "maznáčika" Toothlessa si proste nejde nezamilovať (pri scénach ich prvých stretnutí sa doslova zatajuje dych).     "That's for kidnapping me. ... That's for everything else." ()

KatRi

Bezzubka je dokonalý. Děj v druhé půli trošku ovlivnila přílišná snaha o vizuální efekty, ale jinak celkem dobré. Scénář není nikterak překvapivý, ale zároveň není ani nudný. Alespoň se nezabředávalo do úplných klišé. ()

MkSallam

První animák u kterého jsem si řekl že jej musel natáčet někdo, kdo už v ruce někdy držel pětatřicítku a moc dobře jí rozumí, zároveň první film který mi věrně a intenzivně ukázal pocit při střemhlavém náletu.. :) Sice se občas moc drží klasických klišé podobných filmů, ale vynahradí to nabušeným finále, vynikajícím "avatarovským" 3Dčkem a kopou emocí. A navíc má Bezzubku.... P.S: Welcome back, Mr. Powell. ()

Harapes

Příjemná podívaná pro celou rodinu z prostředí Vikingů a jejich života.Hezká animace a smysluplný příběh.Příjemná legrace a podívaná. ()

amokey

Dobrý film se pozná podle toho, že i když se na něj díváte doma na počítači, tak prostě nemůžete říci nic jiného, než že je SUPER. Úplně jsem se do Jak vycvičit draka zamilovala. Nejlepší animák od loňského Vzhůru do oblak... Nedá se nic dělat miluju dojáky. A taky miluju Bezzubku a chci ji domů. A úplně nejvíc miluju tenhle film. Zcela právem je v top 200 ()

Marys

Prvotne sa mi na obrázkoch zdal ten drak taký, škaredý, alebo tak, ale vo filme som si naňho zvykol a zapôsobil na mňa. Pekná, mne blízka tematika vložená do klasického príbehu. Film nič nepokazil, potešil, dosť sa zapáčil. ()

Oňďo

Veľmi pekne spracovaný animovaný film. Už si ani nepamatám kedy som naposledy videl takú krásnu rozprávku. Veľmi pekne sa tvorcovia pohrali s postavičkami a s drakmi. A o tom malom čiernom ani nehovorím. :) ... Radosť sa nato pozerať. ()

Zombi

Příjemná dračí fantasy ze světa vikingů, navíc je to animák a docela akční, s dobrou hudbou a netypickým vikingem, něco jako byl viking Erik, jestli si někdo tu knížku pamatuje: žádné svaly, ale pálí mu to. Závěr je na animák malinko netradiční, ale o to líp. ()

TheKiw

Po prvním zhlédnutí ve 3D s českým dabingem jsem nebyl zcela přesvědčený. Člověk se ale podívá podruhé, potřetí a snad původní znění, snad ta trocha odstupu Draka dotáhnou na jasných pět hvězd. Herecké/voiceover výkony super, 3D místy naprosto famózní a hlavně Toothless fantastický. Nezbývá než doufat, že Dreamworks natrhnou Pixarům na Oscarech pozadí (Toy Story 3 bylo fajn, ale Dragon je úžasný). ()

Angie91

Tvůrci tohoto animáku nezvolili název "Jak vycvičit draka" zrovna nejlépe, protože máte pocit, že to nepřináší nic nového a navíc to evokuje strašnou nudu! Ono to tak i první čtvrt hodinu vypadalo a já měla pocit, že moje oblíbené motto "Nesuď knihu podle obalu" bude zbytečné. Ale když Škyťák najde draka a postupně začne přicházet na všechny finty jak si je ochočit, začíná opravdová jízda na horské dráze, kdy máte přesně jasno, že tohle je jeden z nejlepších animáků jaké jste měli čest vidět. ()

Martin_W

Lituju, že jsem na tom nebyl v kině.. Nemám co k filmu říct, co tady řečeno nebylo.. Plno emocí a dojetí se jen tak v každém druhém animáku nenajde. Dávám pět hvězd. 97% ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky