Smrtící zbraň

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Joe321

Musim říct, že tohle asi nejlepší z posledních Seagalovek, co jsem viděl. Hned úvodní intro je hodně stylizující. Pak se to sice zhoupne do nezáživnýho průměru, plnýho emocionálních a vztahových klišé. Pořád je to ale průměr, což jsme u Stevena už dlouho neviděli. Zase tu moc kecá, málo láme ruce. Ale když už se do toho pustí, tak to na jeho váhu nevypadá špatně. Navíc tu má pár hodně dobrých hlášek, které připomněly jeho starší kousky. Dojem z filmu ještě vylepší poslední přestřelka na hřbitově, která alespoň mě hodně potěšila. Je akční, se spoustou dobrých zpomalovaček a bez nějakých kiksů. Stevene, víc takových a lepších na stará kolena. -"What, do you need another favor?" -"No, I need my balls scratched. Can you help me?" a kvalitní na konec -"You're cremated now, motherfucker." ()

mzss1

Pro mě velké překvapení! Nejlepší film od roku 2002 s mým nej hercem Stevenem Seagalem. Film je pro něj netypický v mnoha směrech ... jednak Stevenova postava Matta pije a zanedbává svoji malou dceru. Musím pochválit i příběh,který byl hezky sladěn s hudbou jejiž hudební motivy se ve filmu opakovali v různých variací a tak... Akční scény bojové byly vynikající , zejména na parkovišti nebo u těch karet... přestřelky se také povedly , hlavně konec. Tudíž nedám nic jiného než 5*. Mé hodnocení je 96% = ***** ()

SeBig

Někdy ze začátku jsem myslel, že je to volný pokračování na Lidský terč, jak jsem viděl přestřelku na hřbitově a Henriksena. Tenhle film byl celkem fajn, akce bylo tak akorát, Seagal je uvedenej jako špatnej člověk, ale film začně v době, kdy už se snaží napravit, takže vlastně nic. Příběh mě nenudil a poslední přestřelka byla dobrá až na ty chyby! A libila se mi postava Blue. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná dráma so Stevenom Seagalom, ktorá patrí medzi jeho horšie filmy. Má pomerne dobrý príbeh o bývalom policajtovi, ktorý má problémy s hazardom a kvôli nim je v ťažkých dlhoch, no všetko sa zmení, keď tajomný muž splatí všetky jeho dlhy, čím nad ním získa kontrolu a chce, aby zabíjal vplyvných členov zločineckých organizácií. Ale nanešťastie to výrazne ovplyvní aj jeho osobný život. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Zápletka síce v rámci žánru ponúka celkom slušný potenciál, ale nedarí sa ho ideálne využiť. Hlavným problémom je, že táto zápletka a postava sa k Seagalovi moc nehodia, kvôli čomu to nedokáže až tak utiahnuť, ako je u neho bežné, no aj celkovo tomu chýba ten správny náboj a osobnejší motív, takto mi to prišlo až príliš vlažné. Ale určite ani nemôžem len kritizovať, hlavne stredná fáza ma dosť bavila, no aj zvyšok je aspoň celkom obstojný. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Súboje majú zaujímavú choreografiu, sú úplne prehľadne natočené, takže sa dá vychutnať každý chvat a páči sa mi aj výber prostredí, len škoda, že väčšinou sú krátke, nepôsobia až tak drsne, ako zvyčajne a pre dej má väčší význam len jeden, ten najdlhší, zvyšok už pôsobí dojmom, že je tu hlavne na to, aby sa zvýšila akčnosť filmu. K tomu poteší aj niekoľko kratších prestreliek, prípadne slušná automobilová naháňačka, ale veľmi ma mrzí finále na cintoríne, to ma moc nebavilo. Najviac sa mi páči akcia v sídle Yakuzy, prípadne kratší súboj na parkovisku. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal je tu v dobrej forme, vidno, že v akcii nemá problém a navyše aj celkom slušne hrá, len škoda, že táto postava sa mu nehodí. Ale poteší aj dobrý výber vedľajších postáv, hlavne Lance Henriksen, ale aj zvyšné. Réžia a technická stránka sú až prekvapivo kvalitné, miestami veľmi zaujímavá kamera a niektoré scény majú výbornú atmosféru, na pomery akčných videofilmov sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer. A ani hudba nesklame. Smrtiaca zbraň je pre mňa skutočne rozporuplný film, na jednej strane je z celej Seagalovej novodobej tvorby najkvalitnejšie natočený, napísaný, zahraný a prvýkrát sú súboje natočené plne prehľadne, ale zároveň ja som si Seagala obľúbil kvôli jeho špecifickým prvkom a tie sú tu zastúpené len minimálne. A tak je Smrtiaca zbraň dobrý film, ale osobne uprednostním mnohé tie síce horšie zvládnuté, ale aspoň seagalovskejšie. 71% ()

GILLWANDER odpad!

Béčkové akčné eso Steven Segal znovu hraje jednu so svojich obľúbených a podradných rolí, ktoré ho zase preslávili u béčkových filmov. Tento krát hraje gamblerského expolicajta, ktorý to zase niekomu naloží. Je pomstychtivý, má v sebe akúsi "iskru" dobra, ktorá ho robí dobrým človekom. Hovadina! Segal je magor! Žiadny akčný hrdina! Odpad pre uslintané deti s detskou obranou, ktoré nemo tlieskajú každému akčnému momentu, kde Segal dáva niekomu na piču. Ja obrnu nemám, preto mu sliny netečú po brade až k rozšlahanému rozkroku, netlieskam mu, mám totiž zviazané ruky vďaka všemohúcému Bohu, ktorý ma má asi v láske. "Segal, pakuj sa už do piče, kto ma neustále chrániť deti pred tvojim bojovým a trápnym umením?" Ešte, že sa dnes rodia deti, ktoré radšej likeujú nejakú slizkú stránku, než by mali pozerať samozničujúci šunt plný homogenických hovadín, ktoré po nadmernom užívaní spôsobujú u mužov odpadávanie penisov. U žien ani radšej nenapíšem čo bude odpadávať. To by bolo zhruba asi všetko. Pičovina! Nepozerať iba na vlastné smrteľne riziko. 0% ()

• Natáčeno od 7.května do 1.června 2007. (Stocki)
  • Scéna, ve které Matt (Steven Seagal) zapálí projektilem zápalky, je reálná. Dokonce sám Steven Seagal tento malý trik prý dokáže, ostatně se ho rozhodl předvést již v pořadu Steven Seagal – Muž zákona (od r. 2009). Zde se mu zapálení ovšem nepovedlo, jelikož došlo k odstřelení hlavičky zápalky. Vzhledem k tomu, že pořad není o zapalování zápalek, pokus se uskutečnil pouze jednou a bez přípravy. (darebak)
  • Pracovní název: Marker. (Stocki)