Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

tron

„Myslím, že sa mu štikúta, doneste mu pohár vody.“ Prvá kvalitná seagalovka od LOVCA POLICAJTOV z roku 2001. Ku KÓDU SMRTI, vybičovaný Stevenovými poslednými trápnymi masakrami (PATRIOT, PROFESIONÁL, DNES ZOMRIEŠ!, POSLEDNÁ MISIA), som si sadal znechutený. Aké bolo moje prekvapenie, keď som s pribúdajúcimi minútami zistil, že ma to baví! Uvažoval som, či nadšenie nepramení z toho, že seagalovky posledných rokov sú ÚPLNE zlé a toto je len TROCHA zlé. Ale spomenul som si na jeho zlatú éru (NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, PREPADNUTIE V PACIFIKU) - a viete čo? Aj v porovnaní s ňou je KÓD SMRTI dobrý. Akcia je horšia, no ak necháme bokom slabý rozpočet (našťastie to po vizuálnej stránke nevyzerá až tak odpudivo, ako VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ), je to návrat k drsnej škole. Bodaj by nie – Steven si tentoraz snímku postrážil nielen z pozície hlavnej hereckej hviezdy, ale tiež ako scenárista a šéf výroby. Hneď to vyzerá lepšie. Dialógy sú skvelé („Ktorý drôt treba prestrihnúť?“ – „Ten, kde je napísané ´Choď už konečne do riti´.“), hlášky zábavné („Asi sa chceš porozprávať s mojou päsťou.“) a niektoré scény mi v živote riadne chýbali (Seagal zlosynovi práve presekol krčnú tepnu, zlosyn si chytí dva metre do výšky striekajúcu ranu a chrapčí „Ty sviňa, zabil si ma“, na čo Seagal sucho odpovie: „Nie, ešte nie si mŕtvy, teraz si ľahni, táák, až TERAZ si mŕtvy.“). Dokonca ma bavili aj vzťahy medzi postavami a nechýba nadhľad (keby bola scéna s klaunom a kanibalom použitá v drahšom filme, koledovala by si o kult). Seagal hrá detektíva, ktorý sa s tým nekašle (z grázla DOSLOVA vymláti priznanie tým, že ho tri minúty hádže o steny). Momentálne pátra po sériovom vrahovi. Opakuje sa teda motív z BLESKOVÉHO MUŽA, kde tiež vystupoval sériový vrah, ale iba chvíľku, potom ho vystriedala mafia. Tentoraz sa ale jedná o plus-mínus plnohodnotný serial killer. ()

honajz

Steven Seagal stárne. Což by nevadilo, některé jeho filmy z poslední doby mají grády. Ale tohleto je jen zmatený střih a rádoby cool look.   On by i ten příběh docela šel, i když spousta věcí je nevyjasněných (proč má vrah zálibu imrvére v astrologii, úplně se zatloukla vražda knihovnice, mstící se propuštěný vězeň má hafo příležitostí k odplatě, ale čeká, až "bude na řadě") a nedotažených (s astrologickými znameními se dalo vyhrát daleko víc a tajemněji). Docela tu funguje i jazzový hudební podkres, kamera lehce sklouzává k noir filmu, pokud se zrovna neděje nějaká akce... ALE - a v tom je ten problém. Akcí je tu sice hodně, ale natočených naprosto šíleně. Některé kousky akčních scén (pád z okna) jsou zopakovány v rychlém střihu třeba pětkrát za sebou, až to mate, jestli z okna nevypadlo víc lidí, než jeden. Tam, kde dřív Seagal prokazoval svoje znalosti bojových umění, tady teď nasadí xicht, zbytek odskáče jeho dvojník, protože akční a bojové scény jsou jen zběsilým sestřihem fotek tu se zaťatou pěstí, tu s tyčí, často ani netušíte, kdo kde proti komu vůbec bojuje, vše v detailu a některé tyhle naprosto nejasné záběry dokonce zase pětkrát šestkrát za sebou. Zkrátka - akční Seagalovy filmy dělalo jeho bojové umění - solidně natočené, v delších záběrech a zdálky. Jenže tady jsme svědky jen nejasných rozmazaných detailů, jako kdychom kolem nich projeli v rychlíku, sem tam nějaká střílečka, v nichž se nikdy  nikdo do nikoho netrefí, a to je vše. Fakt škoda, protože se z toho dal vytřískat slušný akčňák s noir lookem. DVD načne protipirát a jedna reklama, jinak kromě filmu nenabízí lautr nic. Taky bída.   Publikováno: 09.03.2009 ()

Triny

Od Přepadení v Pacifiku jsem začala mít ráda filmy se Segalem.. Ale fakt je, že jedině Pacifik I. a II. a Aljašku v plamenech dokážu odlišit od těch dalších "segalovek".. Tak nějak mi přijdou všechny na jedno brdo.. ale aspoň si drží nějaký standard.. Tenhle filmek je ale něco úděsného - spousta násilí, spousta lidí, co po někom jdou, Segalovy nestandardní metody, které by asi měly být divákovy sympatické (ale mě tedy nebyly), laciné hlášky a extra super přihlouplých závěrečných dvacet vteřin...ani nevím, asi sentiment mě přinutil dát 1*..:/ ()

ed_wood

Samozrejme že je to hlúposť, ale je to jeden z lepších Seagalov za posledné dlhé roky. Dej je obyčajne tuctový, herci okrem Seagala a Hayese samozrejme druhotriedni. Bojové scény sa síce snažia vyzerať tvrde tým, že stále sa niečo rozbíja, či už stoly, fľaše, stoličky, biliardové tága, ale zakrýva sa tým len úplná neschopnosť natočiť poriadnu bitku. Scény sú príšerné zostrihané a neprehľadné, kde neviete kto koho bije. Ale aj tak si myslím, že toto je presne ten typ filmu, aké by mal Seagal točiť a netrepať sa niekde do Rumunska, Bulharska, Juhoslávie nahánať atómové bomby a robiť zo seba najlepšieho svetového agenta. ()

genetique

Ďalšia seagalovka na pulte v požičovni, ďalšie podpriemerné hodnotenie odo mňa. Stevenovi pribúdajú vrásky, mierne odbúdajú kilá, škoda, že s tými kilami ide dole aj kvalita filmov. A keď už nie kvalita filmov, tak aspoň kvalita fightov, pre ktoré väčšina ľudí zaplatí v požičovni pár korún a aspoň v malom kútiku duše dúfa, že Steven predvedie niečo, prečo si pre mnohými rokmi a mnohými filmami mnohých z nás (väčšinu dnes už neverných) fanúšikov získal. A Steven nás zase sklame. Malá iskierka nádeje príde až v závere, kedy je konečne pár sekúnd záber na obidve bojujúce postavy. Inak súhlasím s ostatnými komentármi, ktoré sa problematikou neprehľadnosti súbojov a viditeľných doublérov objektívne zaoberajú. Zo scenára cítiť akoby Steven chcel opäť pričuchnúť ku klasickej krimi vyšetrovačke, no ani protivník ani hlavná pointa nemajú ten správny šmrnc na to, aby dokázali zaujať. Na druhú stranu však musím vyzdvihnúť úroveň a frekvenciu hlášok, za posledných pár rokov ich bolo v tomto filme toľko, koľko v seagalovkách za posledných pár rokov. Navyše Seagal má na to aby ešte zo seba vyprdol nejaký poriadny béčkový nášup, takže ešte mu dávam šancu, hlavne preto, čo som videl posledných pätnásť minút. 45%. ()

• Film se natáčel v kanadském Vancouveru. (Stocki)
  • Ve filmu měl hrát také Wesley Snipes, ale kvůli jeho problémům s daňovými úřady k tomu nedošlo. (ssfan)
  • Pracovní názvy: Killing Point, A Higher Form of Learning. (Stocki)