Reklama

Reklama

Po celém světě začínají mizet vzácné kousky z muzeí a na místě činu je vždy jen vizitka známého zloděje Tornáda. Byl tudíž sestaven takzvaný Dream Team z detektivů různých národností. Za Francii byl vybrán Clouseau, což nelibě nese inspektor Dreyfus, který Clouseaua přeřadil k dopravní policii, kde vybírá pokuty za špatné parkování. Tým se má odebrat do Japonska, kde řádil Tornádo naposledy. Ještě než Clouseau odletí, je ve Francii ukraden vzácný diamant Růžový panter, a tak se celý tým sejde právě zde. Za Velkou Británii je to inspektor Pepperidge, za Itálii Vicenzo, za Japonsko počítačový expert Kenji a tým doplňuje krásná spisovatelka a expertka na Tornáda Sonia z Indie. Clouseau s sebou vzal ještě svého spolupracovníka Pontona a také asistentku Nicole, do které je Clouseau zamilovaný, ale nedokáže jí to sdělit. Po první schůzce se tým přesouvá do Říma, kde žije Alonso Avallaneda, který s Tornádem obchodoval. Tým dokonce přišel s myšlenkou, že Avallaneda by sám mohl být Tornádo, ale vzhledem k tomu, že nemá na pravém rameni jizvu po kulce, tato možnost padá. Clouseau přesto v domě cítí přítomnost Tornáda. Nicméně ho tam nenalezli. Když detektivové odejdou, objevuje se Tornádo. Ponton dostává za úkol Avallanedu sledovat. Zjistil totiž, že se má večer sejít s někým v restauraci, kterou shodou okolností před několika měsíci Clouseau nešťastnou náhodou vypálil. Ponton, po domluvě s personálem, umístí pod Avallanedovým stolem odposlouchávací zařízení, ale není to nutné, protože má schůzku s nějakou ženou, která evidentně není Tornádo. Zato se ke Clouseauově nelibosti v restauraci objevuje inspektor Vicenzo s Nicole. Žárlivý Clouseau by rád věděl, co si povídají, a v přestrojení za tanečníka se snaží přemístit odposlouchávací zařízení od Avallanedy k Nicole. Opět, kvůli jeho zbrklosti, dochází k požáru. A Tornádo řádí dál. Okradl spícího papeže a Clouseau zcela nezvládl vyšetřování. Detektivové ho už mají dost a chtějí, aby opustil tým. Jediná Sonia ho brání. Bylo nalezeno tělo muže, který je s největší pravděpodobností Tornádo. Spáchal sebevraždu a nechal dopis na rozloučenou, ve kterém mimo jiné uvádí, kde jsou k nalezení ukradené předměty a také, že zničil diamant Růžový panter. Testy DNA potvrdily Tornádovu totožnost, přesto Clouseau nevěří, že by Tornádo ukradl diamant, a kvůli své hlouposti je opět poslán vybírat pokuty, a není ani pozván na oslavu, která je uspořádaná pro Dream Team... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (342)

WolfR 

všechny recenze uživatele

Pokračovaní Růžového pantera je si myslím o třídu níže, než minulý díl, a to ve všech směrech. Pravda, přidalo se pár ostřílených a vynikajících herců; Garcia, Molina, Cleese, Irons. Ale ti se do takového filmu, fakt moc nehodí. Jinak, co se týče Steva Martina alias Clouseau, tak ten je opět vynikající a roli si evidentně užíval, ale ty skopičiny, co musel dělat, už mi nepřijdou, tak vtipné, jako v jedničce. Tak ano, pár opravdu vtipných momentů tu stále ještě zbylo, ale přibylo těch trapných a nudných, ikdyž Clouseauovo brblaní, špatnou angličtinou mě stále ještě neomrzelo. Prostě hlavním problémem tohoto filmu, je strašný úbytek opravdových vtipných momentů oproti prvnímu dílu. Děj ani tak moc nerozebírám, protože je klasický. Panter zmizel a Clouseau se vydává do akce. Závěrečné vyřešení případu (TOHLE SNAD ANI NEMŮŽE BÝT SPOILER), mě dosti zklamalo a navíc přišlo jen tak zničehonic. Bída, bída. 2 hvězdy jsou adekvátní vzhledem k tomu, že aspoň ten Steve Martin se snažil. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se bál tohohle filmu, protože pro mě je Růžový Panter jen jeden a to s Peterem Sellersem a nakonec jsem se velmi dobře bavil. Film se chová k původním verzím s úctou a je nabit místy sice laciným, přesto humorem a i přes otřesný dabing jsem se smál i Clouseaovým přeřekům nebo možná jejich stupiditě v překladu. Ale jo, bylo fajn u toho vypnout a A. Molina se svým naprosto bezprostředným úsměvěm v samém závěru mě absolutně odzbrojil ;-). ()

Reklama

Segrestor odpad!

všechny recenze uživatele

To je samý debil nebo blbeček, ale kloudný humor nikde. On gag, jak někdo někam jde a spadne do kanálu není zřejmě nic jednoduchého. To se prostě musí umět. Bláhový ten, kdo si myslí, že prostě nechá jednoho blbečka kráčet ulicí a pak ho nechá spadnout do kanálu. Ne, kdepak, v tom kouzlo tohoto gagu netkví a tvůrci, v čele s naprosto odpudivým otrapou Martinem, zřejmě ještě o svůj hřebíček hlavičkou neuhodili. Halt je naprosto nenávratně pryč doba Petera Sellerse a Blakea Edwardse. ()

predators odpad!

všechny recenze uživatele

Vrhnout se na druhý díl po skoro totálním neúspěchu dílu prvního, to chce slušnou dávku odvahy. Nebudu se opakovat, platí zde to samé, co před lety. To, že herecké výkony jsou na samém dnu...hereckých výkonů :-), to bych ještě pochopil. Ale, proč Clouseau mluví jak dement, to nepochopím... 10% ()

Beky 

všechny recenze uživatele

....bez větších problémů dokoukal jsem Pantera...bez výčitek dávám 3 hvezdičky!!!!....těm, kterým se předchozí růžoviny líbily, buď film budou nenávidět nebo se jim bude aspoň normálně průměrně líbit ( to je problém všech remaků )!!!!...patřim k těm druhým...Jednou větou: Stejný komentář jako k prvnímu dílu je důkazem toho, že na původní sérii to nemá, nicméně vidět strašnější věci není žádný problém. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (15)

  • Režisér předchozího dílu Shawn Levy se rozhodl opustit režisérskou stoličku a sám usedl na místo výkonného producenta. (HappySmile)
  • V některých scénách Paříž zastoupil Boston a jeho okolí. (HappySmile)
  • Lowell Ganz a Babaloo Mandel byli najati v lednu 2007, aby přepsali/vylepšili scénář. Ovšem v titulcíh je nenajdete. (HappySmile)

Související novinky

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (více)

Reklama

Reklama