Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Sheldra

Nic nového nepřinášející film, který je kombinací módní přehlídky a velmi odtažitého drama. Hezky se u toho pochrupává, silnější dojem to ve mně ale nezanechalo. Keira Knightley by potřebovala mnohem lepší scénář a o něco víc talentu, aby tohle utáhla. ()

fmash

Pohledná kostýmovka moderního ražení. Až moc moderního. A poněkud předkousaná. Všichni jsou tuctoví, až na fešácké hlavní postavy. Společenské vztahy a dění jsou podané hezky dnešně stravitelně, aby o to víc vynikly patálie vysoko postavené paničky se slabostí pro lid. Zlatá Austenová. Ale ušlo to a Fiennes zachraňoval, seč mu role dovolila. Jen ta Knightleyovic zubatá holka mi v těchhle rolích nesedí. ()

JOHN.NY

Keira je pro tyhle role snad stvořená. Spolu s ledovým Ralphem Fiennesem mě dokázali do filmu zcela vtáhnout. Hudba byla výborná, kostýmy bezchybné a kamera se mi také libila, ale něco málo tomu pořád chybělo...Každopádně si jméno Saul Dibb ukládám do paměti a příště očekávám více odvahy. Jelikož jsem čekal další tahané historické drama, byl jsem velice mile překvapen (marně vzpomínám na podobné letošní překvapení). Celý film jsem si náramně užil a snad jen wrightovská kapka chybí k tomu, abych přidal i pátou hvězdu.. ()

Carlossss

Tak tohle bolelo... vážně. Koho napadlo vzít příběh jako vystřižený z klasické červené knihovny a udělat z něj skoro dvě hodiny dlouhé mučení? Jasně... chápu, že se tvůrcům asi zalíbila drobná paralela Georgiany a Lady Di a chtěli z toho něco vytěžit, ale museli to udělat tak nešikovně? To absolutně asexuální koště Keira Knightley by ve mně totiž nevzbudilo sympatie, ani kdyby mělo na hlavě místo peří čokoládovou fontánu. A jediní, kdo zde byli trochu ke koukání byli überzáporák Ralph Fiennes a koketa Hayley Atwell... a to je trošku málo. Chtělo by to příště přihodit špetku děje a trochu vygradovat závěr, který jsem vyloženě prozíval. ()

Katarine

Když jsem si po zhlédnutí přečetla obsah filmu na této stránce, vypadlo ze mě jedno velké: "Cože?" Patrně jsem koukala na úplně jiný film. Nesnáším příběhy o chudinkách ženách, které trpí po boku svých slavných a zámožných manželů, přesto jim porodí několik dětí, ale zamilují se do chudých hezounů, s kterými v žádném případě nemohou být, a to rozhodně ne proto, že bych byla nějaká feministka a iritovala mě doba, kdy zjednodušeně muži směli všechno a ženy nic. Spíš mi takové příběhy připadají příliš jendoduché, klišovité, někdy trapné, k smíchu a zkrátka úplně o ničem, stejně jako příběhy Danielly Steel či Rosamundy Pilcher. Tato filmová podoba mi navíc přišla lehce podtextově přenesena na dnešní dobu, ale řekněme, že pokud jde o všechno kolem (výprava, kostýmy, prostředí, herecké výkony, kamera, režie a především bych chtěla vyzdvihnout hudbu Rachel Portman), tak je to celkem kvalitní počin, vše z mého pohledu pokulhává pouze v samotném ději. A ještě jedna věc. Opravdu nechápu, co všichni mají na Keiře Knightley, a tím nemyslím vzhled, ale její herecké dovednosti. ()

M.i.k.e

další z řady solidních historických dramat,které se řadí na roveň s Elizabeth : Golden Age (o něco horší než Duchess) a The Other Boleyn Girl (naopak o něco lepší než Duchess) a které si pro sebe krade hlavní hrdinka Keiry Knightley (podobně jako ve výše zmíněných filmech Natalie Portman,nebo Cate Blanchett).70% ()

HappySmile

Krásné dobové kostýmy a účesy, takže lahoda pro oko. Sice byl scénář jednoduchý a přímočarý, ale Keira Knightley i Raplh Fiennes odvedli skvělé výkony a byla opravdu radost se na tento snímek dívat. ()

Martin741

Keira Knightley v roli extravagantnej damy je sice fajn, ale scenaristi sa mohli viac pohrat s dejom. Samotne intrigy nestacia. 52 % ()

Elyssea

Nemohla jsem se rozhodnout, mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec zvítězily čtyři. Vévodkyně je neobyčejný film, ale jen špatně se popisuje. Keira hraje naprosto úžasně a Ralph Fiennes jí skvěle sekunduje. Příběh Georgianny je strhující a pro mě se Dianě příliš nepodobá. Velmi dobrý film se skvělými herci a nádhernými kostýmy. Neměla bych opomenout krásnou hudbu. Neřekla bych, že je to Angelika pro dospělé. Tohle je o něčem jiném:) ()

Meridius

Na Keiru bych se vydržel dívat hodiny:-) Zde je navíc ještě skvělý Ralph Fiennes a sympaťák Dominic Cooper, k tomu všemu dobře padnoucí hudba Rachel Portman a ve výsledku velmi příjemný film s několika nudnějšími momenty. ()

Streeper

Kostýmy, prostředí a hudba byly na filmu rozhodně to nejlepší. Georgiana byla pozoruhodná a velmi citlivá žena s velkým srdcem. Její manžel byl studený čumák, proto byla tak nešťastná a hledala lásku jinde. Nedokáži si představit tu bolest, když si musela zvolit mezi dětmi a láskou. Keira zahrála svou roli skvěle, po celý film jsem s ní soucítila. ()

Nach

Fiennes je mistr v tom, jak vykreslit sebestředného, arogantního a chladně kalkulujícího manžela jako osobu, kterou ve výsledku respektujete a chápete. Vévodkyně s tvářičkou Keiry Knightley (jež poprsí zdědila po taítnkovi) je zde více méně jen proto, aby sekundovala svému manželu, který je spíše vedlejší postavou. Prostě a jednoduše, zajímaly mě ve výsledku scény jen s Ralphem. A jelikož ty scény byly dokonalé a ty bez něj často zdlouhavé a nudné, nemohu tomu filmu dát plný počet. Ale ani průměrné hodnocení. 75% ()

ifa

Vévodkyně je jako severní poryv větru, silný a chladný. Silný-reprezentovaný sílou příběhu, kdy zvolíte cestu, ze začátku pěkná udržovaná pěšinka, plná veselých představ, která se však mění v cestu osamocenou a zašedlou nezměnitelností osudu. Chladný-reprezentovaný ztvárněním, nejsou podsouvány prvoplánové obrazy, je předkládána holá realita a holý obraz na ni. Proč dokreslovat hrubý náčrt, když sám o sobě stačí. Byla jsem nadmíru spokojena, jen mě mrzí, že jsem si tuto podívanou nechala ujít v kině. Keira je prostě v dobovkách neskutečná, věřila jsem jí jak roli mladé holky,tak roli matky a milenky, Ralph hrál svůj part tak jak měl, bez monotónnosti a přehnaného okolkování.Možná jsem tak trošku neobjektivní,ale Anglie této doby...to je moje. 85%. ()

bourec

Dobrý film,skvělá Keira a nesympatický vévoda Ralph.I když tyhle filmy nejsou vůbec můj šálek kávy,tak z povinnosti jsem to zhlédnul a nenudil.50%. ()

zette

Celkem slusny historicky film o vevodkyni Georgiane, kterou ztvarnila krasna Keira Knightley. Ralph Fiennes je schopny herec a krasne zahral onen ledovy odstup od sve rodiny. Kostymy a prostredi verohodne. Pribeh dokaze zaujmout, vyrazne lepsi film nez Kralovna Viktorie. ()

andrii

Aristokratický vějíř barvitých, melodramatických rošád a milostných avantýr sňatku z rozumu a povinnosti... Dobové kostýmní orgie a pohádková výprava lákají k téměř rajskému životu, avšak za těmito sluncem zalitými slastmi, se pomalu odkrývá pravá tvář věci - tvář mocensky melodramatická, majestátní, intrikářská... Boj o vlastní důstojnost a pocit svobody, který vzhledem ke konvenčním způsobům a tradicím doby, se zdá býti až příliš "obskurní." Vzepřít se oněm konvencím by způsobilo rozklad a zmar pout rodinných. Pompéznost a honosnost na povrchu, chlad, tíže, prázdnota a pokrytectví uvnitř. Casanovsky dominantní vévoda - manipulátor s přísnou sfingovskou tvářičkou, místy až tyranskou zásadovostí, nedostupností a nepropustností srdce, zalitého slepotou k citům vlastním i citům svých blízkých. Frivolního šik vévodu s image ledového krále "barví" Ralph Fiennes, v jehož "diktátorském" výrazu se zrcadlí drobnokresba charismatické rafinovanosti, v jeho očích a pohledech se odráží výsostná kontrola moci i hříšná pojistka majestátnosti. Krásná, hrdá, silná a nakonec vyděračskými ústupky, smířlivá a poddajná vévodkyně Keira Knightley, jejíž "Sophiina volba" se řídí mottem: "Moudřejší ustoupí." ()

Juto

Servisovateľný obraz, ktorý ponúka všetky honosné vizuálne potešenia z historickej kostýmovej drámy, a pritom málo v ceste skutočnej histórii. 6/10 ()

C0r0ner

Další z řady unuděných staromilských dramat typu Pýcha a předsudek, u kterého asi budou filmoví kritici a romanticky založené holky vzdychat, ale pro mě se tam toho našlo opravdu málo. Vidět a zapomenout, nic víc jsem si neodnesl. 30% ()

Vignette

Mno nevím, když jsem četla zdejší popis Georgiany z Devonshiru jako "jedné z nejkontroverznějších postav Anglie v 18. století" se všemi těmi zajímavými přívlastky a činnostmi, kterými se zabývala, nějak jsem tak očekávala, že ve filmu budeme mít možnost sledovat alespoň některé z nich. Místo toho je Vévodkyně, jednoduše řečeno, vyprávěním o prioritách nešťasně vdané ženy- příběhem se sice sem tam nějaký ten hazard a politika mihne, ale rozhodně to pro něj nění nijak klíčové. Nicméně pokud pominu svoje prvotní zklamání, je to dobře zpracovaný, i když velice předvídatelně se vyvíjející, milostný příběh ;-) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy