mm13

Príliš veľa sĺz a samoľútosti v príliš soap príbehu, ktorý sa len tvári, že kráča inam, inak ale kráča presne tam, len o dráhu vedľa. Čo až taká zásluha nie je. Ospevovaný Mickey Rourke ma viac dojal v Prísahe od Seana Penna a to tam mal na to ani nie 5 minút. Zato Marisu ľúbim stále viac! ... Slušný film, ktorý si zaslúži neustále reprízovanie v TV vysielaní, ale to je asi tak všetko. A ešte niečo - na Nirvanu nabudúce nesahať! ()

AlfaNumerO

Mickey, konečně jsem dostal roli, která mě vrátila na výsluní, Rourke je neuvěřitelně uvěřitelný. Role, která ho vyhrabala na půl shnilého z filmového záhrobí opět na záře reflektorů. Kdo mě ale dále šíleně zaujal je Marisa Tomei. Ač zde hraje též pochybnou existenci, je pro mě určitým způsobem šíleně sexy. Není navíc moc filmů, kde bych vysloveně fandil hlavnímu hrdinovi (pokud nejde o Džejára), aby se konečně postavil na nohy a našel si ženu, kterou si snad i zaslouží. Celkově dojemné, uvěřitelné a smutné zároveň. Doporučuji. 84% ()

claudel

Včera jsem postrádal u vizuálně působivé Velké nádhery silný příběh. Ten jsem našel ve Wrestlerovi. Wrestling je něco, co je na hony vzdáleno mým zájmům a koníčkům, tento druh zábavy mě nikdy nedokázal v TV strhnout na déle než na pět, deset minut. Jako dítě jsem měl pouze rád akční komedie s Hulkem Hoganem. Darrenu Aronofskému se však podařilo natočit film, který zaujme, dojme a strhne i zarytého odpůrce této zvláštní disciplíny. Mickeymu Rourkemu je role Rama jako šitá na tělo. Marisa Tomei a Evan Rachel Wood mu skvěle nahrávají ve vedlejších rolí. Velmi silný a kvalitní filmový zážitek. ()

luka4615

Herecké vykoupení Mickeyho Rourka v krásně nasnímaném počinu. Vážně potřebujete vědět více? „The only place I get hurt is out there. The world don't give a shit about me.“ ()

JASON_X

Silný zážitek. Wrestler mě napoprvé tak dostal a tak se mi zaryl do paměti, že jsem si ho musel nechat dlouhou dobu uležet, než jsem ho dal znovu. A podruhé mě dostal zase. Jsem prudce alergický na hollywoodský pathos a podbízivý sentiment, ale u tohohle filmu jsem kupodivu nic z toho necítil. Je to tak existenciálně silné, až je mi z toho smutno; mně, cynickému dobytkovi, neuvěřitelné. A při scéně Randyho souboje s vyšinutým Necrem jsem se sice chechtal, ale hned vzápětí z ní na mě taky sedl smutek. Prašivá melancholie... Rourke zahrál starýho, unavenýho, rozbitýho a osamělýho chlápka naprosto bravurně, možná si ho za tuhle roli jednou vrátím do mojí první desítky. A Marisa Tomei se mi samozřejmě líbila vždycky, ale teď ještě víc než za mlada. ()

Bauer

Kdyby v roce 1976 vznikl film s názvem Randy "The Ram", tak by to určitě lehce nahradilo Rockyho. Já osobně bych si dovolil Wrestlera přirovnat k šestému dílu Rockyho, čili Rocky Balboa. Tento film si na nic nehraje a dokonce ho nedoprovází žádná velká reklama a to je velmi sympatické. Darren Aronofsky tentokrát vyšvihl laťku hodně vysoko. Jedná se o první "normální" film, který režíruje. Natočil prvotřídní drama, které nebude mít jen tak konkurenci. Wrestling moc nemusím. Je pravda, že jsem ho před hodně lety sledoval na tehdy ještě TV3, kde vysílali Smackdown, ale k čemu to je když je to všechno hrané? A to je ten důvod proč mně nebere wrestling. Přiznám se, že od Wrestlera jsem moc nečekal, ale jsem tak nadšen, jako už dlouho ne. Sledovat všechny ty praktiky těchto borců, co si píchaj steroidy, berou prášky proti bolesti, bylo pro mně opravdu zajímavé. Nejsmutnější na tom je, že to asi tak vážně je. Zápasů se také moc nedočkáme. Na zápas se sešívačkou nezapomenu nikdy. Hlavně se to točí kolem života Randyho v podání excelentního Mickeyeho Rourka. Mickey měl zcela jistě pár nezapomenutelných rolích, jako třeba ve filmech 9 a 1/2 týdne a nebo Harley Davidson a Marlboro man, tak i přes to je tato role jeho určitě nejlepší. Ta role mu byla nejspíš napsána na tělo. Hodí se na to jak obličejem, tak postavou a jeho výkon je opravdu brilantní. A co Marisa Tomei? Sakra, ta byla velmi "hot"! Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2008!!! ()

becki_tu

Nekomerční Darren Aronofsky přišel s Wrestlerem asi v tu nejvhodnější chvíli. V době, kdy už je Rocky v zaslouženém důchodu a kdy Mickey Rourke stále ještě doufal ve svou životní roli, nám naservíroval komorní drama o wrestlerovi, jehož životní příběh by se dal vlastně shrnout jen několika větami. Aronofsky svou poklidnou režií nechává dostatečný prostor na třídění myšlenek a zamyšlení nad tím, jak to může dopadnout, když naplno žijete jen pro jednu věc. Skromný a vševypovídající film, který bezezbytku naplnil své ambice a moje očekávání. ()

Morholt

Bývalý wrestler Randy se živí podřadnými prácemi a příležitostným vystupováním na vesnických wrestlingových show, kde si občas připomíná svojí dávno zašlou slávu. Zdraví má zničené anaboliky, vlastní dcera ho nenávidí a ani co se žen týče se mu zrovna dvakrát nedaří. A tak všechny svoje myšlenky upírá k plánovanému comebacku, ve kterém se má utkat se soupeřem, se kterým před dvaceti lety vybojoval svoje nejslavnější utkání. Do cesty se mu ovšem postaví neočekávaný problém. Wrestling jsem nikdy neměl rád, protože to, co tam člověk vidí, si může vychutnat u každého filmu s Budem Spencerem a Terencem Hillem - i tam je jasné předem, jak to dopadne a navíc tam k tomu je servírován i jakýs takýs příběh. Nicméně tady mi wrestling nevadil, protože podobný osud může potkat jakéhokoliv jiného sportovce a také že potkává. Snad je jen škoda, že to bylo sem tam utahané a scénám v ringu chyběla větší dynamičnost. Ale i tak to bylo velmi povedené drama, podpořené výborným Mickey Rourkem - byl fantastický a wrestlera, snažícího si najít místo v normálním životě jsem mu stoprocentně věřil. A pak tu byla Marisa Tomei, která je na svých 44 let exkluzivní.......no ona je exkluzivní i na 30. :D 85% ()

Sawy

Krystalicky čistý návrat do 70. a 80. let a krásná pocta filmům,které se tehdy točily.Příběhově,poctivým stylem točení,úsporností,která ovšem není v žádném případě nedostatkem a konečně soustředěnými hereckými výkony,v případě Mickeyho doslova vtěleními.Aronofsky si třemi svými filmy nechtěně vybudoval pověst exhibicionisty,podle mého zcela nezaslouženou,ovšem ve Wrestlerovi se dokázal dokonale vymanit ze škatulek,ve kterých ho mnozí diváci měli.Nenechává se unášet svými formálními nápady,plně se soustředí na své postavy a svým talentem pokorně slouží příběhu,který se může zdát klišovitý a patetický,ale přitom je každá scéna naprosto civilní a dokonale uvěřitelná a realistická.Druhá půlka,ve které už hlavní postavu známe,je prakticky dokonalá.Wrestler na mě zapůsobil svou emocionální silou,skvělou prací kamery,silným koncem,ale hlavně postavou stárnoucího bojovníka,který se pro svou životní vášeň dokonale odcizil od svých blízkých,zapomněl jak se lidem znovu přiblížit a ve finále mu přes všechnu snahu nezbyde zase nic jiného než wrestling.Dal bych pět hvězdiček,ovšem za tu urážku Nirvany zůstanu na silnějších čtyřech a budu se těšit na Black Swan,jsem totiž zvědavý,jakou tvář nám Darren ukáže tentokrát. 85 % ()

ScarPoul

Comeback aký má byť. Zatiaľ čo v Sin City si začal budovať reputáciu ako drsný chlapík a v Domine sa z neho stal drsňák na druhú ani jedna z postav nemá na Randyho Robinsona. Aronofsky je skrátka režisér ktorý to vie. Natočil len 4 filmy ale každý je tak myšlienkovo plodný a hlavne dobre natočený, že tie filmy si hľadajú divákov sami. Jeho cit pre postavy je nezpochybniteľný. Rourke dal svojej postave doslova život a aj keď sa jedná o fiktívnu postavu, počas filmu doslova dostanete pocit že to čo vidíte je príbeh nejakého žijúceho wrestlera. Je tu všetko. Outsider ktorý vie iba jediné a kvôli tomu ho ľudia milujú. Jeho začlenenie do života je ale na druhú stranu plné katastrof, ktoré doslova podkopávajú jeho autoritu a vieru v skutočný svet. Vzťah s dcérou neskutočne nádherný - ich spoločný tanec v opustenej budove alebo ospravedlnenie mi doslova vyrazili dych - geniálna woodová, takisto striptérka Pam, bola v niektorých scénach naozaj sexi, a v tých ostatných skrátka predvádzala prvotriedne áčkové herectvo. Jej vzťah z Randym je plný pochopenia ale aj nedorozumení ale ich spoločné stretnutie v baru má až rozprávkovo krásny romantický motív. Plus kopec ďalších pamätných scén, ktorými je tento film doslova presýtení a preto vás zaujme od prvej sekundy. Po technickej stránke nemám čo vytknúť. Kamera ktorá neustále sledovala aktérov aby sme sa mohli vcítiť do všetkých troch hlavných postáv, strih ktorý bol obmedzení len na zvýšenie emotívnosti a rozprávačskú plynulosť , ktorú nahradilo charakterové herectvo, ktoré bolo bez chyby. A plus nahotinky len dodávali filmu punc reálnosti. dve slová - Dokonalý film P.S TEN KONIEC??? to ma úúúúplne odjebalo. ()

Katullka

Na tento film jsem se opravdu těšila. Aronofsky mi opravdu udělal radost. Technická stránka střihnutá z rukopisu. Ten příběh mě vtáhl. Nemá to chybu.. ()

Handle

Mně ten film přišel prostě prázdný, nezáživný a nezajímavý. Hodně jsem se nudil. Od Darrena jsem čekal daleko víc a nic jinýho kromě drsnýho wrestlingu mně v paměti nezůstane. Čtu tu, jak je to silný snímek, ale já jsem to při sledování necítil. Zklamání... Herci přitom hráli dobře, takže ani nevím, kde byla chyba. ()

Jansen

Pro mě velké zklamání. Ale zklamání způsobené hlavně výběrem námětu. Provedení je opravdu dobré a Aronofsky opět ukazuje svůj ojedinělý talent, který je cítit téměř z každého záběru. Od muže jeho formátu bych ale čekal větší cit při výběru námětu. Příběh o přestárlém wrestlerovi, který je evidentně tak primitivní jako sport, jenž provozuje, mně opravdu nepřipadá nijak originální (jako bych ten příběh už někde viděl: roky přibývají, problémy s dcerou, nová milenka, …:). Navíc jsem nepociťoval nějaké emoce, které by zvýšily nebo naopak snížily moji nákladnost k hlavnímu hrdinovi, přesto že Mickey Rourke byl skvělý. Výsledek tak byl, že mi bylo úplně jedno, jak to s ním dopadne. Což je celkem paradoxní, protože atmosféra filmu jako celku byla výborná. No nevím, připadá mi to tak, že Aronofsky jen tak něco narychlo spíchnul, aby doma taky byla nějaká ta koruna (dolar). Tím ale rozhodně nechci snižovat kvality, které Wrestler určitě má. Na mého oblíbence je to ale prostě sakra málo. Je mi smutno, Darrene. No uvidíme jak dopadne Fighter. ()

Caelos

Srovnám-li Randyho „The Ram“ Robinsona v podání Mickeyho Rourka a Rockyho Balbou v podání Sylvestera Stalloneho, je jasné kdo z tohoto duelu vzejde vítězně. Wrestler je totiž ten "pravý" film o stárnoucím sportovci a nejen to. Je to drama o stárnoucím muži, který se snaží přežít v reálném světě který nezná, o jeho osamělosti a o hledání hodnot v životě. V tomhle je to opravdu silný film, který dokáže dojmout, ale pořád jsem se nemohl ubránit myšlenkám na Rockyho. On je totiž Randy Ram stejný tupoň jako Rocky, což je znát hlavně při nákupu, nebo při scénách s dcerou. Ve filmu je ale není jen stárnoucí Wrestler, ale i stárnoucí striptérka v podání Marissy Tomei, která je i po čtyřicítce neskutečně sexy. Jsou prostě zaměstnání, která se až do důchodového věku dělat nedají, ať Wrestling, tak striptýz. Tenhle ekvivalent k stárnoucímu wrestlerovi se opravdu povedl. Dále je tu samozřejmě výborná kamera a neskutečně mne zaujala scéna, kdy Mickey Rourke nastupuje do lahůdkářství, když poprvé vychází do teď již jiného ringu. Nutno také podotknout, že zápasy jsou udělány neskutečně dobře, na Rourkovi jde vidět, že se do své role opravdu opřel, což potvrzuje i bonusový materiál, kde je rozhovor se skutečnými stárnoucími wrestlery, kteří se shodují v tom, že je vše ve filmu podáno reálně. Wrestler patří mezi nejlepší sportovní dramata. ()

Genero

Pracovat jako wrestler není žádný med a i nejostřejší chlap nemůže touhle řeholí vyžít až do důchodu. O tom by mohl popsat Ram Robinson, zápasník s něžnou duší, dvě možná tři tklivé stránky necvičeného rukopisu. Mickey Rourke, ze kterého dlouhá a tvrdá kokainová terapie konečně udělala opravdového chlapa s ostře řezanými rysy, se po letech vytáhl a zmohl se ke svému hereckému vrcholu . A dlužno říct, že jako bijec a ošuntělá legenda Ram je skvělý a dojemný. Vlastně tak napůl hraje sám sebe. Z kdysi obdivované hvězdy se stal otrapa v přívěsu, který si jen tak sockuje životem a vzpomíná na dny zašlé slávy. Marisa je už paní v letech, ale jako jeho spřízněná duše, striptérka Cassidy, dokáže i s  tak pohlavně chladným mužem jako já řádně zacvičit. Krásný příběh a jednoduchá, ale účelná Darenova režie dělají z filmu labužnický zážitek. ()

PROROK14

Čakal som viac. Mickey Rourke to hrá ozaj parádne, ale mne to prišlo miestami nudné. Záver je smutný a škoda, že mu to s tou dcérou nevyšlo. Ale na tento film sa určite pekne pozerá a zanechalo to vo mne dobrý pocit. 75% ()

rawen

Je to jako kdyby někdo vytáhl Rockyho z těch naivních 80.let (na které Ram ve filmu tak rád vzpomíná) - vsadil ho do kruté reality ošuntělého zapadákova, bez rodiny, bez přátel a navíc mu sebral i tu jedinou věc, ve které byl vždycky dokonalý. Hlavně díky Rourkeovi jde o velmi působivý, smutný film, který dohromady vlastně nenabízí nic moc velikého, jen blízký pohled na starého zbitého psa, který byl celý život zvyklý kousat a cestu zpátky k "normálnímu" životu mu osud beznadějně uzavřel. Klasický doják to naštěstí není, příběh se člověka dotkne rozumným způsobem, mám ale dojem jakoby Darren Aronofsky tímto filmem jen trošku zvolnil tempo a zkusil si něco méně závažného... Wrestler je fajn, prostě fajn film, Aronofsky ale umí líp. 7/10 PS: po zralé úvaze musím filmu přiznat, že je intenzivní, věrný a civilní tím správným způsobem - a dost na to, abych jej ohodnotil 8/10 ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis