Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Hellknight12

Ďalší podarený film v sérii. Fajn príbeh a keďže sa jedná o film, ktorý sa odohráva ešte pred tretím filmom je to aj fajn prequel. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy za svižně ubíhající akci. Po druhém zhlédnutí po deseti letech už čtvrtému dílu vizuální efekty poněkud pokulhávají (cesta a zničení cisterny v úvodní akci, podzemní tunely). Na druhou stranu to lze asi považovat za první zárodek masivního CGI sypání v této sérii, které se pak už jen a jen navyšuje. Michelle Rodriguez zde jde do pozadí a dává šanci představit poprvé Gal Gadot. Při zpětném koukání mi tady dokonce chybí Gibson s Ludacrisem, na které jsem zvyklý v dalších dílech - zdejší mexické duo je jen jejich levná duplika z Wishe. ()

web-dat

Na tento film Vám doporučuji zajít do kina. Předem upozorňuji!!! Některé scény (efekty) jsou slabé (viz průjezd tunelem ve vysoké rychlosti). Co ale na efektech ubrali přidali na dějové stránce. Film rychlý a zběsiý pokračuje tam kde skončil 1 díl. Film od samého začátku v divákovi produkuje dosti vysokou dávku adrenalinu. Co se ale režisérovi podařilo na rozdíl od 1 dílu, je (až na pár scén) udržet film v takové linii, kdy byste i mohli uvěřit, že to co vidíte na plátně, se opravdu i děje nebo může stát. V tomto díle je silná návaznost na 3 díl - Tokijská jízda. Což mě osobně potěšilo (zase vidět Hana), a pochopit proč se vlastně za konci 3 dílu v Tokiu ukáže i Vin Diesel .... Hudba - opět nezklamala 100% - Auta - 100% - Děj - 100% - Efekty - 70% .. a protože se jedná o srdeční záležitost CELKOVĚ 100% ()

Chuppa

Tak 4ka se mě líbila možná nejvíce z celé série, vrátil se Diesel s Walkerem a Rodriguezovou (díky bohu jenom na chvilku) a příběh vcelku ujde, no řeknu vám nasrat Vina bych opravdu nechtěl.. ()

Zajija

Jsem velmi rád za toto pokračování série Rychle a Zběsile. A jsme rád ještě víc, že se do čtvrtého pokračování vrátili všichni herci z prvního dílu. Mnoho lidí z mého okolí toto pokračování moc nezaujalo, ale mě ano. Já sem byl spokojený. Ať si kdo chce co si říká, já sem byl po schlédnutí Rychlí a Zběsilí nadšen. Skyline se opět objevil i s Paulem Walkerem za volantem, Vin Diesel rozmlátil pár týpků a pořád je to ten starý dobrý Dominic Toreto a Mia (Jordana Brewster) je ještě věčí kus než v jedničce. Pro mě ***** ()

john.h

Já mám tuhle sérii prostě rád a bavil jsem se. Navíc se tomu konečně vrátila atmosféra, která mi v trojce chyběla, i když mě teda trojka taky dost zabavila. A navíc se vrátila ústřední dvojka, vlastně trojka, vlastně čtyřka z prvního dílu. ()

TSZ

Vcelku důstojné zakončení (doufám) celé série, jejíž první díl významně ovlivnil např. i hudební či videoherní průmysl. Ačkoliv té akce, která porušuje i nejzákladnější fyzikální zákony je zde až příliš, určitě mohu říct, že "čtyřka" je hned po kultovní jedničce nejpovedenějším snímkem z celého kvartera F&F filmů.Aktuální zápletka o pomstě je sice příliš viditelně vycucaná z prstu a "božský" Vin docela přibral, nicméně styl a charisma má tohle prostředí pořád.Automobilový nadšenci si klidně můžou jednu hvězdičku přihodit, naopak lidé co nemají rádi motoristické honičky a filmy bez obsahu mohou klidně tři body ubrat:-) ()

zaso162

Opat je to rychle a zbesile, skoda, ze niekedy az prilis. Vin Diesel a dalsi herci ponukaju nenuteny a v celku zabavny kukuc. 3,75 * ()

J.a.X

Nečekal jsem, že F&F nabídne něco jiného, než jeho předchůdci. Těšil jsem se jenom na to, že vypnu mozek a dostane se mi trochu té zábavy a odéru spálených pneumatik. To druhé se, můžu říct naštěstí, nekonalo a první bohužel taky ne. Úvodní scéna slibuje mnohé, ovšem lepšího jsem se dál nedočkal a nudil se. Před minutou dojely titulky a nevzpomenu si na žádnou výraznou scénu, akci nebo hlášku, jenom na drobný šok, když jsem v očekávání stylového rozjezdu sledoval začátek dramatické zápletky. Těšil jsem se, a to byla chyba, že tenhle film se nebude brát tak vážně. Nečekal jsem, že F&F nabídne něco jiného, než jeho předchůdci, ale bohužel se o to pokusil a pro mě to nedopadlo dobře. Škoda... vytuněná škoda. 1,5* (za začátek) ()

Grissom

Ako najlepšia bola jednotka....toto sa mi zdalo príliš, príliš fantasy....hviezdička navyše za auta....inak priemer...čakal som niečo oveľa lepšie keďže tam bol opäť aj Vin.... ()

Arequipa

Velmi dobrá oddechovka. Slušná dějová linie není u těchto snímku samozřejmostí, takže si zaslouží ocenění. Ale jinak je to samozřejmě o někdy lepší, někdy horší akci. Nejsympatičtější mi byl Paul Walker. Jediný film série, který jsem viděl u mě rozhodně nepropadl. ()

godspeed

v 80. letech se stavěly filmové béčka na svalovcích typu stallone, schwarzenegger, van damme a celé plejádě podobných hereckých looserů, kde hlavní prim ve filmu hrálo násilí. v tomto desetiletí díky sérii rychle a zběsile a dalším podobných počinům, se dá mluvit o sofistikovaném product placementu, kde herci jen prodávají nové či retro vehikly, za zvuků taneční muziky a účasti pěkných šlapek. tak nevím, jestli je to lepší nebo horší. ()

Ogrb

Návrat původního obsazení zajišťoval kvalitní zábavu, ta se docela dostavila, i když na jedničku to nemá. Jenom solidní oddychovka na úrovni dvojky. A Vin Diesel je pořád machr, o tom žádná. 6/10 ()

IronRocky odpad!

No nějak mě to nenadchlo. Jedinné co se mi líbilo byli auta a to je asi tak všechno. Všechny automobilové honičky mi připadaly jako závodní hra na počítači. ()

departed

Čím to, že tady Walker nosí tak fešný oblečení? Respekt tomu, kdo mu takový oblečení nařizoval ve filmu nosit (tedy pokud se takhle nerozhodl oblékat sám). A taky má rozhodně lepší účes. K filmu mám akorát to, že jediný co Lin zvládá dobře je akce (ačkoli se sem tam přihodí i nějaký ten ,,fail cut"). Takovýto vizuálně a hudebně podmanivý film by si určitě zasloužil nějaký stabilnější scénář. ()

Šňůra

Paul Walker a Vin Diesel z jedničky se vrátili, na režisérskou sesli si sedl Justin Lin, který má na triku už tokijskou trojku a vznikla z toho slušně nadupaná, řemeslně dobře odvedená podívaná. ()

Peatrson

Pokračování Fast and Furious,moje očekávání byla velmi vysoko,ale už v půlce filmu mi došlo že je to nejhorší díl celé série..bouhžel je to tak,nějak to nešlape,jako v 1 ..jediný co vidím jako plus je že nechaly město,a dobrý auta ! ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí