Reklama

Reklama

Tintinova dobrodružství

  • USA The Adventures of Tintin (více)
Trailer 1

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

(více)

Videa (37)

Trailer 1

Recenze (1 106)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

V jednoduchosti je krása po Spielbergovsku. Všechny neduhy tohoto filmu vyplývají už z předlohy, a jelikož jsem ji jako menší žral a ani teď ji nepohrdnu, když mám příležitost, v pohodě dokážu dát plný počet. Čistokrevné dobrodružství se skvělými byť jednoduchými postavami (Filuta rozhodně do síně nejmilejších a nejroztomilejších filmových bytostí), neustále přímo vpřed se hnajícím dějem (větší délka a rozložitější scénář by neuškodily, no beru to tak, že tvůrci chtěli do posledního písmene přesně vystihnout předlohu... a vlastně se jim to svým způsobem povedlo) a hlavně dokonalou, hravou, vynalézavou, technicky brilantně provedenou akcí.. U scény v poušti či v Maroku jsem nedýchal. Doslova. Spielberg vyždímal z technologie co se dalo, proto je film po vizuálu naprosto nádherný (směju se teď všem co tvrdili, jak moc velký je to Zemeckis) a hlavně taky naplno využívá možností, které se díky technologii otvírají. Kamerové průlety, oblety, prolínání scén - vše je prostě čistá exhibice filmařského umu. A k tomu všemu hraje neoposlouchatelný Williams, který asi vytáhl druhou mírně do dětských motivů upravenou verzi OST k Jonesovským dobrodružstvím a vytvořil přesně k filmu padnoucí soundtrack - jednoduchý, nijak odlišující se, ale stále připomínající staré dobré časy, kdy Spielberg vládl. Není to kvůli na začátku zmíněným problémům (i ta urychlenost děje dělá své no) čistých 5, ale kvůli nezpochybnitelné legendárnosti komiksu, vypravěčskému umu Spielberga (trailer opravdu nelhal), revolučnímu nádechu filmu a akce to je přesto 5. Ehm a samozřejmě kvůli Filutovi. PS: 3D velmi dobře využité, ale to asi není překvapení. Zato dabing překvapil opravdu velmi příjemně. Jsem za to kvůli sobě ale i kvůli filmu rád. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladý, odvážny reportér Tintin je postava, ktorú v roku 1929 stvoril belgický autor komiksov Georges Prosper Remi, známy pod pseudonymom Hergé. Tieto komiksy boli v roku 1990 filmovo spracované do podoby viacdielného televízneho animovaného seriálu "The Adventures of Tintin". Nijak zvlášť ma to však nenadchlo. "Tintinove dobrodružstvá" ma zaujali až v roku 2011, kedy mal v kinách premiéru rovnomenný celovečerný animovaný snímok (The Adventures of Tintin). Natočil ho skúsený hollywoodsky megaloman a perfekcionista Steven Spielberg. Odviedol kus dobrej práce. **** ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Hravé, prekvapivo neinfantilné (alkoholizmus je srandovný!) a najneskôr od grgnutia do nádrže aj ohromne zábavné, miestami dokonca strhujúce. A áno, má to aj tú atmosféru a celkový šmrnc, ktoré Kráľovstvu krištáľovej lebky chýbali. Akurát že namiesto šťavnatých postáv sú tu iba sympatické figúrky. Nie je to málo, ale... niečo ako rozhovor otca so synom nad mamkiným prsným plátom v Ako vycvičiť draka tomu chýba. Technicky samozrejme dokonalé, animácia nádherná. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

TINTINOVA DOBRODRUŽSTVÍ jsou geniální, ale rozhodně jinak, než jsem očekával. Spielberg totiž udělal něco, co si předtím - alespoň ne v takové míře - nedovolil. Opětovně se sice jedná o precizní pastiš formálních postupů a žánrů konkrétního kinematografického období (v tomto případě 60. let), ale tentokrát stylisticky a intertextově odkazující nikoliv na americkou, nýbrž evropskou kinematografii, popř. alespoň díla evropských tvůrců. Nehodlám zde vyjmenovávat, na co se všechno upomíná (jednak nejde o hru na rozpoznání aluzí, a tak ty nejsou dávány okázale na odiv, jednak by tím potenciální divák mohl přijít o radost z jejich odhalení či uznalého pokývání hlavou nad jejich zapracování do výsledného filmového tvaru). Nerad bych i opakoval, co napsali jiní (souhlasím s tím, že motion capture animace je zdařilejší než u Zemeckise, ačkoliv i u něj v rámci zvolené stylizace funguje; 3D slouží vyprávění, jelikož vede k větší imerzi zplastičtěním více prostorových plánů a sebereflexivní tematizace dívání se skrze skla je velmi vtipná; rendering animovaného filmu umožňuje větší stylistickou volnost, a tak četné nájezdy, objezdy a průlety prostory jsou nemálo opojné). Spíš mě - vzhledem ke značce Spielberga jako výborného "storytellera", s čímž pracuje i propagace - zaráží, že v první pětině se věci spíše odříkávají, než aby se odvyprávěly, vedlejší linie s kapsářem zůstane i přes bressonovsou expozici ledabyle neuzavřena a motivování flashbacků u jedné postavy je vnitřně rozporné. To jsou ale jediné výtky, které k této dobrodružné podívané, jež je zajímavým příspěvkem k otázce paměti a touhy poznávat nové věci, mám. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Už není třeba, aby se někdo pouštěl do filmové adaptace legendární adventury Broken Sword – jde-li o atmosféru, představoval jsem si ji přesně takhle. Exotická prostředí, provázanost zápletky s historií, bravurní skloubení humoru a akce. Navíc lehce adventurní řešení problémů (co se dá vymyslet s tím, co je zrovna po ruce, hledání klíčů, kombinování předmětů). Ekonomicky vedené vyprávění bez jediné zbytečné odbočky je plně podřízené plynulosti akce, která po úvodním osvětlení kontextu a expresním představení hrdiny dále jen neustále graduje. Cíl je jasný, zábava může začít. S průměrnou délkou záběru 4,8 sekundy (podle stránek Cinemetrics) sice jde o jeden z nejrychleji stříhaných Spielbergových filmů, ale v porovnání s jinými 3D akcemi se v něm záběry až tak často nestřídají. Velká péče je naopak věnována rozvržení dění v prostoru a práci s několika plány akce současně. Trochu v duchu grotesek, jejichž ozřejmování souvislostí pohybem namísto slov má Spielberg dávno skvěle zvládnuté. Pohyb, ať vertikální (vpřed) nebo horizontální (do minulosti), přitom skoro neustává a pokud hrozí, jako uprostřed pouště, že se chvíli nebude nic akčního dít, nastupují divoké halucinace jedné z postav. Přechody mezi scénami jsou navíc velmi nápaditě řešené, což přispívá k dojmu nevídané plynulosti. Stoupající akční křivka dosahuje vrcholu v několikaminutové akční jízdě bez jediného střihu, pro jejíž hodnocení bych se nebál sáhnout po slově „mistrovská“. Že jde jenom o zábavu? Ale copak nebylo shrnutí celého příběhu v titulkové sekvenci míněno jako výzva, abychom snížili nároky na spletitost a intelektuální podnětnost obsahu a s fascinací malého dítěte si hlavně užili vzrušující podívanou? Bavil jsem se jako již dlouho ne. Bez pocitu provinilosti, na jakou ptákovinu to koukám. Napoprvé, napodruhé i napotřetí. Vůbec nepochybuji, že se budu bavit i počtvrté. 90% Zajímavé komentáře: Bluntman, kiddo, MacGyver, Arbiter, mcb, Genero, ScarPoul, dr.Orlok ()

Galerie (116)

Zajímavosti (48)

  • V scéne v meste Bagghar, keď u šejka vystupuje operná speváčka Bianca Castafiore, tak zaspieva áriu Júlie z opery Charlesa Gounoda "Roméo et Juliette - (Je veux vivre)". Zo začiatku pred jej spevom však hrá "Una voce poco fa" - ária od autora Gioachino Rossini. (ViktorS)
  • Stevenu Spielbergovi se práce s virtuální kamerou zalíbila natolik, že s ní velkou část filmu natočil sám. (ČSFD)

Související novinky

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Steven Spielberg nám za posledních 7 let nadělil jen 3 filmy - Tintinova dobrodružství, Válečného koně a Lincolna. Možná vás tedy překvapí, že to samé zvládne za příští 2 roky. Už letos v prosinci… (více)

Reklama

Reklama