Reklama

Reklama

Duna

  • USA Dune: Part One (více)
Trailer 5

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají? (Vertical Entertainment)

(více)

Diskuze

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Duncan66

Nehraj si na hogofo, jako by tvůj pohled byl ten jediný správný a jenom proto, že ty ses smíchy neudržel a scénu vnímáš jako frašku, z něj automaticky tu frašku dělá. 

Jsem rád, že jsem určitý typ diváka, který si nehraje na pokrytce (hrát na pokrytce?) a když mu něco nepřijde směšné, tak se prostě nezasměje, i když dle některých má jít o frašku. 

na příspěvěk reagoval Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Nehrej si prosim na hogofogo ubozaku, jako by tvuj vkus byl ten jediny spravny a jenom proto ze ty ses nezasmal, tak kazdy kdo se necemu zasmeje z nej automaticky dela neco menecenneho...

Kdyz nekdo plive na pracovni, ci jidelni stul, stejne tak jako kdyz Leto natahuje chrchle az malem ze zadniho mozku, aby poctil Stilgara svou obeti "vody" flustancem zeleneho hnusu na stul, tak to minimalne pro me bylo tak smesne a trapne, ze jsem se smichy neudrzel. A nikoli, ze ta scena mela byt vtipna, jako ze nemela, ale ze z vazne sceny udelal reziser naprostou frasku.

Kdyby aspon po vzoru Stilgara plivli na zem jako normalni clovek.  A jsem rad, ze jsem urcity typ divaka, ktery si nehraje na pokrytce a kdyz mu neco prijde smesne, tak se proste zasmeje, ikdyz ma jit o vaznou scenu.

na příspěvěk reagoval Castrator

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Castrator

Já si myslím, že když je film natočený pořádně, tak se lidi vážným scénám nesmějí. Zas taková hovada nejsme...Problém celého filmu je, že nemá absolutně žádnou identitu a všechny scény působí stejně nijace. Melancholické záběry na nekonečnou poušť střídají tyhle rádoby vtipné vsuvky a celé to končí akční naháněčkou. Pejsek s kočičkou vařili dort.

na příspěvěk reagoval Castrator, liskam

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Ne, ty tvrdíš, že scéna je vtipná, protože ti tak připadá nebo se jí lidi v kině smáli. 

 

Z těch pár návštěv kina v posledních letech bych tedy vůbec nepřikládal váhu tomu, jak se někteří diváci v sále projevují, aby o sobě dali vědět ostatním. Chovají se čím dál tím víc jako hovada. Ale pro někoho to asi relevanci má, tak fajn. Ale nemusí z toho dělat slovo boží a brát to jako potvrzení svých domněnek. 

na příspěvěk reagoval tomalakis

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis , tomalakis

K tomu staršímu komentáři a Lynchovi ještě: On tam plivací scénu dal. Akorát v jiném kontextu.

 

To není vtipné, protože to je vtipná scéna, to může být pro některé vtipné, protože jim kontext vtipný připadá. Asi jako se mnozí diváci smějí scénám, které jsou smutné, násilné. Mohou to být cynici, kreténi, proto se smějí. Vypovídá to o nich, ne o scéně, filmu, režisérovi. 

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Kaufman

jeden cituje knížku, druhej posílá odkaz...já nikde netvrdím, že plivací scéna sama o sobě je směšná nebo nesmyslná, já tvrdím, že to z ní udělal Vilnéf, aby si mohl odškrtnout na svym holyvůd mustru že má ve filmu vtipnou scénu...konečně se chápeme?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Castrator, Castrator

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Castrator

Ano, vtipna byt nema, chapu co tim chtel Herbert rici, ale je natocena tak stupidne, ze jsem pri opetovani Stilgarova uznani vyprsknul smichy a dostal nezastavitelny zachvat smichu minimalne na pul minuty a strhnul jsem sebou i nekolik desitek divaku v mem okoli kinosalu. 

na příspěvěk reagoval ComicBookGuy, tomalakis

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Mně vtipná nepřipadá. A nejspíš ji jako vtipnou nezamýšlel ani Herbert, ani Villeneuve. A že tobě taková scéne nedává smysl neznamená, že smysl nemá. 

na příspěvěk reagoval Duncan66

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Podíval jsem se na tu scénu znovu, někomu možná může vyznít vtipně, když to nečekal, ale na mě vtipně nepůsobí ani trochu a Villeneuve ji tak ani nezamýšlel. 

na příspěvěk reagoval tomalakis

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

mm13

no třeba to, že do psychedelického příběhu o pomstě a náboženském polovyšinutí mi infantilní humor úplně neštymuje

na příspěvěk reagoval mm13

liskam

liskam (hodnocení, recenze)

tomalakis

Jediný paskvil je tvůj příspěvek chlapče.

A já mám podobná slova na tvou kritiku... "Vážně se to děje...?"

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tomalakis

Fremen se upřeně díval na vévodu, pak zvolna odhrnul závoj, který odkryl tenký nos a ústa s plnými rty mezi lesknoucími se černými vousy. Rozvážně se naklonil nad konec stolu a na jeho vyleštěný povrch plivl.

Když se muži kolem stolu začali hrozivě zvedat, místností se rozlehl Idahův hlas: „Seďte!“

Do náhlého, napjatého ticha zazněla Idahova slova: „Děkujeme ti, Stilgare, za dar vlhkostí tvého těla. Přijímáme jej v tom duchu, v jakém byl nabídnut.“ A Idaho plivl na stůl před vévodu.

Stranou pak prohodil k vévodovi: „Uvědomte si, sire, jak je zde voda cenná. On vám tak projevil úctu.“

na příspěvěk reagoval tomalakis

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

holyvůdský paskvil poznáte podle toho, že se snaží propašovat comic relief scény i tam, kde to nedává smysl...jako třeba plivací scéna (Lynch asi věděl, proč se do toho nepouštět) nebo když Leto s otevřenou hubou a přitroublým usměvem řekne: "Vážně se to děje?"...To byla skoro moje reakce, když jsem byl tohohle svědkem...

na příspěvěk reagoval Castrator, liskam, Kaufman, Castrator

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ivoman

Ivoman (hodnocení, recenze)

Dal jsem tomu tedy druhou šanci ve 3D.

Naprosto zbytečně, netuším co na tom filmu kdo vidí když dá plný počet hvězdiček.

Stejný jako oba dva Blade runnery.

Filmy naprosto o ničem.

na příspěvěk reagoval mm13, TheDarKnig

Související novinky

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)

Reklama

Reklama