John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

lemings1

Tak pri tomto filme sa pomaly ani nedalo ani dýchať a musel som si sadnúť :-) Výborné, napínavé a strašidelné od začiatku do konca. Takto si predstavujem thriller/horor a netreba k tomu ani mutantov, votrelcov alebo nacistických zombíkov :-))) Niektoré veci síce riadne prestrelené pre oko náročného diváka, ale neublížilo. ()

montel

Manželé Colemanovi mají dvě děti, syna a hluchoněmou dceru a třetí dítě se právě rozhodli adoptovat. Po velkém vybírání se nakonec rozhodnou pro devítiletou Ester (Isabelle Fuhrman), která ihned Colemanovi zaujme svou bystrostí a skvělým projevem. Ester se u nové rodiny velmi rychle zabydlí. Jenže děti ve škole se Ester jen posmívají a ubližují ji. Pouze ale do té doby, než se stane první nehoda...Jedním slovem bomba!!! Jednoznačně nejlepší horor roku 2009. Pryč s duchama a nesmyslnýma vraždama nahých slečinek o Halloweenu, tady vládne Ester! Tak skvělý psychologický horor už sem dlouho neviděl. I když ten závěr jsem si s trochou snahy domyslel už po půlce filmu, vůbec to nevadilo. Přesně takhle jsem to chtěl. 90% ()

joslin246

Spokojenost největší. Seděla jsem v místnosti plné uřvaných lidí a stejně jsem se soustředila úplně pekelně, mráz mi běhal po zádech tam a zpátky. Člověk si najednou rozmyslí, jestli chce adoptovat dítko nebo ne. Isabelle Fuhrman mě fascinovala, jak si poradila ze zahráním záporácké postavičky. Má před sebou ještě slibnou budoucnost. ()

schindler

Filmů, kde hlavní zápletkou je to, že se do spokojené rodinky adoptuje dítě, které se postupem času začne chovat lehce nestandartně vznikla spousta a Orphan patří jednoznačně mezi ty vydařenější. Alfou a omegou zůstává výkon Isabelle Fuhrman a nutno podotknout, že si přerod z nejroztomilejší holčičky na světě na zákeřné vraždící monstrum doslova vychutnává. Nerad bych zapoměl na zbytek osazenstva, který dokáže i bez Isabelle Fuhrman zahrát několik silných okamžiků. No a pak je tu Karel Roden, který ač stráví na scéně okolo 1 minuty je to právě on kdo prozradí onu překvapivou závěrečnou poentu. Tvůrce chválím hlavně za odvahu, když zbortily jedno velké klišé a to, že rodinka musí zůstat na konci kompletně naživu. PS. Přiznávám se, že mě to nedalo a ihned po shlédnutí jsem šel pro sychr ověřit datum narození Isabelle Fuhrman. ()

Neel

No, tak tohle jsem nečekala. Ten mladej sopel, kterej má na svědomí trapárnu Dům voskových figurín, je schopnej něčeho takovýho? Vynikající psychothriller v čele s psychoděvčátkem. A dokonce se objevil i Karel Roden. Nemám slov. Snad jen aby si to Jaume Collet - Serra, ten kluk ušatej, zase nepokazil... ()

Naby

Napnuty jsme byli jako struny. Uz od zacatku nas atmosfera vtahla a kazde zasramoceni i kazdy odraz v zrcadle nas hned desil (i kdyz byl odraz prazdny) ;-). Konec mohl byt o trosku lepsi, ale i tak jsme se bali :-). Vlaste se i tedka bojime :-D. Verdikt: Je to tak na 3,8, pokud se radi bojite, urcite je to jeden z tech lepsich hororu. PS: Subjektiv ma samozrejme taky pravdu skoro uplne ve vsem. Na druhou stranu nikdo prece netvrdi, ze dopeli jsou chytry, aby udelali prave ty optareni. A kdyby byli, uz by z toho nebyl zajimavej film, u ktereho se muzem bat ;-). ()

juluch

vyborna zapletka, preto davam plny, inak samozrejme klasicke schemy, ale dobre urobene, potesil ma tento hororik. ()

Jartian

I když byly chvilky kdy jsem napjatě hltal každu vteřinu, těch bylo tak po kromnu, že jiné hodnocení než průměrné si film nezasouží. Pro: psycho slečna Proti: až příliš naprogramovaný příběh, délka snímku, zbytečně lekavé záběry, místy až nechutné scény, film spíše pro ženské obecenstvo ()

Kubasino

Velice velice zdařilí mix hororu, thrilleru a drama. Zvláštní je, že jsem celou dobu fandil Esther. A to i po všech událostech, které se staly v závěru. Vera Farmiga se mi totiž celý film jevila jako ta máklejší a ještě k tomu ženská bez soudnosti a bez kouska sympatičnosti. Zato Isabelle Fuhrman odvedla na svých 12 let excelentní výkon a byla prostě skvělá. Nešlo ji nezbožňovat. Ale zpět k filmu. Jak už jsem řekl, tak je skvělý a atmosféra taktéž. Příběh je navíc dosti originální. Plný počet ale nedám, protože závěr mě dost zklamal a očekával jsem trochu více invence. ()

apolite

Ste milujúci pár ktorí nemôže mať deti? Uvažujete o adopcii? Len do toho, veď horšie ako v tomto horore to ani byť nemôže. Upokojil som Vás? Že nie? No tak sa viac milujte a nepozerajte na *****iny.. ::: Svojim spôsobom, päť hviezdičiek. ()

Snakefinger

Tak tímto filmem jsem byl naprosto konsternován. Dokonalé, originální, nádherně nafocené. Karel Roden na konci byla ta pověstná třešinka na dortu. Hlavní představitelka byla neuvěřitelně přesvědčivá a krásná. Jeden z nejlepších horrorových zážitků i když to možná byl vlastně thriller. Není třeba se permanentně bát ale celý film jsem zkouknl se zatajeným dechem. ()

Honzik1088

Při sledování jsem musel film 3x pozastavit, jak jsem byl z toho v šoku! Je to naprosto dokonale udělané a vymyšlené. Jen drsný je to v mnoha místech více než takové SAW,.... hodně dobrej film,..**** ()

PlayGirlX

Nečekaný konec, okouzlující Vera Farmiga a napínavá atmosféra celého filmu si rozhodně zaslouží čtyři hvězdičky. ()

Tess92

Originální příběh rodiny, která adoptuje malou holčičku, která však není tím, čím se zdá být. Po počátečních maličkostech se začíná objevovat pravá tvář malé Esther, kterou vidí pouze hluchoněmá Max. Zpracování Estheřiných obrázků pomocí fosforeskujících barev byl skvělý nápad! Logická zápletka, ponurá/děsivá atmosféra celého filmu, a relativní happy end (ačkoli mi závěrečná scéna na jezeře připadala přitažená za vlasy). Film který rozhodně stojí za to vidět. ()

Bubakoff

chtělo to ještě drobně dobrousiti scénáristicky...ale jinak celkem slušná zábava...jak již zde někdo uvedl, Karel Roden rulez...škoda, že ho casting nenasadil jako tatínka... ()

kecka007

Tak to je skvělé!. Konečně nějaký horor,který za to stojí. Bavilo mě to a moc. Mrazivá atmosféra je tu už od samého začátku a nevyprchá až do konce. I po vypnutí jsem měla divný pocit. Orphan vřele doporučuji. ()

Ondra.kabrna

Po shlédnutí se tento horor zařadil mezi mých TOP 10 hororů! Je to opravdu jedinečný nápad - z malé holky se vyklube dospělá žena! ()

miromir

Zacatek trosku nuda, ale pak se to dobre rozjelo, konec byl strhujici az depresivni, trosku me mrzi ze Roden tam hral asi 30 vterin ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak