Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 219)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Esther. Na první pohled líbezná, milá, způsobná a nadaná dívka, velmi slušně vychovaná, která je na svůj věk až neuvěřitelně vyspělá. Jenže ona je jiná. Zvláštní. A to nejen svým způsobem chování či oblékání. Jeden z nejoriginálnějších thrillerů, jaké jsem kdy zhlédla. Film, který v podstatě vlastně vůbec není hororem, ale i přesto na Vás tak bude působit. Zvláště díky mysterióznímu nádechu a atmosféře. Během něj budete neustále přemítat nad tím, co je ta malá, černovlasá holka s opravdu "vytříbeným" vkusem, zač. Jistě Vás budou napadat různé verze vysvětlení její existence, buďte si však jisti, že se zcela mýlíte. A to zatraceně hodně. Závěrečná pointa je zcela nečekaná, překvapivá a nastane poměrně rychle, takže Vám možná bude chvíli trvat, než si ji v hlavě uspořádáte a vyjasníte. Největším plusem tohoto snímku je bezesporu nová herecká tvář v podání Isabelle Fuhrman. Ta naprosto skvělým a nezapomenutelným způsobem ztvárnila to podivné, manipulativní, sadistické děvče s culíčky. What a little evil b*tch:) Celkový dojem mi mírně kazilo jen pár, příliš klišovitých, závěrečných scén. Jako příjemným aspektem se zde jeví mini, avšak velmi zásadní rolička Káji Rodena, která trvá snad jen pár minutu, ale zato se Vám od něj dostane klíčového rozluštění. Zapomeňte na Samaru a ostatní černovlasé hororové potvory. Teď je tu Ester. A raději si na ni dávejte velký pozor. Něco s ní totiž není v pořádku... "I have a surprise for you, Mommy!" ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejedná se ani tak o napínavý jako spíše emotivní film. Na divákových emocích má velkou zásluhu herecký výkon Isabelle Fuhrman a především chování otce, přece když svou ženskou miluju, tak jí v těhle věcech alespoň trošku věřím, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud jde o děti, mají ženský mnohem lepší instinkt, to ví úplně každej čili fotříno tady byl myšlenkově někde na úrovni přišláplý žížaly. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Mistrovské dílo na poli dětského () hororu/thrilleru. Film, který se pozvolna rozjíždí, krásně graduje, navenek vypadá uhlazeně, ale ve skutečnosti je opravdu drsný, a který mě nakonec totálně rozbil. Začíná to introvertní malou exotkou, pokračuje vypočítavou manipulátorkou a končí pořádnou noční můrou. Výborná Isabelle Fuhrman, výtečná Vera Farmiga, maximální překvapení. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Kdo si hraje nezlobí. Vzhledem k režisérově předchozím snímkům je až s podivem, že dokázal ukočírovat tuhle psychologickou hru s divákem. A nutno podotknout, že velice obstojně. Už úvodní snová sekvence, ve které je spousta krve a podivně se tvářících lidí připravuje diváka na zajímavý thrillerový kousek. Pochopitelně na světlo vystrkují růžky žánrová klišé jako je dům obklopený lesy či zlověstně zamrzlý rybník, všudypřítomný sníh a jednoznačné vyústění příběhu, ale lze vůbec v hororovém žánru přijít s něčím novým a neokoukaným? Šokující pointa je samozřejmě nečekaná a v samotných základech i úsměvná, i když při zpětném ohlédnutí musím smeknout před výkonem Isabelle Fuhrman. Tak syrový a děsivý výkon v tom nejlepším slova smyslu jsem už dlouho neviděl. Na hororovém poli se jedná jednoznačně o to lepší, co bylo natočeno.7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Je to výjimečná holčička….. Kterou se nevyplácí provokovat. Prvních 30 minut se vlastně není čeho bát. Snad jen dokonalosti dívenky. Takový normální film ze života rodinky se třemi dětmi. Později mě ten smrad začíná pěkně votravovat. A nejen ona! Ale zpočátku převládají klady. Oceňuji stupňování napětí i ve scénách, kde vlastně o nic nejde. Ale když začíná jít do ,,tuhého“ a dětské hry jdou stranou, musím si opakovat, že horor má provokovat a že udělat z Johna idiota je záměr. Bohužel si to musím říkat velmi často, zvlášť, když se k Johnovi přidávají i ostatní. A tak zjevení K.Rodena působí dvojnásob sympaticky. Má totiž dobré zprávy. Teda jak pro koho. Jasně že je zajímavé, jak ta malá bestie dokáže manipulovat. Ale je to díky kreténismu ostatních. A to mi vadí. Kdybych to býval věděl….. Proto bych místo Sirotka doporučil raději celý Sirotčinec! A ještě jedna rada: Když sirotka, tak ne z Ruska! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Absolutní souhlas s DaViD´82. Je to výjimečná holčička… ()

Galerie (40)

Zajímavosti (30)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 41,6 milionu dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 77,9 mil. (NIRO)
  • Tapeta, kterou má Kate (Vera Farmiga) na telefonu, je "Hvězdná noc", slavné dílo nizozemského postimpresionistického malíře Vincenta van Gogha. (cze.Oi)
  • Původní název filmu byl Infant Terror. (Chatterer)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (více)

Reklama

Reklama