Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 218)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $41,596,251Tržby Celosvetovo $78,337,373Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,627,665Tržby za predaj DVD v USA $15,750,697Horror roka 2009! -a možno aj posledného desaťročia- Až na klasický mierne predlžovaný záver, to je neskutočne vyšperkovaný horror, gradujúci po celý čas, napätie sa dá krájať, sirota Esther v podaní neznámej Isabelle Fuhrman je najkrutejší a najlepšie stvárnení psychozabiják za hodne dlhé obdobie, miestami mi chodil nechutne mráz po chrbte, čo som fakt už dlho nezažil a jej adoptívna matka Kate (Vera Farmiga) by si za to trápenie a svoj herecký prejav zaslúžila aj nomináciu na Oscara. Režisér Jaume Collet - Serra ma len nedávno milo prekvapil s Múzeum voskových figurín a teraz mi len potvrdil že v tomto žánri je fakt doma, takže vypadá to fakt na sľubní talent a do budúcna sa teším čo ešte šikovné ponúkne. /100%/ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jaume Collet-Serra, ten neumětel, který má na svědomí zoufalou rutinu House of Wax, má kočírovat zlé dítko, která teď (teoreticky) půjdou do kurzu? Netuším, jestli mu někdo od té doby domluvil, anebo jej v Hollywoodu drželi pod sedativy, ale takhle (i do budoucna) ano! Vzhledem k námětu to jde docela mimo zavedené hororové postupy posledních let a tak sledujeme dvě hodiny PRECIZNÍ psychologické hry, které stvrzují svatou pravdu, že horor je hlavně o postavách, které v něm sledujeme. Napínat diváka tím, že spolu postavy víceméně jenom vedou dialog, chce dneska odvahu, ale pokud to sem tam vrzne, podrží scénáristu dokonalí herci. Dospělí bez chyby, děcka jakbysmet, ale z dvanáctileté Isabelle Fuhrman mrazí (i když dle fotek na IMDb je to vlastně taková roztomilá holka). Škoda, že nakonec Serra neměl koule i na to, aby se zbavil tradiční žánrové neřesti, klišovitého závěru. Ať už si DiCaprio se Silverem pořádně uvědomovali, co vypouští do světa nebo ne, ještě jednou prosím, že takhle rozhodně ano! ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Silně nadhodnocený horor, který je tak předvídatelný a dopředu čitelný, že prakticky po titulcích a expozici mohl skončit. Neupírám mu řemeslné kvality a silné herecké výkony, ale co je to platno, když si celý film jako divák říkám ,,aha, tak tohle jsem čekal.." Horor bez překvapení, bez imaginace, divná konstelace... ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Ale tohle ne, to už tu bylo a tohle zpracování je spíš směšná komedie než hororovej thriller. Spousta scén je šíleně vykonstruovaných a naprosto nelogických, obzvlášť chování dospělých postav postrádá veškerou logiku a s blížícím se koncem se to ještě prohlubuje, skoro mi přišlo, že děti jsou chytřejší, což je docela smutný, navíc postava Esther je až trapně geniální a pravděpodobně se umí teleportovat, je to vědma a slyší i ultrazvuk. Co se týká příběhu, tak jeho schéma je až nechutně okopírovaný a nepříjemně předvídatelný, lekačky taky chabý, nefungujou a je jich málo, prostě celý hodně slabý a několikrát sem se musel až smát, jak je to stupidní, zejména scéna v nemocnici u mě vykouzlila kyselej škleb, jediný co u mě tenhle film zachránilo byla závěrečná pointa, kterou jsem nečekal a byla originální, což mě po předchozím průběhu, kdy sem naprosto přesně věděl, co se uděje, mile překvapilo a pak ještě posledních 20 minut, který byly aspoň napínavý, ale jinak fakt velká bída. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Je to výjimečná holčička….. Kterou se nevyplácí provokovat. Prvních 30 minut se vlastně není čeho bát. Snad jen dokonalosti dívenky. Takový normální film ze života rodinky se třemi dětmi. Později mě ten smrad začíná pěkně votravovat. A nejen ona! Ale zpočátku převládají klady. Oceňuji stupňování napětí i ve scénách, kde vlastně o nic nejde. Ale když začíná jít do ,,tuhého“ a dětské hry jdou stranou, musím si opakovat, že horor má provokovat a že udělat z Johna idiota je záměr. Bohužel si to musím říkat velmi často, zvlášť, když se k Johnovi přidávají i ostatní. A tak zjevení K.Rodena působí dvojnásob sympaticky. Má totiž dobré zprávy. Teda jak pro koho. Jasně že je zajímavé, jak ta malá bestie dokáže manipulovat. Ale je to díky kreténismu ostatních. A to mi vadí. Kdybych to býval věděl….. Proto bych místo Sirotka doporučil raději celý Sirotčinec! A ještě jedna rada: Když sirotka, tak ne z Ruska! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Absolutní souhlas s DaViD´82. Je to výjimečná holčička… ()

Galerie (40)

Zajímavosti (30)

  • Původní název filmu byl Infant Terror. (Chatterer)
  • Jazyk, kterým mluví recepční v ústavu Saarne, je estonština. (Chatterer)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (více)

Reklama

Reklama