Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

piserius

Další z řady českých propadáků, na které byla udělaná nehorázná reklama, ale samotná komedie má asi 2 vtipné scény. Prostě děs a hrůza. ()

bari68

Ďalšia Hřebejkova komédia ,ďalší palec nahor.Obsahovo film keby som mal hodnotiť, tak cez 3* by sa hodnotenie nedostalo.Aj keď išlo o poviedku,ktorá rozprávala životné príbehy bez nejako rozpitvaného deju, tak koniec mi prišiel trochu akoby ustrihlý ,ale film sa na nič nehral,skorej išlo pohodovku, ktorá sa celkom podarila. Jirka Macháček je znovu skvelý,tak isto aj ako Emília Vašáryová, Pavel Liška alebo Hřebejkov objav Simona Babčáková.Film je ale komédiou , takže v nostalgicko-romantických scénach som pozorne počúval, v miestach kde nás mal film rozosmiať som sa bavil.V tomto teda nie je čo riešiť. ()

DavidS.

Po dlouhé době jsem si řekl, že zase zvládnu další rutinní Hřebejkovou podívanou se stále stejnými tvářemi ve víceméně totožných polohách, ale opět jsem se utvrdil v tom, že zase o tolik nepřicházím. Děj vystavený na Viewegových "Povídkách o manželství a o sexu" je ztěží uvěřitelný až hloupý... V životě je sice možné všechno, ale v tomto provedení je to jen nezajímavé a nechtěně tragikomické. ()

keoma26

rozhodně nechci nabíhat na módní antihřebejkovskou vlnu, ale pro mě je tentokrát nejen mnohem lepší předloha, ale i ten tolik zatracovenej Medvídek, o Krásce nemluvě ... ()

Herráček

Taková obyčejná telenovela, zhutněná tak, aby se všechno vešlo do hodiny a půl... On je ženatý s touhle, spí s touhle, miluje tuhle a nakonec ji podvede s touhle... Teda skoro... A ona? Řeší rozvod a morální dilema. To je mi panečku oříšek... Nebejt tam ta želva... P. S. A štěk Karla Gotta mě opravdu rozesmál... Výborně z něj čiší snaha o bombu v titulcích a na plakátech... Edit: Promiňte, ale po zhlédnutí Zemský ráj to napohled nemůžu jinak a jdu níž... ()

Autenticita

Jsem konsternovaná, že výsledkem spolupráce režiséra Hřebejka a mého oblíbeného Jiřího Macháčka, je tak nemožný film. Tak zklamaná jsem z kina už dlouho nešla. Za nevyužitý potenciál obou výše uvedených jen 1*. ()

divak84

Lepší průměr. Hodně zručné, nenudící, fajn konfrontace. Macháček skvělý. Ta jeho manželka, no i Bolek by záviděl ten frňák. Film je hodně solidní ve všech směrech. herci, mixování srandy s trochu vážnějšími tématy. možná je hudba trochu proti mému gustu ale to už bych hodnotil příliš subjetivně. Povedená komedie. ()

see_sawandrew

Zpopulárnění chudého řemeslného díla od kdysi dobrého spisovatele prostřednictvím stejně chudého řemeslného filmu od kdysi skvělého režiséra. Ach jo. 15% ()

Lisabellla

Takový nevinný příběh o vině nevinného trdla. Macháček má ksichtík vyloženě říkající si o roli subíka v pozici pozorovatele. Jak on dokáže zahrát údiv, stud a chtíč v jednom okamžiku, to je skoro umění. Přesto ovšem filmový příběh nestál ani za zlámanou grešli a nebýt pár úsměvných scén, nestál by ani za starou bačkoru. ()

klukluka

Mrzí mě, že měl Macháček to rito v bordelu. Protože až do té doby se mi ten jeho příběh hodně líbil. Od setkání s bývalou žákyní, toho času prostitutkou, to ale šlo totálně do háje. Věčná škoda. U filmu to bohužel platí bezvýhradně. ()

Zagros

Komentář můžu začít stejně jako u filmu Výchova dívek v Čechách „Viewegha mám z dřívějších let poměrně hodně načteného a filmové adaptace jeho knih jsem také viděl téměř všechny.“ No a stejně bych i pokračoval. Nestyda je další hodně nepovedený kus. Nevím, zda je to další autorova životní sebereflexe, opět hádám, že ano. Každopádně znovu je mi hlavní postava i děj samotný hodně nesympatický. V dramatické a vztahové rovině film nefunguje vůbec a v té komediální jen v několika málo scénách. Občas to zachraňuje Jiří Macháček, ale ani ten to nespasí a většinou nemá co hrát. Vůbec se hercům divím, že do tak slabého filmu šli… no… vlastně ani ne. Přeci jen Viewegh + Hřebejk by měli být zárukou dobrého filmu. Pravidlo to bohužel není a tady to hrubě neklaplo. Znovu jen dodám, že nechci Michala Viewegha zatracovat. Některé z jeho knih se mi líbily a většina filmových adaptací jeho děl je také lepší. Doporučení tentokrát zní, mrkněte se raději na něco jiného a Nestydu klidně vynechte, nestojí za to. ()

B4TM4N

Hřebík opět nijak extrémě nepobavil, ale hlavně po dlouhé době neurazil. Jenom by to chtělo provětrat hereckou zásobárnu, kterou je ochoten použít. ()

MareT.

Po vlažných recenzích velice příjemné překvapení. Ale bohužel se český film žene do hodně velkého stereotypu. Ať už je to originální příběh, Šabach, Viewegh nebo jiní tvůrci českého filmu, nemůžu se zbavit pocitu, že je to pořád dokola o tom samým. Lidé si toho začinají taky všímat, jak je vidět na návštěvnosti. A přestává nás to bavit, naši tvůrci! Dělejte s tím něco! ()

Eraserhead

Od Viewegha mě to nepřekvapuje, ale od Hřebejka a Macháčka je to velké zklamání. Žádný vtip, žádné drama, prostě o ničem... ()

Scytale

Dost koukatelný film, který jedenkrát pobaví, ale již nikdy se k němu nevrátíte. Místy připomíná spíše televizní inscenaci. ()

wosho

Hřebejk změnil umělecký tým (technický si ponechal), aby se pustil do něčeho nového-divácky líbivějšího a umělecky méně náročnějšího, tudíž snažšího. A tak i Nestyda i vypadá.Po technické věci je odveden víc než dobře, to se musí uznat, že Hřebejk je opravdový profesionál a umí si najit kvalitní personál. Bohužel scénář se až tak moc nevyvedl. Sice má dobrý základ v příběhu ,ten není nejoriginálnější, ale scopní tvůrci si s ním vždy dokaži poradit a natočit dobrý film. Bohužel Viewegh si libuje ve zvláštním vesmíru své fantazie, která je na hony vzdálená opravdovému životu (celebrity, umělci, peníze, krásné interiéry-život skoro jako v americkém skoro-šťastném-materiálním filmu). Navíc gradace děje jde po polovině filmu do háje, postavy se nikterak pořádně nevyvíjejí a jsou spíše hnány do bizarních situací, toliko vzdálených od života (např: Oskarovi rodiče podporují svoji snachu v podvádění a rozvádění s ním). Samotná režie je profesionálně zvládnutá, nemůže se jí nic vytknout, vše je dobře natočeno, ale chybí ji duše (to co dělalo Pelíšky Pelíšky). Herecké obsazení je velice povedené, není nikterak originální, každý herec je ve své škatulce, jenž již hraje po několikáté. Celkově je tento Nestyda krotkým filmem, jenž dokáže pobavit (pohřeb želvy), ale ani moc nenadchne. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková