Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Volos

Zajímavý scénář a precizní režie, díky které děj seriálu postupně graduje - Perníkový táta zkrátka diváka vtáhne a už nepustí. Dále oceňuji, že se seriál dokázal obejít bez známých tváří a sází na nové herce, jakými jsou především Bryan Cranston nebo Anna Gunn. Nekončící série radikálních a často šílených rozhodnutí hlavního hrdiny, musí každého diváka přimět mu fandit a často ho i pochopit. Podle mého názoru jeden z nejlepších amerických seriálů současnosti.. ()

Socirel

Když umíte něco fakt dobře tak proč toho nevyužít jako Mr. White. Po zhlédnutí poslední série mi nezbývá než se tvůrcům poklonit, zatímco většina seriálů každou další sérií upadá, Breaking Bad je pravým opakem.. Pozvolnější rozjezd v prvních sériích nahrazuje strhující podívaná a nebylo k tomu potřeba ani moc akčních scén, své hodnocení musím tedy zvednout na plný počet. Scénář je jednoduše geniální, hlavně druhá polovina 5. série je absolutní vrchol geniality tvůrců seriálu a seriálové tvorby celkově. ()

JackBauer

89%? What the hell is wrong with you people!!! I hail to Heisenberg! Každým dielom a každou sériou lepšie, napínavejšie, agresívnejšie, nekompromisnejšie. Toto je seriál, ktorý dlho nič neprekoná. Mám pred sebou posledné 3 finálne epizódy a to ma ničí... I want more!!!!! 100% Best tv series EVAR! Season 1 - 100%, Season 2 - 100%, Season 3 - 100%, Season 4 - 100%, Season 5 1/2 - 100%, 2/2 - 100%, je mi ľúto, že sa nedá dať viac. ()

MR.Lolofon

Neviem čo ľudia vidia v tomto diele a seriály . Je síce príjemný a mierne neortodoxný ale na druhej strane , ako aj v ďalších seriáloch - made in usa - zasa do toho zaraďujú príliš veľa zbytočných dramatických zvratov - pritom často platí v jednoduchosti je krása . Hlavný hrdina má za manželku hysterickú ženu , čo mu zahýba , nevie sa preniesť cez manželov nový biznis ( pritom peniaze chutia , že ? ) , hlavný hrdina je neschopný spraviť si v hlave poriadok celých päť sérií , našťastie je tam aspoň pomocný varič , ktorý to zachraňuje a chvíLú aj jeho dočasná priateľka v podobe Krysten Ritter . Za mňa slabší priemer . Niektoré pasáže sa mi páčili , ale veľa nie . ()

pleonasmus

Breaking Bad je seriál, jehož pověst předchází jeho skutečné kvality. Vyprávění má několik rovin - na jedné straně rodinné drama, na druhé straně studie radikální proměny jedince pod vlivem extrémních okolností, dále komentář k soudobé společnosti a nakonec kriminální drama/thriller. Problém je, že kromě zpracování bodu číslo dva - a zčásti také jedna - seriál silně selhává. Postřehy k aktuálním problémům svazujícím dnešní svět se objevují spíše nahodile a působí dosti povrchně. Kriminální rozměr je pak největší slabinou seriálu - příliš se soustředící na efektnost, na vytváření samoúčelného napětí a nečekaného vývoje děje, přičemž často chybí věrohodné rozuzlení situací, což je řešeno vytvářením někdy až moc krkolomných oslích můstků. Nemůžu si pomoct, ale všechny postavy reprezentující zločinný svět, se kterými Walt přijde do styku, působí jako karikatury skutečných zločinců - jednorozměrné postavičky, které mají zaujmout tu zjevným šílenstvím (Tuco), tu jakousi strach nahánějící temnou aurou (Gus) nebo chladnokrevností a charismatem (Mike). Gang nacistů z páté série pak už vůbec nestojí za komentář. Velmi nevěrohodně působí také základní premisa Waltova "podnikání" - fakt, že vyrábí téměř stoprocentně čistý meth. Nedovedu si představit člověka prodávajícího takhle čistou látku, to je jednoduše vyhazování peněz z okna, nemluvě o tom, že starat se s přílišnou péčí o kvalitu produktu v prostředí charakterizovaném de facto konstantní poptávkou nedává příliš smysl ("No matter what we call heroin, it's gonna get sold. Shit is strong, we sell it, shit is weak, damn nigga, we gonna sell twice as much" - Stringer Bell.). Vzhledem k tomu, že nikoliv nepodstatná část děje se točí právě kolem Waltovy schopnosti takto kvalitní látku připravit, je po většinu času těžké brát seriál vážně. Abych nebyl jen negativní, je třeba pochválit tvůrce za obsazení Bryana Cranstona do role Walta - jeho výkon po celou dobu je vyrovnaný a velmi přesvědčivý. Je fascinující sledovat, jak na povrch vyplouvají temné stránky jeho osobnosti plynoucí z dávného pocitu ponížení a nenaplnění mimořádného potenciálu. Stejně tak některé scény konfrontující Walta a členy jeho rodiny zaměřené na spirálu lží, které Walt používá zčásti jako sebeospravedlňující mechanismus, zčásti jako zástěrku svého konání, působí velmi silně. Ale to všechno je dle mého málo na to, aby si seriál zasloužil tak nadšené kritické i divácké přijetí. Jako celek Breaking Bad trochu připomíná filmy C. Nolana - efektní, profesionálně zpracovaná podívaná, která září do dáli, ale pod povrchem je prázdná, přičemž tuto prázdnotu maskuje vytvářením iluzí o komplexnosti a jakési hlubší výpovědi. Ve skutečnosti se jedná o velmi nevyrovnanou podívanou, která nesnese srovnání se skutečně kvalitními seriály. ()

supEnoc

A je dokonáno. Jeden z nejlepších seriálů současnosti provázející nejkomplexnější změnu charakteru hlavní postavy, co jsem kdy viděl. Klobouk dolů za to finále. ()

progress

Seriálový skvost, z kterého by si ostatní producenti měli brát příklad! Určitě za nějaký ten pátek si ho pustím znovu.. ()

Lazy87

"I did it for me. I liked it. I was good at it. And I was really, I was alive," Našlápnutý seriál a jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. ()

SkyWolf

Zpočátku jsem se díval spíš jen ze zvědavosti. Slyšel jsem o tom seriálu hodně a zajímalo mě, co je na něm tak skvělého, že dokáže ohromit miliony diváků. První díly byly takové všelijaké. Jistě, příběhy jednotlivých dílů byly nápadité, ale nějak jsem se do toho nemohl prokousat do hloubky. Ovšem jak série pokračovaly a příběh gradoval, začal jsem se čím dál víc dostávat do děje. Dokonce jsem se chvílemi přistihl, že přemýšlím stejně jako hlavní postava, a to bylo trochu děsivé i vzrušující zároveň. A zvláštní komentář patří poslední řadě. Pokud existuje seriál, který skončil důstojně a s ohledem na dosavadní rozjetý příběh, pak první místo patří Breaking Bad. Málokdy se to podaří, ale tady bylo opravdu cítit, že takto to má skončit. Takže nezbývá než poděkovat tvůrcům a těšit se na další perly od kanálu AMC. ()

Stuarrt

Hůře se sleduje seriál, který si poprvé zapnete ve chvíli, kdy je na světě poslední díl. Po každém dílu, ať skončí jakkoli je jasné, že seriál pokračuje a hlavní hrdinové přežijí. Trochu to umenšuje drama. V případě Breaking Bad, ale avšak minimálně. Po každém dílu jsem si říkal...no dobrý, tak už se to vymklo na maximum a teď už bude klid. A on není. Příběh se zamotává, vyvíjí. Nejen děj i postavy. Objevují se nová zauzlení a výmyky. Nečekané a i když očekávatelné a reálně možné. Paráda. Jakožto blížence mě opakující se činnost rychle omrzí. Seriály přestávám sledovat u druhé maximálně třetí série a nemám chuť se k nim vracet. Pro BB to naprosto neplatí...a má pro mě ještě jeden óbrplusový bonus. Casting. Ještě nikdy jsem tu "nepotkal" někoho, kdo by nedal svou roli ať je jakkoli malá. Jessiho feťácká kámoška na sex, gang v káře a nebo dcera majitele pumpy. Zrovna ona je postav na kterou nezapomenu a to ji scénář přidělil celých 5 minut....věřil jsem jí každé písmenko. Snad jediné slabé místo jsou zvraty v názorech/chování paní Whitové...někdy moc šup...šup :) ()

RISOvonVODKA

Skvele strávený čas pri niečom, čo ja osobne považujem za masterpiece desaťročia - možno aj storočia. Niečo takéto sa skutočne nevidí. Skvelí herci, skvelé - fakt úžasne zahraté a zrežírované. Každá časť Vás priklincuje ku stoličke a všetko to vedie k famóznemu finále, ktoré Vás donúti kričať blahom. Áno, jedná sa o seriálove nebo. Uvidíme, čo sa vykľuje z ohláseného Spin Offu - Better Call Saul. ()

cotti

Pro mě má Breaking Bad jeden zásadní nedostatek: měl skončit 3. sérií. Co bylo potom, už mě jen otravovalo, jakýkoli humor v podstatě zmizel (až na možná (pro někoho) řeči kamarádů Jesseho) a o "genialitě" Waltera jsem měl dost vážné pochybnosti. Jeho žena byla nesnesitelná, zvlášť posledních cca 30 dílů, to je trochu příliš....takže 60%, víc ani náhodou. Kdybych hodnotil jen první 3 řady, dal bych 95%. ()

Muad

Tak jsme u konce, hmm byla to jízda, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Bohužel ne vždy jen v dobrém, i když musím uznat, že v dobrém daleko více. Tento seriál má určitě mnoho výjimečného. Výborně obsazené herce, scénář, propracovanost do detailu, ale přesto mi k naprosté spokojenosti chyběla jedna zásadní věc. V některých pasážích jsem chování postav absolutně nerozuměl. Zdálo se mi nelogické a naprosto odporující jejich předchozím proklamacím a postojům. Ani opravdu napálené finále ze mě tento pocit nedostalo. Neberte mě špatně, jsem rád, že seriál dopadl, jak dopadl.Tak trochu nehollywoodsky, přesto ve mě přetrval pocit, že se některé situace daly vyřešit příběhově daleko lépe. Přesto doporučuji všemi deseti, tento seriál patří k tomu nejlepšímu co se na současných obrazovkách, monitorech dá vidět. 80% ()

tomuleee

Bylo nebylo jednoho krásného listopadového dne jsem si přivodil úraz a na měsíc byl odkázan na pobyt v domácím lečení. Pár dní na to sem objevil na internetu název Breaking Bad. ¨Co to je?¨sem si pomyslel a skouknul 1 sezonu jako malinu. A narovinu říkám BOMBA. Další 4 sezony do mě padali jako němci do krytu :D :D :D Osobně bych seriál utnul už nakonci sezony číslo 4 ale i tak mě 5 sezona naplnila. Finále proběhlo dle představ. Jediný zápor má tento seriál a to že neumřela Marie, sestra Skyler. Ta mě totiž srala od prvních okamžiků a jako jediná ženská postava si zasloužila zemřít ale bohužel nestalo se tak, raději tvůrci zabíjeli nevinné ženy ( kromě Lydie ta si smrt teda zasloužila ale vzhledem k tomu jak byla hezká bych ji navrhnul smrt trochu erotičtějším způsobem :D ). To že se seriál nezastaví ani před vraždou dětí a starců to jen dokresluje surovost dnešní společnosti. Pro mě osobně je tento seriál to nejlepší co sem na poli seriálové tvorby viděl za posledních 20 let a už se těším na další projekt tvůrců tohoto seriálu. Ale laťka je kurevsky vysoko, takže ji přeskočit bude oříšek. 100% pro všech 5 sezon a dalších 100 % za to že tvůrci věděli kdy seriál utnout a né ho dál natahovat. Díky za seriálový orgasmus. ()

Buzzo

Všetky série za mnou a musím povedať že "gamba dole". Najlepšia hláška "I AM THE ONE WHO KNOCKS" je to proste a jednoducho pecka a po každej časti som bol zavyslí viac a viac! Povedal som si že večer keď moja žienka pozerá tie svoje rádoby seriály tureckej produkcie a tie najnovšie "šupy" slovenských televízií pozriem 2 časti no vždy som pridal jednu potom druhú a nakoniec som chodil spávať po polnoci! Je to návykové na záver len "I AM HEISENBERG, REMEBER MY NAME!" a All Hail The King! ()

Duston_Movie

V poslednej dobe som často počúval o seriáli Breaking Bad . Rozhodol som sa pozrieť si tento seriál. Začalo to celkom nevinne, no dej sa rozbehol a nevedel som sa odtrhnúť od obrazovky. Veľmi zaujímavo spracovyný námet. Veľmi dobrý scenár, obľúbil som si postavu Hanka (hlavne kvôli výstižným vtipom). #BetterCallSaul vznikne ešte niečo lepšie? ()

Eres

Teda, tenhle seriál má pořádnou sílu. Naprosto perfektní přerod od pana-učitele-ze-střední, po monstrum-co-ničí-vše-okolo. Vše ale divák naprosto chápe, vidí důvody, chápe jak Heisenberg přemýšlí. Opravdu ucelená podívaná od začátku do konce, žádný šílený zvraty jako v LOST, nebo plochost, jako v DEXTROVI. Každá série přichází s něčím novým, zábavným. Posledních 5 dílů už byla jízda na horské dráze s perfektním koncem. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis