Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

bundaboy

Walter White je zneuznalý učitel chemie. Jednou po návštěvě onkologie dostane nápad: co takhle své znalosti chemie využít ku prospěchu svému - uvařit tuny perníku, vydělat nelegálně balík peněz a zabezpečit rodinu dřív než bude pozdě... Že to není vůbec jednoduché se můžete přesvědčit sami v tomhle geniálním seriálu. ()

KHkomiks

Výborný nejsyrovější seriál s napínavým dějem bez průměrných nebo slabších dílů, co si zasluhuje pozornost. ()

Hapretor

Náhodně jsem na tento seriál narazil, když nebyl po ruce nějaký ten zajímavý film. Je to dobrá náhražka na pokračování. Nenávidím čekání na další rozuzlení, proto preferuju film, ale tento seriál mi za to čekání stojí. Ovšem jsou zde díly, kde se nic neděje, a oproti předchozímu dílu se dostavuje spánek a zklamání místo překvapení a napružení. Seriál, kde se pořád něco děje, který diváka drží neustále v napětí a nutí ho čekat na další a další díly neexistuje, může se jen přiblížit. Mému pojetí dokonalého seriálu se velmi přiblížil "Hra o trůny", Breaking Bad je místy šokující, místy silně uspávací. Za nevyváženost dávám tři *. Musím ale vychválit velmi dobré herecké výkony přes, pro mě, naprosto neznámé herce/čky. Zároveň je to seriál velmi morální a poučný. Proč já vůl nešel studovat VŠCHT?! ()

Dandyy

Pomalost vyprávění (pauzy v hovorech, prostřihy na věci co moc s dějem nesouvisí) ze seriálu dělají originál. Ve čtvrté sérii už mi ale přišel příliš pomalý na úkor zajímavého děje... ()

Loooki

Seriál ma svojou synopsiou nezaujal(pritom Weeds ma hneď dostalo), ale dal som mu šancu až teraz keď je v telke V.séria. A postupne som si ho zamiloval, premena chudáka Waltera Whitea na skvelého Heisenberga je neskutočná, niekedy mi však dosť vadí zmena chovania sa hlavných postáv v priebehu častí (a to poriadne. mám chuť hodiť ovládač do telky!). Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

figliar

Chémia ma vždy bavila. Nie síce v takej miere ako Walta, ale bol to jeden z lepších predmetov. Tak to je aj s týmto seriálom, nie je najlepší na svete, ale patrí k tým lepším. Po prvej sérii musím uznať, že sa jedná vážne o veľmi kvalitný seriál. Vývoj jednotlivých postáv je na vysokej úrovni a dej sa brutálne zamotáva. Po druhej sérii zvyšujem hodnotenie na 5 hviezd, pretože takýchto seriálov je vážne málo. Len tak ďalej. ()

michduf

Nejlepší seriál. Ani v jedný sérii jsem nespad z hodnocení 5* Zajímavý komentář (naprostý souhlas): Djoker ()

misakurt

Seriál, který vás prostě MUSÍ bavit. Po čtyřech sériích musím říct, že každý díl drží laťku minimálně stejně vysoko jako ten předchozí (s výjimkou dílu s mouchou, ten byl sračkoidní). Každá série se rozhíždí pozvolna, přesto není nouze o nervydrásající zvraty, poslední tři díly jsou pak většinou pořádná akčňárna a nedovolíte si je zhlédnout jinak než najeden zátah. Vzdávám tímto hold scénáristovi a smekám před hereckými výkony. ()

nurielka

"Stay out of my territory..." ó áno drogy, kšefty, bizniss a perník, to je ten pravý masaker. Poďme si dať kúsok perníku a začneme byť na ňom závislý. Aspoň ja na tomto druhu určite. Obľúbená postava - Jesse Pinkman ()

bagetka007

Přesně takový typ seriálů mám nejradši, ale tohle mě moc nechytlo...ale rozhodně tomu v budoucnosti ještě dám šanci. ()

Hubis_

Můj hodně oblíbený seriál.Velká pocta panu scénáristovi Vinci Gilliganovi.Každý díl má šmrnc a u žádného jsem se nenudil.Heisenberg je prostě borec,ale ta jeho stará mi je odporně nesympatická,ale to je jediná vada kterou přehlížím.Blíží se nám konec 5.série a já jsem rád že seriál bude končit.Jak to totiž bývá u většiny seriálu,čím víc dílu,tím větší kravina. ()

Wargoo

Je ľahké stať sa na niečom závislý, ak je to dokonalé !!! BREAKING BAD = najlepší seriál aký som zatiaľ videl ! 1. , 2., 3. séria DONE. Devil is in details ! A tu je všetko premakané do toho najmenšieho detailu. Charaktery Waltera a Jessieho sú dokonalé, ako všetko v tomto seriály. 5*****, 100% A TAK SA SKONČIL NAJLEPŠÍ SERIÁL AKY KEDY UZREL SVETLO SVETA !!!!!! 100,91 % Good bye Mr. White !! ()

Ham.and.eggs

"NESNÁŠIM DLOUHÝ KOMENTÁŘE!!! Proto je nikdy psát nebudu. Přijde mi to jako masturbace nad svojí slovní zásobou a jakobyskvělym vkusem..." - A to je prostě fakt. A přesně tohle jsem si ještě 16x zopakoval, než jsem sám sebe přemluvil, abych napsal něco k tomuhle seriálu. A že to BYLO přemlouvání, doprošování, hádání, omlouvání se a opětovné přemlouvání! A protože tak moc nesnášim dlouhý texty od samozvaných kritiků, rozhodl jsem se jeden ze svých filmových komentářů, ten nejdelší který kdy napíšu, věnovat právě tomuhle seriálu. Vlastně ani nevim proč zrovna jemu, ale možná se to společně s váma dozvim někde ke konci tohohle textu. Upřímně - tenhle komentář jsem začal psát, když jsem viděl teprv první řadu Breaking Bad (ohromně "vtipně a kulišácky" přeloženo jako Perníkový táta :-/). Proto jsem ještě nevěděl, co bude následovat v řadách dalších. Čili ani teď to ještě nevim. Ani teď...Ale zase vám můžu prozradit, jaká je první řada. Kdo je vrahem, kdo zahradníkem a kdo kozlem. Klidně vám to povím. Ale nenapíšu to. Můžu jen zdůraznit, že takovej seriál jste ještě neviděli (tedy pakliže tohle nečtete v roce 2050 a později - v té době už je určitě 10 podobných seriálů a z toho 1 je remake původního Breaking Bad a 1 remake remaku Breaking Bad...). Jenom, PROSIM VÁS, nehledejte v tomhle Perníkáři žádnou přehnanou americkou sociografickou linku (jak to zde mnozí zdejší turbofilosofové dělají), protože jí nenajdete v množství větším, než běžně přijatelném. Vyserte se na nějaký podělaný vypisování poznámek dílčích oblastí seriálu a podobný hovadiny, nerozebírejte každý Waltovo usrání jako by to byla šifrovaná zpráva od autora ohledně úpadku společnosti, a prostě si jen vychutnejte obrazovou a zvukovou kvalitu díla. Je to prostě originálně pojatý příběh o jednom životním zlomu s notnou dávkou černýho humoru (opravdu jsou situace, kdy NEVÍTE, jestli se smát, brečet, nebo bejt nasraný - tak děláte všechno najednou s tím efektem, že kdyby vás někdo viděl, začne šátrat ve skříni po svěrací kazajce). Scénář je naprosto famózní, neřku-li velmi dobrý, neřku-li dokonce jakékoliv-jiné-adjektivum-znamenající-vyšší-kvalitativní-hodnotu-než-"hodně-dobrý". Vývoj hlavní postavy (a ostatně i děje obecně) vás určitě zaujme. A nebo taky ne, ale to já nevim, to se budete muset kouknout. A pakliže si čtete tenhle komentář, tak jste vlastně Breaking Bad už se sedmdesátiprocentní pravděpodobností viděli (*dle mých vlastních algoritmů na zjišťování aktivit čtenářů filmových webů, jen se prosím neptejte na detaily a důkazy). Takže si nemůžu moc vymejšlet, protože víte, co se tam všechno stane. A pokud jste to ještě neviděli, tak se koukněte. A pak si to sem přijďte přečíst znova....No nic, dost o mně. A dost o skvělé (minimálně pětadevadesátiprocentní) první sérii (ať náhodou neprozradim, že perník je hovorový výraz pro pervitin - tzn. metamfetamin a další supertaje seriálu)...Teď něco o sérii druhé, protože tu už jsem taky viděl, ačkoliv tomu začátek komentáře nenasvědčuje. Druhé série je podle mě kapku(!) slabší (i když si mnozí myslí opak), divák už si zvyknul na způsob vyprávění děje, na herce, zvraty a zvratky. Už ho tolik věcí nepřekvapí (i když se děj parádně rozjíždí, to zase jo). Takže druhou sérii by mohla charakterizovat slova jako peníze, fet, moc, nemoc, letadlo růžová mikina apod. Pozor, předcházející text mohl obsahovat spoiler! Každopádně, i přes pětiprocentní pád oproti sérii první, pořád si tenhle seriál může zvysoka pískat na ty ostatní seriálový žabaře dole...A to samé se týká i série třetí. Ta se celkem zpomalila. Vlastně celkem hodně. Jsou to občas spíš takový Perníkový Rodinný Pouta. To zas samozřejmě kecám - každopádně si to pořád drží svojí Breaking Bad kvalitu. Ve třetí sérii jde totiž hlavně o byznys, kartel a rodinu. Samozřejmě přijde opět i pár zvratů v ději, nějaký stříleníčko, hádáníčko, lhaníčko. Ale taky usmiřováníčko. Oproti druhé sérii je ale potřeba pět procent z koláče dokonalosti zase odebrat. No...Nicméně - bétéwé - tak jako tak - jednou přijde den - ES KOMMT DER TAG!!!.... - kdy tenhle komentář dopíšu. Jen nevim, jak na takhle debilní větu navážu... () (méně) (více)

Páně

Breaking Bad není láskou na jednu noc, ale ta citová investice, kterou si v prvních sezónách trpělivě vypěstujete se vám v pozdějších sériích tisícenásobně vrátí. Je bez jakýchkoliv debat, že Breaking Bad netrpí nemocí svých mnohých seriálových souputníků a jeho kvalita v průběhu neustále graduje k perfektnímu finále. Kola osudu se sice zpočátku roztáčejí pomalu, ale za ten ultimátní fičák v závěru to přátelé tedy stojí. Musím s potěšením konstatovat, že času stráveného s tímto seriálem nelze litovat. YO BITCH! ()

HDeer

Seriál si rozhodne zaslúži všetky ocenenia, ktoré získal. Pre mňa osobne boli najlepšími prvá a piata séria. Aj napriek menej zaujímavým častiam v druhej, tretej, štvrtej sérií, napokon keď urobím sumár, všetko do seba skvele zapadlo a nezanechalo žiadne otázky, preto si myslím. že je zbytočné polemizovať, či by sa niečo dalo spraviť lepšie. Ďalším pozitívom sú nepochybne skvelí herci, na čele s Bryanom Cranstonom, ktorý zrejme zažíva vrchol svojej kariéry. Jeho postava Walter White patrí určite medzi jednu z mojich najobľúbenejších. Nesmiem zabudnúť pochváliť vynikajúci výber hudby ako napríklad: The Peddlers - On a Clear Day You Can See Forever, ktorý mi teraz spríjemňuje večery. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis