malyLibor

Inu, koukám a hledím.... Dát 250 milionů dolarů za film, tak to je mazec... A když už dají tolik peněz, proč do hlavní role nedají nějakého herce? A když už dají tolik peněz a zfilmují literární klasiku (a nejmilovanější komiks mého dětství), tak proč ho sakra nezfilmují přesně?? Proč tam nacpali ty plešatce, kteří v knize nebyli a děj jen zbytečně zkomplikovali? Přes tyto své dotazy ale musím říct - Super. Skvělé. Paráda. Úžasné, že se někdo ujal tohoto tématu a tak perfektně ho zfilmoval... Kdysi jsem už nějaké zfilmování této knihy viděl, ale to bylo tak ubohé, že si dnes ani nepamatuju, jak se to jmenovalo. To tenhle film byl jiný šálek kávy a přes všechny mé otázky z úvodu komentáře se mi obrovsky, ale opravdu hodně moc líbil a hltal jsem ho od začátku do konce. A tak na konec komentáře mám znovu pár otázek: Jak je možné, že když ten film je tak skvělý, byl z něj takový propadák? Je to tím, že dnes již skoro nikdo nečte a komiks z ABíčka dnešní generace nepamatují, a proto nedokázali film pochopit? Hm.. ale to asi nebude jediný důvod. Ale proč na tohle nepřišli lidi do kin nevím.... Ale vím, proč jsem nepřišel já. Netušil jsem, že takový film byl natočen a netušil jsem, že běží v kinech. Dostal jsem se k němu naprostou náhodou... Takže asi poslední otázka: Proč někdo vydá 250 milionů dolarů za film a dalších 100 milionů za promotion a pak nedokáže pozvat diváky do kina?? Já bych přišel. A klidně i 5x.................................................................. No, a po pár dnech od shlédnutí doplním komentáře ještě o mé dojmy z filmu. Podle mne se film velice povedl a velmi dobře se držel své předlohy. Jediné, co mne trochu (hodně) vadilo byli ti plešatí agenti, co ve všem dělali zmatek. Myslím, že ti tam byli zbyteční. Je to fantasy a nebylo třeba tam nějak vědecky zpracovávat způsob cestování mezi Zemí a Marsem. Vím, v originále to bylo cestování poněkud mysteriozní a nebylo příliš dobře vysvětleno, ale aby se kvůli vysvětlení meziplanetárních cest musel vložit tento zcela cizorodý prvek, to nebylo až tak úplně nutné. Druhou výtkou z mé strany byly ty šílené kérky. Vím, že dnes se tetuje kdekdo a spousta lidí dnes vypadá jak nejhroší krimoš v dobách mého mládí, přesto si myslím, že potetovat princeznu Dejah Thoris bylo trošku zbytečné, Ale i přes tyto drobnosti jsem byl filmem nadšen a jen se modlím, aby byly natočeny i další filmy původně plánované trilogie...................................................................................... A nedá mi to a nedá, a tak třetí návrat ke komentáři, tentokrát s kalkulačkou. Film stál 250 milionů dolarů. Tržby celosvětově plus tržby z prodeje BR a DVD 326.001.700 dolarů, celkový plus tedy 76 milionů... Hm, to není přece tak špatné. 76 milionů často nevydělají ani ty nejlepší filmy... asi bych tedy o propadáku až tak moc nemluvil... nebo snad ano?? Kdo ví, třeba to v Disney přehodnotí a dalších pokračování se nakonec dočkáme, protože při nich by se mohl znovu promítnout tento díl a zas by se nějaké ty chechtáky do studia přikutálely.... Já se za to alespoň přimlouvám :-) () (méně) (více)

Jurcekk

250 miliónov kurva!!!!!! Hlavne som chcel vidieť ten veľký prepadák. Že prečo je to prepadák. Kitsch je OMYL. Celé je to nezrozumiteľné pre hlavnú cielovú skupinu. nepáčia sa mi tie lietajúce stroje. Ani hlavná hrdinka. Ani hlavný padouch.... 250 miliónov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Kinderr

Film mě potěšil svými efekty a zpracováním. Konečné roruzlení také super:-),ale to neprozradím ať máte důvod se na to kouknout.Kdo má rád sci-fi tak si tady určitě najde to své. ()

Pythonator

Nemůžu jinak. Fantasy miluju a toto ztvárnění Johna Cartera nedopadlo vůbec špatně. Spektákl se vším všudy. Přesně takové filmy chci vidět v kině a dostal jsem vrchovatě to, po čem jsem toužil. Napadá mě jen jedna námitka. Sere mě, že se toho ujalo dětinské studio Disney, díky čemuž jsme byli ochuzeni o temnější atmosféru. Další film, který se snaží přes širokou přístupnost získat vyšší tržby. Bohužel to zrovna Carterovi nepomohlo a tržby nezachránili ani malí caparti. Film komerčně propadl a já jen doufám, že najde Disney odvahu zkusit to ještě znova a pokračovat dalším Johnem Carterem. ()

Hols

Název snímku ve mě budil představu, že se jedná o hledače pokladů typu Flynn Carsen nebo Indyho dobrodružství, ale k mému překvapení jsem se celkem sekl. Skvělý nápad a poměrně propracovaný děj, že jsem ani nepostřehl ty 2 hoďky co to trvalo. Zaroveň jsem si nemohl pomoct, že mi to tak trochu připomínalo Avatar asi to bylo tím, že divocí domorodci zpustošeného Marsu byli 2,5 metrový zelenáči se čtyřma rukama, ale takzvaní Terni co řídili osudy všech světu a šéfovali vlastně úplně všemu, dali tohle fantasy do úplně jiného rozměru. ()

Pritok

Na trhu nie je v zanri moc velka konkurencia posledne roky skor preto 4. inac skoda, ze sa to nedrzi burroughsovej predlohy a len sa to viac menej (skor menej) inspirovalo. mohla by to byt 5 hviezdickova (najmenej) zalezitost, kedze burroughs vo svojom svete, ktory inspiroval aj lucasa skryva neskutocny potencial. ale tazko povedat, ako by to bolo pre priemerneho hollywoodskeho fanusika stravitelne, predsa len uz ma ten pribeh svoje roky. takto je z toho aspon chytlava popcornovka. ()

vabambule

Že by mě to vůbec nebavilo, to se říct nedá. Ale celý film jsem se nijak nerozehřála, nic to se mnou nedělalo... Pár nápadů to ale mělo. Takový příjemná fantasy, u které se dá vařit. :) 60% ()

Ruslan

Moc příjemná pohádka s pěknými efekty a postavami. Romantická linie mi tam neskutečně sedla , ale konec byl slabší. Žádná pohádka by neměla mít otevřený konec , bohužel tato ano. Přesto všem doporučuji. 85%. ()

Upir_Spike

Bavil jsem se, bavil bavil. První scena filmu vypadala nudně, ale pak se to rozjelo a ani nevím proč mě film k sobě přitáhnul. Perfektně řemeslně provedený, herecké obsazení ok, zápletka ok, flow ok. Pro mě obrovské překvapení, jak moc se mi film líbil. Hrozně mě mrzí, že knižní trilogie nebude přetavena ve filmovou, kvůli obrovskému finančnímu flopu. Vyloženě se mi líbila pointa toho všeho, čekal jsem jí, ale líbila se mi. V kině musí být tento film skvělý. Pro mě obrovské překvapení a doporučuji ho shlédnout. ()

fricek12

Jako, když si Barbar Conan hodí oční stíny, vypije flašku hopsinkový šťávy a zahraje s dětmi na cowboye. Poměrně zajímavý námět zpracovány tím nejnudnějším způsobem, jaký by vás v danou chvíli napadl. ()

Accuphose

Jak hodnotit film, kterej stál raketu, jsou tam zajímavý nápady a suprovej vizuál... ale všechno ostatní stojí za hovno? Námět oká, scénář, o tom ani nemá smysl mluvit, výběr hlavních postav hotová katastrofa a dialogy na blití. Čím víc mluvěj, tím víc jdou procenta dolů. Omlouvám se, ale je to hloupější než Rychle a zběsile. Nevím teda kdo to zatáhl, a proč to má 3 scénáristy, největší pecka ovšem je, že na tom spolupracoval Pixar. Naštěstí je film na dně ve 2/3 a tudíž to pak může jít jen lehce nahoru. Za konec a zejména za kostýmy/vizuál přecijen jednu hvězdu dám... ()

Sa.sa

Ale jo není to špatný, ale zase, že by to mělo být něco úchvatného to také nee... Jinak po vizuální stránce a efekty za 5hvězd... ()

futislav

Solidně udělaná fantasy ! Příběh, efekty, všechno až na pár drobností  fyzikálního charakteru (předměty v prostředí s nízkou gravitací padají velmi pomalu, ani při gravitaci 0,37g na věž vysokou sto metrů zkrátka nevyskočíte a podobně). Ale celkový dojem 80%. ()

Truevole

Je to, tak trochu přitroublá pohádka s Happyendem, ale má to velmi nečekaný děj, dobrou zápletku a především sympatickou kočku v roli princezny a super mimozemského psa a John je taky sympoš. Ideální film na odlehčení. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády