Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

Vessper

Ano, Hobit mohl být natočen jako jeden film. Ano, Hobit mohl mít "jen" dva díly. Ale já za sebe mohu říct, že jsem rád, že nám to Peter Jackson takhle pěkně roztáhl. Zatímco jako jeden díl, by to sice byla větší pecka, tak takto si můžu tuto úžasnou podívanou užívat trojnásobně. Druhý díl sice trochu zklamal, a to tím, že je méně věrný předloze, jsou tam zbytečné nové postavy a některé efekty vypadají poměrně špatně. Pár věcí bych tedy vytknul, ale jinak je to dobré. 70% ()

Petroff

Strašně dlouhá, nudná, akční triková smršť. Kdybych byl nečetl knihu, vůbec bych netušil o co tam jde. Protože jsem ji ale četl, vím to, a tím je celej dojem ještě mnohem horší. ()

kalap

No, aj ked som vypol mozog, tak tá príšerna opakovateľnosť toho všetkého, čo tu už bolo štyrikrát, mozog mi reštartovalo a ja začal byť nervozny a začal v kine okrikovať ľudí, aby boli ticho a nejedli tie popcorny, pobavil ich poznámkov, ked hobit vošiel do tej obrovskej komnaty s peniazmi nech mi zoberie za vedierko, lebo ja som na podpore a ked už som nevedel, čoby, tak si išiel kupiť pol litra becherovky a pocmurkujuc sme to zvládli do konca. ()

Mikarda

Za novým dílem Hobita stojí nesmírné úsilí a já jsem si toho vědoma a nechtěla jsem proto být "zlá" s hodnocením, ale nemohu si pomoci. Od momentu, kdy byla výprava zajata v Temném hvozdu to byla krásná jízda, ale pouze až do momentu, kdy dorazili k obrovskému jezeru. FANTASTICKÁ pasáž ve vodě, resp. v sudech, tolik akce - šíp sem, šíp tam, i trpaslící házeli zbraněmi všemi směry -; ani jsem téměř štíhlá těla elfů v chumlu skřetů nestíhala sledovat! Ale jinak... Come on, tolik omáčky nebylo potřeba. Nesmyslné plácání se na místě, už jsem nevěděla, jak se mám v křesle položit. Scéna objevování vchodu nudu na chvíli odehnala, Freeman je vskutku neskutečně roztomilý a věřím mu každičkou scénu, jeho hobit je stejně uvěřitelný jako jeho Mr. Watson, jen tak dál. Ale to jsem odskočila, mé závěřečné pocity z filmu nejsou slavné, nicméně se těším na poslední díl, snad to bude lepší a méně natahované :-) ()

Fanucci

Ale jo...pěkný film. Typický Jackson, kterému ta Středozemě prostě jde:-) Jen mne nasralo, že chyběla jakákoliv rekapitulace či citlivé navázání na děj předchozího filmu. Aby se člověk dokonale zorientoval, musel by skouknout první díl...a na 6 hodin Hobita po dni v práci fakt nemam sílu:-) Celkově stopáž Hobitích filmů je fakt vražedná, když si člověk uvědomí, že jde jen o jednu knihu...ukrutně filmově natahovanou knihu:-) ()

Linda.csfd

KAŽDÝ filmový výlet do Středozemě je naprosto vzácný a výjimečný, takže ať už má filmové zpracování nějaké ty mouchy, nehledím na ně a jen si užívám svou vysněnou porci fantasy snění. Thranduil působí takovým dost pedofilním dojmem, ale Tauriel je skvělým oživením a Legolas se mi zde líbil víc než v LOTRovi. Přiznám se, že jsem čekala nějaký ten legendární náskok na koně, ale nepřišel, tím líp. ;) A Šmak je super, nečekala jsem, že bude až takhle prudce inteligentní. A ten jeho sexy hlas, hmm. :) ()

Petfruf

Druhé shlédnuté a pořád se nemůžu zbavit pocitu, že kouzlo prvního dílu se ztratilo v momentě, kdy do hry vstoupili Legolas a Tauriel, absolutně nechápu proč tam jsou. Hobit je v rámci fantasy snímků pořád naprostá jednička to bez debat. Skvěle obsazený, lokace a výprava take parádní a hudba dokonalá. Ale má smůlu že ho srovnávám s Pánem prstenů, který nasadil laťku sakra vysoko a rámci toho ho nemůžu hodnotit výš. Vizuál u Hobita zůstává o třídu někdy i o dvě níž a je to tím, že místo aby herce nacpali do skvělých masek a kostýmů jako v Pánu prstenů, tak v Hobitovi hraje prim příliš mnoho digitálních triků a to ještě ne moc dobrých. Azog a Bolg jsou tu prostě navíc a mají zbytečně moc klišé prostoru, prostě od chvíle co se výprava dostane k elfům, tak se příběh rozmělňuje a hodnocení padá o hvězdu níž. ()

Cl3ricK

Trošku moc megalomanské. Občas ku prospěchu, občas na škodu. Takto já vnímám dvojku Hobbita. Co naplat, jsem schopný to překousnout, protože Jacksonovi věřím, že ví co dělá. Že to nakonec všechno bude dávat smysl. Třeba když to uvidím po druhé, už mě ty malinké nedostatky trápit nebudou. Třeba po rozšířené verzi zcela změním názor a zamiluju si to. Pevně v to doufám. Drak Šmak byl perfektní, ať už Benedictův projev, nebo jeho úchvatná vizáž. Hudba v předchozím díle se mi líbila více, ale tady byla taky dobrá. Možná si lidi budou myslet, že scény s Gandalfem si Peter vycucal z palce, ale to ne. Proto se mi ty scény fakt líbili. Zatím to tedy u mě není na plný počet. Pouze hodně povedený film. EDIT: Po druhém shlédnutí jsem se se vším tak nějak smířil a o to jsem si to víc užil. Za 5. ()

M.i.k.e

absolutní spokojenost.Druhý Hobit není nejen svižnější,akčnější a záživnější než první díl,ale hlavně je to opět ten starý Jackson,který stejné postupy využíval i v Pánu Prstenů.Ten kdo na tuto jeho hru není ochoten přistoupit bude pravděpodobně zaklamán,ale fanoušci se budou tetelit blahem.Co víc,přesně jak jsem doufal,dojde zpětně k docenění prvního dílu a pro mě osobně je to daší důvod proč si obsatarat prdolouženou verzi jedničky a těším se až uvidím jako celek.Jediné co mě mrzí,že jsem zatím neměl možnost vidět v originále a i když dabing není úplně nejhorší (za dabovanou elfštinu bych ale střílel i tentokrát),Gandalfa a hlavně Cummberbatche nahradit nedokáže.Už teď každopádně začínám vyhlížet závěrečný díl a doufám,že zabíjení Šmaka bude chvíli trvat,protože tohohle draka si rád užiju co nejdéle...100% ()

Chen

S druhým dílem mám podobný problém jako s tím prvním. Bez ohledu na trošku přepálenou stopáž není věnováno dostatek prostoru některým postavám a tak někteří trpaslíci působí jak křoví a ne jako členové důležité výpravy. Trošku dvousečnou zbraní je pro mě přítomnost Legolase a Tauriel. Jsem za jejich přítomnost rád, ale současně provádějí psí kusy a některé akční scény jsou přepálené až příliš. A k okomentování konce si vypůjčím hlášku slečny, která seděla za mnou: "To si snad dělají prd*l." 7/10 ()

Fíla

Tohle mě velice mrzí. Teď už z lidí akorát tahají peníze. Tenhle film, nebo-li díl, byl zbytečný. Kromě toho, že z draka uděláte poskakujícího šaška se nic nedozvíte. Produkce mě celá zklamala.. ()

mikinhoo

První díl o Hobbitovi je trochu ovlivněný Jacksonovým vymýšlením věcí, které nebyly v knize. Jestliže první byl trochu ovlivněný, tak druhý je ze 3/4 jiný. A teď jak to ohodnotit... Skvělý film, který má být podle předlohy a není. Nakonec po dlouhém bloumání a po druhém shlédnutí jsem usoudil, že když přihmouřím oči a budu ignorovat to, že to není podle knížky, tak si to 4* zaslouží s přehledem. ()

easaque

-2* třídílná série o Hobitovi nejde hodnotit samostatně. Po dlouhé době od shlédnutí prvního dílu jsem se odhodlal k dokoukání zbylých částí, abych si splnil úkol. Žádné překvapení se nekonalo. Pán prstenů ještě docela dokázal vystihnout atmosféru knihy, ale Hobit u mě propadl. Akční scény převažují nad ostatními a pohřbívají příběh a smysl knihy. Takže očekávané zklamání, který si snad ani ty 2 hvězdy nezaslouží a režisér Jackson si se svými megalomanskými filmy může jít někam ...;-) a je to tak dobré snad jen pro analfabety. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Juto

Je to obrovské zlepšenie oproti predchádzajúcemu dielu, vďaka ktorému sa naši dobrodruhovia dostanú na nezmapované územie a prinášajú lepší zážitok. Áno, stále sú tu niektoré postavy úplne zbytočné a pri takom jednoduchom príbehu je stopáž moc dlhá, ale aspoň je tu vynikajúca pasáž s drakom Smaugom. 7/10 ()

Jango_Fett

Po velice rozdílných komentářích a recenzích, jsem šel do kina na druhý díl Hobita trošku s obavami, co by na mně mohlo vybafnout. Jakmile ale začal film, všechny obavy se rázem rozplynuli jako dým ze Šmakových nozder. Musím prostě uznat že Peter Jackson umí! Dovoluji si říci že druhý díl je i lepší než první který měl pár hluchých míst, protože se zde stále něco děje. Přidané věci (ať už z dodatků, nedokončených příběhů nebo z Peterovy hlavy) vůbec nebijí do očí nebo nějak extra nevybočují z příběhu a dodávají celému snímku naopak onu potřebnou hloubku, kterou první film postrádal. Jediné co bych tak maximálně vytkl je vztah mezi elfkou a trpaslíkem, který momentálně vyznívá do ztracena a působí trošku zbytečně. Nicméně nechci něco odsuzovat, dokud jsem neviděl třetí díl. Všemu pak na závěr kraluje jak vizuálně tak zvukově Šmak u kterého se nebojím říct že se momentálně jedná o opravdu nejpovedenějšího filmového draka. Díky bohu že třetí část je jen za půl roku! ()

Martin741

Druhy diel Hobbita : The Desolation of Smaug je predsa o cosi vyssie, ako dost priemerna jednicka. Pribeh konecne dostal aspon trochu grady, dokonca aj dejova linia tu akasi je. Knihu tento film asi neprekona nikdy, ale dialogy uz neposobia vyslovene dementne a odstranila sa ich prazdnota. Drak Smaug je digitalne na urovni, akcne sceny taktiez. O cosi lepsie, nez slaba a odbita jednicka. 75 % ()

Havaj8

Jak už to tak asi bejvá, dvojka byla o něco chudší. A to sem dokonce koukal na 2D v originále. Což zabodovalo, ale s tim dojmem to nepohlo. Přidal se nám do hry Legolas, kterej mi přišel zajímavě arogantní, ale tak to zřejmě bylo výchovou, za dob Froda už jak víme byl sympaťák. Přesto jeho a ty slečny scénky stály za to, i když přitažený za vlasy. Cesta Bilba a spol. by se neobešla bez problémů, ze ktrerejch se i bez Gandalfa dokázali dostat a pokračovat tak v cestě k hoře a probuzení Šmaka bylo fér, uvidíme jakej to bude mít finiš. Takmusim přehodnotit, je pravda, že v kině sem na konci usínal, ale ono to tu kvalitu mělo minimálně jako jednička, a ne-li lepší, akční scénky působivější, dali nám nakousnout i romantiky. A celkově skřeti, elfové, každej charakterem podle svýho rodu. Spousta čarodějů a kožoměnivců a nakonec ten drak. Dokonce je vidět i změna v chování hlavních postav, jak se vyvíjej viz Bilbo. Koukat na to v Blurayi je hned o něčem jiným. Nevěřim, že by trojka mohla překonat. ()

zbyshek

Hodnocení 4 hvězdičky určitě změním až si toto dílo pustím znovu. Ale momentálně cítím, že jsem čekal trochu více. První Hobbit byl trochu jiný a říkalo se, že následující díly budou rozdílné než 1. díl trilogie. Ano, byl jiný, více akce, více napínavých scén i humoru, ale očekával jsem to lepší. Jsem rád, že se vrátil Legolas(pro mě nejoblíbenější postava z LOTR) a také Evangeline Lilly se mi velice zamlouvala v roli krásné elfky. Největší kaz na tomto dílu je samotný drak. Já vím, že to tak bylo napsáno, ale do světa Pána Prstenu mi mluvící drak prostě nesedí. Skřeti a Sauron jako protivníci bohatě stačili. Nicméně je to film, který mne nemůže nějak hodně zklamat. Stále to žeru a stále mě to baví! 80% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)