V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

BoPo

Láska nebeská sa transformovala na Lásku k rockovej hudbe. Veľmi príjemný film, ktorý rozhodne nenudí a vyskytujú sa v ňom rôzne postavičky a postavy, ktoré stoja za videnie. ()

Johny_fork

Poetika, úsměv, rock and roll, do toho dokonale nasuchlý britský humor a výborné herecké obsazení. Kdo dá víc na atmosféru než na děj, ať neváhá, Curtis rozhodně umí zlepšit náladu. ()

Hwaelos

Celkem příjemné retro. Bojím se říct komedie, protože vtipné to vlastně nebylo. Co mě překvapilo, Curtis se vlastně ani nesnažil budovat nějaký příběh. Jako by si řekl, že stačí atmosféra "šedesátých" a pár zajímavých postav, které provádí různé klukoviny na lodi v Severním moři. A na jedno podívání to opravdu stačilo. ()

MoiJe

Taky ten filmik, z ktoreho si mozno nezapamatate nic konkretne a keby ste niekomu hovorili, o com bol, asi by na vas pozeral dost divne... ale cisi z neho pohoda, sranda a anglictina. :) ()

Terva

Vlády nesnáší svobodný lidi a co neuznávají, to zakážou. Abych řekl pravdu moc jsem se nezasmál, ale za to jsem byl vděčný za takovou spoustu dobré hudby. Jedna scéna, kdy jsem se smál až moc : Mami, ty jsi s ním spala? Ano. A kdy? Kolik je ti synku let? A ještě jeden citát : Umím žít jen pro hudbu a když už nemám pro co žít, klidně pro hudbu i zemřu. Tři, dva, jedna a .....ticho, konec vysílání....? Slyšel jsem vás !!!! Rock'n'Roll i po titulkách. Pěkný film se spoustou hudby akorát mi některé scény nepřipadají moc vtipné, záleží však na jedinci, co si vybere. ()

JohnCZ

Sympatický film, který ani není na komedii moc vtipný, ale za to je našlapaný kvalitní rockovou hudbou. Příjemná, i když ničím výjimečná, pohodovka a upřímná pocta rock'n'rollu. ()

Terez.S

možná, že jsem čekala víc a proto mě to trošku zklamalo. Respektive ten film není špatný, má spoustu nápadů, dobrou hudbu a skvělé herecké výkony, ale myslím, že je to ten "typ" filmů, který vás buď vtáhne a nebo ne a tím pádem - s tím "odstupem" to na vás působí jako taková menší "parodie", i když vkusná. Pokud má někdo otevřenou mysl a umí si představit odpolout na lodi s partou lidí, kteří to vidí podobně, věřím, že si ve filmu dokázal něco najít a užil si ho. Já si tohle bohužel/bohudík představit neumím a neměla jsem se ve filmu čeho chytnout. Není to špatně, jen oproti "Love actually", kde si každý mohl najít "to svoje" nás Curtis o tenhle konfort "obral" a někteří z nás se s tím musí smířit :). ()

moviesfan

Pirátům dělá pozitivní reklamu jejich tvůrce, a to R. Curtis, který stvořil Lásku nebeskou. Už proto jsem se do kina těšil a byl jsem také náležitě odměněn. K hudbě té doby mám kladný vztah, takže jsem po hudební stránce velmi spokojen. To ale není to hlavní. Hlavní jsou jednotlivé postavy a jejich herci. Piráti mají skvělé obsazení, přičemž děkuji za obsazení Katherine Parkinson, známou též ze skvělého britského seriálu IT Crowd. Po komediální stránce se vše daří naštěstí tím klasickým milým humorem, kde se smějete, ale ta daná scénka není přehnaná. Když se Piráti přehoupnou na vážnější stránku, tak je to taky dobře. Párkrát jsem se přistihl, že jsem dojatý konkrétní situací, která řeší ne zrovna příjemnou věc, velmi milým způsobem. Takže za jednotlivé postavy, hudbu, okolní situace (lidi poslouchající rádiovou stanici) a samozřejmě za příběh musím dát silné 4*. Návštěvy kina proto určitě nelituji. Edit: Na druhé zkouknutí dávám plných 5*. ()

Chermy

Dojemné...Místy hodně černá komedie, která připomíná život víc, než bychom možná od komedie chtěli. Na druhou stranu je cítit nakolik Curtis miluje život i se vším tím nespravedlivým.... ()

joehot

Mám rád filmy, ke kterým Richard Curtis napsal scénář. A pak jsou tu ty, po nimiž je zapsán i coby hrdý majitel křesla s nápisem režisér. Piráti na vlnách nedosahují kvalit Lásky nebeské (a bohdá toho nebude, aby nějaký film tuhle sladkost překonal), ale zcela pevnou rukou mě lechtal na bocích, takže jsem se každou chvíli doopravdy smál. Nejlepší postava je zcela jistě hrabě v podání Philipa S. Hoffmana... A Bill Nighy snad neumí být jiný, než naprosto skvělý, já toho chlápka žeru. ()

jahol

První víc než půlka víc než super, úžasná atmosféra, pak film bohužel ztrácí lehkost a nadhled, až úplný závěr ji trochu připomene. Skvělá hudba, skvělí herci, kterým dal scénář možnost pořádně se vyřádit, některé scény by mohly sloužit jako učebnicové studie o pocitu a ceně přátelství. Navíc perfektní tempo do té doby než se scénář zadýchá a vydýchává, dokud to funguje a jede, nenapadají vás blbý otázky na nelogičnosti v ději, berete nadsázku a rádi cumláte to sladkopeprné z ní, později je to o dost horší a tak vás i napadne něco o ledový vodě, ve které se nepřežívá, pár minutách bez kyslíku a tak. Ale úplně na konci, když je po všem, si rádi ještě jednou sjedete některý opravdu srdce beroucí scény a že jich tam pár je (napadá mě třeba první pokus o ztrátu panictví a jeho kamarádská dohra, společenská hra s Tupounem nebo úžasný souboj "mezi kuřaty na život a na smrt"). A ten malej kluk úplně na začátku, to je malej jaholek jak vystřiženej, jen to rádijko jsem měl o něco menší... ()

Padme_Anakin

Jakmile jsem zaslechla ty starý fláky, měla jsem naladěno, herecký ansámbl veskrze sympatický a celkově se jedná o milou, příjemnou, oddechovou zábavu. Navíc ta parta svobodomyslných chlapíků, kteří chtějí poslouchat a hrát v rádiu to, co se jim líbí a říkat nahlas to, co si myslí, se mi velmi zamlouvala.. ()

Revanx

Curtis je BOH. Dať dokopy takýto hercov a nechať ich hrať, aby sa pri tom bavili a navzájom sa nezatieňovali je umenie. A to už nehovorím o tom, že vytvoril film, pri ktorom sa človek cíti jednoducho dobre. A dokázal to už druhýkrát! Toč viac Richar, prosím :). ()

Haluzz

Jestliže v Love actually bylo velké množství postav na škodu, v Boat that rocked jsou DJs a jejich průpovídky( kde kvantita převyšuje kvalitu a obsah zůstává skoro pořád stejný) jedinou hybnou silou více než dvouhodinové podívané o hledání smyslu života atd., která si všemi silami snaží udržet 60's look, ale daří se jí to jen tak tak, pomocí vhodného hudebního doprovodu a sehraných herců, přičemž pythonovsky-absurdní vládní odskoky ( Branagh/Davenport) začnou po čase nudit. Looking forward to Taking Woodstock. ()

F.man

Po měsíční filmové abstinenci jsem se rozhodl pro Curtisovou novou komedii a šlo o správný tah. Režisér skvělé Lásky nebeské má totiž humor vyladěný na podobnou vlnu a Piráti si mě dostali. Ať už sebeparodující postavy, zlatá šedesátá, Sex, drogy & alkohol... Všechno do sebe zapadlo jak má. Škoda jen, že mi chyběla nějaká vážnější dějová linka, která by celkový dojem ucelila. Přesto však moc milá komedie u které se divák nejen parádně zasměje, ale, jak to Curtis umí, zahřeje po celém těle... Čtyři hvězdy a chlup k tomu. 'How about it?' How about this? Try and fuck your way out of this one Mark! ()

sidzej

Richard Curtis je blazon (myslene v najlepsom slova zmysle). P.S: Ak niekedy dojde na remake Titanicu dufam ze Curtis u kormidla nebude chybat. 75% ()

PauloZ

Tohle je přesně ten film, který ve Vás nechá neskutečný dojezd ještě dlouho po skončení. Naprosto skvělá práce plná výborných herců, legendárních rockových songů, komedie, ale i napětí. Tohle bude možná za pár let kultovka:) WE HEARD YOU. Navíc právě sjíždím It crowd, a když jsem zde viděl Jen a Roye, tak sem málem padl.. ještě Moss a umřel bych :-D ()

Kryton

Pět nebo čtyři? Kolik má člověk druhému režijnímu dílku Curtise dát po těch víc jak 2 hodinách. Předně ty 2 hodiny a něco utekly příjemně. Banda DJ´s co měla ráda hudbu pěkně od podlahy a co se mnou taky pěkně hýbá versus škrobení panáci v BBC a vládě. Už hned po nástupu na loď společně s mladičkým Carlem na vás dýchne naprosto pohodová a uvolněná atmosféra 60.let. Posádka lodi je složena z all-star co se nyní na ostrovech dá pobrat. Pak je tu samozřejmě Hoffman alias amík Lord, který mě svým projevem získal na svou stranu. Po celou dobu filmu jsem té skvělé bandě rock n rollových maniaků fandil i když vím jak to nakonec dopadlo. Musím zmínit i protistranu, kde Branagh si svého padoucha nesmírně užíval až začal být mírně k smíchu (snad i záměr?). Není to sice jako láska nebeská, protože Piráti jsou jinak specifičtí a ta atmosféra 60tek a muzika mě chytla stejně jako Vánoce a Láska nebeská. Za skvělou muziku dávám hvězdu navíc! Lets play rock n roll baby! :) ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)