Disease

Pěkně natočeno, ani chvíli jsem se nenudil. Ze začátku mi přišlo, že zmanipulování za týden je trochu za vlasy přitažené, ale nakonec proč ne: oblíbený učitel vs. puberťáci (hlavní cílová skupina většiny reklamních kampaní) + pár labilních jedinců, celkem jasný výsledek. ()

iampatrik

85% Silný poučný příběh, jak může fungovat společnost, sociální začlenění. Příběh skvěle buduje odpověď na počáteční otázku až vše vrcholí v posledních scénách filmu. Určitě snímek, kterých bych doporučil hlavně jako takovou menší prevenci pro mladé lidi. PS. a taky snímek, který chcete vidět pokud se vám líbil Klass. ()

Itar

Proč proč proč máme tendenci zkreslovat historii v zájmu samoúčelné gradace a šoku. Výborný film s hořkce chutnajícím závěrem... za ten přepálený konec by scenárista zasloužil... však vy víte. ()

lucijelucije

Je to už dávno, co jsem viděla tohle německé psychodrama. A pořád mám v paměti, jak křehká psychika může být. Výborně je tady vyobrazeno, jak funguje psychologie, jak nenásilně se podmaňuje myšlenka dětí, jak lehké je zmanipulovat slovy a jak snadně se dokáže vyhrotit nápad v posedlost. Ovšem vymanit se z vlivů vln většiny není lehké, a opravdu Die Welle ukazuje, jaké následky může mít nevinný projekt. Je to odstrašující, mrazivé a působivé. Rozhodně silný snímek, který zanechá stopy. ()

Randyz

Německé filmy většinou moc nemusím, ale tenhle vycházející z reálného amerického experimentu byl vážně celkem mrazivý a děsivý, když si člověk uvědomí, jak relativně málo stačí ke zmanipulování a pobláznění davu... Zdá se mi, že v dnešní době plné dezinformací a nově vznikajících radikálních skupin a politických vůdců si to není od věci připomenou... ()

Rozjimatel

[2,5*]     Tak to bolo poriadne prestrelené. Neveril som skoro ničomu. Správaniu postáv, ktoré hraničili s absurditou a hlavne vzniku fašistickej organizácie za 3 dni (3 vyučovanie hodiny!). Ideológia organizácie bola tuším nosenie bielych košieľ a potom myšlienka, že keď sa postavíš, prekrví sa ti mozog. Ako hlboké! Hoci to bolo inšpirované skutočnosťou, komentáre o reálnosti tohto príbehu mi pripadajú úplne z cesty. ()

B!ker

Už od začátku filmu jsem tušil, že ,,vlna,, nepude jentak zastavit. Perfektní ztvárnění prostředí, jak vzniká menšinová většina, která ztvární veškerá očekávání. Pro mě jasných 5* ()

Wenca888

Téměř dokonalý, místy až děsivý film o zfanatizování studentů na střední škole. Jürgen Vogel zahrál svoji roli opravdu přesvědčivě... těžko uvěřit, že je to film podle skutečné události ()

Delaney

Tohle bylo obrovské zklamání... Postavy mě deptali od samého začátku až do konce měsíce... Jejich naprosto nepřirozené chování a jednání, které posunovalo děj uspěchaně dopředu a ničilo jejich charaktery vám vytvořilo typický černobílý nadhled - svět hodnejch a parta zlejch týpků, který netušej proč se chovaj jak se chovaj, ale snažej se tvářit přirozeně... Pro mě jen další německá uspěchaná slátanina se slušným námětem... slabých 30% za Vogela... ()

dehlie

zaujímavý námet- školský experiment o autokracii, ktorý učiteľovi prerastie cez hlavu. presvečivejší by bol vtedy keby vlna nenarástla len za 5 dní a keby som vlastne rozpoznal o akú myšlienku jej išlo. mala formu, obsah mi chýbal. 3 a 1/2 *. ()

KatRi

Tak tady je nastolena velmi zajímavá otázka, nemyslím tu ústřední - zda by byla v Německu možná diktatura - ale tu, zda jsou Němci smířeni se svou minulostí, nebo spíše, zda se s ní mohou vůbec vyrovnat. Navíc tam ještě tak trochu cítím jakýsi tlak - kritiku na to, že se někdo pokusí modernizovat výuku. Že ne? Už jen to, že takovouhle mašinu rozjedou během tří dnů...nevěřím prostě. Dojmy mám podobné jako z estonského The Class, vygradované do extrému... ()

1945

Přál bych si, aby tento film shlédlo co nejvíce lidí, protože jeho poselství může zachránit hodně ,,horkých hlav". Člověk by si totiž měl uvědomovat, co je jeho životní prioritou a nenechat se zbytečně stáhnout davem. ()

Ricky_CZ

Jediným opravdu patrným, avšak pochopitelným a nutným, nedostatkem je urychlenost děje kvůli stopáži. Tento fakt však kompenzují jednak herecké výkony a zejména závěr. Pro mne jeden z nejlepších filmů pocházejících od našich západních sousedů...80% ()

sona123

Ubírám jednu hvězdičku z plného hodnocení, protože začátek byl skutečně pomalý a chvílemi až nudný. Ale jakmile došlo na věc....Hodně lidí tu řeší, že pět dní je málo a že takový přerod nemohl během jednoho pracovního (školního) týdne nastat. No, asi ne, ale přece jen jde o film a v něm jsou snad různé zkratky dovoleny. Ale navíc, jde o přerod? Nebo jen drsné odhalení toho, co v nás je a s čím jsme se narodili? To přece není tak, že bychom si léta budovali nějakou svoji existenci a ta se případně musela přebudovávat - my v sobě prostě máme všechny ty pudy a instinkty a nevědomé tendence, a ty se v určitých chvílích mohou sepnout a spustit a je jedno, jakou masku (před ostatními, ale i sami sebou) jsme do té doby nosili. Takže třeba postava Tima mi nepřijde až tak nepravděpodobná, navíc mluvíme o teenagerech. Na filmu oceňuji mnohé - rozpumpoval mě, a to jsem nemusela vstávat, aby se mi rozproudila krev v žilách. Tempo vyprávění bylo chvílemi až zrychlené, ale plnilo svůj účel. Bylo tu pár dobrých momentů, kdy beze slov bylo vyjádřeno vše (např. když Karo sedí ve třídě v červeném triku a ostatní mají své košile). A pak ten morální apel a zdvižený prst! A zkraje jsem si říkala - ty brďo, to si asi Němci nemůžou dovolit, takový film, no na konci jsem si vydechla, protože chtěl říct něco jiného a i to tak vyznělo, ale tvůrci tu balancují na hraně. Ale ono po pravdě, co by s tím Amíci byli schopní udělat? A když se to všechno navíc nese v německé dikci... ()

Mikino00

Poselství filmu je sice jasné, ale celé to působí nakonec velice úsměvně, nejen že se na to Němci dívají hodně zidealizovaně, celé je to nacpáno do jednoho týdne, a to vidím jako hlavní problém věrohodnosti filmu. Alespoň se ukazuje, že Němci mají stále silné předpoklady navrátit se do nedemokratických vod. ()

Martin_W

Suché drama, které se sousedům z Německa překvapivě povedlo. V mnohém mohlo být sice lepší, ale i přesto jde o slušný nadprůměr. Konec je rozhodně nejlepší část z celého filmu. 72% ()

Dr Lizal

Moc dobrý film, který Vás donutí se zamyslet na sílou fanatismu. Konec a fakt že se takovýto experiment opravdu uskutečnil zvedl hodnocení na plný počet hvězd. ()

ApsidalTill

Krásny príklad toho, aká tenká čiara je medzi extrémizmom a riadenou politikou. Postava učiteľa bola natoľko presvedčená že má všetko pod kontrolou až razom otvorila oči a už bolo neskoro. Ľudská bytosť je hold rodená do smečky a stačí jeden príklad prečo to urobiť a už nikdy nenájde smečka dôvod nato, prečo to ukončiť. Kvalitný film. ()

22matelko

Nebolo to zle a viem že film bol natočený podla skutočnej udalosti ale zdalo sa mi to prehnané. A hlavne herci ktorý stvárnovali žiakov neboli presvedčivý. ()