Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Diskuze

macejo (hodnocení, recenze)

Elkavar: jj Voldemort je svina ale zo záporákov mám radšej bellatrix- a viac v tej filmovej role Helena ju hrá super!

Fanusik

Fanusik (hodnocení, recenze)

Ja si rebríček hercov nedokážem spraviť .D... Všetci mali niečo do seba :)

Elkavar (hodnocení, recenze)

macejo: sakra na Ginny jsem úplně zapoměl! ta byla taky super. jinak čestné místo bych dal i Voldemortovi, ale toho jsem samozřejmě rád neměl, v podstatě jsem ho nanáviděl. výbornej záporák. dneska mají všichni záporaci trauma s dětství, aby je člověk politovat, ale Voldemort byl jen svině (i když trauma s dětství taky trochu měl:-))

AntiasKing

AntiasKing (hodnocení, recenze)

Prosím vás. Existuje něco jako PRODLOUŽENÁ VERZE (resp. nezkrácená verze) tohoto či jiných filmů harryho pottera? Děkuji za odpověď ....

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

V prvé řadě je to Luna, Snape, Ginny, McGonagall, Lupin, Dumbledore a Tom Riddle za mlada. Potom Harry, Ron, Hermiona a Neville. Ale taky třeba Slughorn, Flitwick, Kreacher, Fred s Georgem a další. :)

1 Kingsley
8 Hermion
9 Mcgonnagallová
10 Sirius
11 Mundungus
a z knižnej serie mám rád Zloducha hlavne v piatom a siedmom diely ako spieval vítaznú piesen.

Elkavar (hodnocení, recenze)

draggo  a všichni: "pořadník" fakt nevedu:-) ber to s nadhledem:- ) a to se mi do top 10 ještě nevešla profesorka McGonagalová, paní Norrisová i ten Filch, bezhlavý Nick atd., který jsou taky super. a jinak Lenka je fakt boží a jsem rád, že nejsem sám, komu se ta postava líbí

futbalista

9.Ron
10......

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Moje nejoblíbenější postava je určitě Lenka Láskorádová. Jak v knížce, tak ve filmech. U ostatních nějaký pořadník nevedu :)

Elkavar (hodnocení, recenze)

SPOILER!!!: moje hejoblíbenější postavy v knize (ale i ve filmech):
1. Severus Snape
8. Lenka Láskorádová
9. Dobby, Krátura, Winky a osatní domácí skřítkové
10. Lupin a vlastně všichni ostatní

Elkavar (hodnocení, recenze)

když o tom tak přemýšlím, tak by měl Alan Rickman dostat Oscara. s odstupem času musím říct, že byl skvělej.

macejo (hodnocení, recenze)

Dnes som na anglickej stránke objavil rezenciu známeho filmového kritika Wiliama Johnsona a dal poslednému Potterovi velmi pochvalnú rezenciu citujem ho : Skvelá správa pre fanúšikov Harryho Pottera - posledný film sa vydaril efekty skvelé bla bla bla... kritizoval iba 3D. Do neba vychválil herecké výkony Maggie Smith, Alana Rickmana, Georgra Harrisa, Helenu Bonham Carter aj Mathewa Lewisa. Napísal že ho nesklamalo ani hlavné trio. Film dokonca zaradil do rebríčka top 10!
1 Vykúpenie z vaznice Shawshank
9 Harry Potter a Dary smrti 2
10 Leví král

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

simon84: Nebo možná taky naopak. Já jsem fanatický fanoušek HP a právě proto se mi nelíbí, co ve filmech vyvádějí a jak špiní originální předlohu.

simon84 (hodnocení, recenze)

asi do kin zacli chodit i jini nez nekriticti a fanaticti fanousci HP.. :-)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Mary19

Mary19 (hodnocení, recenze)

SPOILER: Jen krátká reakce... Byl jsem hodně zvědavý, jak se Klovesovi podaří propojit hledání a zničení viteálů, které v předchozích filmech téměř ignoroval (Harry nevěděl, jak vypadají a ani kde je může najít). A mile mě v tomhle ohledu překvapil, páč opětovné propojení Harryho a Voldemortovy mysli působí dobře a nenásilně... Kde ale Kloves opět ztrácí? Voldemort pociťuje zničení viteálů na sobě samém až nyní, po několika letech (dobře, zničení deníku nemusel pocítit, protože ještě nebyl ve své "lidské" podobě, ale co zničení prstenu a medailonku?! To už přece ignorovat nemohl...) ... Také mě pak mrzí závěrečný souboj Harryho a Voldemorta, který nemusel obsahovat prvky létání atp... Dle mého se to mělo uskutečnit stejně jako v knížce, tj. Harry se vysmíkne z Hagridovy náruče, všichni jsou překvapení a "Vyvolený" by měl dialog s Voldemortem (o jeho slabosti, o lásce atd.). S ohledem na celou sérii by to podle mě nevyznělo ani tolik pateticky, ba naopak - bylo by to prostě a jednoduše ideální a příjemně nostalgické zakončení celé ságy... No ale nestalo se, s tím už se nedá nic dělat...

Fanusik

Fanusik (hodnocení, recenze)

O, a já som to videl tiež :D včera o 21:00 to začalo. A v skratke môj názor je takýto: Bolo to epické takže to je fajn ale môžem tvrdiť asi to, že fanúšikovia HP resp. tí čo čítali aj knihy môžu byť viac sklamaný ako tý čo knihy nečítali. Ale zas tí čo knihy nečítali tak tomu menej chápali :D. Tento Yatesov zlozvyk už od samotnej 5.časti Harry Pottera neznášam. Vždy vynechá niečo dôležité a dá tam niečo oveľa menej podstatné. Alebo si vymyslí neičo čo ani v knihe nebolo.... SPOILER"Dialóg Dumbledora s Harrym mohol byť trošičku dlhší a Harry sa ho mohol povypytovať aj trošku viac čos a týka darov smrti a Jeho sestri Ariani. Celkom ma zarazilo keď Harry sa s Voldemortom naháňal po hrade.. veď predsa mali všetci bojovať vo veľkej sieni a tak mal ísť dialóg medzi Harym a Voldemortom. A nakonci si aj ten prútik mohol opraviť :D""... Ale tak Yates rád všetko mení, občas sa to samozrejme hodí ale v tomto prípade nie. Tento koniec mohol priviesť do oveľa väčších kvalít do akých ich doniesol. Ale aj napriekt tomu dávam 5* pretože na HP som ešte iné hodnotenie nedal a tak to aj ostane. Premňa to nebolo sklamanie a teším sa keď si to pozriem aj v origináli bez dabingu :). Čo sa ešte týka Desplata tak oproti PART I. sa zlepšik takže spokojnosť sním veľká. Keď to skončilo a nabehli titulky a uvedomil som si, že som posledný krát  na HP v kine tak mi  prišlo trochu smutno, predsa som stým vyrástol. A nezabudol som ani nechtiac rozliať svoju už roztopenú triešť :D.......
PS: Alan Rickman nominácia na Oskara za všetky Potterovky. Určite si to zaslúži :o)

futbalista

futbalista (hodnocení, recenze)

Tak konečne som to videl, hoci cestou som mal pocit, že Boh nechce aby som to videl......SPOILER: Zľakol som sa keď som počul, že to je dabing.....Voldemortov smiech alias smiech Tomáša Maštalíra rozosmial každého v sále. Scenár stále Klovesovský a v určitých momentoch aj trápny. Všetké efekty boli super okrem Imperia - vyzeralo to akoby si Harry alebo Ron prdli a on to voňal a potom  vyzeral jak keby mu dali rajský plyn:D...Aberhofa som si predstavoval inak, nie ako dobrého deduška, ktorý nemá ani modré oči...Príchod rádu bol iný ako v knihe ale nebol zlý - McGonagalová bola jak príbuzná Dumbledora a zvládla Snapa a Carrowcov (keď ožívila sochy tak to jej "To kúzlo som si už dávno chcela vyskúšať opäť každého rozosmialo)....Filch bol super....Voldy nemal citíť, že horcruxy sú zničené, to je dosť podstatné, takže teraz mínus....Najlepšia časť filmu Princov príbeh - škoda, že len v útržkoch - Alan by za to (za celý film) mal dostať oskara....Mohli ukázať súboje Freda alebo iných členov radu, jedine Kingsleyho reflex bol dobrý:D... Dumbledore na Kings Cross sa mal usmievať a nie mračiť, ale čo už....Yates zrejme nevie, že čarodejníci majú na spútanie kúzla nie lána, chudák Hagrid.... Ten boj na konci bol blbý ja som sa smial keď Bellatrix skamenela a potom Prask!....A Voldy asi nevie čarovať....Tie choboty boli odveci. Naháňačka hada bola dosť dlhá. Keď Voldymu odletel prútik tak som myslel, že Harry ešte niečo urobí, ale Voldy začal plznuť:D....Ja som sa musel smiať a chcel som sa dotknuť tých lupeňov.... Potom nasledovalo NIČ! Nikto Harry negratuluje, už som mal pocit, že miú dakto povie: KDe si bol debile?....Aberhof hovorí chlapcovi on je dobrý či čo.....Hagrid ho obíme a NIČ! Keď vídu von asi chcel skočiť Bungee jumping, ale on neopraví svoj prutik ani neda Dumbledorov do hrobky ale dosť ľahko ho zlomi.....Jeden za mnou poznamenal keď sa Ron tváril, že tam skočí - "Hej k....čo si urobil?" Potom si dali ručky a išli sa hrať na Toto je Sparta.... Epilóg: jedine Ginny zostarla a trochu Draco....30sec pred koncom opäť trápna scéna ale aspoň dali hudbu z jednotky..................................Hodnotenie 6,5-8/10 - 65-68 %.........Dal by som štyri keby aspoň keď Harry zomrel ukazovali nieaké emócie a nie Nevillove "No a čo, že je Harry mrtvý"

LojZza

LojZza (hodnocení, recenze)

Uff, tak jsem vcera pretrpel ty dve hodiny. Bylo to horsi nez ten prvni dil (a to uz je co rict). Na to, ze se objevovaly ty postavy v cele serii, tak umiraji strasne rychle a nezazivne (jenom ten protivnej spratek ne a ne chcipnout). No nic...alespon u toho konce jsem se poradne zasmal.
A z toho cistce ci co to bylo, priserne smrdel Matrix. :))

Belgos

Belgos (hodnocení, recenze)

jhr: je smutne ze jedinci co na internetu urazi druhe pousteji mezi lidi :(
freddy: taky doufam ze se pohne dolu, HP sagu mam rad a jsem sni od zacatku :), ale to co stim reziseri provedli.

migsee: priuc se jeste trosku anglicky

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Tak koukám, že na zdejší databázi tomuto filmu pomalu, ale jistě klesá hodnocení. Ještě dva dny zpátky se držel nějak kolem 150. místa v žebříčku nejlepších filmů a nyní je až na 225. místě. Za chvíli zmizí z tohoto žebříčku úplně, což je jen a jen dobře, a pokud jsem k tomu dopomohl i já svými dvěma hvězdami pro tento film, tak tím líp. Jako fanoušek této ságy stále ještě vstřebávám ohromné zklamání, které mi tento film připravil, a je vidět na základě klesajícího hodnocení, že nejsem jediný zklamaný fanoušek.

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Christman: Je smutné, že takové duševně choré jedince pouští mezi lidi.

simon84 (hodnocení, recenze)

jinak ten preklad mi prijde v pohode.. Prisel zemrit by to IMHO taky mohlo byt. :-)

simon84 (hodnocení, recenze)

migsee: v traileru byvaji sceny, ktere pak nejsou ve filmu. Tak bych to uplne nebral jako bernou minci.

islanzadi: pokud se takovej blazen najde, tak se rad zucastnim. :-DDD uz jen proto abych toho cloveka poznal.

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

jhr: ukaž mi někoho, kdo domů pustí mininálně 10 lidí, který v životě neviděl. Toho blázna chci poznat. :D

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)