Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Diskuze

Beatris C.

Beatris C. (hodnocení, recenze)

vilusinska: Harry má za patrona jelena, protože právě v jelena se James Potter měnil (byl to zvěromág), když si ve škole hrál s Lupinem a Siriusem a taky proto měl James přezdívku Dvanácterák...

vilusinska (hodnocení, recenze)

vBaker:  v tom posledním díle to bylo nějak zamotaný. Harry měl teda jelena, Snape měl laň a Harryho matka teda bude mít taky něco podobného, prostě v tom je bordel :-D

vBaker (hodnocení, recenze)

vilusinska: Myslím si, že Snapeův patron mohl mít tutéž podobu jako Lilyin patron - laň (o jejím patronovi zmíňka nebyla), či šlo jen o zpodobnění jeho lásky k ní. Viz změna podoby patrona Tonksové.

vilusinska (hodnocení, recenze)

dobře dobře, takže viteály máme spočítané, ikdyž jeden byl omylem, a ještě mi teda vrtá hlavnou, kdo teda byl tátou Harryho protože ke konci Snape naznačil ve vzpomínce svého patrona, tak to tak nějak vyznělo

vBaker (hodnocení, recenze)

Chyby tam zjevně jsou, ale jsou tak dobře zakamuflované, že samotnému příběhu to nijak neškodí. Alespoň dle mě.

Beatris C.

Beatris C. (hodnocení, recenze)

peto80: Protože Brumbál je mnohem chytřejší a mocí nezaslepený  a Voldemort by si nikdy nepřiznal, že udělal chybu... :)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

No jo, i mňa to napadlo, logicky by nejaký viteál mal prestať byť viteálom keď získal telo ale toto si Rowlingová nejak zjednodušila. Takých chybičiek je tam viac.

Voldy mal rozdelenú dušu na 8 častí, to je pravda ale to sme sa dozvedeli až pri konci darov smrti (keď Harry videl spomienky ktoré mu dal Snape pred smrťou), dokonca ani Voldy o tom nevedel. To bolo také malé prekvapko, dovtedy sme všetci boli presvedčení o existencii 6 viteálov. A zaujímavé je že Dumbledore vedel o Harrym ako o ďalšom viteáli ale Voldy nie. Ako to ?

vBaker (hodnocení, recenze)

Voldy musí mít však duši rozdělenou na osm dílů (šest viteálů + HP + on samotný). Nebo naopak nějaký viteál měl přestat být viteálem po tom, co získal opět tělo!?

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

peto80: Už je to dlouho, co jsem čet knížku, tak si to dopodrobna nepamatuju. Nicméně tohle zní celkem logicky a tenkrát jsem se k těm sedmi taky nějak dopočítal, i když mi to vrtalo hlavou.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

vilusinskahiguain: voldy si rozdelil dušu na 7 častí, to zamená že vytvoril 6 viteálov a siedma časť bola samozrejme vo voldemortovi.

Vo filme Polovičný princ to nebolo detailne rozobrané, tam sme videli spomienku prof. Slughorna / Křiklana ako sa ho mladý Tom Riddle pýta  "a čo takto sedem ?" ... "bože, Tom, už jedna vražda je strašná ale sedem !?" V knihe je to pekne vysvetlené, nemal 7 viteálov ale dušu rozdelenú na 7 častí, 6 ukryl do viteálov, 7. bol v ňom.

A Harry bol ďalší viteál (áno, nechcene vytvorený) , keď ho voldemort prišiel ako malé nemluvňa zabiť.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

matthew.17: Harry byl později nechtěně jako viteál vytvořen, vážně by měl patřit mezi těch původně zamýšlených sedm?

vilusinska (hodnocení, recenze)

já vám lidi nějak nevím ale pořád počítám ty viteály a nějak mi jeden schází, takže první byl deník, pak prsten po matce,medailon,pohár.čelenka,had. tak který mi tam chybí???

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Petaxis: To ti takhle připadá, poslechnutý je to hnedka, a můžeš mi věřit, vím to z vlastní zkušenosti :)

Fitin: no panebože :D strašný :D bože knížko, miluji tě! :D 38 hodin nikdy! :D

Fitin

Fitin (hodnocení, recenze)

Petaxis: Teď mám po ruce Fénixův řád, a ten má 38 hodin.

Petaxis (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: moc ho nemusím :D ale tak možná :D až budu strašně nemocná a nebudu moct číst jak mě bude bolet hlava :D nebo až budu mít kocovinu :D nebo tak :D ale fakt, jak dlouho to trvá zhruba?

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Petaxis: Pokud promineš, že odpovídám já, i když to bylo mířeno na někoho jiného :) Ty audioknihy jsou skvělý a žádná z těch obav, o kterých tu píšeš se u nich nevyskytuje...je to stejně poutavý jako si to číst a věř mi, že takovej Lábus tomu dokáže dát naprosto geniální rozměr...a dá se to doposlouchat v pohodě (i když to je delší), já mám všechny díly sjetý už několikrát :)

Petaxis (hodnocení, recenze)

vBaker: můžu se zeptat jak dlouho trvá třeba audionahrávka posledního dílu? protože já si myslím, že kdybych to měla poslouchat, tak se prostě nědostanu nikdy na konec, i když knihu třeba přelouskám za den dva a celou dobu u toho slintám blahem, ale poslouchat by mě to asi nebavilo :D jak říká G..:  taky bych si ty knihy přečetla, pač... přece jen, nevím, kniha je kniha a navíc ty záznamy bejvaj namlouvaný jedním vypravěčem, za to když to člověk čte tak mi to připadá takový reálnější... že se do toho víc vtáhneš a zažereš

(hodnocení, recenze)

vBaker: Být tebou, tak si ty knížky stejně přečtu :p

vBaker (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: Díky, já jsem se trochu lekl, že budu ty knihy muset přelouskat, neboť neznat oiginál by byl hřích. Začal jsem s filmy, nemyslel jsem si, že by mě to někdy zaujalo tak, abych si to přečetl, ale ejhle..

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

vBaker: Jo, to jo, samozřejmě, že to bylo čtení oficiálního překladu...myslel jsem to tak, že z hlediska toho, jak se člověk ponoří do příběhu a užije si to, je srovnatelný s knihami, když jsem poslouchal ten LOTR, tak mě to vůbec nebavilo, i když kniha ano...měl jsem na mysli ten styl :)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)