Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Jaccobos

Udělal dojem. Ačkoli jeden z řady působil na mě film jako velmi jedinečný. Je to pro mě nejlepší díl. Oběť Snapea - nenaplněná láska - velmi dojemné. Brumbál v nebi a projev Nevilla Longbottoma ("...Nezemřeli nadarmo, ale ty zemřeš, neboť se mýlíš...). McGonagallová vtipná i loajální stará dáma. Konečně se projevivší láska Rona a Hermiony a mohl bych asi asociovat mnohem déle a byly by to samé příjemné útržky vzpomínek. Přes všechnu temnotu a utrpení, bolest a beznaděj je to krásná pohádka, která pozvedá ideály humanismu, jak jej vyznávám a obdivuji. Člověk je schopen vytvářet veliké dobro i páchat veliké zlo a o tom je celý Harry Potter. Je pravdou, že společně s Harrym roste i jeho myšlění a s tím celé ovzduší filmu - musím uznat, že film dospěl až na místo, které můžeme nazvat závěr - nebo spíše než závěr - cíl. ()

SjamK

Bez jakéhokoliv uvedení do děje se poslední film HP vrhá rovnou do víru akce... bez větší elegance. Bohužel. První díl Relikvií navodil slibná očekávání, která druhým dílem nakonec naplněna rozhodně nebyla. Žádné drtivé finále se nekonalo. Přestože kusy zdiva (a kusy lidí - ovšem mimo záběr, předpokládám) kolem lítaly o sto šest, jediná emoce, která se občas přihlásila ke slovu, byla tak možná nuda. Nebo to není emoce? No, to je jedno. ___A že je to přecejen škoda. Býval by si byl Potter zasloužil ucelenější filmovou sérii. Holt, adié! ()

Ragdoll

Závěr každé série by měl být excelentní, Harry měl to štěstí, že se mu to povedlo. Na rozdíl od první části, ve které byly trapné milostné sekvence či nepoutavé a chabé dialogy, se úroveň druhého dílu každou minutou dostává výš a výš. Už od zajímavého a přímého začátku je vidět, že je na tom tento díl jednoznačně nejlépe z celé potterovské ságy, a i když bych k filmu měl nějaké výtky, rozhodně mě neodradí od mých 5 hvězdiček. David Yates v tomto případě zaválel a hravě zvládl to, co se od něho očekávalo. 90%. ()

Mistickzz

Ako zástanca kníh tu nebudem teraz rozoberať rozdiely a chyby vo filme. Je pravda, že nie som fanúšik filmov, lebo nesplnili moje predstavy z kníh ale táto sága dostala kvalitné filmové vyvrcholenie. Páčilo sa mi ako bola natočená pasáž o Severusovy Snapeovy.K tomu tam boli aj emócie, kvalitná hudba, akcia a celkovo sa nato dalo slušne pozerať. David Yates to nespackal. 80% ()

Nassau

Důstojné a místy překvapivě epické ukončení jedné předlouhé ságy. Dá se napsat, že David Yates ukončení zvládl, ale konec působí natolik odfláknutým způsobem, že výsledný dojem je chtě nechtě rozporuplný. Na rozdíl od věrných čtenářů (k těm se přidám během pár měsíců) nemůžu hodnotit rozpor filmu s knižním kánonem, ale vše co následovalo po smrti Pána zla je bohužel nedotažené, až se člověk neubrání otázce, jestli o něm vůbec spisovatelka věděla. Je to škoda, výsledný dojem mohl být mnohem, mnohem lepší a natolik zásadní filmová sága (ať už se to někomu líbí nebo ne), by si lepší zakončení rozhodně zasloužilo. I tak spokojenost a po Vězni z Azkabanu a Princi dvojí krve, jde o nejlepší film z universa. (8/10). PS. Nejlepší scénu s celé ságy si pro mě ukradl Severus Snape a snová pětiminutovka. ()

Lisabellla

No prostě paráda. Naprosto špičkově a velkolepě zakončená celá řada potterů. Je fakt, že 3D projekce už začíná být zcela "normální" a měli bychom si na to pomalu zvykat. Konečně si pořádně zahrál i Alan Rickman, který sice fascinoval svým postojem celou řadou a proplouval každým dílem jako klasický slizký záporák, v posledním díle si ovšem brilantně svou roli vystřihl a myslím, že udělal parádní tečku za svým výkonem. Opět neuvěřitelný Ralph Fiennes v roli Lorda Voldemorta ukázal, že si roli zasloužil. Jistěže by se dalo pro knihu a scénář - pro diváky - udělat víc, já si ovšem myslím, že Yates byl dobrá volba. Dělal, co mohl a dostál svému "slibu", kdy v každém dalším díle Pottera ukázal větší a větší potenciál. Spokojenost. ()

casioa....

Zazvonil zvonec, a Potterovi je koniec :D A je to za nami, no nie? Druhá časť Darov smrti IMHO lepšia ako tá prvá, no na predchádzajúce diely to znova nestačí. A pritom, Yates to vie, ako nám ukázal v predchádzajúcich dielov. Nevadí. Možno časom pozriem i na Pottera v knižnej podobe. ()

Chegi

Z knižní předlohy se dalo vyčerpat mnohem více napětí, osobních soubojů, které by diváka navnadili mnohem více, než pár scén s hliněnými vojáky, které zachraňuje jen skvělá hudba. Dle mého názoru režisérsky nezvládnuté tak, jak by si kniha zasloužila. Když už sedmý díl rozpůlili, čekal jsem, že po dramatem naplněné první části natočí naprosto strhující bitevní vřavu ve druhé, bohužel nestalo se a trochu škoda. Přestože se nejedná o špatný film, tři hvězdy jsou tak akorát. ()

Wicky

Epické zakončení se rozhodně povedlo. Čekání se vyplatilo. Tak užívej zbytek života Harry Pottere! 95% ()

Dánek

Důstojné zakončení série, ale přece jenom tomu něco chybělo. Ten konec prostě nebyl ono, možná jenom moc velká očekávání. 80% ()

BluT

Velmi slušné zakončení Potterovské ságy. Druhá část sedmičky jela ve skvělym tempu, pořád se něco dělo a já se jen těšil, jak to dopadne. Mánie okolo Harryho mě opustila před pár lety, takže jsem ani neměl potřebu na to jít do kina a počkal jsem si na DVD verzi. Nevim jestli by mě to v kině bavilo víc, spíš bych to prostě viděl dřív, no. Jelikož jsem 7. díl jako jediný nečetl, tak pro mě poslední díl (resp. dva díly) filmové série měl takovej zvláštní náboj, protože jsem prostě netušil, co se stane. Nevěděl jsem na jaký straně je Snape, kolik viteálů maj vlastně ještě najít a už vůbec ne jak umře Voldemort. Jediný co jsem už předtim slyšel bylo o závěrečný scéně "po 19. letech", takže jsem se na to mohl připravit a smíchy jsem nepadal pod stůl, ale jen se nahlas smál :) Ale celkově jsem se bavil. Kdybych všechny filmy viděl v době, kdy jsem to fakt žral, tak bych zde neváhal nad pěti hvězdama, ale takhle už jsem se do toho prostě vůbec nevžil. 80% P.S. jediný, co mě fakt zklamalo, byly výkony herců. Že Radcliffe je trochu dřevo, to už mi došlo dřív, ale Emma byla absolutně zatažená do pozadí a fakt dělala jenom takový křoví. O Rupertovi bych taky nikdy neřekl, že je to zrovna pan herec a zde mou tezi rozhodně nevyvrátil. Ani Voldemort nebyl kdovíjak úžasnej a zbytek obsazení se tam vždycky jenom tak občas mihnul. Jediná Helena Bonham Carterová byla výborná a jak smrtijedku, tak "převlečenou" Hermionu zahrála dokonale. ()

-Dawe-

Spolu s dílem Fénixův řád nejlepší díl ze všech. Snapeovi vzpomínky jsou nejsilnějším momentem filmu a celý film je tak epický, jak jsem očekával, naprostá spokojenost. ()

Chris Wulf

Jako samostatný film určitě nejméně 4*, ale vzhledem k tomu, že to mělo být bombastické zakončení jedné velké ságy, která provázela celou generaci, tak maximálně 3*. Tento úkol to nesplnilo ani za mák. Ne, tenhle režisér opravdu nebyl dobrá volba...Cuaróne, kde jsi? ;-( ()

TheNine

Jednoznačně za pět - slibovali nám parádní zakončení série, a to jsme také dostali. Ale. Těšil jsem se na větší temnotu. Temnotu, která by přecházela z thrilleru pomalu k hororu. Záchvěvy ve filmu najdeme, např. smrt Severuse. Scéna s vraždícím hadem byla opravdu "příjemně" hnusná. Co se splnilo podle mých představ je pak dovysvětlení příběhu v myslánce - jednoduše sestříhané, dojemné. Větší pozornost však tvůrci měli dát boji v Bradavicích. Ukázat, že Voldemort je opravdu krutý, stejně jako jeho fanatičtí přisluhovači. Ukázat smrt dalších postav, se kterými jsme celé ty roky žili. Co mi ale vadilo nejvíce, je právě taková ta "rodinnost". Finále přeci mělo být kulervoucí, epické a jak jsem již psal, TEMNÉ. Proto mi ty vlezlé vtípky lezly opravdu na nervy. Dialog pamatováček: "Choval jste ho jako prase na porážku." Hodnocení: 90% ()

adam9

Epicky epické zakončení. Nejsem "zabitým" fanouškem HP a plno věcí mi po skončení nedocházelo, měl jsme plno nesrovnalostí, i tak se mi ale závěr líbil. A nakonec, když mi onoho večera kamarád vše dovysvětlil, tak jsem si uvědomil, že skončila jedna velká veleúspěšná sága, která otřásla nejen fantasy světem. Škoda, že jsem nečetl knihy, ale nechystám se na ně, neboť jsem moc líný. ()

Benedygtus

Tak jako detstvi, konci i tato kanonada ocekavani nadchazejicih dilu. Ackoli to nepokladam za vrchol filmoveho umeni musim uznat, ze vsechny dily na me zapusobily vylozene kladnym dojmem a tento nebyl vyjimkou. Neprisel jsem si, jako mnozi jini tady, ochuzen, okraden, ale naopak s lehkym usmevem sem si uzival nadchazejici momenty a poslouchal vety, ktere ospravedlni uplne vsechno. Bylo to napinave a velkolepe, ikdyz par momentu bych si umel predstavit i lepe zpracovanych. ()

xaver

Harry Pottera jsem jaksi neskousl. Možná je to generační problém, a kdyby mi bylo kolem 15, tak bych se na to díval jinak. Možná taky proto, že mám rád fantazii, ale nesnáším magii. Ta postrádá jakoukoli logiku a hraničí s vymýváním mozků. Čarodějové a čarodějnice patří do pohádek a jako pohádka je asi HP nejpřijatelnější pro děti. ()

Wally

Co na to napsat....asi jsem měl přehnané očekávání...abych nebyl špatně pochopen...špatné to nebylo a výrazně to převýšilo dva díly před ním, ale čekal jsem, že budu paf a to jsem rozhodně nebyl. Snad nás v budoucnu nečeká pokračování ve stylu Harry Potter po 30 letech, Harry Potter se vrací nebo Harry Potter Junior (tedy Albus Severus Potter).... ()

Zagros

Velké finále se nekoná, spíše velké zklamání. Opět se musím vrátit s hodnocením i do první půlky sedmého dílu a zopakovat, že rozdělení na dvě části bylo zbytečné. Jednoduše to šlo seškrtat a udělal jeden lepší film. Harry Potter se snažil být na konci velkolepý a bohužel na to nemá. Inspirace závěrem Pána prstenů je až moc viditelná a ve srovnáním je Harry poražen na hlavu. Jeho závěr osciluje mezi velkolepostí a malým osobním dramatem Harryho, což ve výsledku vyzní hodně nevyváženě. Zůstane jen patetismus, kterého je na konci ságy vrchovatě. (Spoiler!) Nic jiného než happy end jsem nečekal a popravdě si Voldemort ani nic jiného nezaslouží, když při vyhrané bitvě vyměkne a řekne máte hodinu. :-) Kdyby je všechny pobil, mohl si v klidu dávno vládnout, pár lidí by oslavovalo originální závěr a většina dvacetiletých by zřejmě spáchala sebevraždu. (Konec spoileru :-) Dvě hvězdy a víc ani ň. Ještě bych se lehce vrátil k hodnocení celé série. Její kultovní dopad nemá cenu zpochybňovat, byl nesmírný. Je velká škoda, že je velmi nevyvážená. Velmi dobré filmy se střídají s horšími a místo gradace se série rozplizne do nikam. Co se už nikdy nedozvíme, jak by vše dopadlo kdyby všechny díly byly dělány jedním režisérem a scénáristou. I když dávám tomu tak dvacet, maximálně třicet let a bude remake :-) Přes velkou spoustu výhrad si celá série tři hvězdy zaslouží. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)