Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (643)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Neskutečná sračka. Film by měl mít upozornění - ! Sledovat jen do 10 let věku! Ačkoliv mám filmy ze středověku rád, nějak mi toto dílko (a dodávám bohudík) uniklo. Nu dnes jsem měl tedy možnost tuhle romantickou pohádko-ptákovinu vidět. Rovnou říkám všem, co mají rádi filmy ze středověku, že tady se o středověku jen mluví. Amíkům samozřejmě stačí, že tam jezděj oplechovaný chlapi, maj meče, maj exotický jména Roland, Eduard, Lichnštějn, Schwanzerberg, atd... a kolem pár kulis ve stylu kolbiště či dokonce města a mohutnej komparz oděnej do cárů tkanin. Jenže to je ta jejich představa středověku, toho papundeklového. Jsou zkrátka mladá země a jen vyjímečně se jim podaří natočit film z dob, kdy Evropa již procházela mohutným vývojem. Abych to zkrátil, tohle má se středověkem společného asi tolik jako Xena s řeckými bájemi. Ano, jsou tam turnaje, ano jsou tam rytíři, ano odehrává se to dokonce i ve skutečných městech, to je ale vše. K turnajovým brněním se raději nebudu vyjadřovat, stejně tak k vybuchujícím dřevcům do roje třísek. Historické oděvy, jední slovem hrůza. Hlavní partička tam běhá v čemsi co bych nazval pyžamem občas doplněno o jakýsi druh županu... Když byl v Horší než smrt Tudyk sjetej Valiem, připadal mi jeho gesicht vtipně zahraný. Tady jsem však s hrůzou zjistil, že on tak kouká normálně... Hlavní hrdinova láska měla obočí jak Brežněv a ty účesy a hadry co měla na sobě by se hodily spíše do nějakého současného japonského animáku.... O hudbě už raději vůbec nebudu psát, zatímco jednu chvilku tam skuopinka trsá na cosi co bylo podobné Bee Gees, završí to tancem ve stylu Vlasů... Fakt Medieval jak hrom... Trapnej závěr s princem to celé douzemnil (halt Lví srdce se do Anglie vrátil ze zajetí už ve víc filmech tak to by už asi bylo moc řekli si tvůrci asi..). Takže, jestli máte děti a maj rádi rytíře a pokud vám připadá, že na něco fakt středověkkého mají ještě dost času, klidně jim toto doporučte či pusťte. Tady se neumírá, nekrvácí, dokonce když hlavnímu hrdinovi zabodne lstivý a podlý sok okovaný hrot dřevce hluboko do podpaždí..objeví se mu na košili jen červená pětikáble a bez díry a to mu chvilku před tím panoš Roland z prsou vytáhl půlmetrovou špičku dřevce... Za mně je to jedna doška a ještě děravá. * ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Brian Helgeland | Hudba: Carter Burwell | Produkcia: Todd Black, Brian Helgeland, Tim Van Rellim | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Escape Artists | Rozpočet: 41 miliónov $ | Tržby: 117,487,473 $ || Komédia jak má byť. Ukazuje sa tiež, že herci z HW neba nie su vo svojich pozíciách náhodou. Kaliberi jako Heath Ledger majú také široké herecké spektrum, že môžu zahrať čokolvek od blbosti až k šialenosti, a všetko im budete veriť. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Snímek drží nad vodou vynikající Ledger. Příběh je totální tuctová patlanina bez sebemenší špetky zajímavosti. Neskutečně mi při sledování vadil výběr písní. Sice to byla pecka vedle pecky, ale absolutně se v daný moment jediná píseň nehodila. Tvůrce soundtracku měl zřejmě playlist svých oblíbených songů a za každou cenu je chtěl narvat do tohoto filmu. Film se neskutečným způsobem snaží držet hesla "víno, ženy, zpěv". Je v něm z těchto kategorií zastoupeno všechno. V nejhojnější míře se bohužel snímek snaží rozebírat ženy, což je z celého filmu tím vůbec nejotravnějším. Z hlediska akce si tvůrci vystačili snad s jediným typem záběru na rytířském kolbišti. Čistokrevná pohádka je jediným žánrem, který tento snímek zcela naplňuje. Já na pohádku nebyl tak úplně připraven. Čekal jsem diametrálně odlišný snímek, takže nedovedu neskrývat zklamání. V mnoha ohledech otravný film. Slabé dvě hvězdy. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tomuto filmu pomohlo to, že tvůrci od samého počátku dali najevo, že není myšlen smrtelně vážně. Rockové vsuvky z děje udělaly spíše akční než historický snímek. Heath Ledger se své role zhostil velmi dobře a ani ostatní herci nehrají špatně, i když samozřejmě největší pozornost na sebe strhává právě Ledger. Rufus Sewell (mj. Smrtihlav) v roli titulního záporáka předvádí rovněž dobrý výkon, ovšem typově mi do té role tak úplně nesedí. Vyzdvihnout bych chtěl akční scény rytířských soubojů, ne všechny jsou sice dokonalé, ale naprostá většina z nich je strhující a kdyby kvůli ničemu, tak kvůli nim stojí za to snímek vidět, i díky skvělé práci s kamerou. ()

Natascha 

všechny recenze uživatele

Jednohubka na jedno zkouknutí. Když si člověk odmyslí pseudodojemnou zápletku o tom, jak se krásný mladý muž snaží změnit svůj osud a když překousne fakt, že rytířské souboje jsou jednotvárné a celkem nudné, zůstane vtipná komedie se zajímavými figurkami (téměř celá sebranka okolo hlavního hrdiny). Zkrátit by taky neuškodilo. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (38)

  • Když se Will (Heath Ledger) učí tančit a Chaucer (Paul Bettany) dostane ránu do nosu, tak má poté vatu v jednotlivých záběrech střídavě v pravé a levé nosní dírce. Vata se navíc začala vyrábět až někdy v 18. století. (Terva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno