Reklama

Reklama

Hranice nemožného

(seriál)
Rozhovor 23
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Hrají:

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Videa (64)

Rozhovor 23

Recenze (557)

Psema 

všechny recenze uživatele

Pilot: Po slušném rozjezdu v letadle obrovské zklamání. Abrams prostě čapnul základní premisu Akt X, přeházel pár postav (tady je hlavním hrdinou ženská a chlap dělá poskoka, chlápka s cígem vystřídala ženská bez něj) a jinak nenabídnul vůbec nic. Tedy pokud nepočítám průměrné akční scény a otravného Denethora Johna Nobla. Aura neomylného tvůrce se zřejmě brzy rozplyne. UPDATE: Ani druhý díl nepřinesl zlepšení, Fringe se naopak zabydluje na hranici neškodného průměru, na jehož sledování si dělat čas nehodlám. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Fringe zpočátku některými epizodami imitoval The X-files a stávalo se, že některé díly mě opravdu navýsost bavily. Potom tady byla ovšem i jakási dějová linie napříč seriálem, ve které mě některé odnože bavily tu více, jinde zas méně. Joshua Jackson rozhodně nepředvádí nikterak zajímavé herecké umění (kdo by to od něj taky čekal), Anna Torv je taková sympatická tvářička, ale všem vévodí morbidní Dr. Walter Bishop v podání Johna Nobla, který na sebe strhl celý seriál a jeho přítomnost na obrazovce odpovídá nadprůměrnějším momentům celého seriálu... ()

Reklama

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Z úcty k Djkomovi, který mě k dokoukání první řady pobízel, to nakonec hodnotit nebudu. Kdybych ale měl, tak za prvních deset dílů dám dvě hvězdy z milosti. Tak nudný a rozvleklý seriál jsem snad nikdy neviděl. Všechny postavy, vyjma doktora magora, jsou charakterově ploché a nevýrazně. Zápletky každého dílů působí jak z béčkového horroru (asociaci k Akta X neberu) a vůbec celkově je Fringe mnohem více dokonalým práškem na spaní, než dalším napínavým kouskem z díly Abrams-Orci-Kurtzman. --- I vydal jsme se nakonec na strastiplnou cestu skrze dobrodružství ústřední trojice (ach, Walteře, jak já tě žeru) a prozatím končím se třetí sezónou. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

J.J. Abrams seriály skutečně umí a jeho aktuální Fringe coby úspěšně naklonovaný megahit Lost má modernímu seriálovému divákovi opět co nabídnout. Velmi podobná formální i dějová struktura (opět je tu ztroskotané letadlo, opět jsou tu přísně tajné vládní i nevládní projekty, opět korporace stojící za hodně podivnými aktivitami...), velmi podobná hudba (hlavně podbarvení dějových zvratů) a analogické dávkování napětí... Navíc asi nejoriginálněji ztvárněné mezititulky, co jsem kdy viděl... Fringe se docela povedlo, zbývá jen doufat, že ho studio Fox nebude z komerčních důvodů natahovat do nesnesitelných a nekonečných desítek řad... Podobné seriály: Ztraceni, Akta X ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: J.J. Abrams, Alex Kurtzman, Roberto Orci | Hudba: Michael Giacchino, Chris Tilton, Chad Seiter / Hlavný motív: J.J. Abrams | Produkcia: Abrams, Burk, Kurtzman, Orci, Wyman, Pinkner, Chappelle | Distribúcia: Fox | Štúdio: Bad Robor Productions, Warner Bros. Televisions | Rozpočet: 4 milióny $ | Tržby: ? $ || No, pomalosť napredovania deja ma u seriálov vždy ubíja, a u tohoto počinu je to veľká škoda, pretože scenár sa zdá byť premakaným 100 dielnym románom. Žial, ja na takéto obsiahle a a časovo náročné diela čas nemám... ()

Galerie (964)

Zajímavosti (63)

  • Vydavatelství DC Comics vydalo stejnojmenný komiks věnující se událostem, které předcházely ději pilotního dílu. (J*A*M*A*L)

Související novinky

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Šok a obrovská tragédie. Tak nějak by se dala popsat nečekaná zpráva o smrti herce Lance Reddicka, jemuž bylo pouhých 60 let. Hvězda nespočtu seriálových a filmových rolí se zapsala do paměti diváků… (více)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Reklama

Reklama