Reklama

Reklama

Hranice nemožného

(seriál)
Ukázka z filmu 12
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Hrají:

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Videa (64)

Ukázka z filmu 12

Recenze (557)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po shlédnutí první série: Začnu výtkou, která - ač v podstatě nemá na celkovou kvalitu seriálu až takový dopad - paradoxně dokáže odradit spousty potencionálních diváků od jeho sledování. Tímto jediným nedostatkem není totiž nic jiného, než slabé začáteční díly. Po spektakulárním Dexterovi tu máme další jinak bezvadný, perfektně promyšlený a napínavý seriál, který nejvíce ztrácí na podivném tempu a nezáživnosti prvních několika dějství. V případě Fringe jsou to minimálně takové čtyři epizody, přes které jsem se musel docela znuděně prokousávat, než dostal příběh ty pravé grády. Pak už nebyl problém propadat se stále hlouběji do zdánlivě sofistikované mytologie nového Abramsova světa a s lehkým mrazením v zádech sledovat, jak je to celé neskutečně vypiplané. Největší nářezové padesátiminutovky pak definitivně přicházejí se třináctou epizodou, a třeba na úvod s motýly nikdy nezapomenu: tak neskutečně poetický pád z okna mrakodrapu už nikde neuvidím... Asi největší kosmetické plus je pak sekvence v každém díle před úvodními titulky (taktéž inspirace v Aktech X), kdy jsem u většiny z 20ti dílů zíral na monitor s otevřenou pusou a nevěřícným pohledem v očích. Největší ukázkové WTF se dostavilo v epizodě Transformation, značně inspirované dalším Abramsovým nápadem - Monstrem. Shrnu to jednoduše: věděl jsem, že první epizody budou celkem porod, ale příslibem mi byly pozitivní kritiky na pozdější díly, a předzvěst se naštěstí vyplnila. Fringe je další nadupaný "new age" americký seriál pro všechny milovníky inteligentních dramatických thrillerů s bezvadnými postavami. John Noble na hrad! 90% 2. série: Co si budeme povídat... už to zdaleka není takové WTF, jako na začátku. ALE - i tak stupnice zábavnosti ukazuje stále stejné hodnoty, jen ty začátky před úvodními titulky ztratili cosi ze svého kouzla. Linie s Peterem a otcem: bravo, je to nezapomenutelné. A ten konec... rychle sem s trojkou! 80%. 3. série jasněji naznačuje, že v TOM má prsty Abrams. Začínají se řešit spíše osobní linie, než jednotlivé případy, a kupodivu to jde... dobře! Vlastně je to lepší než předchozí aktaxovské díly - Fringe začíná být silnou emotivní záležitostí, konec třetí řady pak divákovi uštědřuje překvapivý políček do tváře a zároveň háže do trávy rukavici... co bude dál? ()

Anchi 

všechny recenze uživatele

Dokoukáno 87x45 min a už se nemůžu dočkat na další díly. Postupem času mě epizody tak seznámily se všemi postavami, až mě začalo neskutečně bavit sledovat, co se jim pose*e případně vždy povede. Anna Torv je pro mě v současnosti nejzajímavější žijící blondýnou (jakože pro ně nemám žádný sympatie, tak toto je vysoká pocta) a Joshua Jackson... No, ony ty modrý oči dělají svoje, což nic nemění na tom, že se mi líbí jak se vypořádává se svojí rolí. Když je řeč o vypořádávání se s rolí, tak nelze než smeknout před panem Noblem, jenž měl nejsložitější postavu Waltera. / S postupujícím zamotaným a přesto tak jasným dějem zvýšeno ze 4 na 5*. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pilot mě naplňuje příznivými pocity. Rozhodně je co zkoumat a zkoumaná témata patří k mým oblíbeným. Tým je taky fajn. Děda vědec válí a slečna agentka ukazuje, že Abrams má sakra dobrý vkus. Jakto, že mi něco takového tak dlouho unikalo? První řada polehounku, jak jsme u J.J. zvyklí, buduje pevné základy na postavách a uvádí nás do problematiky. Pak se začíná přisypávat na technologickém a biologickém poli, experimentuje se. Znovu mám pocit jako by mi kradli nápady z hlavy a točili podle toho některé díly. Čím víc se blížíme finále, tím lepší. Myslel jsem, že už to mám za sebou, ale zase se ze mě stává závislák. Fakt díky! Druhá řada z počátku protahuje paralelní zápletku, ale to je celkem klasický tah a boční příběhy jsou dost zajímavé na to, aby divák vydržel. Bellyho účast celou sérii moc pěkně prolíná, i když ho (jak jinak) mohlo být víc. Závěrečné díly dupou na plyn, i když si nejsem jistý jestli trošičku nemění pravidla hry za pochodu, ale budiž. Díl s krádeží z roku 1985 je zatím vrcholem seriálu. Doufám ve víc z toho druhého světa. Sem s tebou třetí řado! Třetí řada kvaltuje téměř po celou dobu. Prohození Oliví přináší do vztahů mezi postavami neuvěřitelné pnutí a díly z paralelního vesmíru jsou osvěžující jako malinová limonáda za horkého dne. Mytologie houstne a finále je vrcholem celého tříletého snažení. No a ve chvíli, kdy sbíráte čelist z podlahy tak příjde ještě jeden závěrečný twist, který vás nutí hrábnout po prvním díle další řady a tak to má být. Krásná práce! Čtvrtá řada přihazuje k paralelním světům další vychytávku. Pěkně to zatřepe vstahovými liniemi (i když si nakonec Stázina vezme Kubu za ženu) a z mrtvých vstanou staří známí. David Robert Jones je nebo vlastně byl nehorázný týpek a je skvělé, že je zpátky stejně jako sám William Bell. Finálové díly jsou do jednoho špičkové a nákuk do roku 2036 vnadní na poslední řadu jako vůňe čerstvě upečeného citronového koláče. Už ať je to tu! Poslední řada přenesená kompletně do roku 2036, s mírnými úskoky do roku 2609, není úplně tradiční. Je koncipovaná jako celek, kdy má dojít k porážce "těch zmrdů z budoucnosti" a ukončit celé tohle pět let trvající vyprávění. Takže hlavně... Povedlo se to, pár přešlapů tu samozřejmě je, ale nostalgie v posledních dílech je doslova smrtící. Všechny ty Fringe chuťovky z minulých let jsou to použité jako prostředek k likvidaci padouchů. Máme tu antigravitační náboje (když někoho zastřelíte, vyletí do vzduchu - cool ne?) Petera jako kalkulujícího Supermana, dokonce i Geena. Olivie je v téhle řadě tlačená trochu do pozadí a zaválí až ve finále. Parádní je nostalgická návštěva paralelního světa. Finále je pak emocionální ždímák, jak jsme u Abramse zvyklí. Mladá holka přežije, starej chlápek umře. Dobrej obchod. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Pilot: Po slušném rozjezdu v letadle obrovské zklamání. Abrams prostě čapnul základní premisu Akt X, přeházel pár postav (tady je hlavním hrdinou ženská a chlap dělá poskoka, chlápka s cígem vystřídala ženská bez něj) a jinak nenabídnul vůbec nic. Tedy pokud nepočítám průměrné akční scény a otravného Denethora Johna Nobla. Aura neomylného tvůrce se zřejmě brzy rozplyne. UPDATE: Ani druhý díl nepřinesl zlepšení, Fringe se naopak zabydluje na hranici neškodného průměru, na jehož sledování si dělat čas nehodlám. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

První třetina první sezóny je průměrná, druhá je nadprůměrná a poslední výborná, ale nakonec se kloním k absolutoriu, protože oceňuji, jak je vše promyšlené, logicky do sebe hladce zapadá, důmyslně se distribuují informace ve vyprávění, stylistická okázalost má své formální opodstatnění a narativní mapa se zahušťuje s každým dalším dílem a vychytrale se propujují různé fikční světy abramsovských počinů (zde především se STAR TREKEM). Srovnání se žánrově spřízněnými AKTY X chápu, ale nelze jednomu snižovat hvězdičky, protože starší dvojice vyšetřující záhadné události a konspirační spiknutí je lepší, protože se pracuje se zcela jiným typem diváctví. Zatímco Mulder se Sculyovou procházeli dvěma typy epizod, kdy jedna byla mytologická a druhá ryze žánrová, nabízející strach z bubáků, dvojka (trojice?) z FRINGE odhaluje záhady za netradičními případy, které jsou dílkem skládačky jedné velké konspirační teorie. Navíc strach nevyvěrá z pověr a strašidelných historek, ale z moderní techniky a zdánlivě bezpečných prostor. 9/10 ()

Galerie (964)

Zajímavosti (64)

  • Pilotný dvojdiel stál 10 miliónov dolárov. (Mihail123)
  • Když se agent Francis (Kirk Acevedo) dohaduje s agentem Leem (Seth Gabel), kdo řekne Oliviině (Anna Torv) matce o jejím únosu, pronese Francis frázi: "Are you talking to me?" Cituje tím postavu Roberta de Nira ze slavného filmu Taxikář (1976). Lee netuší, o čem je řeč, a Francis se mu snaží napovědět, že jde film od režiséra Coppoly, autor např. snímků Kmotr (1972) nebo Apokalypsa (1979). Ovšem v "naší dimenzi" je autorem Taxikáře (1976) Martin Scorsese. (cze.Oi)

Související novinky

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Šok a obrovská tragédie. Tak nějak by se dala popsat nečekaná zpráva o smrti herce Lance Reddicka, jemuž bylo pouhých 60 let. Hvězda nespočtu seriálových a filmových rolí se zapsala do paměti diváků… (více)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno