Reklama

Reklama

Město zločinu

  • Hongkong Shin juku ji ken (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Opravdu se někdo podivuje tomu, proč na svém území Japonci netrpí čínské emigranty, kteří jen co se usadí, zmátoří a seskupí, konkurují samotné Jakuze? Na celém světě se pořád mluví o tom, jak se bouřlivě vyvíjející Čína rychle mění v lídra globálního rozvoje. Přitom jsou kladné projevy tohoto mnohotvárného procesu úzce propojeny se zápornými. Existuje mnoho důkazů pro to, že se při upevňování vůdčí pozice Čínské lidové republiky v globálním hospodářství rozšiřuje i podíl čínského organizovaného zločinu v nadnárodních kriminálních vztazích. V Japonsku potlačily čínské triády domácí mafii, na účet Číňanů připadá okolo poloviny všech trestních činů, které v zemi spáchali cizinci. Čínské mafie kontrolují v Japonsku dvě třetiny obchodu s heroinem. Expanze čínské mafiánské obce nemohla uniknout ani režisérovi, ideově jde tudíž o film více než problematický. Ba co víc - je to plod úpadkové, dekadentní, ve smrtelném chechotu se zmítající hongkongské kultury. Komunistický hovnivál Jackie Chan není než převrácenou obdobou mandelinky bramborové, imperialistického broučka ze západu. Závěr ve stokách (-spoiler-) by se snad mohl zdát unhappyendem, nebýt toho, že zakončení bez happyendu, nešťastné zakončení, ostentativně idealizuje hrdiny, jejich příběh, nejednou banální, činí vznešeným a ideologie vepsaná do filmu spěchá podat detailní ospravedlnění motivující právě takový smysl zakončení. Lidé dávající rovnítko mezi happyend a pokleslou americkou kulturu jsou jak vidno pravdě na míle vzdáleni. Shinjuku Incident tedy není tak nevinný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na rovině fabule skutečně podává více či méně klasický příběh, ale v hlubokých vrstvách filmového textu sděluje neobyčejně komplikované poselství týkající se základů existence a citlivých otázek mezi Čínou a Japonskem. Obě velmoci jsou přesvědčeny o vlastní nadřazenosti a jedinečné historické misi. Dodnes je rozdělují důsledky odvěké konkurence o nadvládu v Asii; smíření je iluzí, stará hra pokračuje. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Kým NEW POLICE STORY bola dráma s jasným odkazom na predošlú Jackieho tvorbu, tentoraz ide už "len" o drsnú gangsterku bez akčnho potenciálu (bitky a prestrelky sú, ale bez záujmu o choreografiu). Krvavosť i bezohľadnosť prekvapí, je to však občas aj čínsky naivné a zjednodušené. Tvorcovia rozohrali veľmi zaujímaú hru medzi jednotlivými gangami i medzi postavami, finále je vyslovene napínavé. Tento ázijský KRSTNÝ OTEC je o trochu lepší než moderné "západné" gangsterské príbehy (AMERICKÝ GANGSTER, VEREJNÍ NEPRIATELIA). Nechcem to preháňať, ale občas som mal rovnaký pocit ako pri sledovaní NA DRUHEJ STRANE... ()

Reklama

Ceres 

všechny recenze uživatele

Jackie si střihl další vážnou roli a dopadlo to špatně, protože ve filmu hraje, že neumi ani kopnout a opak by filmu pomohl strašně moc. Takenaka jako policista nepřesvědčivý, občas je vidět, že do scény propašovává trochu humoru. Akční scény? O ničem, závěrečná přestřelka na Okubo station trapná. Jakékoliv srovnání s kultovními filmy naprosto mimo. Film je zklamání, protože s tak dobrý obsazením to takhle zmrvit ty akční scény, vážně trapas. Nebýt Fan Bingbing, není se na co dívat. I když tento snímek takhle hodně kritizuji, nedá se občas upřít dobré napětí, ale jinak ještě kromě závěrečné scény ve stoce, není co vyzvednout. Slabota, celkově přehodnoceno a nad těmi vysokými hodnoceními jsem se dobře pobavil. 40 %. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Asijský Kmotr... a nebo alespoň dosti zdařilý pokus o něj. Jackie Chan se vykašlal na svoje přehnané prostocviky a groteskní komediální vsuvky, a snaží se dokázat že umí normálním a civilním způsobem uhrát i obyčejně lidskou postavu... a světe div se, on to opravdu umí a to sakra dobře. Hlavně na něm a jeho nepříliš chtěné cestě na vrchol tak tento "komorní gangsterský opus" stojí, byť nejdůležitější je tu intenzivně podaný příběh čínských imigrantů a jejich vztahy s domácí jakuzou, který neuvěřitelným způsobem obsáhne tak obrovské množství děje a informací, že by to na západě vystačilo na čtyři stejně dlouhé filmy... ale přesto ani na chvíli neztrácí přehlednost a místy velmi silnou atmosféru. Nicméně, k dokonalosti scénáři i tak mnohé chybí, a to zejména v závěru už se jeho uvěřitelnost a síla docela vytrácí. To nemálo podporuje i skutečnost že ke konci už vykreslení psychologie postav trochu hapruje spolu s tím, jak přibývá dějových twistů... a je také poněkud zvláštní, že takřka v celém filmu skoro nikdo nepoužívá střelné zbraně. Přesto - velmi kvalitní záležitost a jeden z nejlepších filmů v jakém kdy Jackie Chan hrál. 8/10 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by dopadl film o tom, jak český vykuk přijde pracovat na Slovensko, narazí na slovenské vykuky a nakonec se porvou, v hlavní roli dejme tomu s tvrďákem Vašutem (Roden se ve filmech moc nepere). Nereálný pohled Číňanů z Honkongu na japonské prostředí, které znají spíše z doslechu, v nudném podání i pojetí. Jackie do tohoto filmu skutečně nepatří, podle mne je tu jen hvězdou na ozdobu, aby na film vůbec někdo přišel nebo se dal líp prodat do zahraničí. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)
  • Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

Související novinky

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Reklama

Reklama