Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Idahou

No, rozhodně to mělo navíc, předvídatelná první třetina byla překvapivě strhující a zajímavá. Zbytek, i přes výtečně propracované charaktery, je krapet nevýrazný. Nicméně, především díky absenci zbytečných a samozřejmých smrtí, jakéhosi skutečného nahlédnutí do skryté tváře superhrdiny (malý SPOILER: hlavního hrdinu sužuje příchod nevyhnutelné a velice nepříjemné smrti a po svém se s tím vyrovnává) a ano, dokonce i malého poselství, bych jedno dvd tohoto filmu svým dětem v klid zakoupil (narozdíl třeba od Rango-zabíjíme-po-desítkách-snadno-a-zbytečně, nebo od ultra mechanicky brutalních a lhostejných transformers 2). Tedy především za solidně odvedenou práci a ohled na část cílového publika (děti/mládež), dávám 4* ()

Lovec prasat

Mickey Rourke se svou aurou badassovství, kterému navíc role ruského pomstychtivého vynálezce vcelku sedla, je sice výtečnou volbou a jeho akční koncept Whiplashe se super-mocnými biči není špatný, přesto je však souboj hlavního hrdiny se svým nemesis upozaděn soubojem hlavního hrdiny se sebou samým, s byrokracií, s nemocí, zkrátka se vším možným ostatním. Tento film je tedy třeba vnímat "lehce jinak" a pak si ho člověk nadmíru užije. Celý článek zde. ()

Kingjiri

Oproti prvnímu dílu znatelně menší zábava. I tady sice platí, že podal Robert Downey Jr. slušnej hereckej výkon, jeho snahu ale dost hatí nepříliš povedenej scénář. Na ten je totiž možný se dívat spíš jako na několik více či méně zajímavejch rozsáhlejších scén, který spolu zase tak moc nesouvisej. Největší škoda je žalostně málo místa pro jinak velice pěkně zahranýho a vybranýho záporáka v podání Mickeyho Rourka. Výstup na začátku má zajímavej, pak už ale jenom tápe v laborce a v závěrečný bitce se objeví jen na pár vteřin. Co se týče rozsahu akčních scén a technický kvality, je vše na úrovni prvního dílu. Mám sto chutí dát jenom tři hvězdy, ale protože je Iron Man moje nejoblíbenější komixová postava, přihazuju neobjektivní a slabší čtvrtou hvězdu. ()

Martin79

Klasické hollywoodské pokračování úspěšného prvního dílu. Film v podstatě nepřináší nic nového, kromě pár nových tváří, jinak nic. Je to sice opravdu poctivá filmařina se vším všudy, přesto tomu asi chybí duše, ale jak jsem napsal poctivá, ale průměrná, filmařina. takže 3 *. ()

Colour

Iron man 2 ako jeden z mála filmov zameraných na superhrdinstvo dokázal vytvoriť zaujímavý charakter Tonyho Starka, ktorému dodal Downey sympatické čaro. Tým chvála končí. Keď som videla úvodné tančeky na Starkovom výstavisku techniky, skoro som sa povracala. Zaujímavý bol nápad odkryť tajnú identitu, no toto vypálilo skutočne zle. Namiesto akcie bola ponúknutá konverzácia, ktorá však mnohokrát pokrivkávala. Záverečný súboj, ktorý mohol byť poslednou záchranou pre potápajúcu sa loď, ho nevytiahol. 40% ()

RajAthen

Možná je to způsobeno neústopnou klesající kvalitou blockbusterů jako takových, ale mně se dvojka Železného muže líbila, dokonce více než-li díl první. Tonny Stark dospívá jako charakter, Micky Rourke se mi snaží zatnout s gustem tipec, Scarllet Johansson je, snad jako všude, zbytečná postava, Samuel L. Jackson je vtipný a Gwyneth Paltrow to sekne. Iron man ve výsledku není přespříliš akční podívaná a samotná akce též není nejnápaditější, ale film jako takový funguje jako hladce promazané soukolí (v rámci letních megafilmů). Těsně tak dávám čtverku, protože jsem dostal, co jsem očekával. Budete-li očekávat více, budete si muset hodnocení úměrně tomu snížit. ()

Oonika

Musím uznat, že se mi dvojka líbila snad ještě víc než jednička. Prostě ten příběh mě bavil o něco víc a efekty byly prostě taky lepší. Navíc skvělý Mickey Rourke, běhal mi z něj mráz po zádech. ()

Doski

Slabší než jednička, ale nezávisle je to pořád dobrý film s hromadou srandy a akce v dobré směsi. 75% ()

Ceberus

Standardní akce s nadstandardní vizuální stránkou a nadstandardně egoistickým hlavním hrdinou. :-) Má to náběh na čtvrtou hvězdu, ale nic zvláštního film nenabídl, ani hlavní záporák a závěrečná bitva nebyla nějak výjimečná. Jako další díl série a také jako napojení na Avengers to ale funguje samozřejmě výborně. ()

wolfinek11

Většinou jsem toho názoru, že díl první je lepší než jeho pokračování, ovšem u Iron mana musím udělat výjimku. Jednička se mi opravdu moc líbila, ale až dvojka mě donutila těšit se na třetí pokračování v kině. Díky těmto filmům jsem si Roberta Downey Jr. jako herce opravdu zamilovala a v Avengerech mě opět mile překvapil. ()

bearmeedek

Nechci použít výraz, že je to horší než jednička, ale není to tak dobře vyladěné jako jednička. Konverzace sice dobrá a vtipná, ale u dobrodružného filmu se očekává více akce a ne až na závěr filmu. Oživení postavou Scarlett příjemné, ale zbytečně se tu s ní šetřilo. Ale nezatracuji. Starkův špatný zdravotní stav zřejmě přenesl trochu virózy na celý film. 70%. ()

Sweat55

Málo akce, některé nudné momenty. Nahoru to naštěstí táhne Downey a jeho parťák, a hlavně hodně vtipný padouch. Taky musím zmínit parádní českej dabing, kterej těm hláškám dává úplně novej rozměr. Chlapeček přišel, dal vám na prdel a sebral vám oblek! Je to možný? ()

ZnalecH

I kdyby si Iron Man vzal do ruky lopatu a šel kopat zahradu, tak se na něho já a dalších x milionů lidí bude koukat a film si užijeme. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout, že se Tony soustředil pouze na jednu ženu (pokud vynechám Scarlett Johansson). Díl už nemá tak silný příběh jako jednička, ale stále tam nějaký je. Musím přiznat, že jsem si vůbec nepamatoval scénu s plutoniem, která byla pro film zcela zásadní. V rámci Iron Mana bych tento díl zařadil na třetí místo, ale v rámci všech filmů je to stále 5*. ()

Likan7

První Ironman nebyl bůh ví co. Měl několik dobrých scén a perfektního Downeyho. A dvojka má přesně ty neduhy, co všechna velká pokračování - víc všeho. Víc výbuchů, víc kostýmů, všechno je rozmáchlejší a větší. Jenže právě kvůli tomu dvojka funguje ještě méně než jednička. Je s podivem, jak skvělou reputaci si Ironman vybudoval (a díky Starkovi jako postavě po právu), ale všechny jeho filmy jsou prostě průměrný. A Rourke? Jeden z nejtragičtějších záporáků, jakýho kdy Marvel vytasil. Možná i horší než ten panďulák z jedničky. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)