Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Otan

Už s jedničkou jsem měl problém a 2 je v podstatě to samé.Omlouvám se ,ale je to furt stejné,nic nového.40% ()

Butch71

U druhého pokračování Iron Mana jsem se bavil stejně dobře jako u prvního dílu. Druhý díl přidal na dialozích a mihla se tu další eskapáda nejen známých, nýbrž i slušně hrajících herců. Atmosféra je kapku temnější a psychologičtější. V porovnání s jinými sequely si druhý Iron Man drží laťku, která byla nasazena v prvním díle a já osobně z něj měl subjektivně stejně dobrý pocit, i když chybky se najdou a ne vše se povedlo na 100%. ()

Ounak

Možná o trošku horší než předchozí díl, ale pořád je to ten Iron man kterého mám rád. Skvělá akce, efekty, herecké výkony. ()

2rady

//20%// Mám pocit akoby všetko čo bolo na jednotke fajn tu vystrihli. Toto by nezachránila ani Superman od susedov. ()

Mr.Sock

Bohužiaľ, v porovnaní s predchádzajúcim dielom pomerne slabý odvar. Celý čas som mal pocit, akoby som sa díval skôr na "Spy kids" než na Iron Mana. ()

Lares4

Bohužel to nedosahuje takových kvalit jako vydařený Captain america,nebo Batman ze světa DC(z triologie o temném rytíři),ale je to lepší než první díl.A věřím,že trojka bude hodně zajímavá.Soudím tedy alespoň podle traileru. ()

2sistem

Stejný jako u jedničky. Děj o ničem ale na akční scény se dá koukat, především díky skvělým efektům. Pro ty, kteří dávají přednost vizuální pastvě před příběhem, který chytí za srdce. ()

FoxxX

Nemá to tu správnou šťávu. Po zkušenostech z prvního dílu jsem čekal inteligentní akční film. Rozumnou myšlenku to má, i když nepříliš originální. Nicméně po úvodní zápletce film ztrácí tempo, zdlouhavé scény příběh nikam moc neposouvají a celkově se vytrácí podstata AKČNÍHO žánru. To je sice později vynahrazeno, ale děj je stejně na můj vkus moc jednoduchý vzhledem k dlouhé stopáži celého filmu. Navíc jsem měl pocit, že něco zůstalo neobjasněno. Z použitých námětů by mohl být dobrý film, jenže to by ho tvůrci museli posunout do jiného žánru. Pak by nevadilo, že divákovi celé desítky minut servírují jen samé hlubokomyslné filozofování. Jenže to vzhledem k osobnosti Iron Mana prostě není možné. ()

Iroquois

Film, který mě nedonutí dívat se kontinuálně, bez přerušení a v napětí, co bude, si nezaslouží víc než 2*. Je to digitálně nablýskaná nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Alvin

Opravdu nešlo do scénáře přimíchat aspoň špetku originality? Tohle byla koncentrovaná nuda od začátku do konce. I Lemuři kata na konkurenčním kanále měli daleko větší šarm a zábavnost než tenhle novodobý robocop co si cpe do hrudníku paladium a po večerech v obýváku staví urychlovač. ()

Tozmi

Děj se mi líbil, po delším zvážení mohu říct v klidu že 2 je také dobrá a bavila mě, dávám 5 hvězd z ironu. ()

Xmarc

Začátek mi teda nesedl, to bylo max za **, pak se to zlepšilo a některé pasáže byly fajn, takže celkově tak za páďo... 50 % :-) ()

Anime2

Sice jsem nevyděl jedničku ale tohle byl fakt nářez.Pořádnou bitvu robotů jsem fakt potřeboval.Tohle bylo fakt hustý.Kdo se chce pořádně odreagovat ať si tohle pustí.Jsem sám doma hrabu se ve filmech a najdu tohle říkám si to bude trapný.Tak si to pustím a ono to bylo fakt hustý.Rozhodně mám v plánu vidět další díly.Takže kdo chce vidět pořádnou bitku robotů ať si tohle pustí!!!!! ()

AltairAhad

Horší než-li jednička a trojka, ale pořád jsem se bavila skvěle. Možná byl kamenem úrazu záporák v tomto díle. Mickey zahrál svoji úlohu velmi dobře, ale důstojný protivník pro Tonyho to asi nebyl. Možná jsem prostě čekala tenkrát po prvním dílu víc. Nedá se říci, že bych byla úplně zklamaná, scény fungovaly hlavně díky Robovi ("zatraceně nečekané"), Scarlett a Gwyneth. 75-80% ()

RomanBond007

Jon Favreau si už vyskúšal režírovanie filmov podľa komiksov, napr. taký Batman navždy alebo Daredevil. Tentokrát sa vybral po dráhe Iron Mana, ktorého veľmi dobré zvláda. Po úspešnej prvej časti prichádza takisto populárna druhá, nadväzujúca na Avengers. Tony Stark je ako vždy namyslený, bezcitný a arogantný miliardár, no predsa ho dav miluje. Skvelý zážitok, myslím si že o trošku lepšia časť ako jednotka. 85%!!! ()

Antonymi

Tony Stark umírá a tak se chová jako debil, nakonec samozřejmě neumře a chová se jako debil dál... chtěla jsem tomu dát šanci, ale Iron Man mě prostě nebere - od začátku do konce otravné, nudné, nastavované a plné dementních scénáristických kliček, ze kterých jsem se chytala za hlavu. ()

Pythonator

Tak nějak slabší než jednička, snad kvůli absenci silných scén, jako byl útěk ze zajetí na začátku jedničky. Chudší scénář spoléhající čistě A JEN na akční megalomanské mlátičky a na pár vtipných dialogů je naštěstí kompenzován sexy Scarlett Johansson a hned dvěma charismatickými záporáky. Mickey Rourke je hard-core geniální magor a Sam Rockwell je tak nechutně slizský, až je příjemný. A možná to ani slabší než jednička nebylo. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)