Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

okkac

Objektivně za 3*, ale jak začne hrát ústřední melodie tak memberberries se začnou ozývat, i přes skutečnost, že si pomatuji předchozích 3 dílů jen kousky. Musím dohnat, naštěstí na Netflixu jsou všechny díly. ()

Motinski

Chápem ľudí čo hodnotia nízko, zápletka je priehľadná a neoriginálna jak sviňa. Chápem aj ľudí čo nadhodnocujú, akcia bola svieža a Eddie Murphy ide aj po toľkých rokoch bomby. Návrat do najikonickejšej úlohy si neviem predstaviť lepšie v jeho podaní. Za mňa ide o peknú ukážku priemernej zábavy. Štandardu čo stači na rozosmiatie, uvoľnenie aj jemný nával nostalgie. No a čo je hlavné, páčilo sa mi to viac ako trojka. Tradičné balenie v rámci akčných komédii, bez chuti ukázať viac ako len stereotyp. Mohlo to ale dopadnúť horšie. Nemôžem si pomôcť, Kevin Bacon je od prvej sekundy na obraze jasný antagonista. ()

BROKEN_

Když jsem byl mladší tuhle sérii jsme rádi s tátou sledovali v televizi. Jenže několik let jsem o tuhle sérii nezavadil a už dlouho jsem neviděl ani jeden díl. Na nové pokračování jsem se nijak zvlášť netěšil a když jsem viděl, že to bude na Netflixu nedělalo to na mě nejlepší dojem. Jaké jsou tedy moje dojmy? Jsem spokojený. Nový díl jsem si pěkně na večer pustil s tátou a byli jsme zvědaví jaký to bude. A musím se přiznat, že jsme se dlouho nenasmáli společně u nějakého filmu tak moc, jako u nového Policajta v Beverly Hills. Eddie Murphy se skvěle vrátil do své ikonické role a pořád i po těch dlouhých 30 let od posledního třetího dílu dokazuje, že i ve svých 62 let na to pořád má. Ale Policajt v Beverly Hills nikdy nebyl o akci (ta tady samozřejmě je, ale méně), ale o humoru a detektivní stránce. Humor se u nového čtvrtého dílu povedl a funguje zde opravdu hodně dobře. Ukecaný Axel Foley je vynikající a minimálně u 4 scén jsem se popadal za břicho. Co se týče ostatních postav, tak ty nové jsou ve směs v pohodě. Především staré známé postavy ze série potěší svými návraty a ačkoliv jsem dlouho neviděl předchozí díly, tak jsem si hned vzpomněl jaký to bylo předtím a zde se v novém dílu daří tvůrcům velmi dobře pracovat s nostalgií a odkazováním. Jakmile začne hrát v pozadí hudební motiv série, tak jsem byl hned chycený a užíval jsem si to. Ten soundtrack nikdy neomrzí. Celkově musím také pochválit hudbu, kterou dělal skladatel Lorne Balfe, který zde velmi pěkně jede styl z 80. let a mělo to díky tomu super retro nádech. Film je nejslabší především v režii, kdy nováček Mark Molloy není tolik zkušený a jde to vidět na některých scénách. Má to také kolísavé tempo a scénář je extrémně jednoduchý a předvídatelný. Záporák je hned čitelný od první scény, kdy se ukáže a po dramaturgické stránce je to skoro až klasický film od Netflixu. Jenže má to svoje ALE. Na filmu jde vidět, že se lidi za kamerou dobře bavili a upřímně se jim povedlo natočit slušný film, který rozhodně nespadá do těch průměrů, co Netflix točí. Nový Policajt v Beverly Hills: Axel F je poctivou akční komedií se skvělým Eddiem Murphym, který sérii dodal novou energii a je to správně namíchaný. Ve zkušenějších rukou to mohlo být lepší, ale tohle je klasický film z této série, takže se mi na to nechce být tolik zlý a strhávat tomu na kvalitách, když jsem se tolik bavil. Za sebe osobně můžu film doporučit. Nic nečekejte a dobře se bavte. 6,5/10 ()

Sabrewulf

Příjemná hra na nostalgii. Těch odkazů a narážek na předešlé díly je tam mrťos a potěšilo mě, že tam zůstal ten jemnější osmdesátkový humor, který netlačí na pilu. Několikrát jsem se s chutí zasmál nahlas, hodně dělá i znalost předešlých dílů a charakteru Axela jako takového, protože člověk, který si frančízu pamatuje minimálně, by ani nepochopil, proč se směju u scény, kdy Axel na recepci hotelu BH objednává pokoj. Trošku nechápu, proč si hodně lidí stěžuje na minimum akce, přece tahle série nikdy nebyla vyloženě o akci, vždyť i ta jednička má vlastně jen přestřelku na konci. Obsazení je moc fajn a i když se tu najdou velice obehraná klišé, tady jim to dokážu odpustit. Srovnávat s ostatními díly si netroufám, protože první tři mám nakoukány fakt hodně a jsou to přesně ty typy filmů, které zrají s každým dalším shlédnutím, kdy v nich objevím zase něco nového. Uvidím až po více shlédnutích, ale rozhodně spokojenost. Eddiemu druhý dech přeju. ()

Jizni Tlapa

Sympatický návrat do minulosti, kde aktuálně má Axel o 39kg více, Rosewood o 101 vrásek navíc a Sérž co dělá espresso s citrónem 3x více vykroucenější móresy....samozřejmě k tomu hraje Původní muzika a sem tam zazní hláška odkazující na kult jedničky....příběh je nuda ale Vem to čert. Při tomhle se hezky vzpomíná na 80tky a vlastně hlavně z nostalgie sázím 4!!! ()

elanius

(64/2024) / Tak toto ma veľmi potešilo. Pôvodného policajta teda nemám vôbec napozeraného, ale v tejto novej verzii som sa cítil od začiatku ako doma. Zábavný, taký ľahučký letný filmík, dalo by sa povedať old-schoolového strihu. Nemôžem si pomôcť, ale Eddie Murphy je super sympaťák. Výborná netflixová popcornovka. (8/10) ()

JohnSmith

Na první dva díly to sice nemá, ale rozhodně lepší než třetí díl. Film se nese v duchu prvního dílu, a to i co se tyče akce, které je tak akorát, ale nečekejte mega výbušnou akci současných filmů, ale spíše přehlednější akci osmdesátek. Vtipné to je a i díky nostalgii člověk ledacos odpustí a proto dávám 4 hvězdy. ()

Timak

Jednička a dvojka jsou naprostý klasiky a legendy. Trojka je taková už trochu off, ale pořád lepší než tohle. Tohle nemělo vzniknout. Stejně jako Cesta do Ameriky 2 se nepovedla, tak cesta do BH 90210 taky ne. ()

Hennesy

Geriatrická šumienka. Nemá zmysel reinkarnovať 80.roky. Tie aj tak neprekonáme a takto za im ani zďaleka nepriblížime. V podstate rutinérsky bullshit od Netflixu, tentokrát s nálepkou Axela Foleyho. ()

Lukyn007

Jednak respekt před Murphym a Bruckhaimerem, že to po tolika letech opravdu dotáhli do konce. Nakonec je velká škoda, že to nešlo do kin. Zápletka 30 let stará i tak baví, chemie mezi postavami funguje, hlášky ostrý a vtipný, ale pecka je, že to Murphy utáhne i po šedesátce. Za kameru by to chtělo ale jen někoho ostříleného. ()

zigíš

Lehce úsměvný. Žádná řachanda. Vkusně nostalgický. Příjemný. Eddie po šedesátce v supr formě. Až mě překvapuje, že v  podobném buddy módu netočí častěji. A taky absence kina (ta Bruckheimerova produkce je cítit). Byl jsem připraven na zklamání -po tolika letech a od Netflixu- a nakonec taková pohodová oddechovka. Klidně si dám další díl. ()

ghatos

Nepotřebujeme frajery z minulosti, ale více sociálních pracovníků. USA pod nánosem ideologie své doby, ze které si Axel lehce utahuje. Opravdu to už jen recykluje svou značku, ale celkem snesitelně. Jde vidět, že jsou všichni staří, unavení a patří do starého světa...a ten se třeba jednou vrátí...více sociálních pracovníků jako Axel F...55%. ()

dragon94

Začátek byl skvělý. Slušná akce, dost vtipu, Axel ve výborné formě a navíc se nám rýsoval potencionálně hodně zajímavý a pro Axela i osobní případ v Beverly Hills. Úvodní zavěšení Axelovi dcery v autě z několika patrového parkoviště slibovalo opravdu velké věci. A od té chvíle to bylo bohužel s každou další minutou horší a horší. Příběh nebyl bohužel ničím zajímavý, i když pořád lepší jak trojka. Záporák je všem zřejmý od první minuty na scéně a jediné co na něm shledávám zajímavé, je to, jak strašně nenápaditý a nezajímavý je. Po akční stránce to sice neurazí, ale ani neoslní a žádnou z nich si za pár dní nebudete pamatovat. Co mohlo být potencionálně zajímavé je Axelův vztah s dcerou. Bohužel i tahle dějová linka působila s každým dalším jejich rozhovorem o něco víc nepřirozeněji a prkeněji. Film tedy nakonec zachraňuje skvěle vypadající Eddie Murphy, nostalgie, stará parta a několik výborných variací hlavní znělky. Díky těmto věcem mohu říct, že jsem si jeho sledování, i přes veškeré nedostatky, docela užil. Nový Policajt v Beverly Hills se sice řadí k tomu lepšímu co Netflix na filmovém poli vyprodukoval, ale v žánru akčních detektivních komedií se řadí spíše k lehkému podprůměru, ze kterého ho částečně vyzvedává výborný Eddie Murphy a skvělý hudební doprovod. 3* 60% ()

luksky

Tyhle filmy mám rád, je v nich nádech 80 a 90 lech a to je super. Pokračování Axla mě bavilo, rád jsem viděl i jeho starou partu a Joseph s Kevinem to dobře doplnili. ()

Hollohlaway

Jako nostalgická náladovka to na mě fungovalo. Sice scénáristické postupy z osmdesátek už vypadají dost prostince, na druhou stranu to asi právě přeci jen dáva solidní retro feeling. Eddie Murphy je nečekaně svěží a i když to má znatelně pomalejší tempo a akce je taky celkem málo , staré tváře rádi vidíte a užijete si je. ()

sedm.1

S tímto filmem je to poměrně jednoduché. Kdo má totiž v oblibě předchozí díly a Eddie Murphyho, ten bude při sledování čtvrtého Policajta v Beverly Hills naprosto spokojený, jelikož se tvůrcům podařil prakticky až husarský kousek ve smyslu, že ty osmdesátky tu jsou jednoduše cítit snad v každé scéně, v každém záběru, i v každém slovu, ta nostalgie tu doslova číší na všechny strany, a co je nejpodstatnější, tak to že to dělá opravdu funkčním a efektním způsobem. Atmosféra, postavy, akce, hlášky a především styl, to vše prostě působí jako by nebyl rok 2024, ale spíš ten přelom 80. a 90. let, kdy se točilo tímto způsobem a bylo to fajn. Pak tu jistě budou ale i diváci, především z řad těch mladých, kterým ona doba filmařiny ale vůbec nic neříká, a u těch věřím, že s tímto filmem budou mít nemalý problém, a to z mnoha důvodů. Na dnešní dobu je zde totiž té akce opravdu pomálu a navíc není ani nikterak výrazná, zápletka pak určitě neoslní, není ani nápaditá, ani se neodehrává v nějakém převratném tempu, přítomný humor též docení jen málokdo z nich, postavy působí otřepaně a předvídatelně, atmosféru nezaznamenají vůbec a naivní konec asi také kousne jen málokdo. Z toho tak vyplývá, že co fungovalo před více než třiceti lety, dnes už asi na zadek nikoho neposadí, nicméně opakuji, starší generace bude určitě tou spokojenější částí publika, a to samozřejmě i díky samotnému Murphymu, který krom toho, že na svůj věk vůbec nevypadá, tak především je tu na něm znát, že se filmem a hlavně svou postavou zase po delší době upřímně baví, užívá si to a díky tomu to své nadšení a pozitivitu přenáší i na diváky. A jen tak mimochodem, obsazení Gordon-Levitta považuji za jeden z nejhorších castingových přešlapů posledních let, ten kluk je totiž fakt nudný trotl první třídy. ()

ZkuKol

Nejlepší díl je "2". Ví to Eddie, tvůrci i diváci a tak "4" uvařili podle něj - vizuální, část, zápletka, zvuk i daň service. Velmi fajn zábava a když si Netflix pospíší, tak ještě 1-2 díly může stihnout. Jen ať si povídají scénář (podruhé to takhle neprojde) a seženou záporáka, co si to užije jako Bacon. ()

upson

Hodnocení je přepálené hlavně díky nostalgickému lechtání, které se při sledování snímku pravidelně objevovalo. Eddie Murphy je bourák. ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka