Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

Mamlas

Retro přehlídka známých tváří z před 40 let. To je cool. Film samotný uspokojí, ale nenadchne. Obsahem je tak 60% zbytečných keců, trocha bláznivé akce a špetka recyklovaného humoru, který ale už moc nepobaví. Pochválil bych zvukaře, který ten výtvor jemně a nenásilně podbarvil, což bylo fajn. ➡️ 40% ()

PlayEasy

Diváci, kteří nemají k této sérii žádný vztah, asi budou chtít zvracet. My však na jedničce i dvojce doslova odrostli a dodnes si je rádi znovu dáme. Jasně, taky jsme se místy neubránili dojmu, že všichni na place jsou tak trochu přestárlí... no a že tento "comeback" mohl přijít alespoň o dekádu dříve. Zaplaťpánbůh za snaživého Josepha a Taylour, kteří tomu svým mládím dodávají určitou svěžest, naši důchodci se pak postarali o dojemný závan nostalgie. Zápletka taky kupodivu ujde, takže těch několik trapných vtipů s úsměvem skousneme a rádi si zavzpomínáme na staré časy :) 75% ()

Pete

Viděl jsem původní trilogii kdysi v době vzniku, ale k srdci mi nepřirostla. Murphy dosáhl vrcholu na začátku kariéry (Záměna, Cesta do Ameriky), a pak to šlo hodně, hodně dolů. Zde se pokouší o comeback k té lepší formě před 40 (!) lety, a daří se mu to tak napůl. Vypadá na svůj věk fakt skvěle, huba mu pořád slušně jede, bohužel vtipné to není ani trochu. Film je celkovým pojetím a atmosférou slušná retro nostalgie, jenže co fungovalo v osmdesátkách, mělo dost problém již v následující dekádě, natož pak nyní. Otázka je, proč na to v současnosti vůbec koukat? Je to něco jako by si člověk v novém bytě v dnešní době nechal udělat umakartové jádro. Fanoušci Axela F (nemyslím tu otravnou žábu) si nicméně připočtou hvězdu či dvě, jak je tu vidět. Nevstoupíš dvakrát do téže řeky? Tenhle magor je tam počtvrté, a zřejmě ještě nekončí. ()

sniperjozef

Není to tak hrozné, jak některá hodnocení tvrdí. Ale také to není vrchol filmového umění. Za mě se film veze na vlně starších dílů, jen tomu samozřejmě chybí tempo jako v předchozích dílech. Gordon-Levitt do filmu sedí. Co mě trochu trhá uši, je použití klasické Axel F muziky na pozadí, která mě divným způsobem rušila. Čekal jsem to malinko vtipnější, ale znovu, nic katastrofálního se nekoná. Je to takový ten klasický film, který neurazí, ani nenadchne. ()

Pitryx

Jojo, moderní doba, moderní film. Spousta vykecávaček, řešení rodinných vztahů, to je dnes moderní. Musíme přece nakouknout do duše hlavního hrdiny ne? Jenže mne to nezajímá a nebaví. Na to jsou psychologická dramata a ne to, co má být komediální krimi. Takže místokoukání na nějakou akci, posloucháme blbé kydy. Prý za to vděčíme Netfixu, který trval na stopáži dvou hodin. Zklamání? Ne, věděl jsem, že to nebude mít nic z předchozích filmů. Čas nezastavíme. Nikdo. ()

cerdax2

Zapomente na to jakej je rok, pohodlne se usadte a vratte se mysli o ctyricet let zpet, uzijte si primocary, misty lehce dychavicny, pribeh Axela F, jeho dcery, letitych pratel Rosewooda a Taggarta vs zkorumpovany policista. 75% ()

AndrewNewman

Je to až neuveriteľné, ale Eddie svoju hádam najslávnejšou rolu stále zvláda s gráciou. A preto je aj tento nostalgický a akciou asi najvybrúsenejší kúsok z celej série stále skvelou jednohubkou. Tvorcovia sa s tým nesrali a príbeh postavil tak priamočiaro, ako to len šlo, na druhej strane je však už od samého začiatku jasné, čo sa deje a čo bude nasledovať a to je fajn. Hlášky fungujú super, tá chémia medzi postavami funguje výborne a navyše je to nostalgický nášup jak sviňa! Jednu hviezdu uberám za až príliš gýčové finále, ale inak spokojnosť. Pokojne by som dal aj ďalší diel, Eddie na to stále má. ()

a0001

U pokračovaní sú dve možnosti, buď si rád, že ho natočili, alebo nie. Toto je ten druhý prípad. Okrem hudby sa nostalgia nekonala. Film nemá žiadny drive, minimum humoru, celý pôsobí chabo, nudne a nijako. ()

LooserEVZ

Jako jo...vidět to jako novej film-tak by byly 3* max.....ale každej kdo viděl předchozí trilogii a hlavní herce po 20ti letech musí dát jednu* navíc :D ()

tsatsiki

Nejsem příznivcem pokračování a už vůbec ne po 30 letech.Stačí tam dát Eddieho Murphyho, pár postav ze starých dílů, akční scénář s pár vtipy a máme tady důstojné pokračování skvělé legendární série.Jen je škoda, že to neposlali do kin, ale jen na Netflix,mimochodem chválím i dabing, Martin Dejdar si to užíval a Eddieho si dával.Za mě 70% a zatím pro mě nejlepší film tohoto roku. ()

ESNYR

Nechci tvrdit že to je hnůj ale zasmál jsem se asi 3x a přišlo mi že ten děj si na place cucali z prstu. Holt stárnutí nezastavíš. ()

smarkus

Nostalgická záležitosť, ktorá ma pobavila. Bol som spokojný s návratom všetkých postáv, soundtrack bol tiež na vysokej úrovni. Vyššie hodnotenie ale nemôžem dať, pretože ma vytáčali tie woke narážky. Nechápem prečo to serú do tohto filmu? Kto je cielovka? Starší fanúšikovia, pretože mladým to nemá absolútne čo ponúknuť. Tým pádom to bolo menej nahláškované a humor iba v rámci korektnosti, čo tomu zráža hodnotenie, škoda. Berem to ako woke daň za netflix stream lebo tam je to asi povinné... ()

imaginer21

Tak jsme se dočkali. Trvalo to tři dekády a za to čekání to... stálo! Tenhle přírůstek k celé frančíze se asi nejvíce lepí na paty legendární jedničce, na kterou se ostatně dost často odkazuje. I návrat obou Alexových kámošů z "90210" lokace je fakt čirým fanservisem a sám Eddie Murphy hláškuje jak o život. Chemie mezi ním a Josephem Gordonem-Levittem překvapivě svěží. Zápletka už tolikrát omletá, ale o ty v zásadě v této sérii vlastně nikdy moc nešlo. Některé vtípky mohly vyznít přirozeněji, někdy mi připadalo, že se tvůrci tak moc chtěli obout do bot o 40 let mladšímu filmu a na dnešní dobu už tak moc nepasují. Navíc je zde žel nemálo hluchých míst. Intenzivně ale pracuje nostalgie, takže mnohé odpustíte a mnohokrát se upřímně od srdce zasmějete. Dokonce s radostí za to, že tenhle film nakonec opravdu vznikl. A jestli fámy nelžou, chystá se pětka a bude neméně takhle svěží a zábavná, sem s ní! P.S. Doporučuju originál V dabingu Kaiser fakt moc chybí, Dejdar je sice skvělý dabér, ale na Murphyho se prostě nehodí. ()

p.a.douch

Takže jo Axel má asi nějaký lektvar, protože oproti původním kolegům (Rosewood, Taggart, Serge, Friedman) mi připadal stále stejný. Film u mě zvedá na tři hvězdy právě účast původních postav. Jinak mě dost štvalo řešení různých vztahových věci (otec X dcera, dcera X milenec). Vůbec mi postava dcery připadala zbytečná. Axel je stále stejný ukecaný poděs, ale jeho řeči už nejsou tak vtipné. Akce taky poněkud zeslábla, ale to asi přichází s věkem. Vyšší počet scénáristů tomuto filmu k lepšímu příběhu nepomohl. Kolem a kolem nebýt přehnaného očekávání, byl bych spokojenější. Takto film slabší průměr + původní postavy + nostalgie = tři hvězdy. Netflix zkrátka filmy neumí!!! ()

SmajdalfCZ1

Taaak jsem se těšil na tenhle film a opravdu mě nezklamal. Čekal jsem něco podobného jako předchozí filmy. Žádná extra předražená filmová patlanina. Prostě to pokračuje na notě předchozích filmů. Záporák v podstatě známej od  začátku, protože to bylo jasný, ale stejně vás to prostě pohltí a sjedete to jako malinu či lajnu kokainu. Takové lehké večerní pokoukáničko. Na to je to ideální. Určitě bych doporučil :) ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka