Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)
USA, 1952, 103 min (Alternativní 99 min)

Bozvav

Legendární film s ještě více legendárním tanečníkem a mým oblíbencem Donaldem O'Connorem. Skvělé taneční scény, úžasná atmosféra a příjemné herecké výkony tohoto v podstatě naivního díla z něj udělaly filmovou lahůdku, která se navždy zapsala do dějin světové muzikální a filmové kinematografie. Za mne plný počet. ()

Narciska

Nezbytné doplnění mezer filmové historie. K tomu poznatek, že některé filmy nestárnou, že i modernímu člověku, jež dalek je kabaretů a grotesek, může tento skvost připravit filmový zážitek a duševní naplnění. O nesmrtelné písni ani nemluvě. ()

Vesecký

Velmi sympatická hudební komedie s překrásnými melodiemi, s nádhernou Debbie Reynoldsovou a skvělým Genem Kellym. Přesentimentalizovaný závěr bych filmu odpustil, prostě to býval americký styl, ale víc mi vadila ta asi desetiminutová vložka taneční revue Gene Kellyho ke konci filmu, která asi byla pro ty, kteří byli fajnšmejkři Kellyho umění, ale z děje filmu se vymyká. ()

Johnny

Asi najlepší muzikál zo zlatej éry muzikálov... Fantastické spevácke ale najmä chorobne perfekcionalistické kreácie Gena Kellyho a Donalda O'Connora. Nádhera. ()

Angelitos

Zpívání v dešti je bezpochyby jedním z těch muzikálů, které budou přežívat nadále snad i v dalších generacích. Tento muzikál je klasikou, a to nejen proto, že hlavní postavu ztvárnila tehdejší obrovská taneční hvězda Hollywoodu - Gene Kelly. Když jsem se dočetla o pozadí muzikálu pro Debbie nebylo natáčení lehké. Bylo pro ní těžké udržet s Kellym krok, hlavně proto, že se mu spousta věcí nelíbilo. Snad je to i dobře, protože jinak by nevznikl tento skvělý a tolik oblíbený muzikál. Tanec v dešti je jistě vynikající, mně se však více líbil ten s pláštěnkami a s pitomým smíchem na konci. Songy jsou vynikající a jistě je hodně lidí, kteří si je rádi zpívají. „Good morning, good morning“´. Je škoda muzikál nevidět! ()

hazaba

Jeden snad ze čtyř muzikálů, které mě opravdu nadchly. Scéna tančení a zpívání v dešti je neopakovatelná. ()

Rokle

Chytlavé, hravé a skrz naskrz pozitivní. Totálně mě to rozložilo na maličký kousíčky. I po tolika letech fungující, jak z hlediska romantické linie, tak dokonalé choreografie. Těžko vybrat jen jednu scénu. Ten film je po všech stránkách geniální! ()

Wolvie

Neskutečně pohodový film s takovým optimistickým náhledem na život,že člověk na pokraji sebevraždy po něm začne rozdávat radost všude,kam vkročí.Film,který nezestárnul ani o píď. ()

Eluin

Nádherná kamera s uchvacujícími, dlouhými záběry. Vtipný příběh a skvělé písničky. Klasika muzikálových padesátých let. ()

Evander

Obrovské zklamání!!! Vyjma skvělé hudby neexistuje jediný důvod, proč se na tento výtvor dívat podruhé. 3* dávám spíše ze soucitu s touhle muzikálovou klasikou. ()

owwidius

Tak toto ma nejak minulo. Zasadenie pribehu do casu zaciatkov hovorenych filmov (a veci s tym suvisiace) je dobre a aj zopar songov je fajn, ale vacsinu filmu som cakal co sa bude diat a pri zopar (najma tych dlhych) tanecnych scenach som sa aj nudil. Ale na ten rok, kedy to bolo natocene, to obsahuje slusny pocet technickych hratok, v tej dobe to bolo mozno az sci-fi :) [#24/2013] ()

Ydrosten

Další z těch příjemných komedií / muzikálů. Čímpak to je, že ty satrší a staré filmy jsou 100x lepší než ty moderní kraviny plné digitálních triků a strašně kůl hlášek. Tenhle film krásně ukazuje, jak má vypadat romantika. ()

NorseSword24

Muzikály nie sú môj najobľúbenejší žáner ale tento fakt milujem. Neskutočne dlhé a zábavné muzikálové sekvencie a tá legendárna scéna mi vždy vyvolá  glorious feeling a I'm happy again! ()

Mr.FreeZer

Úžasné. Nejsem teda fanoušek muzikálů, ale tenhle stojí za to. Mnoho vyjímečné taneční akce a příjemných písní, hlavně té Singin´ in the Rain. ()

mi-ib

"Rád vás tu vidím. Hledali jsme vás ve všech dortech." Každý dobrý film má něco na čem stojí. U Zpívání v dešti jsou to úžasné herecké výkony všech titulních rolí. Gene Kelly, Donald O'Connor a Debbie Reynoldsová ukázali svou neuvěřitelnou všestranost. Navíc devatenáctiletá Debbie si svou roztomilostí nezadá ani s Mrazíkovskou Nasťou. Bohužel příběh je vlastně taková kravinka, což by ani nevadilo, protože vsunuté taneční a pěvecké scény jsou v prvních dvou třetinách úžasný. Jenže poslední půl hodina mi přišla celkem mdlá a proto dávám "jen" 4*. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků