Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

JASON_X

Náhodou jsem teď při surfování po zdejší databázi zavadil o tenhle film a vzpomněl si, že jsem na něm byl kdysi v kině a že ho tedy můžu ohodnotit. Takže: hodnotím ho jako skoroodpad. Proč? Protože mám od dětství hluboký citový vztah k literární předloze, protože takhle po hollywoodsku domrvený Sherlock Holmes je svatokrádež, protože niterně nesnáším užvaněného exhibicionistického šaška Downa Juniora, protože jeho kreace Holmese je ještě nechutnější než jsem předpokládal, protože Lawova kreace dr. Watsona je úplně stejně nechutná, atd. Britského novodobého Sherlocka jsem po počáteční nedůvěře nadšeně přijal, protože to je jiný Sherlock, současný. Ovšem tahle americká verze klasického Sherlocka, primárně určená polodementním žroutům popcornu, je odporný hnus, který bych podruhé už nevydýchal, jen mi stačilo si teď pustit trailer. Jedna za vizuál. ()

MáŠa

Začátek luxus, pak tempo trošku opadlo, ale jako ten scénář dostal do rukou solidní režisér. Pár nápadů, co tam použil, bylo moc dobrých ()

Bauer

Charakteristika Sherlocka Holmese: "Sherlock Holmes je prošedivělý muž ve věku asi 50 let. Nejčastěji ho potkáte s anglickou čepicí na hlavě, v nezbytném převleku tvídového vzoru a s lupou v ruce. V ústech mu nesmí chybět jeho oblíbená dýmka pěnovka. Šediny na hlavě v žádném případě nepoukazují na jeho věk. Je to muž ostře řezané tváře, hlubokých hloubavých očí a vysokého čela značícího nadprůměrnou inteligenci. Je vyšší a hubené postavy. Jeho fyzické dispozice nezapřou bývalého vynikajícího sportovce. Jeho chůze je jistá a rozhodná, často ho můžete spatřit v převlecích, které napomáhají řešení jeho případů". Tak já nevim ale filmový Sherlock Holmes je v několika detailech odlišný od toho literárního. Například dýmka, tvídový převlek a předevšim lupa, jsou tři základní rysy, jak můžete poznat Sherlocka Holmese. U filmu to celkem chybí. A kdyby se tento film jmenoval Temný Londýn, tak by tvůrci udělali lépe, jelikož jde o obyčejný a průměrný detektivní film, jehož hlavní postavou je akční hrdina, který se pere za peníze. Nicméně to jak přichází na spacháné zločiny a dává si jisté souvislosti dohromady nemělo chybu. Zrovna tak dialogy mezi Holmesem a Watsonem byli velmi vtipné a dodávali snímku jednoznačně vtip. Akční scény byli velmi dobře natočené. Atmoséfra Londýna byla parádní. Herecké obsazení v čele s Robertem Downeyem Jr. až po Marka Stronga bylo výtečné, ale je jasné, kdo byl jasná jednička a to právě Strong. První hodina mi velmi rychle a předevšim příjemně utekla u druhé poloviny filmu jsem se začal poněkud nudit. Rád si počkám na druhý díl a budu doufat, že bude celý minimálně dobrý, jako první polovina jedničky. ()

MeanWhile

No, ikdyž na pět hvězdiček tento film nemá, tak si musím říct, že to ale není ani na tři. Takže mi nezbývá nic jiného než dát čtyřku. Jo, to je to pravý. Suprové udělané prostředí dodává filmu bomba atmosféru. Hlavní role Downeyho, kterýho osobně mám rád, se mi velice zamlouvala. I komediální prvky ve filmu mě velice bavili. Celkový pohled na Sherlocka, nového Sherlocka je velice dobrý, a nejsem si jistý, jestli se to režii povede i ve druhém díle. Doufám že ano. ()

Lucasion

„Get that out of my face. - It's not in your face, it's in my hand. - Get what's in your hand out of my face.“ Jmenuje se Sherlock. Sherlock Holmes. A bydlí v Baker Street. Pomocí svého kolegy Dr. Johna Watsona řeší nevyřešitelné případy v centru Londýna. Znáte ho? Seznamte se! Robert Downey Jr. Po Iron manovi přebírá nejslavnějšího detektiva Velké Británie a dost možná i celého světa. Kdo by řekl, že Downey je machr na složité a komediální charaktery. No asi každý. I v Sherlockovi totiž Robert exceluje. Jeho grimasy, závislost na drogách, myšlení dopředu a neodolatelné charisma je prostě k sežrání. Nezaostává ani Jude Law jako Watson. Jejich dialogy jsou skvělé. Temný příběh ve Viktoriánské Anglii je správně akční, mysteriózní a napínavý. Asi tak bych si já představoval správného Holmese. S dávkou zapeklitého příběhu, u kterého nemusíte přemýšlet (protože to za vás vyřeší Sherlock že?), ale zároveň vám budou některé věci z filmu vrtat v hlavě. Ale tato dvouhodinová jízda mě přesvědčila, že i po několikáté projekci je stále tak skvělá jako dřív. Nemluvně o tom, že hudebně se to Zimmerovi opět povedlo. (90 %) ()

Fevas

Osobně jsem nikdy nebyla nijak velký příznivec Sherlocka Holmese, ale když do té role obsadíte Roberta Downeyho, tak to si nechám líbit. Při sledování se nenudíte, herci se svých rolí ujmuli na výbornou, s kamerou se správně manipuluje a navíc vás uchvátí ta idea Sherlockova předvídání dalších kroků. Můžu si to pustit stokrát a nikdy mě to neomrzí. ()

Sawy

Sice dávám tři,ale zklamaný rozhodně nejsem.Na to,že je to první díl plánované série to Guy Ritchie zvládl docela se ctí.Na začátku se film dlouho nemohl rozhodnout,čím vlastně bude.Jestli pouze oddechovou komedií,popcornovým akčňákem nebo regulérní detektivkou.Nakonec to bylo od každého trochu.V první půlce to vypadalo,že dám čtyři,ta mě bavila hodně,skvělá byla především boxerská scéna,Sherlockovi plánovačky super,flashbacky zábavné.Ale trochu se to přehnalo se stopáží,zkrácení o dvacet minut bych uvítal.Takhle jsem se ve druhé části několikrát stihl nudit,hlavně finále bylo podle mě zbytečně přetažené.Je škoda,že v akčních scénách je někdy až příliš vidět digitální CGI,to platí hlavně o závěru na mostě a taky u potápějící se lodi.Jinak se ale akční stránka povedla,bitky jsou super,hlavně ta s obrem.A zhruba minutová zpomalená sekvence výbuchu byla regulérně nejlepším momentem filmu.Atmosféra Londýna z konce 19. století se taky povedla na výbornou,stejně jako Zimmerova hudba.Co se týká herců,tak Robert Downey Jr. za mě výborný,je to sympaťák a i když je Sherlock hodně podobný Tonymu Starkovi,tak co,pořád je to charismatický a skvělý herecký výkon.Jude Law...ach jo,nechtějte po mě objektivní hodnocení jeho hereckého výkonu,možná byl dobrý,ale moje antipatie k němu jsou moc velké na to,abych to uznal.Mark Strong se sice narodil pro záporné role,ale tady hraje na sebe spíš průměrně,oproti Hvězdnému prachu nebo RocknRolle to není nic moc.A Rachel McAdams je hezká ozdoba,ale možná trošku zbytečná.Guy Ritchie možná až moc šetří s nápady,asi si je nechává na druhý díl.Na ten se těším.Jakkoliv mě tenhle film úplně nenadchl,jako rozjezd série to bylo více než slušné,až na občasné nudné pasáže vysoce zábavné a příjemně strávené dvě hodiny.Na dvojku se těším hodně a čekám od ní našlapanější scénář(tady byl přece jen trošku splácaný na jistotu),výrazného záporáka(profesor Moriarty slibuje hodně,tak doufám ve vhodné obsazení),větší počet hlášek(je jich tu dost,ale žádná vyloženě zapamatováníhodná),domakanější triky,rozumnější stopáž a větší režijní invenci.Je toho docela dost,ale já doufám,že se to podaří naplnit a druhý díl Sherlocka Holmese přinese tu nejčistší hollywoodskou zábavu od prvních Pirátů z Karibiku.Tady se to ještě úplně stoprocentně nepovedlo,přesto celkem spokojenost.70 % ()

Morholt

Líbila se mi atmosféra Londýna 19.století, líbila se mi laciná zápletka a líbila se mi i netradičně podaná dvojice Holmes-Watson, přičemž Downeyho Sherlock byl pro mě milým vybočením ze zažitého mýtu. No ano - Guy Ritchie lehce zhollywoodštěl a zpomalil, ale pořád si uchoval svůj originální rukopis, který se mu podařilo aplikovat i v této rutinní záležitosti.. Snad jen hlavní padouch v podání Marka Stronga mohl být trochu charizmatičtější a měl dostat více prostoru. Já se každopádně bavil a už se těším na další pokračování, které lze vzhledem ke konci očekávat. 80% ()

ScarPoul

Sherlocka Holmesa pozná hádam každý, kto vie, čo je to literatúra. Toto meno sa stalo pojmom, rovnako ako aj autor, ktorý ho vytvoril. Ritchie naopak zmenil inak sofistikovaného Holmesa na akčného hrdinu. Dobré? Zlé? Predovšetkým je to zábavné. Downey Jr. je krásne sebaistý a táto poloha mu neskutočne sluší a sekundant v podaní Jude Law ho dokonca v niektorých scénach predbieha a zatienuje. Je to jazda, ktorá ma byť hlavne zábavná a som rád, že sa ani netvári priveľmi vážne. O to viac som si ju mohol vychutnať a užiť. Každý jeden cynický vtip aj každú jednu akčnú scénu, ktoré boli - hlavne tá v továrni a na začiatku naozaj skvostné. Predzvesť dvojky beriem ako taký bonus a naťahovaný koniec mi nie lenže nevadil, ale dokonca som si ho vychutnával z myšlienkou ako by to všetko vyzeralo v seriálovej podobe. Scenár síce neprinášal nič nové a ani nemal prekvapivý koniec, ale bol napísaný poctivo čo vychádzalo z malých detailov, ktoré vo filme hrali veľkú úlohu. Neviem či to dopadne ako z predchádzajúcou Rocknrollou, ktorá mi učarovala rovnako, a momentálne si ju matne vybavujem. Ale každopádne mám z toho dobrý pocit. Zabavil som sa a dúfam v pokračovanie. ()

jhrasko

Štylistické cvičenie, ktoré je rafinované pre zmysly, zároveň ale (kontraproduktívne a zbytočne) opantané práve obdivom k sebe samému. Robert a Jude sú dokonale nažehlení a ak film drží ako tak pokope, je to vďaka ich hereckému nadhľadu a vzájomnej chémii. Ostatní sú trestuhodne do počtu, bezfarební a bez jasnejších motívov. Filmárska jednohubka, po kt.žáha nepáli, chce ju ale zaliať dobre vychladeným Guinnessom (napríklad). ()

Genero

Jako kluk jsem s úžasem v očích obdivoval přesnou a neomylnou Šerlokovu dedukci, díky které dokázal podle skvrny na pleši ctihodného lorda zcela přesně posoudit, že ten vzdělaný aristokrat prodělal ve třech letech neštovice, v osmi pozoroval klíčovou dírkou indického fakíra líbat plochý hrudník stárnoucí komorné a ve středu si poranil nosní sliznici redisperem při lovu holubů. Zároveň jsem geniálního detektiva považoval za bezprecedentního suchara, který by v šoku spolkl dýmku a probodl si smyčcem krkavici, kdyby mu imbecilní Watson bez varování ukázal fotku zevního pohlavního orgánu. Ritchie nikdy nebyl žádná primadonna, ale teď mi konečně otevřel oči a dokázal, že Šerlok a Watson jsou kamarádi do deště se smyslem pro kvalitní dementní humor, kteří se dokáží špičkovat tak neúnavně, že už jen čekám, kdy se začnou plácat mokrým ručníkem po prdeli a chechtat se jako dva guyové. Ale jsem vlastně rád, že si díky nim ta londýnská lůza žije v takovém bezpečí. ()

Lacike

Síce nemám rád detektívky a väčšina spracovaní Sherlocka Holmesa ma nezaujíma, ale v Ritchieho zbesilom podaní je aj tento žáner veľká zábava. Vydarilo sa už obsadenie hlavnej dvojky. Jak nad vecou pôsobiaci frajer Downey, tak konečne aj Holmes, ktorý je Sherlockovi vyrovnaným partnerom. Obidvaja majú svoje silné stránky ale aj zaujímavé nedostatky a perfektne sa dopĺňajú. Zápletka je tiež dostatočne zaujímavá, akčných scén je dostatok a sú špičkovo prevedené. Ritchie nezabudne ani na svoje trademarkové hrátky so zrýchlovačkami a spomalovačkami, ktoré akcii dodávajú šmrnc. Celkovo vizuál a znázornenie starého Londýna vyzerá fantasticky vrátane zakomponovania slávnych pamiatok do deja. Z ďalších postáv ma ešte zaujal záporák Strong alebo neschopný komisár Marsan. Namiesto Rachel McAdams by som si vedel predstaviť aj nejakú krajšiu ženu, ale aspoň to medzi ňou a Sherlockom iskrí. Výsledkom je asi najlepší Ritchieho čisto komerčný počin. S odstupom času mi trochu vadí akurát Downey, ktorého namachrovaná poloha sa mi už trochu zunovala vďaka Iron Manom. Už by som ho rád zase videl hrať iný typ postavy. Veď má na viac. 8/10. ()

PROROK14

Musím povedať, že som sa pri sledovaní tohto filmu vôbec nenudil. Určite to má niečo do seba. To prostredie Londýna je perfektné tak ako aj akcie, v ktorých sa objaví Sherlock. ()

Caszidy

Co se mi opravdu líbilo, bylo obsazení! Robert Downey Jr. i Jude Law jako by se pro své role narodili. Stejně tak démonický Mark Strong, i když pochopitelně nedostal tolik prostoru, jako ústřední dvojice. Hudba Hanse Zimmera byla tradičně skvělá a dokonale zapadající do celého příběhu a atmosféry. Guy Ritchie se nevyhnul pár hluchým místům a některé efekty mi přišly bohužel až příliš digitální(v tom obdivuji Q. Tarantina a jeho lásku ke klasickým speciálním efektům a kaskadérským kouskům), ale jako celek je Sherlock Holmes svěží a vtipný. Případnému pokračování se rozhodně nebráním, obzvláště pokud by opravdu profesora Moriartyho hrál Brad Pitt. ()

maseer2

zvláštní slátanina, která mě i přes to, že je přece jen vcelku zábavná a docela dobře se na ni kouká, moc neoslovila.. a Lord Blackwood byl k smíchu ()

Tommassi3

"Na co bych si u vás taky mohl stěžovat, Holmesi ?? Na hru na housle ve tři ráno nebo na ten váš nepořádek ?? Na váš slabý vztah k hygieně nebo na to, jak mi neustále kradete oblečení ??" ;) ()

bouncer

Nanejvýš průměrná podívaná. Nemám nijak velký vztah k Holmesovi či Watsonovi a rozhodně nejsem znalec, ale z toho co vím, tak mi jejich ztvárnění hlavními představiteli nesedlo. Robert Downey Jr. i Jude Law jsou dobří herci, o tom žádná, ale tohle nebyly role pro ně, casting se v hlavních rolích moc nepovedl. Když ale odhédnu od toho, že sleduji slavné příběhy detektiva, kterého každý zná z knížek, seriálů, filmů či už počítačových her (i když to je hlavní tahák filmu), tak stejně nevidím nijak kvalitní film. Režie Guye Ritchieho je nevýrazná. Důvod by mohl být v tom, že práci pro Hollywood vzal kvůli penězům a nedal do filmu srdce a nebo prostě umí jen ten svůj žánr (taky do Sherlocka nacpal hudební motivy z jeho předchozích filmů, které sem úplně nesedly). Každopádně jde ve výsledku jen o slušně odvedené řemeslo bez větší snahy či invence. To už ale začíná u scénáře, který místo napínavé detektivky inklinuje více k akčnímu snímku a místo vyšetřování se více soustředí na řešení vztahu hlavních hrdinů. Po vizuální stránce není filmu co vytknout, ale zbytek je opravdu jen průměr. Fanoušci Holmese budou asi zklamáni a ostatním se dostane jen dalšího masového akčního filmu. 60% ()

BigDeal

Chápem všetkých, čo boli sklamaní, ak čakali klasické intelektuálne sherlockovské dobrodružstvo. Lenže už podľa traileru ste mohli všetci tušiť, že v tomto filme pôjde skôr o zábavu, ako o precvičovanie mozgových závitov. A zábava to veru bola minimálne veľmi uspokojivá- podarený Law, geniálny Downey Jr., rovnako geniálne zahraný zloduch, krásne štýlový Londýn, vydarená (a zasa raz niečim iná) akcia, dynamická hudba,... Navyše, nedá sa povedať, žeby to už nebol ten starý Sherlock, pretože je tu kopec vecí, ktoré ho vlastne charakterizujú- dedukcia, fajka, myslenie na hranici možného. Jediný rozdiel je, že tu je to podané (pre jedných) hlúpejšie a zároveň štýlovejšie (pre tých druhých). Dať si k tomu pivo (aby sa menej myslelo) a kamarátov (aby sa viac zabávalo) a je z toho ideálny film ;-) ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)