Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Krev prý není voda.......... Chudák vampír Barnabáš (Johnny Depp), zatím, co jej kdysi jedna, zradila žena, on z rakve, dostane se do léta páně 1976 a čert co nechtěl, opět ona. CITÁT - Dnes již nemáme šemíky, spíš Cheveeky (zdrobnělina pro Chevrolety).......... Na to jak dlouho byl Barnabi pohřben, se celkem snaží. Skoro okamžitě se zorientuje a začne podnikat. Uspořádáme bál, respektive happening. Co potřebuju? Disko kouly, hodně chlastu a ....ještě to chce Alice Cooper. CITÁT - Jo, jednu Alici jsem znal, byla z Davenportu............. Takže Alice Cooper zazpíval na bále (happeningu) a co na to Barnabáš? CITÁT - Šerednější ženu jsem snad neviděl......... Nikdy pořádně nevím, jak film od Tima Burtona definovat a jak ho brát. Není něžný, ani krvavý, není to komedie ani drama, vše tak půl na půl. Z Burtonem je to někdy složitější než z jeho snímky. Tento snímek se vlastně tváří jako romantika, z první části spíš jako komediální romantika, ale vše spěje k hororovému konci. Historie se prostě opakuje, dá se to změnit? CITÁT - Nebo jdeš zpět do rakve.......... Abych pravdu děl, je to Burtonovsky přeslazené. Tři hvězdy za příběh plus jedna za Alice Coopera a hudbu. Ve filmu zazní od Alice "Ballad of Dwight" http://www.youtube.com/watch?v=zVaTzcUf1Vk nebo "No More Mr. Nice Guy". ()

Johny_fork

Temné stíny doplácejí na slabší scénář, nicméně typicky Burtonovská kombinace bizarnosti a roztomilosti mnohé zachraňuje. ()

JohnCZ

Pro mě asi nejvíce snesitelný Burtonův neanimovaný film. Je to vtipné, vizuálně přitažlivé (ale bohudík ne zbytečně přeplácané), s hodně zvláštním výběrem hudby a výborným Johnnym Deppem, kterého bych už ale vážně chtěl jednou vidět bez té hromady mejkapu. Člověk ani pomalu neví, jak ten chlápek doopravdy vypadá. Škoda, že je ve filmu tak velké množství vedlejších postav, že většina z nich nedostala pořádný prostor se projevit. ()

moviesfan

Na Burtona a Deppa mám slabost, takže jsem se o výsledek ani moc nebál. Byl to risk, ale zadařil se. Film mě bavil a kladně hodnotím postavy, skvělé herce, kostýmy a humor. Dle mého fungoval dobře. Sice to mohlo být temnější, ale proč ne. Zklamání se nedostavilo. ()

corpsy

Pán Burton vie namiešať pekné obrázky, čarokrásne a rozprávkové. Ale v tomto prípade je akosi matný. Jeho ďalšia spolupráca s Johnnym Deppom vychádza akosi proti očakávaniam. Burtonovskú atmosféru tu veľmi nebadať, film pôsobí značne kŕčovito, ako keby ho režisér točil nasilu. K lepšiemu dojmu dopomáha skvelý retro look a hlavne herecké výkony, SPOILER - to ´´haf´´ od Chloe Grace Moretz v záverečnom klimaxe je na Oscara. ()

Lyli

Příběh, který má velké ambice, ale ve finále je jen zklamáním… Čekala jsem o dost víc. Depp a Green, jsou fajn, ale ostatní tak nějak nemají co říct. No a finále bylo už trochu moc…. Vážně tam museli dostat i vlkodlaka??? Kulisy a kostýmy dobrý, ale JEN kvůli nim se do kina snad nechodí. + Dost to zachraňuje i ta super hudba. Na komedii bylo vtipu míň, než málo. ()

Skrk

Přeplácaná a přitom prázdná katastrofa, která nebyla nikde dodělaná do konce, nedávala smysl a děsivě nudila. Nevtipné grimasy přehrávajícího a už ničím překvapujícího Johnnyho Deppa nejsou legrační (stejně jako celek), postavy nemají prostor, jen tak se objeví a zase zmizí. (Sebe)vykrádající Burton natočil o chlup horší film jak Planeta opic a Mars útočí, který staví jen na pop-artu a soundtracku, kde se vyskytují stejně jen nejprofláklejší písničky. Burtona se u Alenky v říši divů dalo ještě nějak zastat, ale u Temných stínů si za vše může sám. Začíná točit pro stále mladší publikum a to se nelíbí nejen mě. Jeden z nejhorších filmů roku 2012. ()

Ajinka126

Nádherná ukázka toho, jakou skvělou a jedinečnou fantazii Tim Burton má a jací Páni herci s ním chtějí pracovat. Jediné, co mě mrzí je fakt, že jsem to neviděla jako dítě stejně jako Beetlejuice, pak bych nepřekonatelně milovala oba snímky. Jenže já už jsem trochu zkažená tou svou dospělostí a neumím být tolik tolerantní jako kdysi. Celý ten nápad s "porcelánovou" Angelique byl skvostný! Ale jinak mi ten final beatle přišel místy trochu ujetý. Zase na druhou stranu jsem se u některých pasáží skutečně pobavila a v popisu filmu to má komedii, takže Tim splnil, co sliboval. Jsem jednoduše naladěná na stejnou vlnu jako on. Navíc já úplně bytostně miluju duchařinu, ta mě nemůže zklamat snad nikdy :)! ()

Padme_Anakin

Všechny krásné ženy i dívky mne bavily, Michelle Pfeifferová je i s brokovnicí v ruce dáma, Helena Bonham Carterová jako zpiťarská doktorka, co nechce stárnout, báječná, Eva Greenová si tu čarodějku zjevně užívá a baví ji, no a malá Chloë Grace je skvěle a velmi mile doplňuje.. Příběh prokleté rodiny Collinsových snad ani komentovat netřeba, prostě je to film Tima Burtona s Elfmanovou hudbou a tak to beru, jak mi to naservírovali, u mě dobrý.. ()

Džany

Krásná ukázka vítězství formy nad obsahem. Vizuálně je vše vypipláno so nejmenšího detailu, od Collinsportu až po plakát v Carolyně pokoji. Výprava i hudba jsou skvěle promyšlené, ale dějově příběh nenabízí nic nového pod sluncem a divák se, i pod palbou nespočtu vtipů, pomalu začíná nudit. Celá recenze zde ()

ConanVJ

Filmek má pěknou atmosféru, která mě hodně potěšila. Příběh je jednoduchý, místy vtipný, ale dokáže zaujmout a připoutat k sobě diváka. Herecky je to taky hodně povedené. Eva Green je pěkně zlá čarodějnice a Deep podivínský upír. Hudebně je to pěkně podkreslené. Za mě 80% :) ()

El Pistolero

Je to bizarní, je to temné, je to černohumorné, je to pestré. Je to Burton. Už ne tak silný jako v dobách největší slávy, ale pořád je to on. Bez Deppa a Bonham Carter už by to snad ani nešlo, Green je sexy ozdobou a Grace Moretz se stává jednou z nejzajímavějších hereček nastupující generace. Digitální finále zklamalo, přesto: dejte tomu šanci. ()

PauloZ

Líbivý feeling 70tých let, povedený soundtrack, dobří herci, ale i tak je tohle za posledních 10 let nejslabší Burton. Samozřejmě se nejedná o žádný odpad, ale taky to rozhodně není něco, na co bych za týden vzpomínal. Přijde mi, že se tu Burton lehce topí sám v sobě, protože na jeho tvorbu je to tak málo originální, příběhově nepestré a prázdné, že mi to přijde jako něco, co se chce Burtonovi vyrovnat, ale nedaří se to. Nebo pouze Burton stárne a na nějaké skvosty už nemá hlavu. Každopádně z celého námětu šlo vytřískat mnohem víc. Když už pominu tak jednoduchoučký děj, tak měli být mnohem zábavnější a pestřejší situace v rámci rodiny a především atraktivnější prostřední část filmu, která je velice utahaná. Ono je to vlastně celé takové natáhlé nic na bezmála dvě hodiny. Johny a Eva si to ale dávají s přehledem a pár scén je trefných. 2,5*. ()

curunir

,,TVÁRI SA, ŽE UZNÁVA ROCK´N´ROLL, V SKUTOČNOSTI JE SKÔR NA COUNTRY." ,,CHCEŠ POVEDAŤ, ŽE MÁ SLABOSŤ NA DREVORUBAČOV?" ,,TO JE ŠTÝL HUDBY, PAKO." __ Predlohu a celé pozadie ,,Temných tieňov" nepoznám, preto môžem typický Burtonov počin hodnotiť iba skrze kritéria, ktorými by mal film disponovať, aby zaujal aj predtým nezainteresovaného diváka. Ešte pred pozretím ma zaujali viaceré podpriemerné a veľmi kritické hodnotenia od užívateľov z ktorých názormi sa viem často stotožniť. Hneď z okraja môžem napísať, že v mojich očiach bolo sledovanie filmu sínusoidou kvalitnej filmovej zábavy striedajúcej sa s nezvládnutými momentami, ktorých hriešne nevyužité možnosti napokon vyznievajú do bezútešnej prázdnoty. Príkladom môže byť scéna hipisákov pri ohni (,,MIER JE VÍŤAZOM KAŽDEJ VOJNY." - ozaj solídna myšlienka) zakončená priam delikátne v protiklade ktorej stojí veľmi hlúpa milostná scéna Deepa s Greenovou, v ktorej rozšafnosti vidieť neskrývaný zámer ako jedného z pomyselných vrcholov filmu. Okrem toho, sa tu človek smeje iba na niektorých dialógoch a vtipných replikách (,,...A CHĽAST, MORE CHĽASTU." ,,BUDE TAM ŠPIRITUSU ZA CELÝ ŠKUNER." ,,A ALICE COOPER." ,,SPOMÍNAM SI NA ISTÚ ALICE COOPEROVÚ Z DETSTVA." // ,,SOM VLKOLAK, OK? NEROB Z TOHO ŽIADNU VEDU." ...), keďže väčšina typovo dobre zvolených hercov (J. E. Haley, Ch. G. Moretz...) nemá okrem dua Depp/Green kvôli nedostatočne rozvinutým charakterom čo hrať. Dokonca aj Alice Cooper sa zmôže iba hrať samého seba počas ,,happeningu", hoci v jeho prípade poteší aspoň zámena jeho mena za ženskú verziu. Je to prirodzene chyba scenára, ktorý zabíja všemožné vedľajšie linky, kde sa nedozvieme absolútne nič o doučovaní Davida, kde Victoria - ako jedna z najdôležitejších postáv príbehu - mizne a znenazdajky sa opäť objavuje, kde vyznenie lásky medzi ňou a Deppom vôbec nefunguje, kde otec rodiny kvôli zvláštnej a divne predloženej afére musí len-tak odísť a kde vo výsledku pôsobí celý film dojmom veľmi nesúrodej mozaiky výstupov, ktorých možná ne/dôležitosť je napokon viacej určujúca zapojeným celej audiovizuálnej stránky, kde sú typické Burtonove farebné ladenia tentoraz vo väčšej zhode s vybranými fajnovými dobovými songmi, než s melodicky nevýrazným podmazom jeho dvorného Dannyho Elfmana. Helena Bonham Carter by sa v mnohom akoby chystala na svoju nasledujúcu úlohu Liz Taylorovej. (23 666 hodnotenie, 1286. komentár k filmu) ()

Kryton

He´s Back! Burton předvedl temnou a zábavnou libůstku, která se klidně může rovnat ranému Beatlejuice. Prostředí 70tek vytváří plno skvělých zábavných scének a mě osobně uvízne v hlavě sezení s hipíky u ohně a následný masakr. Potažmo Deppův upír je kouzelný a zabijácký zároveň. Po všech teplých upírech je tu film, kde upír není chudokrevný a toporný idiot. Jediná výtka by u mě byla u finále, které se až moc odehrálo v počítačích. Pokud by to bylo mile staromilné, pak by Temné stíny byly určitě příjemné překvapení a jedna z TOP roku. Time kašly už na blocbustery a toč i nadále roztomilé hororpohádky. Alice Cooper potěšil! "To je nejošklivější žena jakou jsem, kdy viděl!" ()

Molikop

Tento film považuji za jeden z Burtonovích méně podařených filmů. Ztrácí mystiku a tajemnost a zapojuje drobné komediální prvky, vyhrocenost příběhu je podle mě už zbytečná, stejně tak jako líčení, které, ač je pro jeho filmy typické, působilo tentokrát přeplácaně a směšně. ()

schizmo

Tak tohle se moc nepovedlo. Všechny Burtonovy pověstné atributy selhaly nebo jsou někde napůl cesty. Film trpí ne zrovna vyrovnaným dějem s řadou nakousnutých a nedopovězených odkazů, zatímco jinde se potenciálem plýtvá, zkrátka neucelenost a rozháranost je hlavním negativním, ale i nosným bodem, se kterým vám zůstane v ústech pachuť pocitu, že tenhle film není hoden burtonovské úrovně. Ze slabosti pro jeho tvorbu dávám 3, jinak bych šel asi níže. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra