Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Prochy38

Přiznávám, že si Robocopa z roku 1987 pamatuji matně, pokračování už vůbec. Ale řekl bych, že pro objektivní hodnocení tohoto snímku to bylo asi lepší.... Lepší než porovnávat s originálem... A co si tedy vlastně myslím po zhlédnutí této novinky? Nadšení! J. Kinnaman pro mě naprosto neznámý herec zvládl titulní roli vynikajícně. A. Cornish. M. Keaton i G. Oldman taky potěšili! A Robocop jako celek? Film je posunutý o pár desítek let, což mi přijde málo, ale budoucnost je udělána pěkně. Robocop samotný je vynikající. Do detailu propracovaný. Akce nadmíru kvalitní. Není jí tam zbytečně moc, řekl bych akorát... Tvůrci si dobře pohráli s psychologickým vývojem Murphyho. Soužití s rodinou versus tlak z OmniCorpu. Moc dobrá práce! Z kina jsem zase odešel nadmíru spokojený! ()

ondrula

To byla ale sračka. Film působí nízkorozpočtově, nic zajímavýho se tam neděje a na to, že je to akční film, tak Robocop střílí do grázlů paralyzérem... wtf? Přišlo mi, že se tvůrci snažili diváka uchvátit tím, že dali robůtkovi nový design, ale ten působí spíš směšně. Film vlastně sází hlavně na starý Asimovovy dilemata robotiky a jímavě řeší, zda má mít robot nějaký emoce nebo co, ale tím se všechno podstatný v tomto filmu zahubilo. Utkvěl mi nakonec akorát uječenej S. L. Jackson a Gary Oldman s účesem oldmana; s odstupem několika dní si nedokážu vybavit jedinou akční scénu, což znamená, že je něco špatně s tímhle filmem coby akčním snímkem anebo se mnou. ()

peetriss

Verhoevenův originál jsem viděl před x lety a pamatuji si jej velmi mlhavě. Tento handicap jsem úmyslně před shlédnutím remaku nedoháněl, abych Padilhova Robocopa subjektivně nesrovnával pod Verhoevenovým vlivem, jehož dílo si také bezesporu jednoho dne osvěžím. Film s datem výroby 2014 začíná nadějně, docela dobře rozehrává psychologické aspekty přerodu policisty - manžela a otce, v polostroj, díky kterému je sice naživu, ale současně bez života, kterým žil předtím. Celkem dobře je dobově posunuto prostředí, které popichuje a nastiňuje současné palčivé problémy (nejen) americké společnosti - kontroverzní zahraniční politika, síla korporací a masmédií aj. Vše, co jsem zmínil se však nakonec rozpadne v chaosu nepřehledné, nezajímavé akce, pod jejímž vlivem se rozplynula čtvrtá hvězda a ta třetí se minimálně otřásla v základech. Potěšila přítomnost Oldmana a Keatona, Samuel L. Jackson si užívá, ale jeho postava začala být postupem času rušivou. Robocop se tak zařadí mezi jednorázové záležitosti, které brzy upadnou v zapomnění (alespoň u mě je to na beton). ()

Paldiny

Veľmi rozporuplné 3*. Nový Robocop je poňatý po dramatickej stránke s trefným odkazom na dnešnú spoločnosť, čo je vzhľadom na výšku rozpočtu síce odvážny krok, ale čo z toho keď si po pár hodinách spomeniete už iba na "nahú" figuru Alexa Murphyho, kde sa tvorcovia nebáli pritlačiť. Cervenakovým výrokom "akcie je dostatok (a krv v nej nechýba)" sa nenechajte zmiasť, akcie je minimum a po vydaní Verhoenovej režisérskej verzie pôsobí ešte sterilnejšie. Hlavný predstaviteľ v porovnaní s Petrom Wellerom postráda tú správnu charizmu a chvíľu môže trvať než si na neho divák zvykne. Snaha odvďačiť sa originálu nechýba, miestami (najslávnejšia hláška) však vyznie do prázdna práve zlým načasovaním. Remake Robocopa nie je typickým blockbastrom, rovnako ako jeho režisér nie je typickým rutinérom. Padilhanov projekt ale narazil na hlavný neduh doby, ktorý s nešťastným poňatím patrí iba k ďalším zbytočným produktom s krátkou životnosťou. ()

Perverz odpad!

Americký populismus na max, Robocop je troska, s kterou si jeho "stvořitelé" dělají co chtějí, můžou si ho vypnout když chtějí, můžou mu potlačit city, a udělat z něj jen robota, já chtěl RoboCopa hrdinu a ne hlavu s plícema v roboobleku, kterej stojí za hovno, a ublíží mu i pár kulek. Má super motorku, ale jezdí na ní rychlostí 50 km/h a jednou s ní vyskočí, no super, ach. Za co ty prachy na film utratili? To uspořádali mejdan a ráno v kocovině vyblili na papír tohle? Neskutečně moc amerikazování, plno žvástů, Joel Kinnaman je jako RoboCop hrozný, prachy v hajzlu, zmršený potenciál, který ani nenabídne akci, nekecám, a nemůžu najít nic co bych na filmu vyzdvihl. Přemýšlím, přemýšlím, né, fakt nic. Vzali to do pracek nesprávní lidé. Takhle zprznit klasiku, to je celkem dost perverze i na mě. ()

Piri

Nie je to najhoršie, ale WOW efekt sa nekonal. Vizuál dobrý, ale dej nič moc. Vadil mi najmä prejav Keatona, ktorý ako keby na príkaz kopíroval kreácie z kultového Beetlejuica. ()

Jaro_slav

Příjemně pomalé, ne až tak pitomé, a místy povedeně retro, tzn. poctivá padesátka v obci. Celých deset procent k robodobru za úvodních cca 20 sekund podivnejch neznámejch zvuků při známý znělce Metro Goldwyn Mayer a dalších deset za tak trošku pulpfictionovské přehrávání Samuela eL. Pro mne osobně to na výslednou osmdesátku pozvedla Abbie Cornish, jejíž účast ve filmu Dobrý ročník z něj udělala jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Ant_Antony

Robocop je dobrej... Vlastně se nebojím říct, že je to skvělej film, ovšem pouze ve chvílích, kdy není na plátně hlavní hrdina - respektive protagonista - což ovšem, jak se zdá, může být problém... Hereckou hvězdou je tu bezesporu (stárnoucí Batman) Michael Keaton jemuž sekunduje Gary Oldman a brilantní Samuel L. Jackson... Robocop sám je po většinu filmu pouze osekaný soudce Dredd a jeho nejlepší "součástkou" je defacto jeho manželka. Kameramana bych zastřelil, režiséra profackoval za několik dobrých avšak nedotažených nápadů a autor hudby nezaslouží nic jiného než veřejné lynčování... 50% (80% bez Robocopa) ()

ApsidalTill

Pôvodný RoboCop je stále pre mňa klasikou v pravom slova zmysle: sci-fi filmu dobre spracovanom v danej ére. Z toho "návratu" som ale už od začiatku cítil vysokú kvalitu a tú som vo finále aj dostal. Dva filmy ktoré sa nedajú vôbec porovnávať. Padilha jednoducho chcel predviesť úhol kritiky dopadajúcej na USA a ich postoj voči moci a to sa mu aj podarilo. Je to viac dráma než akcia a keď už na ňu nakoniec dôjde, je zvládnutá dokonale a príjemne. Navyše mi sadol aj hlavný hrdina, ktorý má identické rysy tváre ako pôvodné obsadenie, čo je super. Už sa teším na druhé pozretie. ()

Mikino00

Tohle se nepovedlo, úplně zbytečný remake naprosto k horšímu, jako jediné plus je zakomponování novějších technologií do robotického těla, jinak se toho moc nepovedlo, scénář je stejný, možná trochu horší, herci jsou nesympatičtí a co hůře i nevýrazní (dokonce i Oldman), hlavní postava je neznámá tvář se kterou se divák ani nestihne ztotožnit, jeho rodina je tam spíše na obtíž a korunu tomu dává konec na heliportu, to mi bylo vyloženě trapně. ()

ac3r

Člověk by čekal, že silná stránka filmu bude aspoň ta akce, opak je pravdou, ta je naprosto příšerná (na největší akční scénu ve filmu pokud se to dá vůbec takhle nazvat ještě pro jistotu zhasneme že? tleskám), k tomu přičteme ne zcela vyvedený výběr hlavního představitele "plecháče", naprosto trapnou roli S. L. Jacksona, až se divím, že se vůbec něčemu takovýmu upsal a seschlýho Keatona. Film ani sám neví jak pořádně skončit, zda vydělá chechtáky nebo ne a podle toho ten závěr taky vypadá. Kam a na co se podělo těch 100 mega je mi záhadou. Pro mě dost velký zklamání a rozčarování, na pokračování se radši vykašlete jestli chcete předvádět tohle. ()

serioga

Vcelku podarený remake,ktorý má peknú vizuálnu stránku.Lenže tá relacia,ktorú uvádzal vo filme Samuel L.Jackson mi pripadala úplne zbytočná a hlavne mi liezla neskutočne na nervy.Bola to ako agitka aby sme nezaudli,kto je resp.myslí si že je svetový vladca.No proste pôsobilo to ako päsť na oko.Kvôli tomu dávam len 2 **. ()

Milky.

Pokud bych vypnul mozek a bylo mi patnáct tak tomu dám tak 4-5 hvězdiček protože RoboCop byl cool. Byl "takticky" stylizovaný, černý a na vybavení měl červené a policejní LED diody. Jinak kdo psal scénář musel být idiot nebo ignorant, tolik pitomostí jak v ději tak v dialozích...to se jen tak nevidí. Ještě když ukážou RoboCopa bez obleku kdy jde vidět jak mu přes plíce bije srdce a on o pár scén dál řekne "Kdybych měl tep tak....". Ty dvě hvězdičky dávám za vcelku dobrou popcornovou zábavu, perfektní CGI efekty a za satiru v podání Samuela Jacksona. Jeho šou dokonale vystihovala Muricu. Víc bohužel nedám, ať už kvůli hrozné béčkovosti, pitomostem v jakékoliv logice, odfláknuté akční scéně (RoboCop proti mylijonu droidů, kteří mají 100% úspěšnost, ale nejsou schopni jej pořádně trefit a ve většině případů střílejí maximálně dva-tři, kteří jsou zrovna v záběru) a stupidně průhlednému a předvídatelnému scénáři. Už když se nějaká postava objeví na plátně tak víte co do konce filmu udělá. Některé remaky jsou prostě zbytečné a je mi to líto. Zrovna na RoboCopa jsem se těšil.. ()

Zombi

Jeden z mála remaků, který má smysl, jde si totiž svojí vlastní cestou, nesází překvapivě tolik na akci, ale na inteligentní příběh a postavy, politické pozadí je podáno zajímavě a napomáhá vytvořit dojem komplexního světa. Hodně důrazu je kladeno na vyrovnání se Murphyho s novým robotickým tělem a vůbec návrat do vlastní rodiny, všichni herci pasují přesně do svých rolí a Oldman je přímo vynikající. Škoda, že u takto parádně podaného filmu vázne akční složka, u které jsem původně neměl, vzhledem k režisérovi, pochyby. Akce není málo, ale je poněkud bez nápadu, občas dokonce vyumělkovaná a nudná, viz souboj s mnoha roboty v půlce. Celkově slušné 4 hvězdy. ()

Ricky_CZ

3* by byly málo, na čtyři je to velice těsné... Ale že jsem kluk hodný, ty 4* tomu dávám. Těžko totiž najít aspekty, které by byly na tomto remaku vyloženě špatně. Ostudu rozhodně nedělá... ()

H4ku11

Zvláštna zlátanina. Potešili ma otázky morálky, etiky, vôle a pocitov medzi ľudstvom a strojmi, ktoré tu boli prezentované, ale inak ten dej hrôza a des. ()

Daqvid77

Jsem strašně rád že to tvůrci v tomhle remaku nepřehnali po stránce sci-fi je tam v citlivé dávce a to jsem rád. K tomu smysluplný příběh a hele máme tu pohodový snímek 70% ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015