Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

gagun

Ať žijí remaky osmdesátek- naštěstí tenhle byl povedenější než špatný, ale že bych se musel bušit samou radostí do genitálií to také ne. ---------Je to od začátku, jako že jako nevím jo, dáme tam víc akce, hmmmmm asi néééé, tak víc emocí- to také asi ne, tak trochu té kriiky moderního uspořádání- to také zas tak ne. Nakonec nám vyjde slátanina toho všeho. Robocop je nějak moc robo a občas moc lidskej. A všichni okolo jakoby se snažily hrát tento typ akčňáku na Oskara přehrávají emoce co to jde. A kdyby jste náhodou byly moc debilní, jakože film dělá z budoucích Američanů naprosté trotli, tak tu máme Samuela, který se snaží nepříjemně patrnou agitací, ukázat jak jsou lidi manipulovatelní přestože, těmhle kecům by nevěřil ani Nicholson tři minuty před koncem Přeletu nad kukaččím hnízdem. ---------Docela prázdné- ve 4DX kině skvělý zážitek prvních 45 minut. Ale film je průměr 57%. ()

chlodvik

Když z vás zůstane půlka hlavy, plíce, jícen a jedna ruka tak je asi rozmýšlení o tom, jestli tyto relikty mají plácnout do plechové kastle a postavit vás znova na nohy docela krátké. Alex Murphy alias Robocop si půlku filmu zvyká na nové tělo a druhou na starý mozek, pravda vylepšený párem švábů. Docela mě zaujaly silně profilované až stereotypní vedlejší postay, takové archetypy. Bezohledný šéfík, vychcánek marketér, všivá právnička, hodnej černoch, zlá černoška, milující manželka....Asi málokdo četl předlohu od Ed Naha, podle této knihy jsem si představoval Detroit mnohem pochmurnější a drsnější a Roba jako mnohem menšího hrdinu a killera. Přesto, zajímavý vedlejší souboj robotů a zelenejch mozků na jedné straně a vědátorskejch holejch zadků na druhé, vývoj Murpyho a jeho přizpůsobení se je natolik zajímavá podívaná, že říkám bravo, dávám 80% a těším se na dvojku. ()

eoj

Do zlatého fondu kinematografie se nezapíše, ale na popkornovku překvapivě oduševnělé a překvapivě to není na škodu. Velice dobré 3* ()

MartinosIav

Tady si asi autori rekli, stejne jako u tretiho dilu Transformers, zabijeme pribeh akci. A to je dost skoda. V tom filmu je proste obcas akce jen pro akci a v tu chvili je to nekoukatelna slatanina. Puvodnimu Robocopovi to nesaha ani po kotniky a to mam scifi zanr fakt rad. Mozna i ty moje 2 hvezdicky jsou moc :/ ()

feszani.cz

Pecka. Kdo miloval Robocopa jedničku, musí milovat tenhle skvělěj remake.. Scénář na bázi původního příběu, geniální herecký výkony i režie.. Podle mě je ještě o trochu lepší než originál.. ()

neo101

Jedna hvězda za super design, druhá za S.L Jacksona a třetí za vtip o správné barvě. To je ale na takový trhák dost málo. Jasně, je to novej robo, takže je moderní, pohyblivější, skáče, jezdí na cool motorce, má rychlý zaměřování, databázi zločinů v mozečku a manželka si odskočila z mola, to je všechno strašně krásný, ale bohužel se nedokážu ubránit srovnání s původním robocopem a ten vítězí. Otvírací noha , zaměřování , bodák na připojení do databáze.... to vše je mnohem kouzelnější než si dnešní divák vůbec umí představit. Pak je tu taky krev. Kam se poděla? Aby se nám pubertální hošíci s čírem na Justina Biebra nepoblinkali v kině do popcornu? Ustřelené ruce, rozkosená těla tu znatelně chybí. A pak tu máme taky asi největší bolístku nového roba a to jsou jednoznačně záporáci. Šéf OCP je v podání Keatona sice charismatický, ale Dickovi nesahá po kotníky a Clarence Bodicker by si s nějakým Vallonem vytřel řiť, vykuchal by ho a pak mu flusnul krev do xichtu. Promrhaný potenciál, bohužel. ()

Hugo3333

Jak začít. Jako "odchovanec" akčních filmů z osmdesatých let, jsem odcházel z kina velice překvapen. Tak nějak mě přišlo, že tohle prostě nemá s RoboCopem skoro nic společného. Vypadalo to jako splácanina ničeho s ničím a to všechno pospojováno trochou akce. Už začátek filmu byl vážně k smíchu. Skenování obyvatel kdesi v "terostickém světě" prostě budí dojem politické agitky. Robotům chyběl už jen nástřik vlajky U.S.A. Nemůžu si pomoci, ale asi jsem očekával mnohem víc. Tohle byla ztráta času a vyhozené peníze. ()

pooja

No dnes som bola na ňom v kine po dlhom naliehaní a musím uznať, že aj keď nie som zrovna veľký fanúšik akčných filmov, páčil sa mi...možno to bolo tým, že na mňa posobil dosť emotívne a niektoré scény ma naozaj dojímali :-) ()

PanX

Voči remakom som vo všeobecnosti dosť skeptický, inak to nieje ani pri robocopovi. Namiesto akčnej jazdy mi bol v kine naservírovaný film plný politiky , vela kecania a zbytočnééé natiahnuté robocove rodinné záležitosti. Kinnaman je ok, ale kam sa hrabe na starých psov ako Jackson, Oldman a Keaton. Kvôli nim sa dajú tie dve hodiny vydržať. ()

Pcermis

Čekal jsem od toho větší pohromu nakonec to tak špatný nebylo. Ale ta móda jsme líní sami něco vymyslet tak uděláme remake mě fakt už leze krkem. Zvláště ve světe sci-fi kde je jediná hranice a to mysl scenáristy jinak mu nic v ničem nebrání tak místo toho raději vezmou úspěšný a kultoví film z 80 let a udělají ho znova což je celé špatně!! Ale film jako takový mohl dopadnout mnohem hůře. ()

Sonjoe

Dlho dlho emocne volacoa a potom bum akcia. Michael Keaton sa vobec nehodil na svoji rolu a ukoncenie bola ako facka z cista jasna - zrazu koniec. Divne to bolo. Ako fanusik povodnych toto take pekne moderne no od povodneho o dost dalej. ()

Mach Tom

Na nového robocopa jsem byl zvědaví, a musím přiznat, že je to po dlouhé době remake, který se povedl. To že jsem mu nedal plný počet může za to, to že se ke konci chová jako soudce Dred, žádný soud, žádný právník. Kladeš odpor zemřeš. ()

exaven

Premena Alexa Murphyho na RoboCopa bola spracovaná psychologicky výborne a presne takéto predstavenie tejto postavy je to čo od prvého filmu (čo dúfam bude séria viacerých) očakávam. Film sa akciou a napätím stupňoval a herecky bol tiež výborný. Joel Kinnaman, Samuel L. Jackson, Gary Oldman a Michael Keaton splnili moje očakávania. Nie až také dramatické ako som očakával a aj preto "len" 75, možno 80% keď si to ešte raz pozriem. | 75% | 4* | ()

PORTER44

Průměrný sci-fi remake,nijak zvlášť mě to nezaujalo pár akčních scén bylo dobrých třeba souboj s robotama,ale celkově není film nijak záživný ,nepřinesl nic nového a zajímavého narozdíl třeba od DREDDA který byl nabitý akcí je Robocop průměrná sci-fi kriminálka. ()

Johny_Blaze

Ze všech dílů, remaků a seriálů na témá Robocop je tento rozhodně nejlepší a to hlavně díky moderní technologii. Kdyby nebylo počítačů a grafické úpravě za co by to stálo? Odpovím si sám, za nic. Děj naprosto jednoduchý a od první chvíle se dá dost lehce prokouknout ale budiž, v tomto ohledu jsem nečekal žádný zázrak. Ale ve chvíli kdy exploduje Murphyho automobil u něj před domem a z oken nepraskne ani jedno jediné sklo a ani na té krásně nabarvené garáži není ani škrábaneček začal jsem hledat ve filmu chyby abych si ukrátil dlouhou chvíli. Každopádně na jedno shlédnutí pro lehce až středně náročného diváka ucházející snímek. ()

neowhiterabbit

Celkem povedený remake s mírnými odlišnostmi - víceméně vlastně možnostmi, které sci-fi triky v dnešní době dovedou a dříve nešli. 4 * pro oblíbenost tohoto žánru, jinak lepší 3, protože jsem nemohl být nijak překvapený. Pro beru méně známí herci, krom vedlejších rolí "držáků", kvalitní zpracování, které neurazí, jen, jak říkám, nebylo jak překvapit. Perfektně propracované "flashbacky" co se týče skládání puzzle vlastní vraždy a vyhledávání pachatelů při jízdě. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015