Druhý muž

• USA The Other Man (více)

Podvedený manžel může mít pro svého soka jen jediný trest... Šéf britské softwarové firmy Peter (Liam Neeson) žije ve šťastném manželství s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linneyová). Po její předčasné smrti na rakovinu však zděšený Peter náhodou zjistí, že žena měla milence jménem Ralph. Od té chvíle je posedlý myšlenkou na to, jak záhadného muže vypátrat a zabít. Podaří se mu podle odesílaných e-mailů odhalit jeho celé jméno a adresu. Ralph (Antonio Banderas) je uhrančivý španělský elegán, který pobývá v Itálii. Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně a během „přátelských" rozhovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře. Zjistí i něco navíc, totiž že Ralph oblouznil Lisu s pomocí lží. Vystupuje sice jako zcestovalý boháč, avšak ve skutečnosti je to obyčejný uklízeč, který se může pochlubit jen dluhy a kriminálem... (Česká televize)

Arsenal83

Zaujímavé, že film sa točil práve v čase kedy Liamovi zomrela manželka, a predsa som tu od neho to utrpenie a emócie nevidel. A zvlášť na jeho rozpoloženie to malo byť pritom príliš ľahké. Lenže tu to šlo podivnou cestou kontroverzných myšlienok kde v jednu chvíľu stojíte s kladivom a idete rozmlátiť kučeravú hlavu a o chvíľu už tú hlavu predstavujete rodine, pre mňa nepredstaviteľné. Plus ten záver je naozaj nič nehovoriaci, prázdny, akoby znázorňoval, že všetko bolo natočené aj tak zbytočne. Ide o psycho drámu s rozhrešením pre vinníka zrady, považujem to za vysoko nereálne. V reálnom svete a pri Liamovych schopnostiach by to kladivo bolo minimálne v piatom až šiestom stavci. ()

claudel

Mně se The Other Man líbil, šel jsem naslepo do kina a nejsem zklamaný. Mám rád filmy, které někam směřují, vyvolávají v divákovi údiv, úžas a otázky, a pak nastane zvrat, který vše otočí úplně jinam. Já jsem ještě nikdy takový zvrat v jakémkoli filmu neviděl, takže jej spatřuji originálním. A od 96 hodin mám čím dál raději Liama Neesona. Zdá se mi, jako by se do rolí vždy pořádně položil a náležitě si je vychutnal. Romola Garai taky za jedna. ()

IdaHutt

Tak se mi při sledování této psychologicky totálně vykloubené slátaniny vybavila Profesionální žena Vladimíra Párala. Kdyby režisér Eyre četl Profesionální ženu, snad by tak trapně netrval na tom, aby Antonio Bandreras osudově svedl světačku, jsa zároveň nacpán do role evidentního blbečka. Mimořádně špatný film, škoda jinak kvalitních herců a škoda času! ()

Phillo

Príklad toho, že isté témy možno omielať stále dokola a formálne v podstate stále rovnako, no aj tak budú mať vždy čo ponúknuť. Konkrétne v tomto prípade skvele hrajúce herecké osadenstvo, dobrú hudbu a niekoľko naozaj silných momentov. Eyre to zvláda na jednotku, momenty aj celok graduje dokonale, dokonca pri konečnej "poslednej" večeri som mal zimomriavky. Avšak skutočnosť, že z celkových 90 minút má aký taký emocionálny podklad asi tak posledných 20 min, nemôžem ísť s hodnotením vyššie. A to hrá Laura Linney ako o život a Liam Neeson chytá druhý (resp. pre mňa zaujímavejší) herecký dych. 65% (MFF Bratislava 08) ()

italka63

Výborný Liam Neeson i Antonio Banderas, toť asi vše. No, ještě samozřejmě Milano...scénář mě předestřel ženu, která falírovala mezi manželem a španělskobritským milencem a ona umře na rakovinu. Čím více jsem ji poznávala, tím více mi šla na nervy. Moje babička by řekla, pálilo ji dobré bydlo. Ovšem musím uznat, že Banderas by svým kouzlem omotal skoro každou ženu...a ty červené lodičky byly ólalá ! ()

• Veľký kasový prepadák, ktorý zarobil len 1 milión dolárov, hoci rozpočet bol 15 miliónov. (Arsenal83)