Jezero smrti

zdenny

Toto byl neskutečný film. Za poslední roky největší hnusárna, co jsem viděl. Při sledování podstatné části filmu mi bilo srdce a měl jsem velice nedobrý pocit. Pracuji totiž ve věznici a vím, co mladiství dokážou. Když jim rupne v bedně, nevidí doleva doprava, chtějí se bít s dozorcema, před vrstevníky chtějí ukázat, že na "to" mají atd. , atd. Když si jich představím šest pohromadě, kde hraje velkou roli tzv. davová psychóza, vzniká mi z toho celkem neutěšená situace. Člověka neustále nutí si říkat, jak by se ve stejné situaci zachoval on. A já za dvanáct let ve věznici skutečně nejsem zvyklý na slovo "ne", takže bych chtěl demonstrovat svou převahu již první den na pláži (pokud pominu situaci na křižovatce při příjezdu k motelu). Zřejmě už tam bych poznal, jak se věci mají, ale vzhledem k tomu, že bych asi také nechtěl ustoupit, "risknul" bych i druhý den. Jestliže bych si šel pro klíčky od vozu, neobešlo by se to bez násilí, kdy bych musel s velkým přehledem "zlikvidovat" šéfa party, pokud by skutečně nešlo se domluvit. Velkým handicapem je ale přítomnost přítelkyně, která radikálně snižuje jeho akční rádius a proto je on nucen k pouhému přemlouvání a zapomenutí na "to, co bylo". O to byla situace složitější a prakticky neřešitelná. ....Proč přítelkyně neběžela do města, ale zůstala v lese (kde nemohla v žádném případě svému snoubenci pomoct), mi je záhadou - snad láska, snad víra ve zdravý rozum grázlíků. Každopádně scéna s ostnatým drátem a ledabylým "pícháním" je jedna z nejsurovějších a nejhrůznějších, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Myslím tím celkovou situaci filmu, která byla až moc skutečná. Taková, jaká se opravdu člověku může stát. Při bodací scéně si nebylo možné nevšimnout, jakou roli hrál vůdce party, který druhé ovládal jménem tyranie a strachu z ní plynoucí. I dnes můžeme vidět podobné věci na některých základních školách, kdy jeden jediný zakomplexovaný žák (já zde nechci rozepisovat proč a z jakých důvodů - to by bylo opravdu na referát) dovede tyranizovat celou třídu. Samozřejmě vždy musí mít nějaké slabší jedince jako pomocníky, kteří mu pomáhají utvrzovat jeho moc. Vše do doby, než se mu postaví nějaký odvážlivec. Toto se ale většinou děje jen zřídka, takže šéf party si lebedí na výsluní a on ani jemu věrní si neuvědomují, že je v jejich chování něco velice špatného. Myslím si tedy, že film samotný je sice o brutalitě, násilí a to velice surovém a syrovém proto, že režisér se bezpochyby nevyžívá v brutalitách (pokud ano, film by neměl smysl a režisér by opravdu patřil do blázince), ale chce jimi ukázat, jak dalece může špatná výchova a vše s ní spojené a vše k ní patřící, dojít. ()

Hennesy

Banda plná hnusných, slaboduchých, tupých anglických deciek vs. krehká učiteľka materskej škôlky...dúfam, že toto nebola reprezentatívna vzorka anglickej mládeže, lebo inak majú ostrovania ozaj "ružové" vyhliadky:) Extrémne napínavé a veľmi civilne, reálne natočený príbeh, pri ktorom som od zlosti vymyslel 1001 spôsobov smrti pre tých spratkov:) Ja len dúfam, že takéto "deti" nikdy nikto nestretne...."There´re just kids"....pche... ()

Danny F.

Zatím tedy nejlepší thriller co jsem viděl. Napínavý a drsný. Drsní jsou i mladí protagonisté vedení psychicky narušeným mladíkem, který své mindráky z otce převádí v násilí a brutalitu. Tyto pohnutky vedou k brutálnímu umučení lidí. Zajímavé podání zla. 85% ()

creeper

Britský exploitation, který v plné míře využívá předpoklady dané zmiňovaným subžánrem. Motiv zaostalého britského venkova byl již zobrazen např. v Straw Dogs (r. Sam Peckinpah). Ovšem současnost si žádá mnohá žánrová ozvláštnění. V případě Eden Lake je jím věk násilníků. Tato skutečnost nutí znalého diváka nahlédnout na zažité žánrové mechanismy z jiného úhlu. Kognitivní dizonance slaví triumf. Jinými slovy, tahle banda zmrdů na BMX vás dokáže vyděsit. ()

PetrPan2

Vlastně se mi to nelíbilo... a když jsem přemýšlel proč, došlo mi, že je to proto, že ten děj je na horor reálný až moc... žádný nadpřirozeně nesmrtelný zabiják nebo nasranej duch japonský holčičky... jen parta pěkně drsnejch spratků. Na horory se dívám, abych se bál a přeci podvědomě tušil, že něco takového se mi prostě stát nemůže... ale tohle bylo pěkně depresivní probuzení do reality... jenže přesně tak to tvůrci filmu zamýšleli a povedlo se jim to na výbornou. ()

tere.z

Zajímavý nápad, zajímavé ztvárnění ať už se jedná o herce (Erasmácká Kelly Reilly a Michael „Spartá!“ Fassbender), či kameru. Kdyby se ale tvůrci tak křečovitě nedrželi hororového žánru, mohl vzniknout mnohem lepší snímek (míň klišé, rozvinutější příběh a míň vyložených nechutností). Jo a taky mohli eliminovat některé totální nelogičnosti, jako třeba když Reilly běží zběsile pro pomoc, najednou usne a probudí se až ráno… (SPOILER – jeden z těch filmů, kdy si až zoufale přejete happy end a přitom přesně víte, že to tak jistojistě nebude…) ()

Brandon

Fassbender by měl dostat za zahrání traumatického šoku Oscara, Reilly za blátivé eskapády v lese bobříka odvahy a děcka pořádnej výprask. Film drobet přitaženej za vlasy, ale i tak 3,5* ()

sochy.zirafka

Idylická dovolená u jezera to opravdu nebyla. Nejsem si jistý, zda je možné považovat takovou horu smůly, co se na Kelly Reilly spolu s bahnem a krví nalepila, vůbec za možnou. Ono i chování většiny postav bylo poněkud podezřele...Hloupé. Nicméně partička povedených výrostků dala mému mínění o teenagerském pojetí zábavy pěkně na frak a nejsem si jistý, zda ještě vůbec někdy budu schopen projít kolem mateřské školky či základky, aniž bych se klepal strachy. Plus za napětí, mínus za nelogičnost. (70%) ()

dANo

Ja som sa nejak nevedel stotožniť s tým množstvom nelogickostí, ktoré sa vo filme vyskytujú a tak sa nedostavil ani ten očakávaný strach, resp. zdesenie z konania sadistickej mládeže... ()

Steny94

Síce ma tento horor v žiadnej scéne nevystrašil,aj tak musím povedať že je jeden z najlepších akých som kedy videl.Ešte som asi nikdy hlavnej hrdinke toľko neprial aby prežila a pozabíjala všetky tie posrané detská a to som ja asi tak v ich veku.Keď už sa dostala z toho odporného lesa,bol som normálne štastný.Potom ale prišiel koniec a na mňa pri záverečných titulkách padla obrovská depresia.Jazero Smrti je skvelá hororová dráma ale už ju viac pozerať asi nebudem...Toto je práve ten film u ktorého by som si vyžadoval Happy Ending! ()

hroubek

Tenhle film mě docela dost z nechutil večer.Režisér dobře věděl co dělá, když se rozhodl natočit tenhle film.Na celým filmu je nejhorší na realičnost, protože si člověk začne říkat, že tohle se někde děje a co bych na jejich místě dělal já jen jediný moment z filmu tenhle zážitek roztrhne a to konec, který je přeci je trochu až šílený.Osobně jsem celý film fandil hlavní hrdince aby se dostala vpořádku domů aby mohlo udělat svoji vendetu.Velmi dobrá režie,Skvělí hereci Fassbender a Reilly a neuvěřitelná syrovost dělají z toho filmu velmi těžkou podívanou. ()

Blue.Poison

Snad žádnému jinému hororu se nepovedlo to, co Eden Lake - vyvolat ve mě velmi nepříjemné pocity, a to jak duševně, tak i tělesně. Téměř celých devadesát minut jsem měla sevřený žaludek, rozklepané ruce, v zádech mě skutečně mrazilo a oči jsem nemohla odtrhnout od obrazovky. Není to žádné béčko, u kterého si večer dáte popcorn. Tenhle snímek má (na rozdíl od podobných titulů) velmi silnou atmosféru a nenechá vás vydechnout až do samého konce, protože po celou dobu graduje. ()

Unnamed

Slabý nelogický scénář, okatě vykonstruovaný děj plný "náhod", plytké postavy na kterých vám prostě záležet nemůže, brutalita maskovaná za háv realismu. Když se dívám na film, je to protože chci pociťovat nějaké emoce, bát se, smát se, ne se nudit a příležitostně při tom mít nutkání zvracet. Kelly Reilly hlavní roli nezvládla, ale zase to není jen její chyba - režisér a scénárista v jedné osobě ji v tom zdatně pomohl. Lepší atmosféru má i ledajaký b-čkový horror, banda výrostků mě vážně neděsila a ani snaha děj gradovat tupým naháněním po lese mi nepřišla ku prospěchu. Fassbender a prvních pár kontaktů s výrostky (např. scéna v domě) byly dobré, to vybojovalo alespoň ty čestné 3*. ()

Palvinie

Jak to vypadá, když otec násilník vychová dítě násilníka? Poučení z filmu: Když vám parta vypatlaných děcek v čele s psychopatem, přesvědčeným o svém velikážství, ukradne auto, nechte to být a radši si kupte nové. ()

JohnSmith

Slušný drsný thriller. Sice mi to přišlo až moc přitažené za vlasy, ale budiž. Varování, nejezděte na britský venkov. ()

J.Lajner

Ach ty děti, to je holt čirá radost. Trošku mě v úvodu sere hlavní mužský protagonista, který si od těch malých kriplů nechá vše líbit, což upřímně moc nechápu. Myslím tím především scénu na pláži. Nicméně pak se to opravdu rozjede a rázem tu máme solidní hardcore nářez, dokonale umocněný šokujícím závěrem! Jezero smrti je film odporný v každém jednotlivém aspektu a nekompromisním způsobem bezútěšný po celou dobu stopáže. Snímek připomíná horečnatou noční můru, která zvráceným způsobem znemožňuje hlavní hrdince dosáhnout aktu pomsty a zaslouženého vykoupení. Místo toho nabízí pouze nihilistické plivnutí do tváře, jež vrcholí v satirickém finálním zvratu, který naše poslední naděje rozmetá na kusy. Jezero smrti je dobře udělaný thriller s hororovými prvky. Je nemilosrdný, krajně extrémní a zneklidňující. Britský režisér James Watkins ví moc dobře jak v divácích vyvolat autentické pocity vzteku a frustrace. ()