Jezero smrti

Megynka

Tolik procent bych tedy nečekala :). Nebylo to hrozné, možná bych se na to někdy i podívala znovu, ale nic převratného to také nebylo. Hodně zajímavý byl jen konec, i když to rozhodně není jediný film, který takto dopadl. Takže, ode mě pěkný střed :). ()

Lilien

spočiatku neškodné podpichovanie prerastie do extrémnej dávky násilia.Hustá atmosféra a bezmocnosť je trochu pokazená kopou nelogickostí, no to sa dá prepáčiť. ()

LukH

"Jsou to jen děti!" K čertu se všemi americkými motorovými pilami, vynalézavými mordy a nejrůznějšími úchyláky, tento spektákl si vystačí s prostým lidským zlem, nevychovaností, neúctou, hloupostí v podání zejména "dětí", ale nakonec též i stromů, ze kterých tato jablíčka spadla. A tedy alespoň na mne byl účinek tohoto typu záporáka maximální. Standardní, obyčejné story, ale skvěle natočené. Doslova jsem cítil bezvýchodnost situací a to už od prvního setkání na pláži (kde ještě "o nic nešlo") a napnutý jsem byl...no kšandy i struny hadra! SPOILER: obvykle překousnu ne úplně happy end filmu a většinou je to i ku prospěchu (bohužel je to blíže realitě našeho světa), ale tady ve mně ten pocit nespravedlnosti zůstal a doufám, že 2 nejroztomilejší děti, tj. hlavní zlo a jeho pravou ruku čeká krátký život a děsivá, dlouhá smrt (ale jinak jsem normální :-) ) ()

sakko

takto nelogický film som strašne dlho nevidel, niečo fakt strašné, rozmýšlanie a konanie postáv som absolutne nechápal a to verím tomu že nie som jediný. To konanie postáv ma normálne v určitých chvílach až rozčulovalo. Mne tak pripadá že autor chcel týmto snímkom akurát ukázat jak dokážu byt nebezpečné bodno-sečné zbrane v zlých rukách ()

Tormentor665

Tohle bych povinně pouštěl všem studentům pedagogických fakult - tohle se totiž v Kasíkové/Vališové určitě nedozvědí. Pomalu si nedovedu představit, jak může tlusté, slabé, či nedej bože černé, hnědé nebo žluté dítě dnes přežít devítiletku. Dotaženo ad absurdum, inu, třeba se někdo poučí. ()

fincik

Tak to se mi dost líbilo. S nadšením jsem se těšil na konec filmu, kde jsem očekával krvavou pomstu v podobě toho, že tu terorizující partičku buzíků pěkně pomalu povraždí. Sice by to bylo asi trochu klišé, ale já bych se vůbec nezlobil. To se tak úplně nedostavilo, proto dávám 4*. Závěr mě ale stejně dostal, i když jsem si ho představoval trochu jinak. ()

Dampfer

Pokud má horor jako svůj hlavní účel donutit člověka se zadumat, neusnout, mírně nervově zhroutit a pak zapálit jen tak pro "uvolnění" vedlejší dům, tak tohle je perfektní hororový prototyp. Ačkoliv u mě nedošlo k poslední bodu, zimotřas jsem měl solidní. Ono Eden Lake krásně ukazuje jednu z velkých předností hororu, nepotřebujete plno peněz, kolosální výpravu či hodiny strávené nad vypilováním CGI, stačí dobrý nápad, les, banda "spratků" (nějaký ten Fassbender) a může začít děsit. V tomhle případě ovšem ne lekačkami, hektolitry krve, teatrální brutalitou či úděsnými monstry, ale hnaním příběhu k hranici "Jo, to by se i mohlo stát!", syrovostí "špinavého lesa" a hlavně volbou vedoucího zla, nevinných, hodňoučkých dětí, co jen "blbnou", okořeněné zvrhlým výběrem postav, co to nezvládnou (po dlouhé době u hororu naplno fandím těm "dobrým"). Když se pak dostaví až sadistický konec (ovšem ne co se krve týče), filmem se na chvíli probleskne varování, "poselství"... prostě jasný apel na "všechno má více úhlů pohledu" a "i děti jsou svině" (+ jejich "jednodušší" rodiče). A díky síle předchozí stopáže zapůsobí lépe, než tříhodinová sociologická přednáška. Každopádně, pokud člověk chce pochopit tu (u tohohle žánru se to dá napsat) nádhernou beznaděj celého filmu, musí ho vidět, ne se pídit v komentáři, který nechce spoilerovat. Za mě už jen, cítil jsem se hrozně, což bylo víc než dobře. ()

dkas

Brett, to je takový příjemný kluk od vedle. Vede takovou malou partu puberťáků a po shlédnutí tohoto filmu mě nějak přešla chuť podívat se na anglický venkov. Příběh je vyhnaný do extrému, ale pořád uvěřitelný, protože když se ti grázlové namáčí pořád do větších a větších potíží, prostě už nemůžou couvnout. Že jsou jim pak jejich rodiče dost podobní, to už je jen dokreslení celé té husté atmosféry! Hodně zneklidňující zážitek. ()

Shitonit

Steve je debil a ta kráva Jenny ho do toho vlastně těma blbejma kecama navezla. Když mě někde sere parta magorů, určitě je nebudu vytáčet víc než je zdrávo a půjdu si raději najít jinej šukplatz. Jenže ty dva nejen že jsou tak blbý, že serou tam kde nemaj, navíc tam jsou jen tak ve stanu, fáro daleko daleko, a pak se divěj, že to dopadne jak to dopadne. Natočený to je asi docela dobře, taková kruťárna fakt dobrá večer, když nechci spát.. Ale jinak, je to snůška neskutečných píčovin navazujících na sebe tak dokonale, že si jeden říká, jak by tohle mohl někdo vymyslet..jasně, je to jen film, víc už to neuvidím a dalších kydů netřeba. ()

dogma97

Je to spíš za 3, ale jednu hvězdu přidávám za odvahu tvůrců - to se týká především závěru celého příběhu, ale i volby věkové kategorie tlupy krvelačných bestií, navíc bez jakékoli falešné pozitivní rasové diskriminace. ()

Scraffy

Intenzívne a znepokojujúce filmové šialenstvo, ktoré sa ani na chvíľku nezastaví! Celý film si hovoríte, kedy konečne prídu na rad aj ty malý dementi. Čakal som, že si tam Michael Fassbender zahrá dlhšie. Ale aj tú chvíľu čo tam bol si toho vytrpel až až. Jack O'Connell tu podal jednu zo svojich životných úloh, ktorú bude mať v budúcnosti ťažko prekonať. Ten chalan hral strašne dobre a ten jeho psychopatický výraz je k nezaplateniu. Kelly Reilly je tu sexy, tiež je veľmi výborná a riadne sa zašpinila pri natáčaní filmu! Celý film som čakal, že na konci bude nejaký happy end, ale ono sa tak nestalo! To čo prišlo bolo niečo neskutočné! Ten, kto ešte tento film nevidel, tak by to mal hneď napraviť! ()

ANTYCHRYST

Surový a drsný drama... Tvl to je jízda.. žádný servítky.. Drzý smradi!!! Škoda že je všechny nezmasila.. neskutečná atmosféra.. nahanecky v lese.. místy až nepříjemné..sledovat ty kryply malý čeho jsou schopný.. 90% na sledování tohoto filmu jen tak někdo nezapomene.. ()

Emafera

VŽDYŤ JSOU TO JEŠTĚ DĚTI! No to teda. Málokdo by chtěl ublížit dětem, ale při sledování tohoto filmu jsem se neubránila rozporuplným pocitům. Brilantní podívaná, která působí velmi realisticky, a ze které čiší násilí, zoufalství, údiv, znechucení a smutek. Napětí v takovéto míře jsem dlouho nezažila. Pocity a dojmy z tohoto filmu ve mně budou ještě dlouho. Protože nechci jít spát v tomto rozpoložení, budu si muset pustit telenovelu, abych se zkompenzovala. ()

Najt

Emoce, brutální emoce tohle má, alespoň, pokud na to nekoukáte jak na obyčejnej thriller, ale jako na skutečnost, kdy to přirovnáte, že by se to stalo zrovna Vám. Pak ten film dostává úplně nový rozměr, protože působí dost realisticky a co nevinně začalo se dostane až k otázce života a smrti. A parta sviní v čele s B.... , ani to jméno nechci psát, tak ti Vás rozpálí takovým stylem, že jsem u sledování byl vysloveně naštvanej a čekal, kdy konečně zhebne. ()

noizcore

Jako sociální drama, které má ukázat kam vede nevýchova, by to bylo skvělé. Jako horror to bohužel moc nefunguje, protože to celé směřuje k bodu, na který se každý fanda horroru těší, ale ze kterého se pak zbytečně uhne. Škoda. 4/10 ()